نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 2514 از 8145 نخست ... 15142014241424642504251125122513251425152516251725242564261430143514 ... آخرین
نمایش نتایج: از 25,131 به 25,140 از 81449

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    داستان ضرب المثل هرچه می‌گویم نر است می‌گوید بدوش
    در دوره‌ای كه نادر افشار پادشاه ایران بود، حكایت‌های جالبی نقل شده است. نادرشاه مرد جنگ بود و بیشتر عمر خود را صرف لشكركشی‌های مختلف كرد و تا توانست تمام ایران را تحت فرمان خود درآورد و حتی به كشورهای همسایه‌ی خود نیز لشكركشی كرد و آنها را هم تحت اطاعت خود درآورد. از جمله هند كه آن موقع كشوری بزرگ با ذخایر فراوان طلا و نقره و انواع جواهرات و الماس بود. نادر غنایم فراوانی از این حمله‌ها جمع آوری كرد و به ایران آورد.
    در یكی از جنگ‌هایی كه نادر با شورشیان داخلی ایران داشت، چون نادر جوان بود و تجربه‌ی كافی در جنگ نداشت، دشمن در منطقه‌ای كمین كرد و از پشت به سپاه او حمله كرد نادر توان دفاع از پشت سر را نداشت و غافلگیر شد. سربازانش یكی پس از دیگری با ضربات دشمن از پای درمی‌آمدند و می‌رفت تا نادر با سپاهیانش در این جنگ شكست بخورند. اما در آن حال چاره‌ای به ذهنش رسید و دستور عقب نشینی داد تا پس از آرایش دوباره سپاه با یك نقشه و طرح جدید وارد جنگ شوند.
    ولی دشمن كه دید شكست سپاه نادر نزدیك است و تعداد كمی از سپاهیانش باقی مانده‌اند اجازه عقب نشینی به آنها نداد. هركس می‌خواست از میدان جنگ عقب نشینی كند را دنبال می‌كرد یا اینكه با ضربه‌ای او را از پای درمی‌آوردند.
    در این میان نادرشاه به كمك عده‌ای از نزدیكانش توانست به سمت بیابان فرار كند. نادر آنقدر دوید تا مطمئن شد كسی او را دنبال نمی‌كند و به حدی دور شده كه به راحتی نمی‌توانند او را پیدا كنند. كم كم تشنگی و گرسنگی باعث ضعف او می‌شد كه از دور روستای كوچكی را دید. جان دوباره‌ای گرفت به امید نجات یافتن از این شرایط به هر نحوی كه بود خود را به آن روستا رساند.
    نادر به اولین خانه‌ای كه رسید در زد. پیرزنی در را باز كرد و وقتی او را ضعیف و ناتوان دید به خانه‌اش راه داد. نادر همان وسط اتاق افتاد. دیگر توان حركت نداشت. به سختی شروع به حرف زدن كرد و گفت: پیرزن! من نادرشاه، پادشاه ایران هستم هرچه در خانه برای خوردن و آشامیدن داری برایم بیاور.
    پیرزن كه اصلاً او را نمی‌شناخت با بی‌تفاوتی گفت: هركسی می‌خواهی باشی، باش! تو میهمان من هستی و من در حد توانم از میهمانم پذیرایی می‌كنم. نادر گفت: هرچه تو می‌گویی. من گرسنه و تشنه‌ام چیزی برای من بیار. پیرزن گفت: حالا غذایی برای خوردن ندارم ولی آب هست برایت می‌آورم. پسر من خاركن است. بارش را امروز به شهر برده تا بفروشد و با پولش آرد بخرد تا من نان بپزم. اگر صبر كنی تا پسرم بیاید نان هم دارم و كوزه‌ی آب را جلوی نادر گذاشت.
    نادر كه خیلی تشنه بود سریع ظرفی را پر از آب كرد و سر كشید. در همین حین صدای گاوی را شنید از پیرزن پرسید این مگر صدای گاو نیست؟ پیرزن گفت:‌بله. گفت: خوب برو مقداری شیر بدوش بیاور تا من بخورم.
    پیرزن گفت: گاو من نر است. اگر ماده بود و شیر داشت خودم می‌دوشیدم و می‌آوردم با هم بخوریم.
    نادرشاه كه بی‌نهایت خودرأی بود و حرف حساب سرش نمی‌شد، اصرار می‌كرد كه من این چیزها سرم نمی‌شود و من گرسنه‌ام برو برای من شیر گاو را بدوش و بیاور.
    پیرزن گفت: حالا فهمیدم كه تو پادشاهی. حتماً به زیردستانت هم مثل من حرف ناحسابی زدی كه حالا در این بیابان گرسنه و تشنه رهایت كردند. من می‌گویم نر است، تو می‌گویی بدوش.
    شما خودت بهتر از همه منظور بنده رو میدونی جناب Abad !

نیازی به تعریف حکایت و ضرب المثل نداره !

اتفاقا بحث سیاسی نیست و دقیقا اقتصادی هست !

همین جناب Abad مدافع طیب نیا بود در بحث آزاد کردن نرخ سود بانکی ! نتیجه را همه دیدند !

آقایان با آشوب و بلوا انداختند گردن موسسات اعتباری ! در حالیکه ربطی به اونها نداشت !

با شعار تورم تک رقمی پدر اقتصاد را درآوردند و ترازنامه بانکها را به بدترین وضعیت کشوندن !

بعد اون احمدی نژاد که میگفت نرخ سود باید پایین باشه ! میگفتند اقتصاد بلد نیست !

حالا فقط یک سال گذشته از زمانیکه نرخ سود را بالا نبردند و روزشمار را ماه شمار کردند ! وضعیت درآمدهای مشاع بانکی را داریم می بینیم !

هنوز امثال جناب Abad می گویند تقصیر فلانی است !

احتمالا الان طیب نیا را هم اصلا نمی شناسند !

زمان احمدی نژاد یه پهپاد سقوط کرده آمریکایی را سپاه نشان داد و گفت ما انداختیم !

همین همفکران جناب Abad که امروز به زدن پهپاد آمریکایی افتخار میکنند ! آن روزها مدام میگفتند ! این کارهای تنش زا سیاست احمدی نژاد هست ! و اشتباهه !!

عضو فعال
    تشکر شده 5,164 بار در 758 ارسال

سلام
    من نمیتونم مطلب بنویسم
    من رو تایید کنید

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید امیر محمد ۲ از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 2,180 بار در 437 ارسال

هر چی این بنده خدا میگه نمیخواد ادامه بده ول کن نیستید شما. خدا وکیلی خسته نمیشید؟یادت رفت از ماهیدشتی هم بگی؟ همفکران جناب اباد که امروز به زدن بهپاد افتخار میکنند؟
    من سهم میخرم پس هستم

5. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mohsen kaveh از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام

لطفا مرا کمک کنید

نمیتونم مطلب بتویسم

Banned
    تشکر شده 5,654 بار در 1,971 ارسال

دیدید روحانی چند روزه مدام از ضرورت اختیارات بیشتر حرف میزنه؟

اصلا ما تندرو و دلواپس ، چند وقت پیش سعید لیلاز عضو کارگزاران و از حامیان روحانی گفت :

اختیاراتی که خامنه ای به روحانی داده اگر به چوب خشک داده بود تا الان کاری میکرد.

یعنی فی الواقع از چوب خشک میشه انتظار میوه داشت اما از این روحانی خیر !

با آمریکا مذاکره کردی

صنعت هسته ای رو به محاق تعلیق بردی

برجام رو در پاچه کشور فرو نمودی

لاریجانی که مجلس رو تسلیمت کرد

تاتونستی از صندوق ذخیره برداشت کردی

اف ای تی اف و سی اف تی و موشکی و ..... هم که میخوای به .. بدی بره

ی دفعه کلید بدیم حسین فریدون بیاد گوجه بادمجونای داخل یخچال رو هم ببره

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تیدی آلفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها

فيصل قاسم” مجری شبکه الجزيره:
    مى‌ترسم فردا #ترامپ فاكتور هواپيمايى را كه ايرانی‌ها زدند براى #عربستان بفرستد و بگوید پولش را بدهيد؛ ۲۰۰ ميليون دلاره‌ها، ارزان نيست.

عبدالله العذبه، سردبیر روزنامه العرب قطر و از چهره‌های نزدیک به شیخ تمیم بعد از عقب‌نشینی ترامپ و مکالمه تلفنی او با محمد بن‌سلمان:
    وقت دوشیدن فرا رسیده، خدا به داد مردم عربستان برسد!
    تنگه هرمز برای چه کسی مهم‌تر است؟

✅ تصور غالب در ایران این است که تنگه هرمز برای کشورهای مصرف‌کننده واقع در اروپا و آمریکا اهمیت دارد؛ چراکه آنها مصرف‌کننده بزرگ و مهم انرژی هستند و اگر تنگه تهدید شود، دچار مشکلات بزرگی خواهند شد. اما اعداد چه می‌گویند؟

✅ براساس آمار FGE، این تنگه محل عبور 18.5 میلیون بشکه در روز نفت خام و فرآورده و 81میلیون تن در سال LNG است. نکته اینکه حدود 80 درصد نفت و فرآورده‌ها و همچنین LNG عبوری از تنگه، روانه مقاصد آسیایی می‌شود؛ نه اروپا یا آمریکا. یعنی تنگه هرمز از این جهت بیشتر برای چین و کره‌جنوبی و ژاپن و هند مهم است تا آمریکا و اروپا.

✅ از جنبه تولیدکنندگان نیز می‌دانیم که LNG، میعانات و نفت «قطر» و نفت «عراق» (به عنوان کشورهای نزدیک به ایران) از همین جا عبور می‌کند. لذا همان قدر که عربستان و امارات برای تنگه هرمز اهمیت قائل هستند، عراق و قطر نیز به امنیت تنگه هرمز توجه دارند.

✅ اگرچه بازار انرژی یک سیستم به‌هم‌متصل و یکپارچه است، منتفع اصلی امنیت تنگه هرمز متحدان تجاری ایران هستند. به عبارت دیگر هر بشکه نفتی که به چین نرود، قیمت را در کل دنیا تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. ولی به هر روی فعلاً چینی‌ها هستند که نفت زیادی از خاورمیانه وارد می‌کنند.

‌⭕️ @EconomicsandOil

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

وزیر صمت: واگذاری ایران‌خودرو و سایپا به بخش خصوصی حداکثر تا سال آینده

امسال هم اکنون واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این دو خودروساز آغاز شده است.

این شد یک بازی درست و حسابی

ببر قیمت سهم رو 2000تومن

بعد بگو خصوصی نبود

این خوبه

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

13. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 104,341 بار در 31,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen kaveh نمایش پست ها
    هر چی این بنده خدا میگه نمیخواد ادامه بده ول کن نیستید شما. خدا وکیلی خسته نمیشید؟یادت رفت از ماهیدشتی هم بگی؟ همفکران جناب اباد که امروز به زدن بهپاد افتخار میکنند؟
    شما انگار دقت نکردی ! ایشون گفته نمیخواد ادامه بده ! خوب ادامه نده !

من که نگفتم نمیخوام ادامه بدم ! باز پست بزنم !

اون نمیخواد ادامه بده ! شما از من توقع داری ادامه ندم !!! جالبه !

راستی عطاالله ! مهاجرانی و همسرش !! هم به زدن پهپاد افتخار کردن ! البته اگه بشناسیدش ! وگرنه مهم نیست ! بگو همش تقصیر احمدی نژاده !! خیال خودتو راحت کن !

15. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید negarminavi از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 5,654 بار در 1,971 ارسال

نه ی دونه ثامان دارم نه ی سهم از کرمان

جیگر خریدن هیچ کدومشون رو هم ندارم

ولی با بازیگرای این دو تا سهم حال میکنم

مثل اوایل بیت کوین میان بالا

نه به سیاست کار دارند ، نه اخبار منفی

17. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید تیدی آلفا از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 117 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 117 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع