نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 2898 از 8125 نخست ... 18982398279828482888289528962897289828992900290129082948299833983898 ... آخرین
نمایش نتایج: از 28,971 به 28,980 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال
    تشکر شده 4,887 بار در 1,039 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

در بزرگی شستا همیمن بس که یه جورایی تمام گروهای بورسی باهاش درگیر هستن ویه جورایی شستا سهام دار اونهاست
    حال چه شده که در این وضعیت برای عرضه این شرکت رو اماده میکنن دلیلش وجود سرمایه سنگین در بازار بورس هست که میتونه فشارش رو کاهش بده
    همین طوری خوبه ادامه بده ...

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید رامین حیاتی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط i177177 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز...

نمیدانم شما هم اکنون چند ساله که تو بورس فعال هستید!! اگه به یاد داشته باشید!! از چند سال پیش زمزمه ورود این شرکت عظیم الجثه را به بورس میشنیدیم اما هر بار سازمان بورس در عرضه این شرکت به دلائل مرموزی تعلل کرده و ورودش را به تاخیر می انداخت!! قیاس چنین شرکتی با شرکت پتروشیمی نوری از لحاظ بزرگی و حجیم بودن سرمایه قیاس مع الفارق است و اصلآ قابل مقایسه نمی باشد!! اگه پتروشیمی نوری و فارس و پارس و زاگرس و پارسان رو تو هاون بکوبیم شاید معجون همه این شرکتها حتی به اندازه و حجم ناخن انگشت کوچک این شرکت هم نرسند!! شما یک رودخانه را در نظر بگیرید که چندتا آب باریکه و جویبار به این رودخانه منتهی میشوند و رودخانه در انتهای مسیر خود به یک سد بزرگ و پر آب به مانند "سد دز" منتهی شود اگر دریچه های این سد بزرگ را باز کنند چه اتفاقی می افتد!! آب ذخیره شده ماه ها و شاید سالها در این سد در عرض چند روز خالی میگردد. و ممکن است ماه ها و حتی سالها طول بکشد تا مخزن سد مجددآ از آب شود! حال اگر ما بیاییم این آب باریکه ها و جویبارهای منتهی به رودخانه را به منزله ورود نقدینگی آهسته ولی پیوسته مردم به بازار بورس فرض و تصور کنیم! این ورود نقدیندگی بطور مستمر هم اگر وارد بازار شود بلطبع کمی زمانبر حواهد بود حال اگر عرضه شستا را به منزله باز کردن تنها یک دریچه از 10 دریچه سد در نظر بگیریم! با عرضه 5درصدی چنین غولی خروج نقدینگی قابل توجهی از ظرف و مخزن بورس توسط دولت خارج میگردد که یقینآ تا هفته ها خروج نقدینگی با این حجم اثرات منفی و شوک خود را بر پیکره بازار وارد خواهد کرد! این شرکت بزرگترین و در عین حال موفقترین شرکت سرمایه گذاری بوده و یک تنه و به تنهایی قادر است کل بازار بورس ما را تا مدتها با قدرت نقدینگی و اراده خود مثبت و یا منفی کند!! البته بنده هنوز نمیدانم که با فروش 5 درصد از این شرکت در بورس چند هزارمیلیارد تومان از بورس خارج میگردد!! به هر حال امیدوارم که نظر بنده اشتباه بوده و با عرضه چنین دایناسوری شوک چندانی به بازار بورس ما وارد نشود...یا حق
    من یک ساله تو بورسم.
    شناختی هم رو شرکتی که فرمودید نداشتم.
    الان با اطلاعاتی که شما دادید شناختم. از اطلاعاتی که دادید بسیار متشکرم.
    ولی با این وجود بازم نظرم همونه. فکر نمیکنم بقیه سهام بی ارزش بشن. هر کدوم مسیر خودشون رو میرن. اینطور نیست؟؟؟
    ویرایش توسط roya123 : 2020/04/05 در ساعت 17:17
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 14,825 بار در 2,680 ارسال

با سلامی مجدد...

شرمنده از اینکه کمی دیر پاسخ سئوالتون رو میدهم دو ساعتی بیرون منزل بودم...
    حقیقتش پیشبینی و یا پاسخ به سئوال شما کمی برام سخت به نظر میاد!! اما اگر ما میزان نقدینگی در گردش بورس را به شکل یک ظرف مرتبط حاوی سیالات فرض کنیم!! بنا بر قانون ارشمیدس یا شناوری که بیان می کند: "به جسم شناور در سیال نیرویی به سمت نقاط کم فشار سیال برابر با وزن سیال جابجا شده وارد می شود! برای مثال هنگامی که یک جعبه چوبی وارد یک ظرف آب می شود از سمت سیال به جسم نیرو وارد می شودیا به عبارتی دیگر جسم شناور به اندازه زون و حجم خود آب به بیرون ظرف جابجا میکند!! از این اصل ساده شاید بتوان این نتیجه را گرفت : " حجم پولی که از محل عرضه اولیه شستا در بدو ورودش به بازار جابه جا شده و خارج میگردد باید به میزان همان حجم پول همزمان وارد ظرف نقدینگی موجود و درگردش بازار شود تا بازار به تعادل برسد!! سئوال: حجم پول چند هزار میلیارد تومانی را که قرار است دولت با فروش شستا از بورس در یک روز خارج کند آیا به نظر شما به میزان همین حجم نقدینگی توسط مردم در همان روز میتواند وارد بورس شود!!؟ آیا به نظر شما امکان وقوع چنین واقعه ای میسر است!!؟ حال فرض کنیم این حجم پول ظرف مدت زمان یک هفته یا بیشتر وارد گردش بازار شود بعد از گذشت این زمان میتوان گفت بازار به تعادل خود قبل از ورود شستا رسیده است! اما در غیر اینصورت بازار نا متعادل و متطلاطم خواهد بود البته این نظر شخصی بنده است و صد البته ممکنه کاملآ اشتباه باشه بنده نیز مانند شما سهامدار هستم و با سبدی متشکل از حداقل 25 سهم در این بازار فعالیت دارم ... یا حق

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من یک ساله تو بورسم.
    ولی با این وجود بازم نظرم همونه. فکر نمیکنم بقیه سهام بی ارزش بشن. هر کدوم مسیر خودشون رو میرن. اینطور نیست؟؟؟
    ویرایش توسط سهامدار 67 : 2020/04/05 در ساعت 18:32

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید سهامدار 67 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی HOSSEINY آواتار ها
    تشکر شده 1,394 بار در 171 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    ناظر محترم یکساعته هیچ کدوم از معاملات باطل نکردی کجا رفتی !!!

ابن دیگه چه مدل باطل کردن معاملات هست بخشی از معاملات تایید نشدن

خسته نباشی یکی در میان باطل کردن
    عجب بازاری داریم خدا میدونه برم یه دکه کوچیک سیگار بزنم راحت بشم از دست این عجوبه ها

دهه هشتاد وقتی یک نماد به دلایل مبهم متوقف میکردن خوشحال و خندان باید میرفتی سه ماه بعد میومدی میدی باز هم متوقف هست باز هم خوشحال میشدی سهام شرکتی خریدی اخر سال بر اساس p/e یه چیزی گیرت میاد

امروز هرچی نگاه میکنم داخل پیام های ناظر فقط نوشته با توجه به ظن نماد X تا پنج روز متوقف خواهد بود

این دیگه چه مدل نظارتی هست شما بجای اینکه فرد خطا کار پیدا کنی و ممنوع معامله کل سرمایه یک ملت برای ۵ روز بردی تو هوا

اصلا ظن داری اشکال نداره معامله امروز باطل کن کدوم قانونی به تو اجازه میده سهم برای ۵ روز ببندی عجب روزگاری شده

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,576 بار در 3,638 ارسال

❗️سهم کم ریسک برای خرید ❗️

وغدیر امسال دو تا مجمع میره !

مجمع اسفند۹۸ که کنسل شد و ۵۰ تومن از ۵۴ تومن سود در نیمه اول سال ۹۹ تقسیم میشه.
    مجمع دوم که اسفند ۹۹ برگزار میشه و ۶۵ تومن از ۷۰ تومن تقسیم میشه.

یعنی سهمی که ۵۰۰ تومنه و تا حالا تجدید ارزیابی نداده ۱۱۵ تومن سود تقسیمی داره !!!

تا وقتی یک سهم مفته بخرید . این سهم کمتر از ۵۰ درصد ناوش معامله میشه ❗️

10. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید djdream از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(4) zorba آواتار ها
    تشکر شده 24,864 بار در 3,838 ارسال

اینطور که من برداشت می کنم،متولیان بازار سرمایه ما را به چشم یک طعمه لذیذ نگاه می کنند!
    حس خوبی به این وضع ندارم!
    توقف های بی علت!
    گیر دادن های بی مورد!
    قوانین خلق الساعه ای!
    یک جایی باید بتونیم اعتراض کنیم!
    ما گوشت قربانی برای این آقایون نیستیم!
    اینکه شما بیاین کسری بودجه رو از جیب ما تامین کنین و به برنامه هاتون برسین و عشق و حالتون رو بکنین و قوانینی خلق کنید یا موانعی ایجاد کنید مورد پذیرش سهامدار نیست!
    نمیشه پول خلق کنید و بعد بخواین سهام رشد نکنن!
    دارین زرنگ بازی در میارین! هم میخواین پول ملت اینجا حبس بشه، هم میخواین پول توی بازارای موازی نره،هم میخواین ما اینجا سود نکنیم، و هم میخواین سهام خودتون رو الی ماشاالله به خورد ما بدین!
    .......
    با زبان بین و ساده و خودمانی نوشتم! تا شما بی دانش ترین بی دانشان! که هر 24 ساعت برای ما یک خواب می بینید بتونین بخونین!
    دوستان نسبت به این رویه حتما باید اعتراض کنن....بازار بره بالا یا نره باید به این روندی که پیش گرفتن و با سرمایه ملت مثل "ملک طلق" برخورد می کنن باید اعتراض بشه...
    بدون تعارف متولی بازار میخواد پول ما اینجا حبس باشه،در بازارهای موازی نره،روی افزایش تورم تاثیر نذاره، ما از اینجا سودی نبریم و پولی بیرون نره، و رشدی هم عاید سرمایه مون نشه....و بتونه کسری بودجه و واگذاری ها رو با پول ما تسهیل کنه!
    اما این ره که آقای متولی بازار تو میروی به ترکستان که سهل است....به افغانستان هم نیست!
    زی تیر نگه کرد پر خویش بر او دید***گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

12. 22 کاربر به خاطر ارسال مفید zorba از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط zorba نمایش پست ها
    اینطور که من برداشت می کنم،متولیان بازار سرمایه ما را به چشم یک طعمه لذیذ نگاه می کنند!
    حس خوبی به این وضع ندارم!
    توقف های بی علت!
    گیر دادن های بی مورد!
    قوانین خلق الساعه ای!
    یک جایی باید بتونیم اعتراض کنیم!
    ما گوشت قربانی برای این آقایون نیستیم!
    اینکه شما بیاین کسری بودجه رو از جیب ما تامین کنین و به برنامه هاتون برسین و عشق و حالتون رو بکنین و قوانینی خلق کنید یا موانعی ایجاد کنید مورد پذیرش سهامدار نیست!
    نمیشه پول خلق کنید و بعد بخواین سهام رشد نکنن!
    دارین زرنگ بازی در میارین! هم میخواین پول ملت اینجا حبس بشه، هم میخواین پول توی بازارای موازی نره،هم میخواین ما اینجا سود نکنیم، و هم میخواین سهام خودتون رو الی ماشاالله به خورد ما بدین!
    .......
    با زبان بین و ساده و خودمانی نوشتم! تا شما بی دانش ترین بی دانشان! که هر 24 ساعت برای ما یک خواب می بینید بتونین بخونین!
    دوستان نسبت به این رویه حتما باید اعتراض کنن....بازار بره بالا یا نره باید به این روندی که پیش گرفتن و با سرمایه ملت مثل "ملک طلق" برخورد می کنن باید اعتراض بشه...
    بدون تعارف متولی بازار میخواد پول ما اینجا حبس باشه،در بازارهای موازی نره،روی افزایش تورم تاثیر نذاره، ما از اینجا سودی نبریم و پولی بیرون نره، و رشدی هم عاید سرمایه مون نشه....و بتونه کسری بودجه و واگذاری ها رو با پول ما تسهیل کنه!
    اما این ره که آقای متولی بازار تو میروی به ترکستان که سهل است....به افغانستان هم نیست!
    خودتان را خسته نکنید که جایی برای اعتراض نیست.
    نزدیک به 500 شکایت به سازمان بازرسی ارسال شده و همه به علت عدم ارتباط با وظایف سازمان بایگانی شد!!

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال abdolhossein آواتار ها
    تشکر شده 6,707 بار در 1,448 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    من یک ساله تو بورسم.
    شما شکسته نفسی می فرمایید.
    تاریخ عضویتان سال 93 است. چطور می فرمایید یک سال سابقه در بورس دارید؟

16. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,129 بار در 5,476 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolhossein نمایش پست ها
    شما شکسته نفسی می فرمایید.
    تاریخ عضویتان سال 93 است. چطور می فرمایید یک سال سابقه در بورس دارید؟
    خب دیگه الان که خوندین پاکش می کنم.
    خلاصه اش میشه این.
    من سال 93 فقط عضو سایت شدم. اما کدبورسی نداشتم.
    توی سایت هم فعالیتی نداشتم.
    اما اسفند 97 کدبورسی گرفتم و از 98 فعالیتم رو توی بورس شروع کردم.
    ویرایش توسط roya123 : 2020/04/05 در ساعت 21:56
    اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی HOSSEINY آواتار ها
    تشکر شده 1,394 بار در 171 ارسال

یکی از دوستانم میگفت چند روز قبل کدبورسی گرفتم و امروز معامله کردم ( کمتر از یکماه )

اخرین اطلاعی که دارم قرار بود تا یکماه حق معامله سهام بازار نداشته باشند و صرفا صندوق ها و عرضه های اولیه

دستور العمل جدیدی اومده ؟

جدیدا کسی کد بورسی گرفته؟

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 46 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 46 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع