نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 4060 از 8125 نخست ... 30603560396040104050405740584059406040614062406340704110416045605060 ... آخرین
نمایش نتایج: از 40,591 به 40,600 از 81247

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

عرض ادب

مطلبش رو توی دنیای اقتصاد پیدا نکردم ببینم جامعه آماری شون چند نفر و از چه طیفی بوده ولی جالبه.

[IMG][/IMG]

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    والا من که حس میکردم خیلی غورباغه حساسی! هستم. امروز میخواستیم بپریم بیرون نشد! امروز اول صبح کاری داشتم تا آمدم پای تابلو به فنا بود....با اینکه چرخش سریع بازار رو هزار بار خودم گفتم مواظب باشید! خودم در این یک مورد هم موندم امروز!!!!

بخوام به خودم دلداری بدم! خوشبختانه متوسط سبدم طی این روزها حدود 10 درصد مثبت از خرید هست. با انضمام حد ضرری که در نظر گرفتم حدودا تحمل 20 درصد زیان را خواهم داشت.
    با این دامنه نوسان میشه حدود 10 روز صف فروش. ولی خوشبختانه حجم نمیدن و هر روز نیم درصد هم نمیخوره ما حساب میکنیم حدودا -20-25 روز کاری صف فروش! میشه اونور سال ایششالا
    دم نقدی تحمل زیان تا آنور سال را داریم. ببنیدم بریم بعد عید بیایم!!! اقلا یک 4درصد هم میشه خواب پول! فعلا ریسک دو ماه رو خریدم ....ولی ریسک بیشتر از اون میشه توافق سفت و محکم طی دو ماه آینده که بعیده...
    با تشکر از این قانون مسخره دامنه نامتقارن که از این دلداریهای صد من یک غاز میشه به خودت بدی! مرسی که هستین با این قانون های خلق الساعه...
    و مرسی از خبره ها و اساتید عظمای بازار که تقریبا 90درصدشون با به به و چه چه میگفتن عجب قانون خوبیه!!
    بزرگترین ضربه ای که این قانون میزنه عدم امکان رعایت حد زیان و کلن سختی یا عدم امکان مدیریت سرمایه است که بخش زیادی از معامله گران حرفه ای را هم از بازار بدور کرده و خواهد کرد.
    اصلا شما انگار از شنبه یک بازار دیگه با رفتار و سکنات و روانشناسی دیگه ای شده! این بروشنی نشون میده که میانگین فعالان بازار یک تغییر اساسی کردند....خروج بخش عظیمی از پتانسیل معامله گران فعال! اینها آسیب های بزرگ هستند نه دو سه روز منفی یا صف فروش شدن...چند روز ریزش بازار که مهم نیست!
    !!
    یه دو نفر دیدم در مورد نقد شوندگی و حد زیان یه جیزی شنیدن و هی تکرار و مبالغه میکنن یکی شما بودی یکی هم دکتر ادیب. هر جفتتون هم مفهوم حد زیان رو نمیفهمید چیه.

حد زیان مثل چاقو میمونه اگه در دست معامله گر کم تجربه باشه نتیجه رعایت حد زیان فقط و فقط زیان بیشتر هست. حد زیان در مورد بازاری که بازار سازی میشه که معنی نداره. الان من روزی خدا تومن دارم تو دارا زیان میدم اگه حد زیان رو روش اعمال و رعایت کنم که نابود میشم. کافیه بفروشمش فرداش بازار برگرده همون سهم رو بخوام بخرم باید ۲۰ درصد بالاتر بخرم دو بار اینطوری معامله کنم سرمایه م نابود شده بر باد رفته به دفعه سوم دیگه نمیرسه.

اصلا یکی از برتری های ملک که باعث جذابیت سرمایه گذاری در ملک شده همین عدم نقد شوندگی و عدم امکان رعایت حد زیان در اونه. شما یه چیزی یه جایی خوندی یا شنیدی به نظرت خوشگل اومده هی تکرار میکنی.

یکی ۴ بار تو این بازار معامله کرده باشه میفهمه من چی میگم. حد زیان کسی رعایت نمیکنه از حرفه ایها. حرفه ای ها اعتقاد به سرمایه گذاریشون دارن و پاش میمونن. کسی اگه اعتقاد به خریدش نداشته باشه که حرفه ای نیست.

ستاره‌دار(17) Bikhabar آواتار ها
    تشکر شده 3,091 بار در 899 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Bourse-Plan نمایش پست ها
    گاهی فکر میکنم سیاستمداران بالا - از هر طیف و جناحی - حرامزاده تر از اونی هستن که ما فکر میکنیم. اخیرا هجمه و حمله های بی سابقه ای شد [...] که چرا اصرار دارید تنور انتخابات گرم بشه. کمی فکر کردم و دیدم بر خلاف گزارۀ حالا کلیشه ای «اینها برای انتخابات هم که شده به مردم نیاز دارن و بورس رو بالایی میدن»، اتفاقا نه تنها به بورس و رای مردم نیازی ندارند، که از خداشونه این نارضایتی منجر به عدم مشارکت بشه. چرا؟ چون همونطور که جناحی مشخص (به خاطر بایکوت عمومی مردم) در انتخابات مجلس با حداقل آرا و بعضا با چند هزار رای در کمال بی لیاقتی سر کار اومدن، اینبار هم دنبال پیاده کردن سناریویی مشابه هستن و نارضایتی مردم رو مساوی با عدم مشارکت و در نتیجه پیروزی خودشون میدونن. قضیه خیلی ساده است، عموم «مردم»، همواره ثابت کردن کدوم خط فکری رو بیشتر میپسندن (یا به قولی بین بد و بدتر کدوم رو ترجیح میدن) و حالا بعد از سالها این فرصت طلایی برای این بنده های خدا پیش اومده که با کثافت کاری، ورق رو برگردونن. این جناح از هیچی نمیگذره. شده مملکت رو به فنا بده، باید پاستورنشین بعدی از خودشون باشه. پس عدم مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری به معنی انتخاب صد در صدی یک اصولگرای دوآتیشه است و تازه دوزاری بنده داره میفته که 180% برعکس گفته ها، این دعواها و نابودی بازار سرمایه هم در همین راستا شکل گرفته. نه اینکه افت شاخص رو صرفا مرتبط با این موضوع بدونم (عمده اش دلار و تورم انتظاریه)، اما تاثیرش رو نمیشه نادیده گرفت. البته تیر ماه، یعنی زمانی که فقط چند روز از ریاست قالیباف بر مجلس گذشته بود، نظرم رو در «تالار بورس» راجع به انتخابات 1400 گفتم و «قالی» رو رئیس جمهور بعدی میدونستم. بماند که اون موقع تمسخر شدیم که مگه میشه کسی که 2 روزه رئیس مجلس شده بیاد و بشه رئیس جمهور. ظاهرا که میشه!
    واقعیتش این جور صحبت ها رو سال های سال و دوره های متمادی هست که برای توجیه شرکت کردن در انتخابات از مردم میشنوم. ولی اگه به رفتار حکومت در دوره های پیشین و هم چنین در آستانه انتخابات دقت کنید، متوجه میشید که شرکت مردم در انتخابات برای حکومت بسیار مهمه.
    اول اینکه انتخابات ریاست جمهوری نمود بیشتری در مقایسه با انتخابات مجلس داره. دوم اینکه مشارکت پایین مردم در انتخابات مجلس رو تونستن با کرونا ماست مالی کنن. اگه شما میزان مشارکت مردم در دو دوره ریاست جمهوری رفسنجانی رو نگاه کنید، متوجه میشید که تا چه اندازه میزان مشارکت مردم مهم و تاثیرگذاره و چه تغییرات بزرگی رو میتونه رقم بزنه. تا جاییکه برای افزایش مشارکت حاضر میشن برگی مثل خاتمی رو رو کنن و چه جریانات و اتفاقاتی که پس از اون پیش نیومد. اتفاقا من فکر میکنم با تلقین چنین حرفهایی به افکار عمومی، هر طور که شده مردم رو به پای صندوق میکشونن و چه کسی جو گیرتر از ما مردم!! ما مزه ی انتخاب بین بد و بدتر رو بارها چشیدیم. ای کاش یک بار هم که شده، بیایم و طعم رای ندادن رو هم بچشیم.

5. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Bikhabar از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 7,174 بار در 2,106 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رگنار نمایش پست ها
    عرض ادب

مطلبش رو توی دنیای اقتصاد پیدا نکردم ببینم جامعه آماری شون چند نفر و از چه طیفی بوده ولی جالبه.

[IMG][/IMG]

سلام، من چند روز پیش این جدول آماری دنیای اقتصاد را دیدم، واقعاً تاسف خوردم!!
    به خدا قسم، طیف قدیمی و سهامداران سالهای گذشته بورس ، بسیار فهمیده تر و عاقل تر و منطقی تر و تحلیلی تر از نسل جدید هستند. نسل جدید شاید سواد دانشگاهی داشته باشه، اما به هیچ عنوان سواد بورسی و تحلیلی ندارد.
    دریغ از تحلیل و بررسی برای خرید سهم. فقط چشم و گوش بسته، دنباله روی و تقلید را یاد گرفتند و فقط از بورس سیگنال خرید و یا فروش را یاد گرفتند.
    بی دلیل نیست که هفته قبل در خبرها داشتیم که پسر 12 ساله و یک شاطر نانوا بخاطر سیگنال دهی بورس دستگیر و زندانی شدند.
    یادش بخیر ، در گذشته حرف اول و آخر خرید و فروش معاملات را تحلیل بنیادی و گزارش شرکتها و سود دهی شرکتها میزد و هیچ شخصی و هیچ سهامداری از تحلیل ضرر نمیکرد و سود معقول و بالایی در بورس کسب میکرد.
    ویرایش توسط ایرانی : 2021/02/22 در ساعت 19:18

7. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید ایرانی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    یه دو نفر دیدم در مورد نقد شوندگی و حد زیان یه جیزی شنیدن و هی تکرار و مبالغه میکنن یکی شما بودی یکی هم دکتر ادیب. هر جفتتون هم مفهوم حد زیان رو نمیفهمید چیه.

حد زیان مثل چاقو میمونه اگه در دست معامله گر کم تجربه باشه نتیجه رعایت حد زیان فقط و فقط زیان بیشتر هست. حد زیان در مورد بازاری که بازار سازی میشه که معنی نداره. الان من روزی خدا تومن دارم تو دارا زیان میدم اگه حد زیان رو روش اعمال و رعایت کنم که نابود میشم. کافیه بفروشمش فرداش بازار برگرده همون سهم رو بخوام بخرم باید ۲۰ درصد بالاتر بخرم دو بار اینطوری معامله کنم سرمایه م نابود شده بر باد رفته به دفعه سوم دیگه نمیرسه.

اصلا یکی از برتری های ملک که باعث جذابیت سرمایه گذاری در ملک شده همین عدم نقد شوندگی و عدم امکان رعایت حد زیان در اونه. شما یه چیزی یه جایی خوندی یا شنیدی به نظرت خوشگل اومده هی تکرار میکنی.

یکی ۴ بار تو این بازار معامله کرده باشه میفهمه من چی میگم. حد زیان کسی رعایت نمیکنه از حرفه ایها. حرفه ای ها اعتقاد به سرمایه گذاریشون دارن و پاش میمونن. کسی اگه اعتقاد به خریدش نداشته باشه که حرفه ای نیست.
    یعنی شما اعتقادی به رعایت حد ضرر ندارید کلا‍؟ عجیبه !
    سلام

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiman نمایش پست ها
    نه واقعا اگه اعتقاد داشتم که ۷۰ - ۸۰ درصد دارایم ملک نبود.
    ما که عددی نیستیم. ۹۰ درصد ثروتمندان و بزرگان بازارها هم اعتقادی به لزوم نقد شوندگی و رعایت حد زیان ندارن که اگه داشتن عمده دارایی این افراد هم ملک و خودرو و زمین و مغازه و کارخونه نبود.

بحث مفصل و جذابیه ایشالا تو یه فرصت مناسب میشه ساعت ها در موردش صحبت کرد.

حد زیان برای معاملات بازارهای اهرم دار دو طرفه هست (دارای مارجین) مثل فیوچرزها و cfd ها و فارکس که مختصات خاصی دارن و کاملا متفاوت با شرایطی که ما در اون هستیم.
    ویرایش توسط علیرضا حسنی : 2021/02/22 در ساعت 19:36

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 10,117 بار در 1,977 ارسال

نه واقعا اگه اعتقاد داشتم که ۷۰ - ۸۰ درصد دارایم ملک نبود.
    ما که عددی نیستیم. ۹۰ درصد ثروتمندان و بزرگان بازارها هم اعتقادی به لزوم نقد شوندگی و رعایت حد زیان ندارن که اگه داشتن اکثریت دارایی این افراد هم ملک و خودرو و زمین و مغازه و کارخونه نبود.

بحث مفصل و جذابیه ایشالا تو یه فرصت مناسب میشه ساعت ها در موردش صحبت کرد.
    من منظورم توی بورس و سهام بود . البته ملک و خودرو هم نقدشوندگی لازم را دارند . بالاخره یکم زیر قیمت فروش می‌ره همیشه
    ولی واقعیت اینه که ملک و خودرو خیلی بهتر از سهام جواب داده .
    البته توی سهام هم اگر دید بلند مدت چند ساله داشته باشیم مطمئنا بازدهی خوبی خواهیم داشت
    سلام

13. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید ebiman از ایشان تشکر کرده اند:

من منظورم توی بورس و سهام بود .
    ولی واقعیت اینه که ملک و خودرو خیلی بهتر از سهام جواب داده .
    البته توی سهام هم اگر دید بلند مدت چند ساله داشته باشیم مطمئنا بازدهی خوبی خواهیم داشت
    بله اگه منظورتون سهام و بورس خودمون هست بله من بازم به شدت مخالف رعایت حد زیان هستم. باز در این مورد هم میشه خیلی صحبت و استدلال کرد.

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 3,142 بار در 965 ارسال

از نظر من حد ضرر مشخص معنی نداره البته نظر شخصی و تجربه خودم بوده
    در مبالغ بالا که اصلا حد ضرر مفهوم نداره که مثلا یک شرکت سرمایه گذاری برای هر سهمی که خرید حد ضرر داشته باشه
    اصلا اون تعداد بالا رو چطوری بفروشه
    تمام برنامه ریزی میریزه بهم
    درسته که حد ضرر جزو اصول اولیه تو آموزش است و اینکه به همه توصیه میشه حد ضرر داشته باشن اما در عمل نمیشه اجرا کرد شدنی نیست
    فرض کنید طبق یک سری فاکتورهای مشخص بریم فولاد بخریم بعد به هر دلیل هفته دیگه ۱۰ ۱۵ درصد بیاد پایین یعنی بفروشیم نه من که نمیفروشم
    بفروشم با پولش چی بخرم ؟
    از کجا معلوم انتخاب بعدی درست باشه
    دو تا انتخاب اشتباه ۴۰ ۵۰ درصد از دست رفته بعد چی بخرم ۱۰۰ درصد سود کنم برسم به پول خودم
    به هر حال مشخص کردن حد ضرر در زمان خرید رو قبول ندارم البته نظر شخصیه که خیلی ها قبول ندارن
    هیچکدوم از صندوق ها و شرکت های سرمایه گذاری هم حد ضرر مشخصی ندارن زمان که بگذره تصمیم میگیرن چکار کنن

حد ضرر تو فارکس داشتیم که اهرمی بود و به همین دو دلیل یعنی حد ضرر و اهرم اکثرا یا به عبارت بهتر ۹۹/۹ درصد فعالان آن حداقل کسانی که ما در ایران دیدیم ضرر میکنند
    ویرایش توسط Elcid : 2021/02/22 در ساعت 19:54

17. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Elcid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

عرض ادب

با احترام مخالفم با نظرتون. اینکه حرفه ای ها "اعتقاد به سرمایه گذاری" دارن و به همین خاطر حدضرر رو رعایت نمیکنن درست نیست.

1. تحلیلگران بنیادی(که سرمایه گذار هستند و نه معامله گر) در این تالار من فقط آقای نجیمی رو دیدم که سرمایه گذار هست و نه معامله گر) وقتی سهمی رو بنیادی میخرن تا وقتی هم حد ضرر بنیادی شون زده نشه خارج نمیشن(حدضرر بنیادی یعنی تغییر با معنی در پارامترهای بنیادی مدنظر). درست بودن این گزاره رو من هم از دکتر عباد تاییدش رو گرفتم و هم ولیدهلالات.
    برای همین هم هست در تاپیک آقای نجیمی در بدترین شرایط بازار میبینی میگه با این حجم نقدینگی و اوضاع کسری بودجه و غیره دلار همیشه رو به بالاس حالا دو سال هم کنترل کنن سال سوم جهش میکنه، از اون ور شپدیس یکی از بزرگترین اوره سازان جهان هستش خب دارایی به این خوبی که هر سال سود دلاری میده رو چرا باید بفروشم. و کاملا هم درست میگه.

2. تحلیلگران تکنیکال (معامله گران و نه سرمایه گذاران) اینها هر وقت حدضرر خورد باید خارج بشن. من مهمترین چهار کلمه استراتژِی معاملاتی خودم رو خدمتتون بگم اینه "حد ضرر وحی منزل است"
    منتها تو همین تکنیکالیستها یکسری مسایل وجود داره،
    a) در یک بازار رنج اکثر سیستم های معاملاتی تعداد زیادی سیگنال ورود و خروج میدن که عمل کردن به این سیگنالها ضرر بیشتری داره تا وقتی که طرف همون یک سهمش رو دست نزنه. ولی وقتی که بازار روند داره مطلقا اینطور نیست و باید حد ضرر رو رعایت کرد. در همون بازار رنج هم باید حد ضرر رو رعایت کرد و سپس رنج بودن رو تشخیص داد.
    b) یک وقتهایی هم بازار حالت استثنا پیدا میکنه مثلا همین روزها این حجم معاملات، این دامنه نامتقارن و غیره. اینها واقعا اکثر مولفه های تکنیکالی رو بی اعتبار کردن اما همچنان هم پایندی به حدضرر و نه امیدواری به برگشت بازار بهتر هستش.

سبز باشید
    ویرایش توسط رگنار : 2021/02/22 در ساعت 19:51

19. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 70 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 69 مهمان ها)

1. Bourse-Plan

کلمات کلیدی این موضوع