نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3724 از 8145 نخست ... 27243224362436743714372137223723372437253726372737343774382442244724 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,231 به 37,240 از 81449

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال "Midas" آواتار ها
    تشکر شده 12,360 بار در 2,380 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    گفتم در مباحث مطرح در تاپیک صحبتی نکنم! ولی حیفم آمد مطلبی را نگویم

دوستانی چند بودند که بارها دلار و بازار دلار و طلا را به عنوان رقیب بازار بورس عنوان میکردند. جالب اینجاست که میفرمودند اینهایی که دم از ریزش بورس میزنند دلال های بازار دلار و طلا و فلان هستند و میخواهند پول از بورس خارج شود و به سمت آنها برود!! عجب نوابغی هستند بعضی ها! و چندین بار سعی بیهوده کردم که به عزیزان بگویم که اینگونه نیست!
    امیدوارم متوجه اشتباه خودشان شده باشند! که موتور محرکه بورس انتظارات تورمی بوده و هست. و شاخص انتظارات تورمی هم دلار! |(اقلا این جمله را بیست مرتبه طی ماههای قبل در پستها تکرار کردم!) خوشبختانه این روزها کسی بر این حرف من خرده نمیگیرد!! قبول کردند عزیزان!!!

موضوع دیگر اینکه گیرم که روحانی همتی دژپسند حقوقی ها....یا بقیه فلان کردند...یا فلان میکنند یا چه! فعلا این حرفها را رها کنید! وقتش که شد باهم دیگه همه شون رو محاکمه میکنیم و پدرشون رو درمیاریم!
    با تئوری توطئه شما به جایی نمیرسید. تئوری توطئه شما را آچمز و بی اثر و بی کس! و ناتوان میکند! تئوری توطئه را دور بریزید و بدون احساس نسبت به آنچه در کف بازار رخ میدهد آگاهی پیدا کنید و متناسب با آن تصمیم بگیرید.
    احساسات سم مهلکی است در تصمیمات شما در حیطه بورس و سرمایه گذاری....بی احساس باشید!

سلام،

به نظر من تحلیل شما یک اشکال دارد و آن این است که دلار (منظورم دلار جهانی است)

را مصون و مبرا از چالش ها و خطرات پیش رو می دانید، و تحلیل هایتان با این فرض است

که دلار ارزی ثابت و پایدار است، و ریال هم طبق سیکلی که 40 سال گذشته داشته،

هر 4 سال یا 8 سال یکبار تورم انباشته اش آزاد می شود، و 60 -70% از ارزشش

را از دست می دهد و بعد آرام می گیرد تا دوره ی بعدی.

اما موضوع این است که این سیکل تا ابد نمی تواند ادامه پیدا کند، دلار، یورو، و هر ارز بدون

پشتوانه ای می تواند به سر نوشت ریال یا پول ونزوئلا و زیمباوه دچار شود.

اینکه تا حالا نشده، دلیل این نیست که هرگز نخواهد شد.

- سرنخ بدهم در مورد دلیل اقبال به بیت کوین بیشتر تحقیق کنید، (البته به زبان انگلیسی باشد بهتر)

خلاصه عرض کنم، به نظرم سیکل 92 - 97 تکرار نخواهد شد، یعنی مجالی برای

این تکرار وجود نخواهد داشت، اگر قرار باشد با سرکوب بازارها، پول ها را در بانک ها رسوب کنند،

با قیمت طلای جهانی و تورم کالای جهانی چه خواهند کرد؟

معتقدم با شروع روند رشد طلای جهانی دیگر کسی حاضر به سپرده گزاری

در بانک نخواهد شد، بورس را هم که اینگونه نابود کردند،

پس هر گونه کاهش در قیمت طلا را فرصت محض خرید می دانم.

تاوان این بلایی را که سر بورس آوردند را خیلی زود پس خواهند داد
    بانک ها گروه پیشرو در حرکت بعدی بورس خواهند بود. (1400/7/19)
    ecosia.org جستجو = کاشت درخت!

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 519 بار در 94 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط azad. نمایش پست ها
    چی بگمممم.....گذشته ها گذشته....از حالا به بعد رو بفرمائید که ببینیم چکار کنیمممم
    این سوال رو دوبار پرسیدی دوبار هم جواب دادم گوش نکردی
    اولیش تاریخ پستو ببین
    http://forums.boursy.com/showthread....233#post829233

دومین بار
    http://forums.boursy.com/showthread....ht=#post849660
    تاریخ پستارو ببین حرکت بازارم ببین

.......

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید MORTEZA66 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) manmehdiam آواتار ها
    تشکر شده 9,876 بار در 1,431 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط TARGET نمایش پست ها
    ریزش دلار سکه ارز ملک در این چند وقت شدیدتر از بورس بوده!!! و بورس همچنان میتونه تو یه روز برگردت ولی بقیه چطور!!!؟؟؟
    طی میان مدت و ماههای گذشته و موجی که هم اکنون در اوج هیجان این موج بسر میبریم ، کاهش انتظارات تورمی بوده است.
    این امر در کالاهای سرمایه رخ داده.
    کالاهای سرمایه با توجه به میزان نقدشوندگی از این فضا تاثیر میگیرد. ملک کمترین نقدشوندگی را دارد و معمولا کاهش قیمتها در ملک خیلی قابل توجه نیست و بیشتر به صورت رکود در معاملات خود را نشان میدهد. قیمتهای ملک کاهش حداقلی را داشته و خواهد داشت و این فضای رکود اینقدر ادامه می یابد تا موج تورم بعدی فرا برسد! (که داریم میبینیم)
    بورس از همه بازارها بیشتر نقد شوندگی دارد بنابراین بیشترین واکنش و سریعترین واکنش را بورس نشان میدهد. (که دیدیم و میبینیم)
    دلار (و طلا که فرقی با دلار ندارد) عملا ما بین این دو هست. نقد شوندگی اش بین ملک و بورس است و از آن مهم تر عمق بسیار بیشتری دارد. بازار به مراتب بزرگتری است لذا اینرسی بیشتری دارد و ما بین ان دو سرعت نوسانش هست. خودرو و ماشین هم تقریبا شبیه دلار عمل میکند.

بنابراین سرعت واکنش به صورت فوق بوده و هست.
    نتیجه:
    همه کالاهای سرمایه ای از کاهش انتظارات تورمی اثر گرفته است . (دقت کنید کالاهای هزینه ای حتی افزایش قیمت هم داشته که قابل انتظار هم بود و انتظاری از کاهش آنها نداشته باشید! که مساله ما هم نیست فعلا)

بورس بیشتر از همه ریزش داشته و در برگشت هم انتظار میره بیشتر صعود داشته باشه
    ملک کمتر از همه ریزش داشته و صرفا راکد بوده و انتظار چندانی از کاهش نداشته باشید و صرفا این رکود عمق خواهد یافت و قیمتها ثابت میماند با مختصری کاهش قیمت های موردی
    دلار بین این دو مورد فوق عمل کرده و خواهد کرد!
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 519 بار در 94 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Elcid نمایش پست ها
    از الان به قبل رو میتونن بگن از الان به بعد رو بعدا میگین
    همه رو مثل خودت فرض کردی

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید MORTEZA66 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 4,656 بار در 904 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط MORTEZA66 نمایش پست ها
    این سوال رو دوبار پرسیدی دوبار هم جواب دادم گوش نکردی
    اولیش تاریخ پستو ببین
    http://forums.boursy.com/showthread....233#post829233

دومین بار
    http://forums.boursy.com/showthread....ht=#post849660
    تاریخ پستارو ببین حرکت بازارم ببین

.......
    پست های جنابعالی رو یادم هست...از الان به بعد رو بفرمایید که چه پیش بینی میکنید....دلار چی میشه..شاخص چی

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید azad. از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط "Midas" نمایش پست ها
    سلام،

به نظر من تحلیل شما یک اشکال دارد و آن این است که دلار (منظورم دلار جهانی است)

را مصون و مبرا از چالش ها و خطرات پیش رو می دانید، و تحلیل هایتان با این فرض است

که دلار ارزی ثابت و پایدار است، و ریال هم طبق سیکلی که 40 سال گذشته داشته،

هر 4 سال یا 8 سال یکبار تورم انباشته اش آزاد می شود، و 60 -70% از ارزشش

را از دست می دهد و بعد آرام می گیرد تا دوره ی بعدی.

اما موضوع این است که این سیکل تا ابد نمی تواند ادامه پیدا کند، دلار، یورو، و هر ارز بدون

پشتوانه ای می تواند به سر نوشت ریال یا پول ونزوئلا و زیمباوه دچار شود.

اینکه تا حالا نشده، دلیل این نیست که هرگز نخواهد شد.

- سرنخ بدهم در مورد دلیل اقبال به بیت کوین بیشتر تحقیق کنید، (البته به زبان انگلیسی باشد بهتر)

خلاصه عرض کنم، به نظرم سیکل 92 - 97 تکرار نخواهد شد، یعنی مجالی برای

این تکرار وجود نخواهد داشت، اگر قرار باشد با سرکوب بازارها، پول ها را در بانک ها رسوب کنند،

با قیمت طلای جهانی و تورم کالای جهانی چه خواهند کرد؟

معتقدم با شروع روند رشد طلای جهانی دیگر کسی حاضر به سپرده گزاری

در بانک نخواهد شد، بورس را هم که اینگونه نابود کردند،

پس هر گونه کاهش در قیمت طلا را فرصت محض خرید می دانم.

تاوان این بلایی را که سر بورس آوردند را خیلی زود پس خواهند داد
    تغییرات ارزش جهانی دلار قابل چشم پوشی است. اگر نظر دیگری دارید درود بر شما! به عنوان مثال دلار طی چهل سال قبل مثلا ارزش آن یک چهارم شده. و ریال یک چند هزارم!!!! (دقیق اش الان یادم نیست) . مشخص است تغییرات چهل ساله که 3-4 باشد....در مقایسه با 4000 و 5000 رقمی نیست.
    اگر بخواهید اثرات کاهش ارزش دلار که در کرونا بیشترین کاهش را داشته را دقیقتر ارزیابی کنید به شما توصیه میکنم که با ارز فرانک سوییس مقایسه کنید!(کاهش یک چهارم را از این طریق عرض کردم) دقیق تر متوجه میزان کاهش ارزش دلار خواهید شد. ولی تصورات شما اگر مبتنی بر افول اقتصاد امریکا! اصلا خود آمریکا! نظام سرمایه داری و کن فیکون شدن دلار! و این حرفهاست....درود بر شما! شاید هم حق با شما بود!!!!
    توضیح بیشتر از حوصله خارج است.
    مانا باشید.
    [B]تحلیل ها یا نظرات بورسی و غیربورسی من صرفا محتمل ترین حالتی است که تصور میکنم به وقوع بپیوندد. اگر به دیده نقد نظری دارید بر من منت میگذارید ولی اگر خواندنش شما را آزرده میکند، آن را نادیده بگیرید، حتما نظر شما درست تر است![/B]

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط zess نمایش پست ها
    وزیر خزانه داری بایدن اعلام کرد که این کشور بیش از این به دنبال کاهش ارزش دلار نمی‌باشد.
    -----
    بازارهای جهانی در پی شیوع دوباره کرونا در حالت نزولی قرار دارند.

به ایشان بفرمایید که یک قلم، میزان ذخیره طلای روسیه از ذخایر دلارش پیشی گرفته،

چین به شدت پیگر ارز دیجیتال است...

جهان به سمت دِدالِریزیشن (دلار زدایی) پیش می رود،

علت اقبال به بیت کوین این است که باعث تمرکز زدایی و انحصار قدرت بانک های مرکزی بر روی سیستم مالی

و چاپ پول می شود، دیگر نمی توانند هر چقدر دلشان خواست پول چاپ کنند.

سیستم کنونی که مبتنی بر بدهی است پایان می یابد،

برای همین است که دولت ها و بانک های مرکزی مخالف ارز دیجیتال هستند،

بیت کوین تعدادش محدود است (21 میلیون) و امکان چاپ نامحدود ندارد.

شاید بگویید پشت قضیه ی بیت کوین، CIA و بانک های بزرگ هستند،

حتی در صورتی که کنترل بیت کوین در دست دولت ها باشد، باز هم این سیستم پولی کنونی در انتهای

مسیر است و روندی که آغاز شده را نمی توان متوقف کرد....

تغییرات بسیار بزرگی در راه است که از مخلیه ی بسیاری از ما خارج است...

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط manmehdiam نمایش پست ها
    تغییرات ارزش جهانی دلار قابل چشم پوشی است. اگر نظر دیگری دارید درود بر شما! به عنوان مثال دلار طی چهل سال قبل مثلا ارزش آن یک چهارم شده. و ریال یک چند هزارم!!!! (دقیق اش الان یادم نیست) . مشخص است تغییرات چهل ساله که 3-4 باشد....در مقایسه با 4000 و 5000 رقمی نیست.
    اگر بخواهید اثرات کاهش ارزش دلار که در کرونا بیشترین کاهش را داشته را دقیقتر ارزیابی کنید به شما توصیه میکنم که با ارز فرانک سوییس مقایسه کنید!(کاهش یک چهارم را از این طریق عرض کردم) دقیق تر متوجه میزان کاهش ارزش دلار خواهید شد. ولی تصورات شما اگر مبتنی بر افول اقتصاد امریکا! اصلا خود آمریکا! نظام سرمایه داری و کن فیکون شدن دلار! و این حرفهاست....درود بر شما! شاید هم حق با شما بود!!!!
    توضیح بیشتر از حوصله خارج است.
    مانا باشید.

عرض شد،

ریال که به تاریخ پیوست، اما دلار را به چهل سال قبلش کاری ندارم، از اینچا به بعدش را مشاهده خواهیم کرد...

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید "Midas" از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال رگنار آواتار ها
    تشکر شده 3,647 بار در 382 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا سید نمایش پست ها
    ریزش بازار سهام تا چه زمانی ادامه دارد. آیا در این بازار می‌توان سهامی خرید که از گزند افت قیمت‌ها در امان بماند؟ مازیار فتحی کارشناس بازار سهام در پاسخ به این سوالات می گوید:

روند بازار نزولی خواهد بود و شاخص کل بورس که عملا سهام بزرگ در آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارند همراه با نوسانات شدید، روند ریزشی در پیش خواهد داشت به‌طوری که حتی ممکن است سهامداران شاخص زیر یک میلیون واحد را هم ببینند.
    در حالی که از هفته گذشته برخی پیش بینی‌ها از توقف نزول شاخص خبر می‌داد اما این اتفاق نیفتاد و شاهد ریزش شدید قیمت‌ها در بازار سرمایه بودیم و با توجه به شرایط فعلی بازار این نوسانات می‌تواند برای چند ماه ادامه داشته باشد بر همین اساس حتی ادامه روند ریزشی شاخص کل ممکن است به دولت بعد هم برسد.

واقعیت این است که رئیس‌جمهور بعدی کشور هم که بر سرکار بیاید قطعا سیاست کنترل تورم و مهار قیمت‌ها را در دستور کار قرار می‌دهد.

از سوی دیگر احتمال اینکه مجلس به دنبال کنترل دستوری قیمت‌ها باشد نیز بیش از قبل قوت گرفته از این رو به نظر می‌رسد ادامه روند کاهشی قیمت سهام بزرگ به دولت بعد هم برسد به‌طوری‌که حتی ممکن است P/ Eسهام با P/ Eنرخ بهره بانکی یکسان شود بر همین اساس بازار سرمایه در افق یکساله، کاهشی پیش بینی می‌شود و قیمت سهام بزرگ بازار با نوسانات بر مدار ریزشی قرار خواهد گرفت.

تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از تحلیلگران بر این باور بودند که بازار کم کم متعادل شود اما با توجه به اینکه بعید به نظر می‌رسد اتفاق جدیدی در مذاکرات دو کشور رخ دهد نباید منتظر رونق بازار سهام باشیم.

بازگشت آمریکا به برجام نیز دستاورد مهم اقتصادی در پی نخواهد داشت و از نظر عملیاتی و بنیادی انتخاب بایدن به غیر از جو روانی تاثیر مثبتی در وضعیت اقتصادی کشور به وجود نخواهد آورد.

در حال حاضر P/ E بازار با هیچ منطقی سازگار نیست و از نظر علم اقتصاد باید P/ E روند منطقی در پیش بگیرد P/ E بازار سرمایه باید با P/ E بازارپول همخوانی داشته باشد.

وقتی نرخ بهره بانکی حاکی از ۶P/ E تا ۷ است، نباید P/ E بازار سرمایه ۱۲-۱۰ باشد از این رو بازار در خلاف مسیر حرکت نمی‌کند سهم‌های بزرگ در مسیری غیر واقعی و حباب گونه رشد کردند و شرایط متفاوتی را در بازار ایجاد کردند. اما وضعیت سهام کوچک به گونه‌ای دیگر است گرچه این سهم‌ها تاثیری در شاخص کل ندارند اما ارزنده هستند و روند این سهام مثبت خواهد بود.
    عرض ادب
    من دیدم شما گزارشات فصلی و ماهانه شرکتها رو دنبال میکنید و قطعا بهتر از بنده در جریان روال سودسازی هستید، اما من چند روز پیش لایو ولید هلالات رو می‌دیدم می‌گفت نسبت p/e سهام کوچک و بزرگ در حال حاضر در مقایسه با p/e نسبی بازار(میانگین چند ساله p/e قبل مجمع سهام سودساز بازار) الآن تنظیم نیست و دچار تغییرات اساسی شده و نظرش این بود که برمی‌گرده سرجای اولش.
    می‌گفت سهام سودساز فلزی، معدنی و پتروشیمی همیشه نزدیک مجمعp/e بین ۴_۶ داشتن در حالی که بقیه سهام سودساز اما از گروههای کوچک بازار مثل دارویی، سیمانی، لاستیک و غیره p/e هاشون قبل مجامع مثلا 8-10 بوده. ولی الآن p/e سهام بزرگ برگشته به رنج نرمال همیشگی اما مال سهام کوچک خیلی بالاتر از نرم تاریخی ش هست. می‌گفت بخاطر جو فروش سنگین بازار و اینکه ملت می‌دونن تکون دادن سهام بزرگ پول زیادی می‌خواد و هر سطحی که مردم فکر میکردن می‌تونه کف بنیادی این سهام باشه و خریدن روز بعدش حقوقی ها عرضه کردن دیگه ملت نرفتن سراغ سهام بزرگ و برعکس پول بخاطر در امان ماندن از عرضه ها رفته سهام کوچک و این‌ها تعادل رو بهم زده.

خلاصه نظرشان این بود که از لحاظ سودآوری گروههای بزرگ وضعیت بهتری نسبت به گروههای کوچک دارن، هر دو نسبت به p/e نسبی تاریخی خودشان.

سبز باشید

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید رگنار از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط "Midas" نمایش پست ها
    عرض شد،

ریال که به تاریخ پیوست، اما دلار را به چهل سال قبلش کاری ندارم، از اینچا به بعدش را مشاهده خواهیم کرد...
    خوب چهل سال پیش نه...همین یک سال هم در نظر بگیرید همچنان تغییرات دلار جهانی در برابر تغییرات ریال عددی محسوب نمیشود. طی این کرونا شاخص دلار نهایتا کمتر از 10 درصد طی بیش از یک سال نوسان کاهشی داشته که یک طورایی رکورد تاریخی هم محسوب میشه. هرچند حق با شماست بالاخره در پس زمینه اندکی هم باید به کاهش ارزش دلار جهانی نظر داشت. ولی در کشور عزیز ما که ریال از سه روز قبل 20درصد نوسان زده! بررسی نوسانات ارزهای جهانی یا جفت ارزها شوخی هست.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید manmehdiam از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 40 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 40 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع