نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با حذف دامنه نوسان و/یا حجم مبنا موافقید

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حذف هر دو موافقم، هیچ کارکردی ندارند

47 37.90%
  • دامنه نوسان افزایش باید و حجم مبنا تغییر نکند

11 8.87%
  • دامنه نوسان افزایش و حجم مبنا کاهش یابد

19 15.32%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا حذف شود

5 4.03%
  • دامنه نوسان تغییر نکند و حجم مبنا کاهش یابد

5 4.03%
  • همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، مشکل جای دیگری است

37 29.84%
صفحه 3725 از 8125 نخست ... 27253225362536753715372237233724372537263727372837353775382542254725 ... آخرین
نمایش نتایج: از 37,241 به 37,250 از 81245

موضوع: جــــو بــــازار

عضو فعال منیب آواتار ها
    تشکر شده 8,671 بار در 2,239 ارسال

پاسخ : جــــو بــــازار

[Forwarded from BourseNews | بورس نیوز]
    [ Photo ]
    برای حمایت از بازار سرمایه نرخ بهره کاهش یابد

علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

?‏حال که تیم اقتصادی دولت پیشبینی بهبود شرایط اقتصادی کشور را دارند، بهتر است تا این فرصت‌ها نیز از بین نرفته با سیاست‌های سنجیده اصلاح نرخ بهره، تقویت پایه پولی و هدایت نقدینگی به سمت تولید حمایت عملی خود از ‎#جهش_تولید و فعالان ‎#بازار_سرمایه را نشان دهند.
    @BourseNews
    بارخدایاآبروی مرابتوانگری نگاهداروشخصیت مرابه تنگدستی ازبین مبرکه ازروزی خواران توروزی خواهم وازآفریده های بدکردارتومهربانی جویم-علی(ع)

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید منیب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 3,645 بار در 1,624 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط "Midas" نمایش پست ها
    عرض شد،

ریال که به تاریخ پیوست، اما دلار را به چهل سال قبلش کاری ندارم، از اینچا به بعدش را مشاهده خواهیم کرد...
    نظر شما به نظر قابل تامل هست.

در سال گذشته برای سرپا نگه داشتن اقتصاد آمریکا با تولید ناخالص داخلی حدود 21 هزار میلیارد دلاری، بیشتر از 5 هزار میلیارد دلار نقدینگی با چاپ پول تزریق شده که اثر تورمی آن به گردن سایر کشورها می افتد.

برای مقایسه کافی است فرض کنیم که در صورت تزریق 120 میلیارد دلار در طی یک سال به اقتصاد 470 میلیارد دلاری ایران، چه موج عظیم تورمی راه می افتد.

سوال اساسی این است که تا چه زمان این سیکل انتقال تورم از آمریکا به سایر کشورها ادامه میابد؟

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید zess از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 16,731 بار در 3,662 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه آهنگر نمایش پست ها
    تجربه 14 ساله میگم!!!
    حتی یک ریال ازین ضرر ها جبران نمیشه!! اگرم روزی این روند برعکس بشه که میشه اوناییکه با رانت قبلا پیاده شدن از همون کف سوار میشن ووقتی من و شما دنبال جبران ضررهامون هستیم اونا مجدد در حال سودکردن های چند صد درصدی هستن!!! و با همون پولها باز هم در جای دیگر منو شما سرکیسه میکنن!!
    این تسلسل زیانبار مردم فقط یک راه دارد!!!!!!!
    چون سیستم فاسده و قصدی برای رفع فساد نیست!!!
    دقیقا همینطور است . در بورس فقط همین عده اندک هستند که بیشترین سود را میبرند . دو هفته پیش هم اشاره ای داشتم که این باند مافیائی باید پولاشون را چند ساله ، با ضریبی بالا تبدیل کنند به رفتن رهی چند ده ساله
    این باند با من و شما نمی ماند . ضرر و نصف شدن پول برا اینها معنی ندارد . این رانتی ها و مفسدین باید اوج خالی و کف بخرند و بقیه هم این وسطا یه خرده نونی از قبال انها بخورند
    به همین دلیل است که بازار سرمایه ایران هیچیش به بازارهای جهانی شباهت ندارد . شوربختانه سرمایه گزاری های خارجی هم در بورس ایران تقریبا صفر است وگرنه بخاطر اونام که شده بود شاید کمی مطابق با استاندارهای بازارهای جهانی پیش می رفت
    در بازارهای جهانی هر رشدی یا ریزشی فرق نمیکنه ، دلیل میخواد . نه دلیل صد در صدی و قطعی که مو لا درزش نره ولی دلیلی که بشه تا حدی توجیه پذیر باشد . بالا رفتن به اون شکل ... ریزش به این حد فاجعه ، اینا بخاطر چیه ؟یکیش بخاطر همین باند است

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید b4city از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی joniur آواتار ها
    تشکر شده 375 بار در 76 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    به والله هیچ قدیمی هم رو هیچ سودی نیست، من آخرین بار یک ماه پیش که حساب کردم پولی که تو بانک و بورس داشتم سال ۹۶ رو به نرخ دلار ۳۵۰۰ با یک ماه پیش، و دلار ۲۶ تومنی دیدم یه چیزی هم از دست دادم. حالا از یه ماه پیش تا الانم حدود ۴۰ درصد ضرر کردم.

تو این بازار فقط دزدها و رانت دارها منتفع شدن. حالا میگیم اشکالی نداره مسئولیتش با خودمون بوده.

ولی دیگه این بی وجدان ها اصلا نمیخوان فساد های آشکار در بورس رو اصلاح کنن.

سرخطی زدن فساد آشکاره، دستکاری قیمت فساد آشکاره، رانت اطلاعاتی که قبل از گزارش میبینی براحتی رنج میزنن و بعدش تازه گزارش میاد و دلیل رنج رو متوجه میشی فساد آشکاره، گزارش های دروغ شرکت ها و حساب سازی فساد آشکاره، پیش بینی سود های موهومی فساد آشکاره. محدوده دامنه نوسان سهام هر روز دلبخواه یکی رو ۱۰ کردن فرداش ۵ کردن فساد آشکاره.

یک روز بالاخره باید به این فساد های اشکار رسیدگی بشه. گور بابابای ما و زیانمون. بورس باید اصلاح بشه وگرنه خدای ناکرده میشه منبع جدید خونخواری عده ای بی وجدان از مردم نااگاه.

گذشته که گذشت فکری به حال آینده بکنیم.
    اقای حسنی، شما یه مدت بعد از انتخابات امریکا کلا محو شده بودی ما فکر کردیم سر حرفتون موندین و چون پیش بینی قاطعانه تون در مورد انتخاب ترامپ غلط در اومده رفتین در دل طبیعت برای از سر گیری شناخت دنیا و مناسباتش. اما این روزا دوباره با قدرت هرچه تمامتر برگشتین و در حال سمپاشی و نمک پاشی به زخم کلیه فعالین بازار هستین. نیت و هدف شما از این ادعاهای یکطرفه و کاملا اشتباه رو نه میدونیم و نه علاقه ای به دونستنش داریم. منتها تو این چند خط مسایلی رو مطرح کردین که هم کاملا غلطه و هم میتونه توهین به یه سری افراد باشه. من به شخصه با اینکه با تجربه ی 8 سال فعالیت بورسیم خودم رو قدیمی این بازار نمیدونم اما سهمایی که دارم و کلیت سبدم (علیرغم اینکه برای اخرین بار زمستان 98 سبدم رو بهینه کردم و هنوز فول سهم هستم و تغییرات چندانی هم تو سبدم ندادم) همچنان تو سود بالایی هست و بعید میدونم هیچوقت حتی با لحاظ کردن هزینه فرصت ضرر کنم.
    پس اول اینکه نگین «به ولله از قدیمی ها هم کسی تو سود نیست». شما خودتون رو ملاک قرار میدین چرا که بر همگان محرز هست تحلیل ها و تصمیمات اقتصادی و مالی شما تا چه اندازه میتونه منجر به زیان بشه تو هر بازاری. ثانیا نفرمایید هر کسی که تو سوده لزوما رانتی و دزد و ... بوده و هست. به این راختی حکم کلی صادر نکنید برای عموم.
    مؤید باشید.

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید joniur از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 519 بار در 94 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط b4city نمایش پست ها
    دقیقا همینطور است . در بورس فقط همین عده اندک هستند که بیشترین سود را میبرند . دو هفته پیش هم اشاره ای داشتم که این باند مافیائی باید پولاشون را چند ساله ، با ضریبی بالا تبدیل کنند به رفتن رهی چند ده ساله
    این باند با من و شما نمی ماند . ضرر و نصف شدن پول برا اینها معنی ندارد . این رانتی ها و مفسدین باید اوج خالی و کف بخرند و بقیه هم این وسطا یه خرده نونی از قبال انها بخورند
    به همین دلیل است که بازار سرمایه ایران هیچیش به بازارهای جهانی شباهت ندارد . شوربختانه سرمایه گزاری های خارجی هم در بورس ایران تقریبا صفر است وگرنه بخاطر اونام که شده بود شاید کمی مطابق با استاندارهای بازارهای جهانی پیش می رفت
    در بازارهای جهانی هر رشدی یا ریزشی فرق نمیکنه ، دلیل میخواد . نه دلیل صد در صدی و قطعی که مو لا درزش نره ولی دلیلی که بشه تا حدی توجیه پذیر باشد . بالا رفتن به اون شکل ... ریزش به این حد فاجعه ، اینا بخاطر چیه ؟یکیش بخاطر همین باند است
    سود کردن در این بازار خیلی هم سخت نیست فقط صبر میخاد. مثلا ارزش بعضی از سهام پتروشیمیها در بازه 5 تا ده سال اینده ده برابر میشه(در صورت ورود در زمان مناسب). دلار میره بالای 50 هزار و.....مهم نقطه ورود و صبر است که خیلیها ندارن.....
    و البته چون اکثرا 80 درصد نه زمان ورود درستی دارند و نه صبر نتیجه ای غیر ضرر عایدشون نمیشه......

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید MORTEZA66 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 15,019 بار در 6,183 ارسال

۲۳:۲۳ ۱۳۹۹-۱۰-۲۹
    منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن

یک منبع نزدیک به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا توضیحات جدیدی درباره سیاست او در خصوص بازگشت به برجام ارائه کرده است.
    به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع نزدیک به «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا امروز (دوشنبه، ۲۹ دی‌ماه) توضیحات جدیدی درباره سیاست او درباره بازگشت به توافق هسته‌ای برجام ارائه کرده است.

این منبع که با تفکرات تیم بایدن در خصوص ایران آشنا است به شرط عدم افشای نام به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «اگر ایران به پایبندی به توافق بازگردد ما هم به آن باز می‌گردیم. این نخستین گام خواهد بود.»

وی در ادامه تصریح کرده بازگشت به توافق اولیه کف سیاست دولت بایدن در قبال ایران است نه سقف آن. منبع مورد استناد آسوشیتدپرس اضافه کرد: «[سیاست دولت بایدن در قبال ایران] به اینجا ختم نمی‌شود.»

آسوشیتدپرس به توضیحات بیشتری درباره مواضع دولت بایدن در قبال برجام اشاره نکرده، اما مشاوران بایدن قبلاً گفته‌اند دولت او قصد دارد از بازگشت به برجام به عنوان سکویی برای گفت‌وگو با شریکان برای «تقویت و طولانی‌تر کردن برجام» استفاده کند.

در حال تکمیل...
    بهترین دانش آن است که سودمند باشی

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

۲۱:۱۲ ۱۳۹۹-۱۰-۲۹
    مقام کره جنوبی: در حال رایزنی با سازمان ملل درباره درخواست ایران هستیم

یک مقام کره جنوبی گفته در حال رایزنی با سازمان ملل درباره درخواست ایران برای پرداخت بدهی این کشور به سازمان ملل از محل دارایی‌های بلوکه‌شده ایران است.
    به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه کره جنوبی دوشنبه مدعی شد تهران از سئول خواسته بدهی معوقه‌اش به سازمان ملل متحد از محل پول‌های بلوکه‌شده این کشور پرداخت شود.
    وبگاه شبکه رادیویی KBS نوشت کره جنوبی درخواستی از ایران دریافت کرده مبنی بر اینکه این کشور قصد دارد بدهی معوقه‌اش به سازمان ملل را از محل چندین میلیارد دلار دارایی مسدود شده‌اش در دو بانک کره جنوبی پرداخت کند.

یک منبع در وزارت خارجه کره جنوبی طرح این درخواست از سوی ایران را تأیید کرده و گفته این وزارتخانه در حال رایزنی با سایر وزارتخانه‌ها و نهادها در خصوص این مسئله است. سئول همچنین به منظور بررسی امکان‌پذیر بودن درخواست ایران آن را با سازمان ملل هم در میان گذاشته است.

این در حالی است که «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد دوشنبه گفت هفت کشور از جمله ایران به دلیل عدم پرداخت حق عضویت خود حق رأی خود در مجمع عمومی این سازمان را از دست داده‌اند.

ماه پیش اتاق بازرگانی ایران، رقم این پول که در دو بانک کره جنوبی نگهداری می‌شوند را ۸ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار اعلام کرده بود.

مقام‌های ایران پیشتر گفته‌اند سئول علاوه بر خودداری از آزادسازی این منابع مالی بابت نگهداری آنها پول هم مطالبه کرده است.

«عبدالناصر همتی»، رئیس بانک مرکزی ایران چند روز پیش در دیدار با «چوی جونگ کان»، قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی گفت: «بانک‌های کشور کره‌ جنوبی سال‌هاست منابع ما را در این کشور متوقف کرده‌اند و موضوع را تعیین تکلیف نمی‌کنند و حتی به سپرده ما سود نیز تعلق نگرفته است.»
    انتهای پیام/

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ایرج سابق نمایش پست ها
    ۲۱:۱۲ ۱۳۹۹-۱۰-۲۹
    مقام کره جنوبی: در حال رایزنی با سازمان ملل درباره درخواست ایران هستیم

یک مقام کره جنوبی گفته در حال رایزنی با سازمان ملل درباره درخواست ایران برای پرداخت بدهی این کشور به سازمان ملل از محل دارایی‌های بلوکه‌شده ایران است.
    به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه کره جنوبی دوشنبه مدعی شد تهران از سئول خواسته بدهی معوقه‌اش به سازمان ملل متحد از محل پول‌های بلوکه‌شده این کشور پرداخت شود.
    وبگاه شبکه رادیویی KBS نوشت کره جنوبی درخواستی از ایران دریافت کرده مبنی بر اینکه این کشور قصد دارد بدهی معوقه‌اش به سازمان ملل را از محل چندین میلیارد دلار دارایی مسدود شده‌اش در دو بانک کره جنوبی پرداخت کند.

یک منبع در وزارت خارجه کره جنوبی طرح این درخواست از سوی ایران را تأیید کرده و گفته این وزارتخانه در حال رایزنی با سایر وزارتخانه‌ها و نهادها در خصوص این مسئله است. سئول همچنین به منظور بررسی امکان‌پذیر بودن درخواست ایران آن را با سازمان ملل هم در میان گذاشته است.

این در حالی است که «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد دوشنبه گفت هفت کشور از جمله ایران به دلیل عدم پرداخت حق عضویت خود حق رأی خود در مجمع عمومی این سازمان را از دست داده‌اند.

ماه پیش اتاق بازرگانی ایران، رقم این پول که در دو بانک کره جنوبی نگهداری می‌شوند را ۸ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار اعلام کرده بود.

مقام‌های ایران پیشتر گفته‌اند سئول علاوه بر خودداری از آزادسازی این منابع مالی بابت نگهداری آنها پول هم مطالبه کرده است.

«عبدالناصر همتی»، رئیس بانک مرکزی ایران چند روز پیش در دیدار با «چوی جونگ کان»، قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی گفت: «بانک‌های کشور کره‌ جنوبی سال‌هاست منابع ما را در این کشور متوقف کرده‌اند و موضوع را تعیین تکلیف نمی‌کنند و حتی به سپرده ما سود نیز تعلق نگرفته است.»
    انتهای پیام/
    پولهای بلوکه شده در کره جنوبی همینطوری باید تمام بشه

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ایرج سابق از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط joniur نمایش پست ها
    اقای حسنی، شما یه مدت بعد از انتخابات امریکا کلا محو شده بودی ما فکر کردیم سر حرفتون موندین و چون پیش بینی قاطعانه تون در مورد انتخاب ترامپ غلط در اومده رفتین در دل طبیعت برای از سر گیری شناخت دنیا و مناسباتش. اما این روزا دوباره با قدرت هرچه تمامتر برگشتین و در حال سمپاشی و نمک پاشی به زخم کلیه فعالین بازار هستین. نیت و هدف شما از این ادعاهای یکطرفه و کاملا اشتباه رو نه میدونیم و نه علاقه ای به دونستنش داریم. منتها تو این چند خط مسایلی رو مطرح کردین که هم کاملا غلطه و هم میتونه توهین به یه سری افراد باشه. من به شخصه با اینکه با تجربه ی 8 سال فعالیت بورسیم خودم رو قدیمی این بازار نمیدونم اما سهمایی که دارم و کلیت سبدم (علیرغم اینکه برای اخرین بار زمستان 98 سبدم رو بهینه کردم و هنوز فول سهم هستم و تغییرات چندانی هم تو سبدم ندادم) همچنان تو سود بالایی هست و بعید میدونم هیچوقت حتی با لحاظ کردن هزینه فرصت ضرر کنم.
    پس اول اینکه نگین «به ولله از قدیمی ها هم کسی تو سود نیست». شما خودتون رو ملاک قرار میدین چرا که بر همگان محرز هست تحلیل ها و تصمیمات اقتصادی و مالی شما تا چه اندازه میتونه منجر به زیان بشه تو هر بازاری. ثانیا نفرمایید هر کسی که تو سوده لزوما رانتی و دزد و ... بوده و هست. به این راختی حکم کلی صادر نکنید برای عموم.
    مؤید باشید.
    محو نشده بودم دوست عزیز، دو ماه مسدود بودم.
    والا چه عرض کنم من کلا تو ۳ سال اخیر فقط یه پیش بینی اشتباه داشتم اونم پیش بینی انتخاب ترامپ بود که انصافا به قدری این انتخابات اخیر ایالات متحده چالش برانگیز بود که همین الانش یه سری مردم امریکا با اسلحه رفتن تو خیابون که همدیگر رو جر بدن حالا فکر نمیکنم همچین اشتباهی خیلی هم پرت بوده باشه هر چند همین اشتباه کافی بود که من ۴۰ درصد تو همین یک ماه اخیر زیان کنم تازه نه از اوج سبدم، فقط ۴۰ درصد تو همین داستان های بعد از رای اوردن بایدن.

و حتما شما راست میگی، من که همه پیش بینی هام در مورد فراز و فرودهای بازار تا الان درست بوده نتونستم سود کنم اما شما که تو شاخص ۲۱۰۰ واسه شاخص ۸ میلیونی میخریدی و یه کله تا الان سهام دار بودی به قول خودت همش سود کردی.

من ۱۰ روز نیست برگشتم به بازار تو شاخص ۱۲۵۰ تا الان ۲۵ درصد ضرر کردم فردا هم میشه ۳۵ درصد. فقط تو ده روز تازه فکر میکردم تو کف وارد شدم.

یعنی یه چیزایی میگید که کسی اخلاق و رفتار و واقعیت شما ایرانی ها رو نشناسه کپ میکنه، من نمیدونم این چه آفتی هست که ما ملت هزاران ساله دچارشیم متاسفانه که نافمون رو به دروغ بستن، یعنی حتی به خودمونم دروغ میگیم.

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

متاسفانه من میترسم حتی تحریم ها کاهش هم پیدا نکنه با بایدن و خدا میدونه که مردم دیگه تحمل نوسان های جدید دلاری رو ندارن.

فقط باید دعا کنیم که بایدن به برجام برگرده که لااقل این هزینه هایی مالی.و جسمی و روانی که دادیم الکی نبوده باشه شخصا دیگه تحمل این رو ندارم ببینم تو این بازی هم سر کار بودیم. پدرمون دراومد با این نوسان های شدید دلار و بورس و طلا و خودرو.. نابود شدیم.

19. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 25 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 25 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع