صفحه 411 از 1061 نخست ... 311361401408409410411412413414421461511911 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,101 به 4,110 از 10606

موضوع: تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

عضو فعال
    تشکر شده 2,214 بار در 420 ارسال
    واقعا نارحت کنندس همه دوستان تو این بازار متضرر شدن ایشالا به زودی ضرر همه چبران بشه و مهم اینه که تجربه فوق العاده ای برامون داشت

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید علامه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,855 بار در 569 ارسال
    من هم با نظر اقای نظری موافقم
    توی این قیمتها خروج اصلا توجیهی ندارد
    یا شاید میخواهم خودم را گول برنم
    اساتید تو را به خدا خبرهای خوب خوب از تجهیزاتیها بدهید
    میگویند افزایش سرمایه 200 درصدی اذراب در را ه است
    نگویید یک شایعه است .
    thankssssssssssssssssss

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید rojan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,239 بار در 3,409 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط علامه نمایش پست ها
    جناب نظری نظرتون راجه به فروش وصنعت و ملت چیه؟ و خرید یه سهم دیگه
    چون افتی به اون صورت نکردن تو این بازار
    البته از یه طرفم بنیادی قوی دارن و حیفه!؟؟
    ارادتمند
    وصنعت با ديد ميان مدت گزينه خوبيه ايران و فرانسه و گاهي هم صبا خوب ميخرن تعديل خوبي هم داره ولي كمي سهم سنگينيه و براي ميان مدت خوبه
    اما وملت را سريعا توصيه به تعويض ميكنم وضعيت بنيادي شركت به هيچ وجه مناسب نميباشد
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,239 بار در 3,409 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahan نمایش پست ها
    شما گفتید همه چیز را داده ام حتی حقوقم را وپست خریدم .حال شما حتی خفناور را هم با وپست عوض کردید با تشکر
    خفناور در پرتفوي بنده است و همچنان هم باقيست الان پرتفوي بنده شبريز و خفناور و پست و فاراك است سبد خودم فقط پست
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,214 بار در 420 ارسال
    جناب نظر عزیز ممنون از پاسختون منظورم بانک ملت بود

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید علامه از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,006 بار در 3,216 ارسال
    داداش یه سوال

مس با هنر تو بودجه 90 اش قیمت دلارو تو صادراتش 1150 دیده ولی قیمت دلار در بانک مرکری از 1060 بالا نرفته ... چی میشه حالا؟!
    وقتی درآمد حاصل از فروشش رو که دلار هست میاد اینجا چنج میکنه با 1060 میکنه یا 1200؟ یا چند؟؟؟

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال soroush آواتار ها
    تشکر شده 1,286 بار در 468 ارسال
    خوب کسی شماره امور سهام مپنا رو داره؟

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید soroush از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال iq_son آواتار ها
    تشکر شده 3,710 بار در 691 ارسال
    سلام محسن جان و بابک عزیز
    هفته نحس بورس هم باز به پایان رسید به امید بهبود در هفته بعدی
    آقا ما وپست و وصنعت رو منفی کامل برداشتیم نظرتون چیه؟
    سروران گرامی اگر اظهار نظری می شود صرفا انعکاس نظرات شخصی اینجانب بوده و هیچ توصیه ای به خرید و فروش نیست!

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید iq_son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 24,541 بار در 4,366 ارسال
    با سلام و درود خدمت استاد عزیز جناب نظری

محسن جان می خواستم نظرتونو در مورد تحلیل تکنیکال زیر نوشته شده سعید درخشانی در سایت بورکس بدونم ...راستش من از تکنیکال چیزی نمیدونم ولی اگه تکنیکالی که پشتوانه بنیادی داشته باشه به راحتی از کنارش نمیگذرم .
    محسن جان تحلیل زیر برای بازار ،از یک صعود صحبت میکنه.. صعودی که شاید اسمشو بذاریم حباب همون حبابی که من بی صبرانه منتظرش بودم !! اما با اتفاقات اخیر نقش بر آب شد .....

نمودار تکنیکال جناب درخشانی همچنان نشان دهنده رشد انفجاری و کاملا امیدوار کننده هست(به نام موج پنجم)...

خیلی دوس دارم تحلیل شما رو بدونم که آیا آیتم بنیادی وجود داره که این رشد انفجاری اتفاق بیوفته ؟؟؟
    آیا این افت و ریزش ها قراره به یه فنر فشرده شده تبدیل بشه ؟؟؟

چه خبر یا حرکتی قراره این فنر رو رها کنه؟؟؟(سناریو ها چی میتونه باشه؟؟)

آیا این حمایت های سران اقتصادی کشور قراره با تاخیر در این روند صعودی خودشو نشون بده ؟؟؟

خیلی دوس دارم با نگاه به واقعیت های اطراف بازار و کشور به این نتیجه برسیم که آیا فاند مناسب برای این حرکت انفجاری وجود داره یا نه؟؟؟

از دوستان تکنیکالیست جناب هالی ، بابک ، پانی ، راشین و زهره عزیز و بقیه اساتید هم خواهش میکنم در نقد و بررسی این تحلیل تکنیکال ما رو همراهی کنن ...که آیا در تفکرات ذهنی و نمودار های شما هم این موج شماری و این روند دیده میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر شخصی من بحث این روزها فقط یک سهم و یک گروه نیست .... نتیجه گیری در کلیت بازاره!!!

از محسن و بابک عزیز هم سپاس گذارم که این برگ از دفتر بورسی رو در اختیار من قرار دادن که این مطالب رو قرار بدم

تحلیل جناب درخشانی
    با سلام

فکر میکنم اینکه وضعیت بازار چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار سهامداران بورس تهران هست , مهمترین دغدغه هر سرمایه گذاری در بورس باشه .
    در این تاپیک جداگانه سعی کردم تا نتایج بررسی های خودم رو به صورت مکتوب در اختیار دوستان قرار بدم . امید وارم مفید واقع بشه . هر چند ذکر این نکته ضروری هست که تمامی مطالب بیان شده نظرات شخصی بنده هستد و میتونه اشتباه بشه مثل هر تحلیلی و هر تحلیلگری.

خب بریم به سر اصل مطلب و ابتدا از وضعیت فعلی بازار میگم . ابتدا باید شرایط حاضر رو درک کنیم و بدانیم در کجای کار قرار داریم ... وضعیت موجود رو شناسایی بکنیم و سپس به پیش بینی از وضعیت اینده بپردازیم و بر اساس پیش بینی خود بدان عمل بکنیم .

بررسی های بنده نشان داد که اکثر شرکتهای بازار در موج چهارم خود به سر میبرد . ( نه لزوما همه شرکتهای بازار ) موج اول بازار از سال 82 شروع شده و کشان کشان تا سال 83 ادامه داشته هست . برخی از شرکتها و گروه هازودتر موج اولشان را تمام کرده اند مثل خودرویی ها و برخی دیرتر ومثل سرمایه گذاری ها . بعد از ان وارد موج اصلاحی طولانی مدتی شدیم که خاصیت اکثر موج های دوم نیز همین میباشد . طولانی و خسته کننده که تا اواسط سال 87 ادامه داشته است . این موج ساختار پیچیده ای نیز داشته . به طوری که در اغلب موارد اصلاح های مرکب بوده .

و از سال 87 به مرور موج سوم اغاز شده که البته برخی از شرکتها هنوز انرا تمام نکرده اند و برخی در موج چهارم به سر میبرند . چون موج دوم ما طولانی و پیچیده بوده در نتیجه موج چهارم اصولا نمیتواند انچنان پیچیده و طولانی باشد و میتوان انتظار پایان سریع انرا داشت . محسابات بنده نشان میدهد که این موج اصلاحی میتواند تا اوایل شهریور سال 90 ادامه پیدا بکند . بعد از ان وارد موج 5 خواهیم شد .

ولی موج 5 چگونه میتواند باشد ؟ معمولا موجهای 5 و 1 به یکدیگر شباهت دارند . موج سوم در اکثر موارداکستند شده . مدت زمان تشکیل موج اول کوتاه و نوعشان شارپ بوده پس میتوان انتظار داشت موج 5 در زما کوتاهی مسیر زیادی را طی بکند .

یعی شاهد رشد قیمتها در قالب موج 5 در اکثر موارد باشیم .. رشدی سریع و با حجم معاملات شگفت انگیز .
    مدت زمان موج 5 میتونه حداکثر 2 سال باشه ولی من فکر میکنم راه اصلی طی 6-9 ماه ابتدایی طی خواهد شد . بنابراین احتمال میدم طی 6 ماهه دوم سال 90 به همراه چند ماه ابتدایی سال 91 بورس روزهای رویایی داشته باشه .

از خاصیت های موج صعودی پیش رو میتوان به رشد سریع قیمتها و افزایش بسیار شدید حجم معاملات اشاره داشت . در این موج حالت هیجانی و امید واری مفرطی بازار رو فرا خواهد گرفت و تقریبا هر کوچه بازاری هم در خیابان ها صحبت از بورس و سرمایه گذاری در ان خواهد کرد ... ( همین اتفاق هم داشت میوفتاد که حادثا اخیر نذاشت!!!!)

بنده میزان تاثیر شرکتها رو بر شاخص تا حدی محاسبه کردم و با توجه به ضریب طلایی 61. درصد به حدود 8 الی 10 هزار واحد رشد دیگر در شاخص رسیدم که البته میتونه بیشتر هم باشه .
    در این بین به نظرم خصوصی سازی هم عرضه های خوبی خواهد داشت . همچنین برخی شرکتها مثل سیمانی ها و ساختمانی ها از خواب بلند خواهند شد و روز های خوشی را خواهند داشت . احتمالا سیمانی ها حرکت بسیار بزرگی را اغاز خواهند کرد و بازدهی های چند صد درصدی را نصیب سهامداران خود خواهند کرد .

همچنین گروه خودرو نیز پیشتاز خواهد ماند و اکثر شرکتهای این گروه رشدی 100 درصدی خواهند داشت نسبت به قیمتهای امروز ..

شرکتهای سرمایه گذاری و معدنی ها نیز از رشد خوبی برخوردار خواهند بود
    ولی فعلا چاره چیست ؟ ایا قیمتها باز هم افت خواهند داشت . جواب بله هست . ولی تقریبا اکثر راهی را که باید میامدند امده اند ( اکثر شرکتها و نه لزوما همه انها ) و از این به بعد یواش یواش باید منتظر ورود انها به یک رالی صعودی تصحیحی باشیم که احتمالا 15 تا 20 درصد با قیمتهای فعلی فاصله داشته باشند . سپس با ورود به مجامع موج c خود را خواهند ساخت و به دنبال ان نیز کمی احتمالا منفی خواهند بود. احتمالا تا اوایل شهرویور بازار شل باشه ولی این ارامش قبل از طوفان خواهد بود . البته حتما میدانید که موج 5 موج خطرناکی هم هست و باید به موقع از بازار خارج شد ..

همیشه رسم بوده که نیم سال ابتدایی سال پر رونق باشه و نیم سال پایانی سال کم رونق ولی شاید امسال این سنت هم بشکنه !

این نظر بنده بود . اگر روزی احساس بکنم نظرم فیلد شد حتما اطلاع رسانی خواهم کرد . در ضمن منتظر نقد دوستان عزیزم نیز خواهم بود . همچنین چند بار هم گفتم این بررسی در مورد اکثر شرکتها صادق هست ولی نه همه ی انها .

در ادامه سعی خواهم کرد در مورد شرکتهایی که میتونند از بالاترین بازدهی برخوردار باشند بیشتر بگم ..

شماتیکی از وضعیت ترسیمی رو در تصویر پیوستی ارسال کردم ..

ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن نظري نمایش پست ها
    كاملا موافقم استاد عزيز و به اين امر ايمان دارم كه سهمي هم وضعيت بنياديش و هم تكنيكالش صعودي باشد حتي در بدترين حالت ممكنه در بازه بلند مدت سوداوري خوبي به همراه خواهد داشت بنده با راشين عزيز نيز در تاپيك تلفيق تكنيكال و فاندامنتال همين نيت و قصد را داريم و خوشحال ميشويم به صورت گروهي اين رسالت انجام بگيرد
    عرض سلام و درود بی پایان دارم خدمت جناب استاد نظری بزرگوار
    از شما بسیار سپاسگزارم استاد عزیز و مهربان که با تشکیل گروه موافقت نمودین ،البته اخلاق نیک و لطف بی حد شما هم بر بنده و هم بر سایر دوستان بارها اثبات شده که موجب امتنان بی حد است.
    در پایان فقط باید تشکر ویژه داشته باشم از تاپیک بسیار پرباری که جنابعالی و استاد راشین محترم داشتین که بنده و دوستان بسیار از اون تاپیک استفاده کردیم همچنین تاپیک ارزشمندتون با استاد بابک عزیز که این دو تاپیک از تاپیکهای فوق العاده کارا و علمی نه تنها در این فروم که در کل بورس ماست که هم از جنابعالی و هم از استاد راشین عزیز و هم از استاد پناهی بزرگوار نهایت تشکر و قدردانی را مینمایم .
    البته در انتها این مطلب رو هم عرض کنم که شاید به دلیل مسائل بوجود اومده در بورس و حس ناراحتی از نگرانی دوستان بنده نتونستم با ذهنی جمع منظورم رو بیان کنم ،قصد بنده از عرض اون مطلب فقط این بود که دوستانی که متحمل ضرر و نگرانی شدند بدونند که ما سعی میکنیم واقعا از تمام امکانات موجود استفاده کنیم تا به امید خداوند اونها هر چه سریعتر به آرامش قبلیشون برسند ،اگر احیانا منظورم رو بد بیان کردم ،از شما استاد ارجمند و همچنین استاد راشین محترم که بارها تاکید کردم استاد بنده در تکنیکال هستند ،عذرخواهی میکنم ...........
    با آرزوی رسیدن به روزهایی خوش

20. 22 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

بوک مارک ها