صفحه 467 از 1061 نخست ... 367417457464465466467468469470477517567967 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,661 به 4,670 از 10606

موضوع: تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

عضو عادی پر ریسک آواتار ها
    تشکر شده 269 بار در 66 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن نظري نمایش پست ها
    بابك جان شصفها ئو مشكل دارد يكي قيمت خوراكش ميباشد كه پالايش اصفهان دريافت ميكند طبق ادعاي پالايش نفت اصفهان به دليل خصوصي شدن بايد نرخ خوراك ازاد شود كه اگر چنين شود شصفها با تعديل منفي سنگيني مواجه خواهد شد و اين امر يكي از ريسك هاي عمده شركت ميباشد
    دومين امر شصفها خوراك مصرفي خود را بر اساس فوب خليج فارس و بر اساس ارزش گذاري به دلار دريافت ميكند و اين افزايش نرخ دلار باعث افزايش بهاي تملم شده ريالي شركت نيز خواهد شد
    در گروه پتروشيمي بيشتر نظر بنده بر اراك ميباشد
    چهارشنبه شاراک برداشتم ..................از اینکه می بینم شما هم نظری مثبت بر روی این سهم دارید خوشحال شدم ومطمئن ................البته منتظر خرید در قیمتهای پایین تر بودم ولی این نرخ ارز باعث شد زودتر وارد بشم ..................
    بزرگترین تجربه که در بورس کسب کردم:
    تنها منبع برای خرید سهام گزارش شرکتهاست ولاغیر
    70 درصد سبد را با توجه به گزارش شرکتها باید خرید و30 درصد را با اما واگر وشایعات

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید پر ریسک از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 26,994 بار در 4,767 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    محسن جان یه سطری در مورد پتروشیمی اصفهان مینویسی تا ببینم چی به چیه؟؟؟ ( البته ساید دوستانم نظر بدن عالی میشه )

5% افزایش نرخ دلار 50% سود شرکتو میبره بالا حالا 12% افزایش نرخ ارز بیش از 120% سودو میبره بالا.نظرت کلا در مورد بنیادی سهم + این افزایش نرخ ارز و تاثیرش چیه؟اگه ok میدی برم تکنیکالشو کامل بررسی کنم

بابک جان من در محاسبات این جدول اشکالی میبینم
    مثلا این جدول اومده نرخ دلار دیده شده در بودجه ها رو 5 درصد رشد داده ...ممکنه یکی دلار رو واقعی تر دیده باشه و یکی خیلی پایینتر مثلا شفن و شاراک تقریبا خوب دیده بودن .... ولی شیراز و شپدیس خیلی محافظه کارانه
    با توجه به مشخص شدن نرخ ارز جدید ما نباید همه رو 10 درصد افزایش بدیم بیشتر به نفع اونایی میشه که نرخ دلار رو پایین تو بودجه دیدن مثلا شپدیس و شیراز البته اون چیزی که تو جدول بالا میبینم هنوز صورت های مالی رو ندیدم ... یا فملی که 1030 دیده شده ...
    برای محاسبه جدول بالا کل ستونی که رشد 5 درصدی نوشته شده باید عدد 1174 تومن نوشته بشه (البته بجز خارک که یورو هست) بعد تفاوتش با بودجه شرکت محاسبه بشه بعد در کل ارزش صادراتش ضرب بشه و تقسیم به تعدادسهام شرکت ...
    و همین طور اگه خوراک یا خرید مواد اولیه داشته باشه مثل لوازم خانگی..بترانس ...دارویی و غیره

مثلا من برای فملی رو محاسبه کردم فقط از محل دلار جدید میشه 30 تومن تعدیل مثبت

دوستان اگه نظری دارن ممنون میشم ... یا اگه من اشتباه میکنم تذکر بدن
    جدول بالا قابل اتکا نیست
    ممنون
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 379 بار در 142 ارسال

نظر خواهی

سلام جناب نظری
    من تعدادی بترانس در 2500 خریدم وچون صف فروش شد به اجبار به مجمع رفتم به نظر شما با توجه به گزارش 90 وکاهش 14 درصدی سود وبالا رفتن نرخ دلار و اینکه این شرکت هم واردات و هم صادرات دارد به نظر شما فروختن با ضرر آن بهتر است یا نگهداری و امکان رشد ان وجود دارد
    با تشکر

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sea2003son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 58 بار در 17 ارسال
    محسن نازنین سلام

در مورد این بحث جدولی که دوستان توی سایت گذاشتن باید بگم که این موضوع به سادگیه که بعضی ها فکر میکنن نیست ... درسته که قیمت ارز مهمه اما باید ببینیم قیمت محصولات رو چقدر پیش بینی کردن و الان چنده ... اینجا یه مثال رو کامل میزنم که دوستان ببینن

فی المثل پتروشیمی آبادان قیمت پی وی سی تولیدی خودش رو برای فروش حدود 1020 دلار پیش بینی کرده بوده با دلاری 1150 تومن که میشده حدودا 1200 تومن

اما الان قیمت فوب خلیج فارس حدود 1250 تومن و دلار هم 1200 تومن که میشه 1500 تومن

قیمت تموم شده هم حدود 1000 تومنه که اگر 1500 برسه پی وی سی راحت 150 درصد تعدیل مثبت داره ، یعنی 102 تومن ای پی اس اعلامیش میره بالای 260 تومن

اما اینطوری نیست که ساده بره بالا ، از اول سال تا الان اگر نگاه کنید توی بورس کالا بین 1291 تا 1360 تومن فروخته که میشه بیش از 50% تعدیل مثبت اگر تا آخر سال همینطوری بفروشه ... تجربه هم ثابت کرده که یک ضرب قیمت نمیره بالا ، اما در میان مدت قیمت های بازار میره به سمت قیمتهای جهانی

کل حرف اصلی من این نبود که پتروشیمی آبادان خوبه ، بلکه بحث اصلیم اینه که نمیشه با یه جدول ساده گفت فلان شرکت اینقدر تعدیل میده فلانی اونقدر
    قیمت تموم شده

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید shahrzaad_1387 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzaad_1387 نمایش پست ها
    محسن نازنین سلام

در مورد این بحث جدولی که دوستان توی سایت گذاشتن باید بگم که این موضوع به سادگیه که بعضی ها فکر میکنن نیست ... درسته که قیمت ارز مهمه اما باید ببینیم قیمت محصولات رو چقدر پیش بینی کردن و الان چنده ... اینجا یه مثال رو کامل میزنم که دوستان ببینن

فی المثل پتروشیمی آبادان قیمت پی وی سی تولیدی خودش رو برای فروش حدود 1020 دلار پیش بینی کرده بوده با دلاری 1150 تومن که میشده حدودا 1200 تومن

اما الان قیمت فوب خلیج فارس حدود 1250 تومن و دلار هم 1200 تومن که میشه 1500 تومن

قیمت تموم شده هم حدود 1000 تومنه که اگر 1500 برسه پی وی سی راحت 150 درصد تعدیل مثبت داره ، یعنی 102 تومن ای پی اس اعلامیش میره بالای 260 تومن

اما اینطوری نیست که ساده بره بالا ، از اول سال تا الان اگر نگاه کنید توی بورس کالا بین 1291 تا 1360 تومن فروخته که میشه بیش از 50% تعدیل مثبت اگر تا آخر سال همینطوری بفروشه ... تجربه هم ثابت کرده که یک ضرب قیمت نمیره بالا ، اما در میان مدت قیمت های بازار میره به سمت قیمتهای جهانی

کل حرف اصلی من این نبود که پتروشیمی آبادان خوبه ، بلکه بحث اصلیم اینه که نمیشه با یه جدول ساده گفت فلان شرکت اینقدر تعدیل میده فلانی اونقدر
    قیمت تموم شده
    دوست عزیزم شهرزاد
    هدف این جدول اصلا تحلیل بنیادی کامل شرکت نیست... نکات شما کاملا درسته
    هدف اینه که با یه محاسبه سر انگشتی تعدیل های منفی و مثبتی که فقط از زاویه نرخ ارز میبینن رو محاسبه کنیم نه افزایش تولید و نرخ فروش و طرح های توسعه و....

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط sea2003son نمایش پست ها
    سلام جناب نظری
    من تعدادی بترانس در 2500 خریدم وچون صف فروش شد به اجبار به مجمع رفتم به نظر شما با توجه به گزارش 90 وکاهش 14 درصدی سود وبالا رفتن نرخ دلار و اینکه این شرکت هم واردات و هم صادرات دارد به نظر شما فروختن با ضرر آن بهتر است یا نگهداری و امکان رشد ان وجود دارد
    با تشکر
    دوست عزيزم شما دقيقا مصداق تاكيد بنده هستيد كه هميشه ميگويم دوستان در معاملاتشان از تلفيق تكنيكال و فاندامنتال در كنار يكديگر استفاده نمايند اگر از تكنيكال استفاده ميكرديد در قيمتهاي 2900 تومان خارج ميشديد
    اما در مقطع كنوني توصيه بنده با توجه به روند صعودي قيمت مواد اوليه شركت و نرخ ارز و تحريمها خروج و تعويض سهم ميباشد
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

12. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzaad_1387 نمایش پست ها
    محسن نازنین سلام

قیمت تموم شده
    شهرزاد جان همانطور كه در پست پتروشيمي اصفهان گفتم نميتوان دقيقا ميزان تعديل را حدس زد و چرخه ارزي شركت تنها واردات و صادرات نميباشد ممكن است شركتي مواد اوليه خود را بر اساس قيمتهاي جهاني دريافت كند براي مثال سهمي مثل فباهنر درست است صادرات بالايي دارد اما مواد اوليه خود را يعني مس و روي را نيز بر اساس قيمت هاي جهاني دريافت ميكند براي مثال اگر 1 تن مس با قيمت 9 هزار دلار و بابه قيمت ريالي 9 ميليون تومان با دلار 1000 توماني ميخريد الان قيمت داخلي فعلي مس 9 هزار دلاري با دلار فعلي فروش داخل به بيش از 10.5 ميليون تومان خواهد رسيد پس تنها اتكا به سرفصل صادرات و واردات شركتها كافي نيست و مسائل ديگر نيز دخيل ميباشد

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    با سلام خدمت بابک عزیز
    بابک جان بموتو مقاومت 258 تومنی خودشو شکونده داداش ...میتونم بپرسم وضعیت تکنیکال جدیدش چطور میشه ..اگه بهم بگی ممنون میشم

انتظار سود 70 تا 75 تومنی سال 90 رو براش داشتم که با افزایش نرخ یورو 15 تومنش از بین میره و انتظا سود 60 تومنی رو دارم با پی به ای 5.5 ارزش گذاری من میشه 330

داداش یه نگاهی به نمودارش میندازی که کجا اضافه کنم یا خارج شم ؟؟؟ یا اینکه هدف پایینتری رو نشونه کرده
    بازم ممنونم

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    زامیاد و اثرات نرخ یورو جدید

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

واتي 35 تومان محقق كرد به نظرم راحت 160 را خواهد ديد

20. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع