صفحه 414 از 1061 نخست ... 314364404411412413414415416417424464514914 ... آخرین
نمایش نتایج: از 4,131 به 4,140 از 10606

موضوع: تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط iq_son نمایش پست ها
    سلام محسن جان و بابک عزیز
    هفته نحس بورس هم باز به پایان رسید به امید بهبود در هفته بعدی
    آقا ما وپست و وصنعت رو منفی کامل برداشتیم نظرتون چیه؟
    هر دو گزينه هاي خوبيه دوست عزيزم
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط آریو نمایش پست ها
    با سلام و درود خدمت استاد عزیز جناب نظری

محسن جان می خواستم نظرتونو در مورد تحلیل تکنیکال زیر نوشته شده سعید درخشانی در سایت بورکس بدونم ...راستش من از تکنیکال چیزی نمیدونم ولی اگه تکنیکالی که پشتوانه بنیادی داشته باشه به راحتی از کنارش نمیگذرم .
    محسن جان تحلیل زیر برای بازار ،از یک صعود صحبت میکنه.. صعودی که شاید اسمشو بذاریم حباب همون حبابی که من بی صبرانه منتظرش بودم !! اما با اتفاقات اخیر نقش بر آب شد .....

نمودار تکنیکال جناب درخشانی همچنان نشان دهنده رشد انفجاری و کاملا امیدوار کننده هست(به نام موج پنجم)...

خیلی دوس دارم تحلیل شما رو بدونم که آیا آیتم بنیادی وجود داره که این رشد انفجاری اتفاق بیوفته ؟؟؟
    آیا این افت و ریزش ها قراره به یه فنر فشرده شده تبدیل بشه ؟؟؟

چه خبر یا حرکتی قراره این فنر رو رها کنه؟؟؟(سناریو ها چی میتونه باشه؟؟)

آیا این حمایت های سران اقتصادی کشور قراره با تاخیر در این روند صعودی خودشو نشون بده ؟؟؟

خیلی دوس دارم با نگاه به واقعیت های اطراف بازار و کشور به این نتیجه برسیم که آیا فاند مناسب برای این حرکت انفجاری وجود داره یا نه؟؟؟

از دوستان تکنیکالیست جناب هالی ، بابک ، پانی ، راشین و زهره عزیز و بقیه اساتید هم خواهش میکنم در نقد و بررسی این تحلیل تکنیکال ما رو همراهی کنن ...که آیا در تفکرات ذهنی و نمودار های شما هم این موج شماری و این روند دیده میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر شخصی من بحث این روزها فقط یک سهم و یک گروه نیست .... نتیجه گیری در کلیت بازاره!!!

از محسن و بابک عزیز هم سپاس گذارم که این برگ از دفتر بورسی رو در اختیار من قرار دادن که این مطالب رو قرار بدم

تحلیل جناب درخشانی
    با سلام

فکر میکنم اینکه وضعیت بازار چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظار سهامداران بورس تهران هست , مهمترین دغدغه هر سرمایه گذاری در بورس باشه .
    در این تاپیک جداگانه سعی کردم تا نتایج بررسی های خودم رو به صورت مکتوب در اختیار دوستان قرار بدم . امید وارم مفید واقع بشه . هر چند ذکر این نکته ضروری هست که تمامی مطالب بیان شده نظرات شخصی بنده هستد و میتونه اشتباه بشه مثل هر تحلیلی و هر تحلیلگری.

خب بریم به سر اصل مطلب و ابتدا از وضعیت فعلی بازار میگم . ابتدا باید شرایط حاضر رو درک کنیم و بدانیم در کجای کار قرار داریم ... وضعیت موجود رو شناسایی بکنیم و سپس به پیش بینی از وضعیت اینده بپردازیم و بر اساس پیش بینی خود بدان عمل بکنیم .

بررسی های بنده نشان داد که اکثر شرکتهای بازار در موج چهارم خود به سر میبرد . ( نه لزوما همه شرکتهای بازار ) موج اول بازار از سال 82 شروع شده و کشان کشان تا سال 83 ادامه داشته هست . برخی از شرکتها و گروه هازودتر موج اولشان را تمام کرده اند مثل خودرویی ها و برخی دیرتر ومثل سرمایه گذاری ها . بعد از ان وارد موج اصلاحی طولانی مدتی شدیم که خاصیت اکثر موج های دوم نیز همین میباشد . طولانی و خسته کننده که تا اواسط سال 87 ادامه داشته است . این موج ساختار پیچیده ای نیز داشته . به طوری که در اغلب موارد اصلاح های مرکب بوده .

و از سال 87 به مرور موج سوم اغاز شده که البته برخی از شرکتها هنوز انرا تمام نکرده اند و برخی در موج چهارم به سر میبرند . چون موج دوم ما طولانی و پیچیده بوده در نتیجه موج چهارم اصولا نمیتواند انچنان پیچیده و طولانی باشد و میتوان انتظار پایان سریع انرا داشت . محسابات بنده نشان میدهد که این موج اصلاحی میتواند تا اوایل شهریور سال 90 ادامه پیدا بکند . بعد از ان وارد موج 5 خواهیم شد .

ولی موج 5 چگونه میتواند باشد ؟ معمولا موجهای 5 و 1 به یکدیگر شباهت دارند . موج سوم در اکثر موارداکستند شده . مدت زمان تشکیل موج اول کوتاه و نوعشان شارپ بوده پس میتوان انتظار داشت موج 5 در زما کوتاهی مسیر زیادی را طی بکند .

یعی شاهد رشد قیمتها در قالب موج 5 در اکثر موارد باشیم .. رشدی سریع و با حجم معاملات شگفت انگیز .
    مدت زمان موج 5 میتونه حداکثر 2 سال باشه ولی من فکر میکنم راه اصلی طی 6-9 ماه ابتدایی طی خواهد شد . بنابراین احتمال میدم طی 6 ماهه دوم سال 90 به همراه چند ماه ابتدایی سال 91 بورس روزهای رویایی داشته باشه .

از خاصیت های موج صعودی پیش رو میتوان به رشد سریع قیمتها و افزایش بسیار شدید حجم معاملات اشاره داشت . در این موج حالت هیجانی و امید واری مفرطی بازار رو فرا خواهد گرفت و تقریبا هر کوچه بازاری هم در خیابان ها صحبت از بورس و سرمایه گذاری در ان خواهد کرد ... ( همین اتفاق هم داشت میوفتاد که حادثا اخیر نذاشت!!!!)

بنده میزان تاثیر شرکتها رو بر شاخص تا حدی محاسبه کردم و با توجه به ضریب طلایی 61. درصد به حدود 8 الی 10 هزار واحد رشد دیگر در شاخص رسیدم که البته میتونه بیشتر هم باشه .
    در این بین به نظرم خصوصی سازی هم عرضه های خوبی خواهد داشت . همچنین برخی شرکتها مثل سیمانی ها و ساختمانی ها از خواب بلند خواهند شد و روز های خوشی را خواهند داشت . احتمالا سیمانی ها حرکت بسیار بزرگی را اغاز خواهند کرد و بازدهی های چند صد درصدی را نصیب سهامداران خود خواهند کرد .

همچنین گروه خودرو نیز پیشتاز خواهد ماند و اکثر شرکتهای این گروه رشدی 100 درصدی خواهند داشت نسبت به قیمتهای امروز ..

شرکتهای سرمایه گذاری و معدنی ها نیز از رشد خوبی برخوردار خواهند بود
    ولی فعلا چاره چیست ؟ ایا قیمتها باز هم افت خواهند داشت . جواب بله هست . ولی تقریبا اکثر راهی را که باید میامدند امده اند ( اکثر شرکتها و نه لزوما همه انها ) و از این به بعد یواش یواش باید منتظر ورود انها به یک رالی صعودی تصحیحی باشیم که احتمالا 15 تا 20 درصد با قیمتهای فعلی فاصله داشته باشند . سپس با ورود به مجامع موج c خود را خواهند ساخت و به دنبال ان نیز کمی احتمالا منفی خواهند بود. احتمالا تا اوایل شهرویور بازار شل باشه ولی این ارامش قبل از طوفان خواهد بود . البته حتما میدانید که موج 5 موج خطرناکی هم هست و باید به موقع از بازار خارج شد ..

همیشه رسم بوده که نیم سال ابتدایی سال پر رونق باشه و نیم سال پایانی سال کم رونق ولی شاید امسال این سنت هم بشکنه !

این نظر بنده بود . اگر روزی احساس بکنم نظرم فیلد شد حتما اطلاع رسانی خواهم کرد . در ضمن منتظر نقد دوستان عزیزم نیز خواهم بود . همچنین چند بار هم گفتم این بررسی در مورد اکثر شرکتها صادق هست ولی نه همه ی انها .

در ادامه سعی خواهم کرد در مورد شرکتهایی که میتونند از بالاترین بازدهی برخوردار باشند بیشتر بگم ..

شماتیکی از وضعیت ترسیمی رو در تصویر پیوستی ارسال کردم ..

قطعا دوست عززيم به نظر بنده پتانسيل هاي بنيادي انقدر موجود است كه بايد از همان اول سال تا حداقل بعد از انتشار گزارشات 3 ماهه بازار مثبت ميشد فعلا پتانسيل مجامع از بين رفت اما پتانسيل گزارشات 3 ماهه پابرجاست كه ميتواند بازار را با رشد خوبي همراه سازد

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    خوب درسته ولی من سوالم یه چیز دیگه بود.قیمت واقعی دلار الان تو کشور ما چنده؟بانک مرکزی 1060 زده و بیشترینشم همین بوده
    خب بابك جان قيمت پيشبيني شركت براي كل سال ميباشد و ميانگين كل سال است ممكن است تا پايان سال دلار به سطوح 1200 تومان و ميانگين سال 90 1150 تومان برسد اگر رسدي كه هيچ اگر نرسد فروش بخش صادرات شركت البته با فرض ثبات قيمتهاي صادراتي با كاهش مواجه خواهد شد

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

بين المللي محصولات پارس
    شپارس سود سال 90 خود را 259 ريال اعلام كرده است شركت از يك طرف با افزايش نرخ 10-15 درصدي نرخ محصولات خود و از يك طرف با افزايش نرخ مواد اوليه خود و افزايش نرخ ارز مواجه شده است اما به نظر ميرسد افزايش نرخ اعمالي بر افزايش نرخ مواد اوليه غلبه كرده و در نهايت موجب افزايش سود ناخالص شركت شود كه با توجه به جاشيه سود پايين شركت ميتواند تعديل عايدي خوبي را به همراه اورد
    شركت به تازگي و در زمستان سال گذشته طرح توسعه خود را با افزايش ظرفيت 5 برابري به نسبت ظرفيت و كارخانه قبلي به مرحله افتتاح نمود لازم به ذكر است كارخانه قبلي شركت متوقف و قرار است كارخانه قبلي بفروش برسد كه از اين طريق نيز سود خوبي حاصل خواهد شد
    اما كارخانه فعلي با افزايش ظرفيت 5 برابري به توليد رسيده است كه براي رسيدن به ظرفيت نهايي احتياج به افزايش گردش نقدينگي دارد همچنين همچنين هزينه هاي مالي بالا كه سالانه حدود 50-60 تومان به ازاي هر سهم ميشود شركت را مجاب به افزايش سرمايه نموده به همين ترتيب شركت گزارش توجيهي افزايش سرمايه 150 درصدي را از محل سود انباشته و از رقم 4 ميليارد تومان به رقم 10 ميليارد تومان را اجرايي خواهد كرد اين افزايش سرمايه پتانسيل هاي بسيار فراواني را براي شپارس ايجاد خواهد كرد
    اول: باعث تسويه وامها و تسهيلات دريافتي شركت و در نتيجه كاهش هزينه هاي مالي و افزايش سوداوري شركت ميگردد
    دوم: باعث افزايش گردش نقدينگي و افزايش توان شركت در خريد مواد اوليه در نتيجه توليد و فروش و افزايش سوداوري ميگردد
    از معايب شركت وابستگي نسبتا بالا به واردات مواد اوليه و در نتيجه اسيب پذيري از افزايش نرخ ارز ميتوان نام برد همچنين افزايش شديد قيمت نفت و محصولات پتروشيمي در صورت تدام از ديگر تهديدات شركت به شمار خواهد امد
    از مزاياي شركت افزايش 150 درصدي سرمايه از محل سود انباشته و افتتاح طرح توسعه با ظرفيت 5 برابر ظرفيت گذشته همچنين كاهش هزينه هاي مالي كه تاثير قابل توجهي در سود شركت دارد در كنار افزايش نرخ 10-15 درصدي اعمال شده ميباشد

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن نظري نمایش پست ها
    خب بابك جان قيمت پيشبيني شركت براي كل سال ميباشد و ميانگين كل سال است ممكن است تا پايان سال دلار به سطوح 1200 تومان و ميانگين سال 90 1150 تومان برسد اگر رسدي كه هيچ اگر نرسد فروش بخش صادرات شركت البته با فرض ثبات قيمتهاي صادراتي با كاهش مواجه خواهد شد
    خوب داداش من شرکت تو بودجش نرخ ارزو 1150 دیده.خوب؟ الانم دلار 1060 تومنه.یعنی 8% کاهش نرخ ارز الان داره این هر 5% تغییر نرخ ارز هم 88% سود شرکتو کم میکنه با این حساب الان شرکت رفته تو زیان؟؟؟؟!!!!!!
    تو 3 ماه حداکثر قیمت دلار بانک مرکزی 1060 بوده!!!

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی اقلیدس آواتار ها
    تشکر شده 562 بار در 193 ارسال
    اقای نظری اگر وپست افزایش سرمایه دهد میتواند گینی را که بانک ارین بعد از افزایش نصیب سهامدارانش کرد را تکرار کند؟

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید اقلیدس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    برای فردا شاهد صف خرید و برگشت بازار به احتمال زیاد خواهیم بود و شرکتهای معدنی و رویی و همچنین نفتی ها با افزایش قیمت باید روبرو بشن مگر اینکه زلزله 10 ریشتری بیاد ...

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    خوب داداش من شرکت تو بودجش نرخ ارزو 1150 دیده.خوب؟ الانم دلار 1060 تومنه.یعنی 8% کاهش نرخ ارز الان داره این هر 5% تغییر نرخ ارز هم 88% سود شرکتو کم میکنه با این حساب الان شرکت رفته تو زیان؟؟؟؟!!!!!!
    تو 3 ماه حداکثر قیمت دلار بانک مرکزی 1060 بوده!!!
    نه بابك جان زيان نميره اول بايد ديد قيمت فروش محصولاتش چقدر بوده براي مثال ممكنه تو 3 ماهه قيمت فروش محصولات صادراتي بيشتز از قيمت پيشبيني شركت بوده مثبا شركت پيشبيني فوش هر تن 100 دلار را داشته قيمت هاي واقعي 110 دلار بوده همين امر اختلاف ارزي را پوشش ميدهد

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط اقلیدس نمایش پست ها
    اقای نظری اگر وپست افزایش سرمایه دهد میتواند گینی را که بانک ارین بعد از افزایش نصیب سهامدارانش کرد را تکرار کند؟
    به شما قول ميدهد يكسال پس از افزايش سرمايه تا سطح 400 ميليارد تومان قيمت پست بانك در محدوده قيمتي وكار فعلي باشد ببينيد به ازاي هر سهم چقدر بازدهي ميشود به اينها پتانسيل معامله عمده را نيز اضافه نماييد.........
    پست بانك را از هيچ نظري چه شعبه چه منابع ارزان قيمت چه پتانسيل افزايش سرمايه چه پتانسيل معامله عمده با هيچ بانكي نميتوان مقايسه كرد....
    الان يك بانك بخواهد بدون هيچ شعبه اي و بدون هيچ برندي تاسيس شود حداقل 400 ميليارد تومان سرمايه ميخواهد تازه يكي دو سال اول زيانده يا سود اندك خواهد داشت حال پست بانك با اين همه پتانسيل بايد ارزش بازارشتنها 340 ميليارد تومان باشد؟؟؟؟
    بازار مجنون ما زماني به ارزش و بازدهي اين بانك پي خواهد برد كه قيمت سهم حداقل 100 درصد قيمت فعلي شده باشد

18. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

بنده فردا اخرين خريد وپست خود را انجام خواهم داد انشالله وام بنده در هفته پيش رو اماده شود و پست در همين محدوده باشد پرونده پست را خواهم بست و خيالم راحت خواهد شد....

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 26 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 26 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع