صفحه 303 از 1061 نخست ... 203253293300301302303304305306313353403803 ... آخرین
نمایش نتایج: از 3,021 به 3,030 از 10606

موضوع: تحليل هاي تکنيکي - بنیادی بابک پناهی و محسن نظری

عضو عادی سعیدد. آواتار ها
    تشکر شده 138 بار در 29 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن نظري نمایش پست ها
    ممنونم راشين عزيز متاسفانه چه در اينجا چه در جاههاي ديگر بارها گفته ام مقايسه كرده ام بازار و سود ساليانه بازار را با ساير كسب و كارها اما متاسفانه نوسانات روزانه و بازار مثبت يكسال اخير فعالان بازار را بد عادت كرده براي مثال دوستاني كه خاطرشان باشد دو سال اول ورود رياست جمهوري احمدينژاد را به خاطر بياورند يا ركودهاي چند ماهه خودم اينجا مثال زدم همين اسفند سال 88 بود غدير تا 206 تومان پايين امد تمامي بازار منفي در منفي بود همه داد و فغان كه اقا بدبخت شديم ال شديم بل شديم همان غدير پس از گذشت 14-15 ماه 200 درصد رشد كرد ولي متاسفانه ديد سرمايه گذاري اغلب ما تغيير كرده ما ديگر سرمايه گذار نيستيم شديم نوسانگير و سفته باز به هر حال راشين عزيز حرف بسيار قشنگي زد دوستان تازه وارد يا حداقل يك سال در بازار به طور ازمايشي كار كنند يا اينكه حداقل با ديد ميان مدت سرمايه گذاري نمايند
    يا اينكه در اخر به سرمايه اشن را به بازار هاي كم ريسكتر مانند اوراق مشاركت منتقل كنند خود بنده مشاوره اي به يك بنده خدا كه از كاركنان سايپا بود ميدادم ديدم اين بنده خدا خيلي استرس داره شب و روزش سياه شده باهاش اتمام حجت كردم و كل شرايط را براش تفسير كردم بنده خدا تصميم درستي گرفت گفت من طاقت اين فشارها و بالا و پايينهاي بازار رو ندارم كل سهامشو نقد كرد و رفت به همين سادگي
    ممنون محسن عزیز

من نیز بعد از فروردین با افراد متعددی روبرو می شدم که همگی بر اساس تبلیغات بی پایه تلویزیون و برخی رسانه ها فکر می کردند که بورس یعنی بیا سرمایه گذاری کن و ماهی 15 درصد مثل فروردین سود کن!
    متاسفانه حرکت شدید بورس در اواخر 89 و اوایل 90 بسیاری از افراد را بدون هیچ تحلیلی و بدون هیچ درک درستی از بازار سهام، روانه بازار بورس کرد، متاسفانه رسانه تلویزیون ملی نیز تنها رشدهای آنچنانی شاخص را در بوق و کرنا می کند و به روزهای این چنینی اشاره ای نمی نماید.
    همین چند روز پیش در کارگزاری افرادی را دیدم که حتی مبانی اولیه بورس را نمی دانستند و در پیک قیمتها درخواست خرید سهام به شدت رشد کرده را با قیمت اوپن می دادند. و یاد صحنه ای در تالار بورس در پاییز پارسال افتادم، پیرمردی را دیدم که برگه سهم خود را به دست گرفته بود و از افت قیمت سهم خود اشک می ریخت و می گفت : "هفته دیگه عروسی دخترمه، چی کار کنم..."
    شاید افت امروز بورس تلنگری باشد برای افراد تازه واردی که بورس را جایی برای پول پارو کردن می دانند...

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید سعیدد. از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,695 بار در 26,710 ارسال
    بازار فعلی
    درست است که بازار رشد زیادی کرده بود که بخشی از ان هیجانی بود و درست است که افت و خیز در بورس طبیعی است و ذات بورس همین است ولی افت این چند روزه بورس و مخصوصا امروز را نباید در قالب مسائل بنیادی یا تکنیکال جستجو کرد چرا که اکثریت سهم ها منفی یا صف فروش بودند و برخی از سهم ها هم که مثبت بودند بالاخره نمیشه که 100 درصد سهم ها منفی باشه و برخی از اونها هم به واسظه خریدهای سهامداران عمده در درصدهای مثبت بودند مانند تپکو که امروز تقریبا تمام معاملاتش رو شخص حقیقی بالای 1 درصد خریده. بنابراین توجیه برخی ها که میگند به فلان دلیل تکنیکال یا بنیادی فلان سهم منفیه رو در بازار امروز نمیشه قبول کرد چرا که کلیت بازار منفیه.
    همانطور که وقتی بازار مثبت هیجانی میشه عکس این اتفاق رخ میده و اکثر سهم ها با دلیل یا بی دلیل مثبت میشند.
    مسائلی که در منفی شدن هیجانی بورس دخیل بوده رو همتون میدونید که از جمله بازار طلا/رشد زیاد قیمتها و احتیاج به اصلاح اونها/ و شاید اصلی ترین دلیل مسائل سیاسی داخلی بوده.
    در کل من نگرانی در مورد بازار ندارم و اگر خودم نقدینگی داشته باشم به صورت پلکانی در سهم های بنیادی اقدام به خرید میکنم.
    به هر حال این نیز بگذرد.
    کسانی که قصد خروج داشتند به نظرم اگر تا الان خارج نشده اند دیگه با این افت قیمتها و اصلاحی که شده خروج رو به شخصه به صلاح نمیدونم و خرید پلکانی رو بهتر از فروش میدونم.
    با توجه به اینکه افت شاخص روز چهارشنبه دومین افت بزرگ در 20 سال اخیر بود احتمال مثبت شدن هفته اینده رو بیشتر از منفی بودن میشه تصور کرد.

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال iq_son آواتار ها
    تشکر شده 3,711 بار در 691 ارسال
    اگه شنبه زبانم لال با منفی آغاز بشه استراتژی عزیزان برای مقابله چیست؟
    البته به نظر خودم بعیده و معتقدم هیجانی نمادها ممکنه صف خرید بشن!
    خواستم نظر اساتید رو بدونم!
    سروران گرامی اگر اظهار نظری می شود صرفا انعکاس نظرات شخصی اینجانب بوده و هیچ توصیه ای به خرید و فروش نیست!

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید iq_son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال آریو آواتار ها
    تشکر شده 27,034 بار در 4,774 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط iq_son نمایش پست ها
    دوست عزیز دوستان تکنیکالیست که هدفای اصلاحی قشنگی رو معرفی میکنن البته زمانی که بازار مثبت بود بالا ها دیده میشد حالا با منفی شدن بازار و معرفی کردن یک نقطه به عنوان نقطه حمایت سقوط آزاد رو نشون میدن
    به شخصه هر چقدر فکر میکنم و روند معاملات چهارشنبه رو مرور میکنم به نتیجه ای نمی رسم
    اگه شفافیتی در فضای سیاسی کشور تا جمعه اتفاق نیوفته شنبه بازار منفی رو داریم
    به نظر من فضای به وجود اومده چیزی شبیه به قبل از اعلام هدف مندی یارانه ها هست
    همه چیز دوباره با سخنرانی دکتر مشخص میشه .... مطمئنا بعد از سخرانی بازاری مثبت خواهیم داشت ..چون چشم دشمنانو کور میکنه
    اما دکتر کی به تلوزیون ملی میره شنبه ...دوشنبه یا آخر هفته
    این اتفاق کی میوفته ....نیمه اول هفته یا دوم ؟؟؟؟؟
    تا قبل از سخنرانی اصلاح داریم
    به شخصه در صورت منفی بودن بازار در روز شنبه و وجود فضای ابهام در وضعیت سیاست داخلی 50 درصد دیگه سهام باقیمونده رو نقد میکنم

ونیکی170
    خبهمن316
    وصنا 217
    و منتظر سقوط آزاد چارتیست ها میمونم
    ویرایش توسط آریو : 2011/04/28 در ساعت 23:58
    ریسک از آنجایی ناشی می‌شود که ندانید در حال انجام چه کاری هستید.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید آریو از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال امپراتور7 آواتار ها
    تشکر شده 4,290 بار در 913 ارسال
    ای کیو سان جان همشهری عزیز شنبه صبح اکثر سهم ها حوالی 4 درصد مثبت معامله خواهند شد بعدش الله علم
    به جان خودت بیفت!
    خودت خودت را بساز!
    وگرنه «دیگران» به تو «شکل» میدهند...!

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید امپراتور7 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال iq_son آواتار ها
    تشکر شده 3,711 بار در 691 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط امپراتور7 نمایش پست ها
    ای کیو سان جان همشهری عزیز شنبه صبح اکثر سهم ها حوالی 4 درصد مثبت معامله خواهند شد بعدش الله علم
    امپراتور عزیز امیدوارم بعدشم با همون روند نرمال ادامه بدن
    سروران گرامی اگر اظهار نظری می شود صرفا انعکاس نظرات شخصی اینجانب بوده و هیچ توصیه ای به خرید و فروش نیست!

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید iq_son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 7 بار در 1 ارسال
    با توجه به افزایش قیمت طلا و وضعیت نامشخص سیاسی فکر کنم این اصلاح چند روز دیگر ادامه یابد ولی بازار به زودی با قدرت باز خواهد گشت.

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید hamid2010 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    جناب نظري من منظورم اين نبود كه ما اينجا تكنيكاليست هاي بدي دارم . بلكه براي همشون احترام خاصي قايل هستم. فقط جهت پربار شدن سايت عرض كردم.
    تا وفتي بازار مثبته تكنكياليست ها و كارشناسان بورس هدفهاي پروازي را براي سهام ارايه مي دهند اما تا 3 روز بازار منفي ميشه قيمتهاي پارسال سهام را مي گن.
    يكي ديدم زده غدير 250 ميرسه يا بهمن 260 و اميد 600 و فولاد 250 به نظر شما اگه به اين قيمتها برسه كسي به اين سهم ها رحم مي كنه.! اين قيمت ها براي يه سرمايه گذاري طلايي حال مي دن چون اين سهم هاي آس بورس هستند.
    اين فروم ها گاهي بيشتر به ما ضرر مي زنند تا سود.چون وقتي بازار مثبته آنقدر رويايي سقف قيمت مي دن كه كسي جرات نداره بفروشه و منتظر اون قيمت هاست و وقتي منفي است همه رو مي ترسونند. به نظرم هركس با ديد خودش معامله كنه خيلي بهتره.
    در ضمن بگم اين فروم بورسي تنها سايتي است كه در حال حاضر داره به همه اميد ميده ولي تو فروم هاي ديگه خيلي اينطور نيست و دليلش هم داشتن اساتيد خوب بورسي است كه اينجا مي نويسند.
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

16. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی حامد22 آواتار ها
    تشکر شده 451 بار در 107 ارسال
    امیودارم قرار نباشه چنین اصلاح بزرگی صورت بگیره اما در صورت بروز این اصلاح مسلما سبد سهامم کوچک خواهد شد و خبهمن و همین سهم هایی که اعلام کردید را فقط خرید خواهم کرد . البته بعید میدونم به این رنج برسه و اما اگر این اتفاق رخ بده تمام دارایی را سهم خواهم خرید

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد22 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    دوست عزيزم به نظر بنده بازار دير و زود دارد ولي سوخت و سوز ندارد همانطور كه مثالي عرض كردم بنده در اسفند 88 نيز بنده شاهد بحران اين چنيني بودم اما تنها با 2 ماه صبر كردن به سود دلچسبي رسيدم كه هيچگاه نتيجه صبرم را فراموش نخواهم كرد بنده هيچكاه از بازار خارج نخواهم شد زيرا به اين عقيده دارم كه هيچ بازاري در حال حاضر سوددهي بازار سرمايه و راحتي سرمايه گذاري بازار سرمايه را ندارد اين حرف مرا دوستان صنعتگر يا فعال در ساير بازار ها به خوبي درك ميكنند
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

20. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع