صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 37

موضوع: ورود موافقین ممنوع

Banned
    تشکر شده 13,005 بار در 1,466 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سقراط نمایش پست ها
    دقیقاً اشکال من به این فرض هست که رنگی شده
    بازم متوجه منظور شما نشدم دوست عزیز
    من و شما داریم یک چیز می گیم و اون اینه که ما نمی توانیم به دلار و یورو صادرات انجام بدیدم
    اما برای این که موضوع ساده تر بشود مثالی می زنم
    در حال حاضر ما به یوان خیلی از معاملات رو انجام می دیم و ازای فروش یوان دریافت می کنیم
    حالا با این یوان می توانیم طلا خریداری کنیم و طلا رو در هر جای دنیا و در هر بانکی می توان با هر ارزی معاوضه کرد چون طلا معادل ارزه
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سقراط آواتار ها
    تشکر شده 1,002 بار در 161 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بوف کور نمایش پست ها
    بازم متوجه منظور شما نشدم دوست عزیز
    من و شما داریم یک چیز می گیم و اون اینه که ما نمی توانیم به دلار و یورو صادرات انجام بدیدم
    اما برای این که موضوع ساده تر بشود مثالی می زنم
    در حال حاضر ما به یوان خیلی از معاملات رو انجام می دیم و ازای فروش یوان دریافت می کنیم
    حالا با این یوان می توانیم طلا خریداری کنیم و طلا رو در هر جای دنیا و در هر بانکی می توان با هر ارزی معاوضه کرد چون طلا معادل ارزه
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
    دولت ایران از این امکانات محروم هست
    <<جرات دانستن داشته باشيم>>:امانوئل كانت
    << كسي كه در زندگي چرايي دارد با هرچگونگي كنار ميايد>>:فردريش نيچه
    روياهاي كوچك نداشته باشيد، چون آنها قدرت حركت دادن قلب انسان را ندارند(يوهان ولفگانگ فان گوته)

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید سقراط از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال naruto آواتار ها
    تشکر شده 9,823 بار در 1,868 ارسال
    ممنون مرتضی جان
    1- در مورد نبود ارز باهاتون مخالفم و دلایلم رو هم عرض کردم
    2- در مورد سود جویی که با التهاب بازار ایجاد می کنند هم نظریم
    3- در مورد این که عراق جای ایران رو توی صادرات نفت می گیره بازم باهاتون مخالفم و دلیلشم موقعیت استراتژیک ایران و تنگه هرمز است که ایران اجازه عبور سایر نفت کش هارو نخواهد داد حالا یا بازبون خوش یا با ناخوش کافیه یک نفتکش در تنگه هرمز اتش بگیرد و تنگه بسته شده و عبور ناممکن می شود و این وسط بزرگترین متضررین امیرکا و اروپایی ها هستند ( به قول معروف دیگی که برای من نمی جوشه ........ )
    در مورد خبری که امروز اومد نمی دونم شنیدید یا نه و اونم اینه که عربستان اعلام کرده تا 2030 با این مصرفی که دارند نفتشون به پایان می رسد و این یعنی این که ایران حالا حالا ها قطب مهمی در صادرات نفت خواهد بود
    با توجه به این که خیلی از میادین ما هنوز راه اندازی هم نشدند چه برسید به اتمام
    زهره جان ممنون
    رو نظرم در مورد کمبود ارز هنوزم هستم.یکی از دلیلام هم براش فروش اوراق مشارکت ارزی به صورت مداوم هست.
    کشورهایی هم که نفت ایرانو میخرن تو دادن پولش یا اصلا نمیدن یا با کلی دردسر میدن .
    راجب تنگه هرمز هم این حربه ایران بزودی اثرش رو از دست میده .چون عربستان و امارات با دو خط لوله ای که از خلیج فارس به دریای سرخ دارن میکشن(ظرفیت انتقال بسیار زیاد) اون رو هم بی اثر خواهند کرد.(همونطور که چند تا از مقامای بلند پایه کشور هم این مورد رو هشدار دادن.
    در ضمن ایران هیچ وقت از گزینه نظامی استفاده نخواهد کرد،تا زمانی که از طرف آمریکا بهش حمله بشه.
    اگه ایران درگیری رو شروع کنه آمریکا به راحتی میتونه تو سازمان ملل و شورای امنیت بقیه کشورها رو هم برا حمله به ایران همراه خودش بکنه و اونوقت قضیه عراق تکرار میشه.برا همین هیچوقت چنین حماقتی از طرف ایران انجام نمیشه.
    حتی چین هم خیلی وقته که ما رو دور زده و به خاطر منافع خودش با غرب کنار اومده(سر قضیه ایران)
    نمونش همین قرارداد 5 میلیارد دلاری توسعه یه میدان نفتی که بعد دو سال هنوز کار رو شروع نکرده و .....
    کلا به نظرم دستیابی به(ا.ه)یا (ب.ا !!)ارزش نابودشدن اقتصادمون رو و عقب افتادن چند ده سال رو نسبت به بقیه کشورا رو نداره

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید naruto از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    نقل قول نوشته اصلی توسط naruto نمایش پست ها
    زهره جان ممنون
    رو نظرم در مورد کمبود ارز هنوزم هستم.یکی از دلیلام هم براش فروش اوراق مشارکت ارزی به صورت مداوم هست.
    کشورهایی هم که نفت ایرانو میخرن تو دادن پولش یا اصلا نمیدن یا با کلی دردسر میدن .
    راجب تنگه هرمز هم این حربه ایران بزودی اثرش رو از دست میده .چون عربستان و امارات با دو خط لوله ای که از خلیج فارس به دریای سرخ دارن میکشن(ظرفیت انتقال بسیار زیاد) اون رو هم بی اثر خواهند کرد.(همونطور که چند تا از مقامای بلند پایه کشور هم این مورد رو هشدار دادن.
    در ضمن ایران هیچ وقت از گزینه نظامی استفاده نخواهد کرد،تا زمانی که از طرف آمریکا بهش حمله بشه.
    اگه ایران درگیری رو شروع کنه آمریکا به راحتی میتونه تو سازمان ملل و شورای امنیت بقیه کشورها رو هم برا حمله به ایران همراه خودش بکنه و اونوقت قضیه عراق تکرار میشه.برا همین هیچوقت چنین حماقتی از طرف ایران انجام نمیشه.
    حتی چین هم خیلی وقته که ما رو دور زده و به خاطر منافع خودش با غرب کنار اومده(سر قضیه ایران)
    نمونش همین قرارداد 5 میلیارد دلاری توسعه یه میدان نفتی که بعد دو سال هنوز کار رو شروع نکرده و .....
    کلا به نظرم دستیابی به(ا.ه)یا (ب.ا !!)ارزش نابودشدن اقتصادمون رو و عقب افتادن چند ده سال رو نسبت به بقیه کشورا رو نداره
    مرتضی جان دلایلی که برای اثبات کم بودن ارز در ایران اوردید به نظرم دلایلی درستی نیست
    1- فروش اوراق مشارکت ارزی هیچ ارتباطی به عدم وجود ارز در کشور نیست و دولت ها به دلایل مختلفی تمایل به جذب سرمایه های خارجی در کشورشون دارند که می شه به چند تا از اونا اشاره کرد
    1- وقتی که سرمایگذاران خارجی در کشوری سرمایه گذاری می کنند این کشور از نظر نظامی امنیت خودشو بالا می بره و کشورهای دیگه بخاطر سرمایه خودشون مراقب امنیت کشور مقابل می شوند
    2- وقتی نرخ سودی که ما می پردازیم نسبت به سود بانک های خارجی بیشتر که مثلا حدود 12 به 4 درصد است باعث حرکت سرمایه مردم ان کشور به سمت کشور ما می شه و از نظر اقتصادی می تونیم کشور رقیب و در تنگنا قرار بدهیم
    ...
    در مورد خط لوله انتقال هنوز مسیر هم مشخص نشده چه برسد به انتقال
    یکی از مسیر های انتخابی یمن بود که عربستان با یمن روابط دوستانه داشت که الان با اتفاقات ایجاد شده فعلا این گزینه هم مسکوت مانده
    در ضمن منفجر کردن لوله از منفجر کردن نفت کش ساده تر است
    در مورد اینکه ایران حمله رو اغاز نمی کنه موافقم
    ولی اگر ما نتونیم نفت بفروشیم یعنی بهمون حمله شده و این حرکت دفاعی است نه حمله و یچیزی هم گفتید که صد در صد مخالفم
    امریکا برای جنگ و حمله به ما نیازی به بهانه ندارد
    امریکا اگر به ما حمله نمی کنه برای اینه که می دونه شکست می خوره دو نکته مهم در ایران وجود داره که باعث می شه امرکیا و اسرائیل در مقابل حمله به ایران ضعف داشته باشه
    1- نیروی زمینی که غیر قابل محاره ( حزب الله را هم در همین نیروها در نظر بگیرید )
    2- موشک های زمین به زمین متحرک ( شهاب ؛ سجیل ؛ قیام ؛ و موشک جدید خلیج فارس ( ضد ناو که تست هاش عالی بود )) بلای جان امریکا و اسرائلند که تا تلاویو و مراکز نظامی امریکا در خاور میانه و کشورهای منطقه را به سادگی نشانه می گیرد
    جنگ 33 روزه و 11 روزه تلاویو لبنان و که فراموش نکردید
    یا نکامی های امریکا در عراق و افغانستان
    و ایران در جنگ الکترونیک و نیروی زمینی و نیروی قدس و عملیات انتحاری در مقابل افغانستان و عراق و لبنان ابر قدرتیست

در مورد توسعه میدان نفتی که می گید هیچ پیشرفتی نداشته توصیه می کنم یا یک سر تشریف ببرید عسلویه و یا یک سرچی از روند کار در اینترنت انجام بدید
    در مورد (ا.ه) و (ب.ا) فکر کنم حرف برای گفتن زیاد باشه فقط اینو می دونم که این هم بهانه ایست و اگر بپدیریم بهانه دیگری برای تحریم و ازار پیدا می شه
    هیچ می دونستید در دوران ریاست جمهوری اقای خاتمی که ما سر تعظیم در مقابل اینها فرود اوردیم برای محدودیت ساخت موشک زمین به زمین گذاشته بودند و اجازه نداشتیم بیشتر از شهاب 3 تولید کنیم ؟
    من هم به اندازه شما به سیاست های دولت فعلی نقد دارم ولی این باعث نمی شه که این اعتراض رو با سر تعظیم فرود اوردن در مقابل امریکا و ....اشتباه بگیرم
    اونا همیشه دشمن ما بوده اند و خواهند بود و همیشه بهانه ای برای این که در مقابل پیشرفت ما باشند پیدا خواهند کرد
    همین امروز اگر ما از ا.ه و ساخت ب.ا انصراف بدیم فردا پرونده ای برای عدم ازادی حقوق بشر یا هر چیز دیگه ای پیدا می کنند و روز از نو و روزی از نو
    در مورد تبدیل سایر ارزها به طلا و تبدیل طلا به ارز چون نمونه تجربیشو دیدم جناب سقراط خدمتتون عرض می کنم که صد در صد امکان پذیره
    ویرایش توسط بوف کور : 2011/06/17 در ساعت 19:23

8. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال امپراتور7 آواتار ها
    تشکر شده 4,290 بار در 913 ارسال
    مخالفم
    به جان خودت بیفت!
    خودت خودت را بساز!
    وگرنه «دیگران» به تو «شکل» میدهند...!

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید امپراتور7 از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    منم مخالفم
    موضوع اصلا این نیست
    این اون چیزیه که دوست دارن من و شما فکر کنیم
    ما ملت مصامحه کاریم
    وقتی میگن بنزین میشه 1000 بعد اعلام میکنند 700 کلی خوشحال میشیم
    وقتی میگن یارانه هر فرد 25 تومنه بعد 40 تومن واریز میکنند کلی خوشحال میشیم
    جالبه ما ملتی هستیم که اگر از یک سوراخ 10 بار گزیده شویم باز هم دست در همان رخنه میکنیم و باز هم گزیده می شویم
    در این جا بحث اینه
    نمیشه خلاف جریان رودخانه شنا کرد
    وقتی ارز باید گرون بشه هزار واسطه و دلیل وجود داره
    بهمنی و دار و دسته بهمنی به هیچ طریقی نمیتونند پایینش بیارن
    نه توانشو دارند و نه تمایلشو
    همش بازیه سیاسیت
    اونه که پدر و مادر نداره

مصلحی رفت چرا رفت؟
    ارز 1170 اعلام شده چرا اعلام شده؟
    ارز 1130 شده چرا شده؟
    اصلا کسی دیده این 1130 را به تعداد بشه خرید؟
    نه اینها همه ابی بر گوشه ای از التهاب مملکت است

یه استادی داشتم میگفت
    سوالت رو جوری بپرس که شنونده جوابی جز جوابی که تو دوست داری بشنوی را نتونه بهت بده
    حالا شده مملکت ما
    ولایت فقیه
    مجلس
    دولت
    مصلحی
    بهمنی
    انتخابات امسال
    مشایی
    اینارو بگذارید کنار هم به همون چیزی میرسید که اونا دوست دارند برسید

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 322 بار در 62 ارسال
    اول. با اینکه عنوان تاپیک با زیرکی و ترفندی ژورنالیستی انتخاب شده و باعث جذب مخاطب می شود ولی باید اظهار مخالفت کنم چون بیان دیدگاه ها صرفا در جهت مخالفت، بیشتر به درد مجادله و مشاجره می خورد و نه بحث و گفتگو، در ضمن به احتمال زیاد باعث می شود طرفین قبل از ورود به بحث موضع گیری نمایند.

دوم. خانم بوف کور (که اسم اصلی شان به خاطرم نیامد) علیرغم تجربه در امور اقتصادی و اطلاعات مربوطه، آمار و دلایلی را اعلام نمودند که باعث تعجب بنده به عنوان کمترین فرد اقتصادی فروم شد!

ایران روزی 4 میلیون بشکه نفت صادر می کند
    غلامرضا غریبی، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی با اعلام اینکه با وجود افزایش تحریمهای بین المللی علیه صنعت نفت اما میزان صادرات نفت خام کشور از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری هم میزان صدور نفت کمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

این مقام مسئول میزان صادرات نفت ایران را به طور متوسط روزانه بیش از دو میلیون بشکه عنوان کرد.
    منبع: خبرگزاری مهر - 17 خرداد 90

میزان صادرات نفت خام ایران در سه ماهه نخست سالجاری میلادی به اتحادیه اروپا و ژاپن به ترتیب 1.3 و 42 درصد کاهش یافته و حتی جایگاه نفت ایران در بازار اروپا از پنجم به هشتم تنزل پیدا کرده است.
    منبع: تابناک - 17 خرداد 90

اعلام آماری که تقریبا دو برابر آمار رسمی و حقیقی است!

1- در مورد نبود ارز باهاتون مخالفم و دلایلم رو هم عرض کردم
    ...
    میزان ارزی که در بازار ازاد ما وجود دارد رقمی حدود 2 تا 4 میلیارد دلار است
    رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به طور میانگین و برای کاهش بهای ارز، هفته ای یک و نیم میلیارد دلار ارز به بازار تزریق میشود، خبر داد: ممکن است برای کنترل بیشتر قیمتها 4.5 میلیارد دلار ارز را در یک هفته وارد بازار کنیم ... بهمنی درباره میزان ذخایر ارزی کشور، آن را خوب خواند و گفت: به عنوان نمونه، موجودی صندوق توسعه ملی که 20 درصد مازاد درآمد نفتی در آن می آید، اکنون نزدیک به 20 میلیارد دلار است.
    منبع: تابناک - 24 خرداد 90

به نظر شما معقول است که برای کنترل بازار ارز، موجودی کل بازار را در یک هفته دو برابر کرد؟
    اگر چنین اتفاقی بیافتد، کل صندوق ذخیره ارزی برای چند هفته کفاف می دهد؟
    به نظر شما مدیر سیستم بانکی کشوری که موجودی چنین نهاد مهمی را خوب توصیف کند، چگونه مدیری است؟

امریکا برای جنگ و حمله به ما نیازی به بهانه ندارد ...
    امریکا اگر به ما حمله نمی کنه برای اینه که می دونه شکست می خوره ...
    هیچ می دونستید در دوران ریاست جمهوری اقای خاتمی که ما سر تعظیم در مقابل اینها فرود اوردیم برای محدودیت ساخت موشک زمین به زمین گذاشته بودند و اجازه نداشتیم بیشتر از شهاب 3 تولید کنیم ؟ ...
    با سر تعظیم فرود اوردن در مقابل امریکا و ....اشتباه بگیرم
    اونا همیشه دشمن ما بوده اند و خواهند بود ...
    در مورد تبدیل سایر ارزها به طلا و تبدیل طلا به ارز چون نمونه تجربیشو دیدم جناب سقراط خدمتتون عرض می کنم که صد در صد امکان پذیره
    خواهر من، دشمن تراشی و دشمن هراسی، حربه ای است که تمامی دولتها دستاویز سرپوش گذاردن بر سیاستهای خود دارند، ما از ترس آمریکا (دشمن) به چین و روسیه پناه برده ایم! من بسیار متاسفم برای دوستان و همسالانم که هنوز بیایند و اینگونه استدلال کنند!

صحبت از دولت خاتمی و سر تعظیم کرده اید، اگر جسارت نیست می توانم سنتان را بپرسم و بدانم چقدر از دولت ایشان و اتفاقاتی که در ارتباط با روابط خارجی افتاد، اطلاعات دارید؟

در مورد تبدیل ارز و طلا، بسیار مشتاقم که راه حل عملی و عینی مربوطه را بشنوم.

این سایت بورسی است و سیاسی نیست، موضوعاتی هم که مطرح کردید، بعضا به سیاست مربوط است و جایش اینجا نیست، فقط خواستم تلنگری باشد و نه ورود به مباحثه، ترجیحا مایل به شنیدن پاسخ هایتان در موضوعات اقتصادی و بورسی هستم.

ویرایش توسط مصطفا سیمایی : 2011/06/18 در ساعت 05:31
    روز و شب عربده با خلق خدا نتوان کرد

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفا سیمایی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    خواندن این خبر که مربوط به حدود چهار سال پیش است، خالی از لطف نیست:

برنامه صادرات نفت خام ایران تا سال 1403 اعلام شد

آخرین آمار منتشره از سوی برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران حاکی است این شرکت متوسط تولید روزانه نفت خام خود را از 4 میلیون و 12 هزار بشکه در سال 84 به 4 میلیون و 379 هزار بشکه در روز در پایان برنامه چهارم خواهد رساند.

اما نکته قابل توجه این است که متوسط تولید نفت خام ایران در سال های 93 و 98 به اوج خود یعنی 5 میلیون و 316 هزار بشکه در روز و 5 میلیون و 85 هزار بشکه در روز افزایش می یابد اما از این پس ، میزان تولید نفت خام کشورروند نزولی طی کرده و در سال 1403 به یکباره به 4 میلیون و 233 هزار بشکه در روز کاهش می یابد. ... (!)

منبع: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

پ ن: خواستم در پرانتز بنویسم زرشک، حیا کردم.

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفا سیمایی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Simaei نمایش پست ها
    غلامرضا غریبی، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی با اعلام اینکه با وجود افزایش تحریمهای بین المللی علیه صنعت نفت اما میزان صادرات نفت خام کشور از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری هم میزان صدور نفت کمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

این مقام مسئول میزان صادرات نفت ایران را به طور متوسط روزانه بیش از دو میلیون بشکه عنوان کرد.
    منبع: خبرگزاری مهر - 17 خرداد 90

[/B]
    [/COLOR]
    این در حالی است که بیش از یک سوم این مقدار هم به چین و هند به ترتیب به میزان 460 هزار و 400 هزار بشکه صادر می شود که با چین مشکل تبدیل ارز را داریم و هند هم تا کنون بیش از دومیلیارد دلار بدهی معوق و معلق!
    منبع: خبر آنلاین - 11 خرداد 90

که البته هر دو تحت فشار شدید آمریکا برای قطع رابطه و می دانیم که هر دو کشور منافعشان را بر ما ترجیح خواهند داد.

راستی کدام کشور بود که به جای پول نفتمان می خواست پشم گوسفند بدهد؟!

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفا سیمایی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    از آنجایی که پیش زمینۀ فکری لازم را بیان نکردم، برداشتی در ذهن شما ایجاد شد، که هدف من آن نبود؛ جنگی که من از آن صحبت میکنم، نزاع و تلاش مشروعی است که تمام کشورها در یک نظام لیبرال جهانی برای به دست آوردن اهداف خود میکنند. میپذیرم که «سر تعظیم فرود آوردن» تعبیر خوبی نبود، که من به کار بردم؛ اما اگر یک حکومت در تلاش برای بقای خود عینیتهای واقعی داخلی را انکار کرد و به جای آن ذهنیتهای خارجی را به واقعیتهایی عینی تبدیل کرد؛ یعنی اگر بدبختی داخلی را انکار کرد و رقبای خارجی را به دشمن تبدیل کرد؛ هرگز دلیل نمیشود، ما در نارضایتی روانی خود فراموش کنیم، که ما در یک جهان مبتنی بر رقابت زندگی میکنیم. صد در صد با شما موافقم که دشمنتراشی غلط است و نوعی خودسوزی سیاسی است و فرصتسوزی اقتصادی. بهتر است آمریکا را «آمریکا» ببینیم؛ نه از آن به عنوان مترسک استفاده کنیم و نه دوست. کاری که تمام کشورهای جهان در قبال یکدیگر انجام میدهنـد. فراموش نکنیم که کل پروندۀ هسته ای برای «مهار» ایران بود، بازیای که ما آن را نفهمیدیم، و متأسفانه هنوز داریم بابت آن هزینه میدهیم و البته در این شش سال به شکل احمقانه هزینه دادهایم. نگرش دورۀ خاتمی نگرش درستی بود: «مبتنی بر هزینه ندادن». اما هر هزینه ندادنی دلیل بر مؤفقیت نیست. دولت و گروه مذاکره کنندۀ دورۀ خاتمی فهمیده بود، که همۀ اینها بازی است، برای تضعیف ایران. ولی متأسفانه در طرف مقابل جناحی بر سر کار بود، که از هر گونه «مفاهمه» و «امتیازدهی» اجتناب میکرد. هدف آنها این بود، که یک «عراق» دیگر را در آبنمک بخوابانند. ما نباید جناح راست افراطی حزب جمهوریخواه را فراموش کنیم.
    در مورد تولیـد نفت، کاملاً درست فرموید، من رقم تولیـد را به جای رقم صادرات آوردم، حق با شماست؛ تنها این را خدمتتون عرض کنم، که تولیـد نفت در داخل یعنی بینیازی نسبت به واردات، عدم واردات نفت به معنای این است که ارز از کشور خارج نمیشود. یعنی نفت به میزان 2 میلیون بشکه به طور مستقیم برای ما ارز آوری دارد، و بهمیزان 2 میلیون بشکه بهصورت غیرمستقیم.
    و نکتۀ سوم اینکه متأسفانه در یک مورد بهتر است، سکوت کنیم، آن هم در زمانی که دولتمردان و مسئولین کشورمان حرفی میزنند؛ آنقدر گفتۀ آنها مبتنی بر ملاحظات است (نگفتم دروغ!)، که معلوم نیست چقدر با واقعیت نسبت دارد.
    و آخر سپاس از مشارکت شما در بحث؛ البته برخی تک جمله های شما کمی سویۀ تخریبی نسبت به بنده داشت، که شاید گفتن آنها لزومی نداشت. کلام شما آنقدر گیرا و دقیق بود، که واقعاً نیازی به آن تکجمله ها نبود.
    ویرایش توسط بوف کور : 2011/06/18 در ساعت 13:00

20. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید بوف کور از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)