صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

موضوع: امنیت اجتماعی

عضو فعال
    تشکر شده 6,500 بار در 922 ارسال

امنیت اجتماعی

به یاد کامیابترینها

ایران اکونومیست: کاشمر - خبرگزاری مهر: پس از آنکه خبر تجاوز به زنان در باغی خصوصی در خمینی شهر رسانه ای شد این بار پرونده ای روی میز دادستانی شهر کاشمر در خراسان رضوی گشوده شده که در آن حدود 50 مرد به یک زن در روستای قوژد حمله کرده و او را مورد تجاوز قرار دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجم اردیبهشت امسال زنی به نام "م.ق" با طرح شکایتی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کاشمر از حادثه هولناکی خبر داده که در آن به حمله 50 مرد به وی در روستای قوژد اشاره شده است. حادثه ساعت 20 روز دوم اردیبهشت ماه امسال در یک زمین کشاورزی و با تهدید چاقو و کتک کاری رخ داده و سپس عوامل آن اقدام به ربودن زن و فرار از منطقه کرده اند.
    طبق آنچه در شکایتنامه این قربانی تجاوز آمده نیروهای امنیتی پس از حضور در منطقه و ردیابی این افراد دو نفر از آنها را دستگیر کرده و از این طریق افراد باقیمانده را نیز شناسایی می کنند.
    به گفته خانم "م.ق" چند موتورسوار بعد از اینکه او و همراهش را از ماشینی در حومه شهر کاشمر پایین کشیده اند کلید ماشین را برداشته و همراهش را به شدت کتک زده و قربانی را به داخل گندم زار برده و با تهدید چاقو و کتک کاری به او تجاوز کرده اند.
    این زن در نامه اش به دادستان آورده که "آنها به دوستشان زنگ زدند و آدرس محل را دادند و مرا تهدید به قتل کردند و گفتند ما همیشه این کار را می کنیم. من دیدم موتور سوار هست که از طرف روستا می آید و حدود پنجاه نفر دور من حلقه زده بودند و عد ای مست بودند و صورتهای خود را پوشیده بودند."
    با اینکه پرونده این جنایت اکنون در دادستانی کاشمر مفتوح است و 13 نفر از متجاوزان از سوی نیروهای نظامی و امنیتی شناسایی و دستگیر شده اند اما سایر عاملان این جنایت دستگیر نشده و این پرونده هولناک به نتیجه نهایی نرسیده است.
    دادستان کاشمر پاسخگو نیست
    یکی از بسیجیان منطقه که موضوع را پیگیری و برخی از عاملان را مجبور به نشان دادن محل جرم و معرفی آن زن کرده است در این باره به خبرنگار مهر گفت: " پیرو گزارش رسیده از سوی مردم قوژد در ساعت 21:15 روز شنبه سوم اردیبهشت امسال ضمن اطلاع به پلیس 110 به محل حادثه رفتیم که متوجه شدیم اراذل و اوباش زن مزبور را قبل از رسیدن ماموران از محل مزبور با یک دستگاه نیسان برده اند. مراتب به اطلاع دادستان کاشمر رسید که وی دستور داد تا زمانی که این خانم طرح شکایت کند اقدامی صورت نگیرد.
    وی ادامه داد: گشت 110 با این دستور دادستان محل را ترک کرد اما ما بسیجیان بی تفاوت از کنار ماجرا رد نشدیم و پس از شناسایی راننده خودرویی که این زن را از محل جنایت برده بود از وی و دوستانش سئوالاتی کردیم و در نهایت این زن را در بیمارستان یافتیم.
    وی افزود: در اول وقت اداری رئیس کلانتری گزارش افسر بیمارستان را به همراه گزارش افسر کشیک کلانتری مبنی بر اینکه بنده به عنوان بسیجی به همراه سه نفر به کلانتری مراجعه کرده و تحقیقاتی داشته ایم را به دادستانی ارسال می کند.
    این نیروی بسیج گفت: اما دادستان شهرستان به جای پیگیری اصل گزارش و صدور دستورات لازم به عنوان مدعی العموم به فرع گزارش چسبیده و بسیج منطقه را مورد پرس وجو و بازرسی قرار دادند که چرا موضوع را علیرغم دستور دادستان پیگیری کرده اید.

نامه طلاب و روحانیون بسیجی کاشمر
    جمعی از روحانیون و طلاب بسیجی شهرستان کاشمر نیز در نامه ای به دادستان این شهرستان آورده اند: " از آنجا که اجرای احکام دین از اولویتهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و جامعه دینی و خانواده شهدا به شدت خواهان اجرای احکام الهی هستند خواستار پیگیری و اشد مجازات عاملان این فاجعه هستیم".
    متجاوزین به نوامیس مردم مفسد فیالارض هستند
    روز جمعه 28 خرداد ماه نیز امام جمعه کاشمر در سخنانی نسبت به این واقعه واکنش نشان داده و عنوان کرده است: «دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید به موقع وارد عمل شوند زیرا اگر مردم ببینند دستگاه قضا و نیروی انتظامی توان و فرصت این کار را ندارند خود وارد عمل خواهند شد.»
    وی با اشاره به اینکه اگر مردم ببینند در روز روشن به ناموسشان تجاوز میشود و کسی نیست که برخورد کند افزود: «در این شرایط هرج و مرج به وجود میآید که اثرات آن بدتر است.»
    یعقوبی گفته است: «کسانی که به صورت گروهی، سازماندهی شده و با سلاح به نوامیس مردم تجاوز میکنند مصداق روشن مفسد فیالارض هستند.»
    امکان انصراف از شکایت
    با گذشت نزدیک یکماه از این فاجعه و شناسایی برخی از عوامل آن هنوز هیچ حکمی برای این افراد صادر نشده و مابقی جنایتکاران نیز دستگیر نشده اند.
    همچنین عنوان می شود که این زن به دلایل نامعلومی شکایت خود را پیگیری نکرده و امکان انصراف وی نیز می رود.
    خبرنگار مهر تلاش کرد که در این زمینه با دادستان کاشمر گفتگویی داشته باشد اما وی تاکنون حاضر به پاسخگویی نشده است.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تجاوز 3جوان ایرانی و 2کارگر افغانی به معلم جوان درجنوب تهران

آخرین: چندی قبل دختر 22 سالهيي به نام فهيمه براي رفتن به آموزشگاه از منزلشان در منطقه شهران خارج شد و ديگر برنگشت. پدر فهيمه كه نسبت به سرنوشت دخترش نگران شده بود، به كلانتري 142 كن رفت و براي يافتن او تقاضاي كمك كرد.

فرداي آن روز پسر ناشناسي با پدر فهيمه تماس گرفت و گفت: ما دخترتان را گروگان گرفتهايم و بايد 450 هزار تومان به ما بدهيد تا فهيمه را آزاد كنيم.
    پدر فهيمه قبول كرد و شخا آدمربا در ميدان صادقيه تهران قرار ملاقات گذاشت تا پول درخواستي را تحويل بدهد و دخترش را آزاد كند،اما ابتدا موضوع را با پليس در ميان گذاشت. كارآگاهان به او توصيه كردند، با كيف پول در سر قرار حاضر شود و منتظر رسيدن آدمربا بماند. ساعتي پيش از فرا رسيدن زمان ملاقات، ماموران در اطراف محل قرار كمين كردند. بدون اينكه ديده شوند.
    اما پدر فهيمه هر چه به انتظار ايستاد، خبري از جوان ناشناس نشد.
    او با نااميدي و اضطراب به خانه برگشت و همان شب جوان ناشناس در يك تماس تلفني به او گفت: دخترت هرگز به خانه برنميگردد. ديگر منتظرش نباشيد. پس از گفتن اين جمله فورا تلفن را قطع كرد. از سوي ديگر، كارآگاهان جستوجوي گستردهيي را براي يافتن دختر ربوده شده آغاز كردند تا اينكه با گذشت پنج روز از اين ماجرا، فهيمه با پدرش تماس گرفت و گفت: من در ميدان آزادي منتظرت هستم و از چنگ آدمربايان فرار كردهام. ماموران همراه با پدر فهيمه به ميدان آزادي رفتند و با دختر جوان روبرو شدند. فهيمه همان موقع همراه ماموران به دايره يازدهم آگاهي تهران رفت تا در آنجا شكايت خود را مطرح كند. ماموران كنجكاو بودند كه بدانند چه بلايي بر سر فهيمه آمده و چگونه به تنهايي برگشته است. فهيمه كه بشدت ترسيده بود ماجراي ربوده شدنش را چنين تعريف كرد: روز دوم اسفندماه از آموزشگاه بيرون آمدم تا به خانه برگردم. در ميدان نور سوار خودرويي شدم كه سه سرنشين داشت. هر سه پسر جواني بودند كه يكي از آنها در صندلي جلو و ديگري در صندلي عقب نشسته بود. جوان سوم هم رانندگي ميكرد. در ميانه راه پسر جواني كه در صندلي عقب نشسته بود، چاقويي از جيبش درآورد و به پهلويم فشار داد. ميخواستم فرياد بزنم، اما دستهايش را روي دهانم گذاشت و مرا روي صندلي خواباند.
    آنها در تاريكي شب به سمت يافتآباد راه افتادند و مرا در منطقه چهاردانگه به اتاقكي در حاشيه يك زمين كشاورزي بردند.
    به آنها التماس كردم كه با من كاري نداشته باشند، اما هر سه با زور وحشيگري به من تجاوز كردند و بعد مرا در اتاقي انداختند و زندانيام كردند.
    فرداي آن روز هم دو جوان افغاني كه كارگر زمين كشاورزي بودند به سراغم آمدند و به من تجاوز كردند.
    چند بار ميخواستم خودم را بكشم، اما نشد. مدت چهار شبانه روز در آن خانه كوچك زنداني بودم، تا اينكه روز پنجم، سه پسر جوان براي انجام كاري از آنجا رفتند، ساعتي بعد به سراغ يكي از كارگران افغاني رفتم و با دادن مقداري پول و زنجير طلايم از او خواستم كه يك اتومبيل برايم بگيرد. او هم پذيرفت و با گرفتن پول و زنجير طلا مرا سوار اتومبيل كرد تا از آنجا بروم…
    بعد از صحبت هاي فهيمه، كارآگاهان به منطقه چهاردانگه رفتند و دو كارگر افغاني به نام اوصف و شكور و پسرجواني به نام مصطفي )19ساله( را كه راننده اتومبيل بود، دستگير كردند.
    اوصف و شكور به تجاوز به دختر جوان اعتراف كردند و مصطفي در بازجويي اوليه گفت: من راننده بودم و از ماجراي آدمربايي خبر نداشتم و يكي از دوستانم به من گفته بود كه در منطقه ميدان نور با دوست دخترش قرار دارد. من هم با آنها رفتم، اما وقتي دختر جوان سوار ماشين شد. دوستم با چاقو او را تهديد كرد و به زمين كشاورزي برد. اما همين جوان در بازجوييهاي بعدي اعتراف كرد كه او نقشه آدمربايي را ميدانسته و به دختر جوان هم تجاوز كرده است.
    كارآگاهان با اطلاعات به دست آمده، يكي از همدستان او به نام داود را كه در ربودن فهيمه شركت داشت دستگير كردند. اما هنوز سومين جوان فراري است.
    پرونده اين آدمربايي به شعبه 77 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد و ديروز در دادگاه مصطفي و همدستش داود به ربودن دختر و تجاوز به او اعتراف كردند.
    اكنون تلاشي دوباره براي دستگيري سومين جوان متجاوز آغاز شده است تا قاضي دادگاه حكم خود را درباره متهمان صادر كند.

بنا به گزارش خبرنگار ما؛ پرونده اين جنايت سياه كه با توجه به اقرار صريح ربايندگان دختر جوان به تجاوز به عنف به نظر مى رسد آنان با مجازات اعدام روبرو شوند به شعبه ۷۷ دادگاه كيفرى استان تهران ارجاع شده است وقرار است ۵ قاضى به اتهامات هولناك عاملان جنايت سياه رسيدگى كنند.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال
    راشین عزیز ، آن افرادی که بی محابا و در روز روشن در کوچه و خیابان به مردم حمله میکردند و خوراک شبهایشان را با اجازه بالاتریها شکار میکردند ، نمیتوانند به این آسانیها خوی ددمنشانه و وحشیگری خو د را کنترل کنند حالا با مجوز یا بی مجوز ( قضیه آن شش نفر را که در جاده تهران ورامین به یک زن تجاوز کرده و تبرئه شدند که یادتان نرفته ..)
    این قضیه اصفهان را گفتند چند نفرشان را گرفته اند ، پس کو چرا هیچ خبری از آنها نیست ؟؟
    تازه این خبرهایی است که با سختگیریهای به اصطلاح "نیروی انتظامی " به بیرون درز پیدا میکند .... میدانید که اخباری باعث تشویش اذهان عمومی میشود ، نباید رسانه ای شود ........

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    خب روح ا... داداشی هم کشته شد .
    هر روز ده ها نفر اینچنین کشته میشوند و چون گمنامند کسی نمیشنود ....
    الان به زنی در آمریکا تجاوز بشه تیتر خبری میشه اینجا .....
    کجای دنیا یک دخترک معصوم اگر توی شب بیاد کنار خیابان صد تا ماشین راه میافته دنبالش ....
    بوق میزنه ... متلک میندازه ... شماره میخواد بده ....
    شاید بدبخت پول نداشته با آژانس بره اومده تاکسی سوار بشه ....
    راستی پارسیان به کجا میروند .....؟؟!!!
    پس چی شد چند هزار سال فرهنگ و تاریخ ......
    دختر یکی از بستگان ما نصف شب تنها بوده تو یه خونه ویلایی
    صدایی میشنوه و میترسه و به پلیس زنگ میزنه ....
    پلیس میاد و همه جای خونه را بازرسی میکنه و وقتی مورد مشکوکی
    پیدا نمیشه میروند .....
    یک ساعت بعد یکی از پلیس ها به همون خونه مراجعه میکنه
    ولی اینبار تنها و با لباس شخصی .....
    باقی ماجرا را نمیشه گفت ....
    فقط میتونم بگم متاسفم که کشورم داره به قهقهرا میره و یک عده
    سرشون رو کردند زیر برف و مدام از پیشرفتها و اخلاق دم میزنند ...
    این دخترک مفلوک هم همون موقع به من تلفن زد و من سریع به آنجا رفتم و
    البته پلیس هوسباز تشریف برده بود ولی شماره تالیاشون رو به امانت گذاشته بودند ....
    خلاصه کار الان بیخ پیدا کرده و از بازرسی و حراست ناجا به بیت رهبری هم کشیده شده ....
    هر چه بگندد نمکش میزنند .... وای بروزی که بگندد نمک ....

از قدیم گفتند
    از ماست که بر ماست
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    کاپیتان عزیز امیدوار چنان بلایی سرش بیاورید که دیگه نتونه سر بلند کنه
    چیز عجیبی نیست از موقعیکه اراذل واوباش داخل نیروی انتظامی نفوذ کردند،از زمانیکه باتوم و اسلحه دست هر ننه قمری افتاد، از زمانیکه در این مملکت هیچ کس در جاییکه لیاقتش را داشت قرار نگرفت و ...میشد انتظار چنین روزهایی را داشت

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    فعلا گیر دادن به حجاب بانوان به عنوان آخرین جز به جا مانده از فقه اسلامی در مملکت اسلامی! و جمع آوری ماهواره به بزرگترین دلمشغولی سران نظام و نیروهای انتظامی تبدیل شده و حفاظت از جان و ناموس مردم در درجه آخر اولویت است
    باید تعریف جدیدی از نیروی انتظامی و شرح وظایف آنها در حکومت اسلامی ایران ارائه داد تعریفی که در دنیا بی نظیر است!!!

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال rise2rise آواتار ها
    تشکر شده 409 بار در 99 ارسال
    هر وقت مي آيم داخل اين تاپيك حالم بد ميشه
    هميشه هدف را در نظر داشته باش !

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید rise2rise از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر Captain Nemo آواتار ها
    تشکر شده 21,295 بار در 2,970 ارسال
    راشین عزیز
    متاسفانه امثال این اراذل و اوباش در جاهای دیگر بر مسند قدرتند ....
    حیف که نمیشه هر چیزی را اینجا نوشت ....
    این امضای خانم ماهور خیلی جالبه .....

بسپاریم بر سنگ مزارمان تاریخ نزنند تا آیندگان ندانند
    بی عرضه گان این برهه از تاریخ ما بوده ایم ...
    خسرو گلسرخی
    یاری اندر کس نمی​بینیم یاران را چه شد
    دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار
    مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Captain Nemo از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال سقراط آواتار ها
    تشکر شده 1,002 بار در 161 ارسال
    راشین عزیز

منتظر نظرات زیبایتان در خصوص مباحث اجتماعی و فکری هستم.

در بورکس همیشه خواننده پروپاقرص نوشته هایتان در بخش آزاد بودم.

<<جرات دانستن داشته باشيم>>:امانوئل كانت
    << كسي كه در زندگي چرايي دارد با هرچگونگي كنار ميايد>>:فردريش نيچه
    روياهاي كوچك نداشته باشيد، چون آنها قدرت حركت دادن قلب انسان را ندارند(يوهان ولفگانگ فان گوته)

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید سقراط از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ممنون سقراط عزیز
    به دو دلیل حداقل فعلا تمایلی به پرداختن به مباحث مختلف را ندارم .اول اینکه ظرفیت شنیدن برخی حقایق و سخنان وجود ندارد، فکر می کنم متوجه منظورم می شوید دوم اینکه فضای اینجا اجازه گفتگوی آزاد را نمی دهد وگرنه حرف برای گفتن بسیار است حقیقتش دلم برای اون روزها تنگ شده اما ....

ما نیستیم بخش آزاد بورکس هم خلوت شده و دیگه بحث و جدلی هم پیش نمیاد
    راستی اسد.ص و علیرضا کاشانی کجان مثل اینکه دردشون فقط من و محسن بودیم

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)