صفحه 2 از 11 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 102

موضوع: بررسی سهام مسابقه

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    سلام به همه
    در این تاپیک قصد داریم، نمادهایی که هر هفته در مسابقه بیشتر مورد توجه هستند رو از دیدگاههای گوناگون بررسی کنیم. امیدواریم دوستان که نمادهای مورد نظر در سبد هفتگی دارند. بیشتر به این بخش توجه کنند.

در مجموع هدفمون ارتقاء دانش هست.

ممنون از جناب موسوی که این راهکار رو پیشنهاد دادند.
    پستهای اضافه تاپیک مسابقه به این تاپیک منتقل خواهد شد.
    ویرایش توسط (حجت) : 2011/06/30 در ساعت 00:42
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده است:

ساز مخالف

از این هفته قصد دارم، دلایلی که قانع کننده نیست رو به چالش بکشم، این مطلب فعلا جزئی از مسابقه نیست. دوستان لطف کنن دلایل قانع کننده بیارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    با سلام
    سبد این هفته
    1-صدرا (برگشت سهم از سطح حمایتی 170-165 و احتمال رشد قیمت در کوتاه مدت با توجه به نزدیکی مجمع)
    2-وپست (واکنش چند باره به سطح 600 و احتمال رشد قیمت تا حدود 670 در صورت گذر از سد 640 )

ساز مخالف

سلام بهنام جان
    در وپست ،الان روی 6290 یک روند کوتاه مدت نزولی قرار داره، با توجه به اینکه فشار فروشنده امروز رو این سطح بالابود فکر میکنی میتونه از این سد عبور کنه، چرا؟
    در خصدرا حفره ها داره پشت سر هم شکسته میشه، اما قله ها نه! آر اس آی بلند مدتش روند نزولی داره، روند نزولی قیمت هم شکسته نشده، هیچ حجم سنگینی هم که حاصل معکوس شدن روند باشه دیده نمیشه، به نظرت نمیتونه دوباره از حمایت 1650 رد بشه؟
    ویرایش توسط (حجت) : 2011/06/30 در ساعت 01:03

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال behnam آواتار ها
    تشکر شده 98,027 بار در 10,087 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها

ساز مخالف

سلام بهنام جان
    در وپست ،الان روی 6290 یک روند کوتاه مدت نزولی قرار داره، با توجه به اینکه فشار فروشنده امروز رو این سطح بالابود فکر میکنی میتونه از این سد عبور کنه، چرا؟
    در خصدرا حفره ها داره پشت سر هم شکسته میشه، اما قله ها نه! آر اس آی بلند مدتش روند نزولی داره، روند نزولی قیمت هم شکسته نشده، هیچ حجم سنگینی هم که حاصل معکوس شدن روند باشه دیده نمیشه، به نظرت نمیتونه دوباره از حمایت 1650 رد بشه؟
    سلام حجت جان
    در زمینه تکنیکال اطلاعات من در حدی نیست که با شما بحث کنم
    من خرید و فروشهای خودم رو با در نظر گرفتن سطوح حمایت و مقاومت ،حجم معاملات و بیشتر تجربه خودم انجام میدم
    در مورد صدرا با توجه به حجم دیروز و امروز و بسته شدن سهم روی مثبت فکر میکنم تا حدود 190-185 میتونه بالا بره
    اما در مورد وپست به نظر من کف سهم در حال بالا اومدنه و با توجه به جو خوب گروه بانکی میتونه 640 رو رو به بالا بشکنه
    اینها نظرات من هستش که البته ممکنه اشتباه باشه

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید behnam از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال Mousavi آواتار ها
    تشکر شده 838 بار در 215 ارسال
    از این هفته قصد دارم، دلایلی که قانع کننده نیست رو به چالش بکشم، این مطلب فعلا جزئی از مسابقه نیست. دوستان لطف کنن دلایل قانع کننده بیارن.
    بسیار عالیست

عضو فعال baradaran آواتار ها
    تشکر شده 5,767 بار در 548 ارسال
    حجت جان جسارتا بنده با این کار مخالفم چون اولا طبق قوانین مسابقه اظهار نظر در مورد سبد دیگران ممنوع اعلام شده مگر اینکه این محدودیت برداشته بشه و در اون صورت هر کس میتونه در مورد سبد دیگری اظهار نظر داشته باشه .
    و ثانیا ممکنه دلایل فرد با انتقاد شما از یک جنس نباشه مثلا یه نفر از نظر بنیادی میگه سهم خوبه شما ممکنه از نظر تکنیکال رد کنید و یا فرد اصلا نه بر اساس تکنیکال و نه بنیادی بلکه بر اساس تجربه و سابقه سهم رو انتخاب میکنه و بعد شما با دلایل تکنیکال رد میکنید در حالی که من چند نفر رو میشناسم که تجربی معامله میکنن و موفق هم هستن . حتی در مورد تکنیکال شما بهتر میدونید دو نفر چارتیست ممکنه از یک نمودار برداشتهای متفاوت داشته باشن و بارها دیده شده . مثلا یادتون هست زامیاد زمانی که 250 بود تعدادی از چارتیستها توصیه به خروج و تعدادی دیگه توصیه به خرید داشتن .
    اشکال دیگه اینه که وقتی از سبد کسی انتقاد میشه احتمالا میخواد جواب بده و بعد پاسخ شما رو به دنبال داشته باشه و مسابقه از روال خارج میشه .
    اشکال دیگه میتونه این باشه که بعد از انتقاد شما شرکت کننده ممکنه بخواد سهامهای سبدش رو تغییر بده که هم جالب نیست و هم با قوانین جور نیست ضمن اینکه اگه سهامش رو عوض کنه و احیانا در پایان هفته بازده سبدی که اول اعلام کرده خوب باشه میاد و مدعی میشه .
    اشکال دیگه اینه که ممکنه بعد از مدتی شرکت کننده جرات و جسارت معرفی سبد رو بخاطر ترس از انتقاد از دست بده در حالی که اینجا محل خوبیه تا همه ترس رو از خودشون دور کنن و با شهامت نظرشون رو اعلام کنن .
    به هر حال اینجا قرار بر اینه هر کسی سهم از نظر خودش رو البته با ذکر دلیل بیان کنه و بقیه دوستان هم حتما دلایل رو میخونن و اگه دلیل قانع کننده نباشه مورد توجه قرار نمیگیره .
    به هر حال به نظر من اینکار با روح مسابقه سازگار نیست .
    دو اصل مهم در زندگی : 1_جسارت در بیان عقیده 2_ جرات در پذیرش اشتباه

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید baradaran از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam نمایش پست ها
    سلام حجت جان
    در زمینه تکنیکال اطلاعات من در حدی نیست که با شما بحث کنم
    من خرید و فروشهای خودم رو با در نظر گرفتن سطوح حمایت و مقاومت ،حجم معاملات و بیشتر تجربه خودم انجام میدم
    در مورد صدرا با توجه به حجم دیروز و امروز و بسته شدن سهم روی مثبت فکر میکنم تا حدود 190-185 میتونه بالا بره
    اما در مورد وپست به نظر من کف سهم در حال بالا اومدنه و با توجه به جو خوب گروه بانکی میتونه 640 رو رو به بالا بشکنه
    اینها نظرات من هستش که البته ممکنه اشتباه باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط baradaran نمایش پست ها
    حجت جان جسارتا بنده با این کار مخالفم چون اولا طبق قوانین مسابقه اظهار نظر در مورد سبد دیگران ممنوع اعلام شده مگر اینکه این محدودیت برداشته بشه و در اون صورت هر کس میتونه در مورد سبد دیگری اظهار نظر داشته باشه .
    و ثانیا ممکنه دلایل فرد با انتقاد شما از یک جنس نباشه مثلا یه نفر از نظر بنیادی میگه سهم خوبه شما ممکنه از نظر تکنیکال رد کنید و یا فرد اصلا نه بر اساس تکنیکال و نه بنیادی بلکه بر اساس تجربه و سابقه سهم رو انتخاب میکنه و بعد شما با دلایل تکنیکال رد میکنید در حالی که من چند نفر رو میشناسم که تجربی معامله میکنن و موفق هم هستن . حتی در مورد تکنیکال شما بهتر میدونید دو نفر چارتیست ممکنه از یک نمودار برداشتهای متفاوت داشته باشن و بارها دیده شده . مثلا یادتون هست زامیاد زمانی که 250 بود تعدادی از چارتیستها توصیه به خروج و تعدادی دیگه توصیه به خرید داشتن .
    اشکال دیگه اینه که وقتی از سبد کسی انتقاد میشه احتمالا میخواد جواب بده و بعد پاسخ شما رو به دنبال داشته باشه و مسابقه از روال خارج میشه .
    اشکال دیگه میتونه این باشه که بعد از انتقاد شما شرکت کننده ممکنه بخواد سهامهای سبدش رو تغییر بده که هم جالب نیست و هم با قوانین جور نیست ضمن اینکه اگه سهامش رو عوض کنه و احیانا در پایان هفته بازده سبدی که اول اعلام کرده خوب باشه میاد و مدعی میشه .
    اشکال دیگه اینه که ممکنه بعد از مدتی شرکت کننده جرات و جسارت معرفی سبد رو بخاطر ترس از انتقاد از دست بده در حالی که اینجا محل خوبیه تا همه ترس رو از خودشون دور کنن و با شهامت نظرشون رو اعلام کنن .
    به هر حال اینجا قرار بر اینه هر کسی سهم از نظر خودش رو البته با ذکر دلیل بیان کنه و بقیه دوستان هم حتما دلایل رو میخونن و اگه دلیل قانع کننده نباشه مورد توجه قرار نمیگیره .
    به هر حال به نظر من اینکار با روح مسابقه سازگار نیست .

سلام ممنون بهنام جان، اگر دقت کنی قبل اینکه در مورد سبدت، پست ساز مخالف رو بفرستم، تایید شد. امیدوارم قصد من رو فهمیده باشی، هدف جسارت به شما و یا به دیگران نیست، بنده هم اطلاعات بسیاری از تکنیکال ندارم. این حرفها که آقای برادران مینویسه، فقط هندونس، شما باور نکن. قصد من این هست که با جراحی سهمهای معرفی شده، به اطلاعات بیشتری از دلایل انتخاب دست پیدا کنیم. گفتم این قسمت جزئی از مسابقه نیست. دیدی که بعد از ارائه اطلاعات بیشتر سوال بیشتری مطرح نشد. اگر جسارتی از طرف بنده بوده، شما ببخش. ممنون که با صبر پاسخ دادی. هدف آموزش تکنیکال هست.

اما جناب برادران، دوست عزیز، بارها گفتم خودت استادی و .... ضمنا قانون مسابقه سرجاشه، تمام مطالب شما رو قبول دارم، میخوام به این وسیله معرفی کننده سبد در مورد نمادهای معرفی شدش بیشتر توضیح بده. معمولا دوستان با اینکه اغلب استاد هستند به چند دلیل ساده اکتفا میکنن، با این کار تلاش میکنن، به مغزشون بیشتر فشار میارن، دلایل بیشتری جور میکنن. اما در خصوص قانون اظهار نظر حرف شما درسته، اما این مطلب رو من مغایر با اون نمیدونم. چون داریم کمک میکنیم. به توضیحات بیشتر. ضمنا پاسخ به پست ساز مخالف اختیاری هست. و هیچ ربطی به مسابقه و تایید سبد نداره.
    اما بازم چشم، تلاش میکنم، طوری مطالب رو عنوان کنم، که برداشت شما و دیگران ازش بد نباشه.

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده است:

ساز مخالف

نقل قول نوشته اصلی توسط Mousavi نمایش پست ها
    سبد هفته

1) دجابر : به صورت اتفاقی نمودار این سهم رو دیدم و توجهم بهش جلب شد الگوی کامل فنجان با دسته ی فنجان به صورت بسیار زیبا درش دیده میشه ، نمیخوام زیاد در موردش بنویسم دلیل انتخاب این سهم برخورد قیمت به خط روندی که با خط آبی نشان دادم و برگشت آن و همگرایی در اندیکاتور ای دی اکس است

2)ثمسکن : سیگنال اندیکاتور های مکدی ، ای دی اکس و آر اس آی
    3)فرآور : برخورد قیمت با خط روند صعودی و سیگنال اندیکاتور ها

با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز
    سلام جناب موسوی
    این ای دی ایکس که ازش استفاده کردی، میشه توضیح بیشتری در موردش بدی، ممنون.

سلام ممنون بهنام جان، اگر دقت کنی قبل اینکه در مورد سبدت، پست ساز مخالف رو بفرستم، تایید شد. امیدوارم قصد من رو فهمیده باشی، هدف جسارت به شما و یا به دیگران نیست، بنده هم اطلاعات بسیاری از تکنیکال ندارم. این حرفها که آقای برادران مینویسه، فقط هندونس، شما باور نکن. قصد من این هست که با جراحی سهمهای معرفی شده، به اطلاعات بیشتری از دلایل انتخاب دست پیدا کنیم. گفتم این قسمت جزئی از مسابقه نیست. دیدی که بعد از ارائه اطلاعات بیشتر سوال بیشتری مطرح نشد. اگر جسارتی از طرف بنده بوده، شما ببخش. ممنون که با صبر پاسخ دادی. هدف آموزش تکنیکال هست.

اما جناب برادران، دوست عزیز، بارها گفتم خودت استادی و .... ضمنا قانون مسابقه سرجاشه، تمام مطالب شما رو قبول دارم، میخوام به این وسیله معرفی کننده سبد در مورد نمادهای معرفی شدش بیشتر توضیح بده. معمولا دوستان با اینکه اغلب استاد هستند به چند دلیل ساده اکتفا میکنن، با این کار تلاش میکنن، به مغزشون بیشتر فشار میارن، دلایل بیشتری جور میکنن. اما در خصوص قانون اظهار نظر حرف شما درسته، اما این مطلب رو من مغایر با اون نمیدونم. چون داریم کمک میکنیم. به توضیحات بیشتر. ضمنا پاسخ به پست ساز مخالف اختیاری هست. و هیچ ربطی به مسابقه و تایید سبد نداره.
    آقا حجت بنده این کار رو مفید میدونم
    باعث میشه اطلاعات همه بره بالا
    بنده داوطلبم که در مورد سبد من هر سوالی که دارید بفرمایید و اگر اشکالی در تحلیل داشتم و یا چیزی هست که متوجهش نشدم حتما گوشزد کنین

با تشکر

ساز مخالف

سلام جناب موسوی
    این ای دی ایکس که ازش استفاده کردی، میشه توضیح بیشتری در موردش بدی، ممنون.
    با تشکر از آقا حجت

در ابتدا باید عرض کنم که اندیکاتور ADX یکی از ابزارها در تحلیل هست که به نظر من باید در هنگام ورود به سهم اون رو مد نظر داشت ولی بسنده کرده به آن منطقی نیست
    وقتی در اندیکاتور ADX ، ADX بالای 30 باشد و Dl+ بالای Dl- باشد یعنی از نظر این اندیکاتور سهم در منطقه ی خوبی برای خرید است
    پس وقتی دی ال+ زیر دی ال- باشد و همگرایی بین آنها ایجاد شود از نظر ای دی اکس سیگنال خرید است

با این حساب بنده عکس اول نموداری رو که در مورد دجابر گذلشتم رو با بزرگنمایی اندیکاتور برای مشاهده روند کلیش در زیر میگذرام

حالا بزرگنمایی بیشتر در این اندیکاتور رو برای وضوح بیشتر و مشاهده وضعیت فعلی میگذارم

آقا حجت اگر خواستین اندیکاتور ثمسکن رو هم میذارم

نه ممنون، اساسا این ای دی ایکس چی هست؟ بازه زمانی درست در این اندیکاتور چیه؟ یعنی روی چه اعدادی باید تنظیمش کرد؟ اطلاعاتی بیش از نرم افزار ره آورد ازش داری؟ ره آورد از اعداد درست و استاندارد استفاده کرده؟

صفحه 2 از 11 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)