صفحه 19 از 27 نخست ... 916171819202122 ... آخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 268

موضوع: روانشناسی بازار سرمایه

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,355 بار در 793 ارسال
    جمع آوری صف فروش صدرا، عدم تعدیل منفی سنگ آهنی ها، مثبت بودن بازارهای جهانی؛ آیا این دلایل برای تغییر روند کافی هستند یا باید این نوسانات را جزو ذات بازار پاییزی دانست؟
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده است:

Banned
    تشکر شده 8,423 بار در 1,179 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس نمایش پست ها
    جمع آوری صف فروش صدرا، عدم تعدیل منفی سنگ آهنی ها، مثبت بودن بازارهای جهانی؛ آیا این دلایل برای تغییر روند کافی هستند یا باید این نوسانات را جزو ذات بازار پاییزی دانست؟
    جلسه 25 ابان شورای حکام هم طرف دیگر ترازو میباشد.

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تصمیم کبری از ایشان تشکر کرده است:

جلسه مذکور26 و 27 آبان است.

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال farhad_p آواتار ها
    تشکر شده 4,178 بار در 875 ارسال
    وقت بخیر و خسته نباشید
    به نظر میاد در جلسۀ پیش روی شورای حکام، روسیه و چین(مخصوصأ روسیه) قویتر از گذشته ظاهر شوند.
    امید دارم جو جلسه بار منفی دیگری به ایران تحمیل نکند.
    گاهی گمان نمی کنیو میشود .گاهی نمی شود که نمی شود

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید farhad_p از ایشان تشکر کرده است:

به نقل از نمابورس
    باید در نظر داشت که در سطح خارجی با توجه به مقاومت چین و روسیه برای تحریم اقتصادی ایران،د ر صورتی که آمریکا و اروپا در صدد تحریم نفت و گاز همچنین بانک مرکزی باشند، بازار سرمایه شرایط مساعدی نخواهد داشت گرچه کارشناسان بر این باورند شرایط سیاسی کنونی تاثیر بیشتری بر جو بازار دارد و روند اصلاح قیمتی و p/e بازار را تسریع می بخشد.

سامان نیک پور کارشناس بازار سرمایه در ارزیابی بازار سرمایه در شرایطی که خطر تحریم های اقتصادی بیشتری در کمین اقتصاد ایران است، به نمابورس می گوید:" گرچه تحریم های اقتصادی تحت تاثیر شرایط سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی بازار سرمایه را متاثر می سازد اما نکته مهم تر این است که بازار در حال حاضر مترصد انتخابات است و این در حالی است که مسئله انتخابات مجلس صرف نظر از مسائل خارجی ،تاثیر بیشتری بر بازار می گذارد."

وی ادامه می دهد:"واقعیت این است که جدای جو روانی، بازار به لحاظ بنیادی هم با افزایش p/e مواجه و از سطوح نرمال فاصله گرفته بود، بحث های سیاسی داخلی و خارجی به اصلاح p/e بازار شتاب بیشتری داد ."

این کارشناس ادامه می دهد:"در این شرایط برخی شرکت ها تعدیل مثبت هم داشتند اما با اقبال بازار مواجه نشدند که عمده دلیل آن را می توان تمایل بازار به اصلاح p/e دانست." وی تاکید کرد:" بحث های سیاسی و پیرامونی بازار روند اصلاح را تسریع کرد."

نیک پور پیش بینی کرد:" تا پس از ماجرای انتخابات که مقارن با ارائه گزارش های پیش بینی سال 91 شرکت ها خواهد بود، بازار به شرایط عادی بازگردد."وی خاطر نشان کرد:" به نظر می رسد که بازار در اسفند ماه سال جاری و فروردین سال آینده وضعیت مناسبی را خواهد داشت."

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,126 بار در 1,074 ارسال
    حکایت ایران و آمریکا :

ماموران ك.گ.ب مي ريزند در كلبه ام. مي گويند باركوفسكي تو تخلف كرده اي و بايد تمام تكنولوژي ساخت تفنگ را تحويل دهي.

مي گويم:

من جز تكنولوژي ساخت در و پنجره هيچ نمي دانم.!!!

مي گويند:

اما خودت در قهوه خانه گفته اي به تكنولوژي ساخت تفنگ و توپ دور زن دست يافته اي.

باورم نميشه. من يه مقدار جو گير شدم ولي نه تا اينقدر.!!!

ميگويند:

حالا آزمايشگاه و انبارت كجاست؟؟

انبار كدام است ديگر؟؟؟!!!

خانه ام را زير و مي كنند. اسبم - گاري ام و... را مي برند!!!

مي گويند :

تو تحريم هستي و اموالت مصادره خواهد شد.

حالا من ماندم و اينكه كاش با مردم در قهوه خانه صادق بودم. بي جهت همه چيز را از دست دادم.
    19 بهمن 1384

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 404 بار در 118 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    حکایت ایران و آمریکا :

ماموران ك.گ.ب مي ريزند در كلبه ام. مي گويند باركوفسكي تو تخلف كرده اي و بايد تمام تكنولوژي ساخت تفنگ را تحويل دهي.

مي گويم:

من جز تكنولوژي ساخت در و پنجره هيچ نمي دانم.!!!

مي گويند:

اما خودت در قهوه خانه گفته اي به تكنولوژي ساخت تفنگ و توپ دور زن دست يافته اي.

باورم نميشه. من يه مقدار جو گير شدم ولي نه تا اينقدر.!!!

ميگويند:

حالا آزمايشگاه و انبارت كجاست؟؟

انبار كدام است ديگر؟؟؟!!!

خانه ام را زير و مي كنند. اسبم - گاري ام و... را مي برند!!!

مي گويند :

تو تحريم هستي و اموالت مصادره خواهد شد.

حالا من ماندم و اينكه كاش با مردم در قهوه خانه صادق بودم. بي جهت همه چيز را از دست دادم.
    19 بهمن 1384
    واقعا باید به پیش بینی جناب بارکوفسکی آفرین گفت . مطلبی که شش سال پیش نوشتند.

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امید از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال
    تشکر شده 762 بار در 121 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza-56 نمایش پست ها
    مهران جان
    ممکن است جواب پیغام خصوصی را بدهید؟ بسیار سپاسگذارم.

يك انجمن عمومي براي به اشتراك گذاشتن اطلاعات ايجاد مي شود و اعضاي آن اطلاعات خود را به صورت درگوشي و تلفني مطرح مي كنند؛ پارادوكسيكال به نظر مي رسد.
    با درود
    آنچه بر اين سهم و حق آن گذشت و مورد مشابه چند ماه قبل يعني بترانس، حقيقتاً توجه مرا بيش از پيش به كاركرد فروم ها به عنوان يك رسانه جلب نموده است. ناگفته مشخص است كه معدودي سهامدار با نيات خوب يا بد در فروم ها فعاليت مي كنند كه توانايي اثرگذاري روي نظرات ديگران را دارند اين اثرگذاري گاهي در شكل افراطي خود كار را به جايي مي رساند كه برخي به كلي تفكر را رها كرده و زمام كار را به طور كامل به اين افراد مي سپارند...
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    حال پرسش اينجاست كه آيا مطرح شدن نظرات اين افراد تاثيرگذار به صورت عمومي صحيح است يا غلط؟ آيا براي مورد اول بهتر نيست نظرات خصوصي بيان شوند و براي مورد دوم نيز مديران فروم ها اقدام پيشگيرانه اي انجام دهند؟
    با سلام
    ناشناس عزیز;
    با اجازه اول چند نکته از خودم بگم: من برخلاف اکثر دوستان حاضر در اینجا در بورس فعالیت حرفه ای ندارم چرا که تقریبا تمام صبحها سر کارم و نمیتوانم خرید و فروش مکرر داشته باشم. چند ماه بیشتر هم نیست که وارد بورس شده ام و البته در ضررم. حجم سرمایه ام هم بالا نیست و تنها به چشم آموزش به مطالب نگاه میکنم. تا الان هم با پیشنهاد کسی سهم نخریده ام حتی اساتیدی چون مهران و باربد.
    سایت بورسی زمانی بهترین مکان برای آموزش من بود. مطالب باربد... نظرات مهران... تحلیلهای بابک پناهی و محسن نظری و و و... حتی بحثهایی که شما با باربد میکردید برای من بسیار جذاب بود.
    الان که نگاه میکنم میبینم باربد رفته, محسن نظری دیگر اینجا نمینویسد, از بابک پناهی خبری نیست, رضا (امپراتور7) حضورش کمرنگ شده, جناب برادران, حجت ,.... همگی کم پیدایند.
    بگذریم...
    توانایی و علاقه شما را در به نقد کشیدن دیگران ارج مینهم و میدانم که طبعا حضرتعالی نیز از انتقاد ناراحت نمیشوید که یکسویه بر مسند قضا نشستن رسم جوانمردی نیست. لذا پستهای بالا را که مربوط به صفحه قبلی همین تاپیک هستند و اتفاقا هر سه پشت سرهم میباشند خدمتتان گذاشته ام.
    شما بدون اینکه بدانید پرسش من از ایشان چه بوده, به طعنه و کنایه پستی زده اید و پیغام خصوصی دادن را ناشایست جلوه داده اید و 9ساعت بعد مطلبی نوشته اید که از نظر من تاییدی بر پیامهای خصوصی است. خواهشمندم درصورت امکان این مورد را برای من روشن بفرمایید چرا که احساس من این است که پست اول شما در کنایه به مخاطب اینجانب زده شده بود (با توجه به برخی پستهای قبلی) و پست دوم نظر شخصیتان بوده.
    از پاسخ شما بسیار سپاسگذارم.

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید تازه کار از ایشان تشکر کرده اند:

درود بر شما
    هر دو پست مذکور به طور قطع نظر شخصی من است و از آن دفاع می کنم:
    1- مراد من از "نظرات خصوصی بیان شوند" ، پیام خصوصی نیست و صرفاً تشابه این دو کلمه ایجاد شبهه می کند. همانگونه که توضیح داده ام به اعتقاد من حریم فروم های بورسی حریم امنی نیست. در مورد برخی سهام پرنوسان و پر حرف و حدیث که تعداد زیادی سهامدار جزء درگیر آن می شوند-سهامی مثل صدرا، بترانسح، فنوردح و...- بسیار عالی خواهد بود مکانیزمی تعریف شود تا نظرات افراد تاثیرگذارتر به سهولت در دسترس قرار نداشته باشد تا بازی برای بازیگردان سهم آسان نشود. در مورد چند و چون چنین مکانیزمی نیز راهکاری نداشتم و صرفاً یک ایده خام بود.

2- پست اولی که شما از من نشان داده اید ابداً در کنایه به پست ارسالی جنابعالی نیست. از نوشته اتان مشخص است شما نیز این را نیک می دانید.

3- کماکان بر نظر خود استوار هستم که "هیچکس" تحلیل منطقی از این سهم نداشت. ایکاش هر کس آنچه در چنته دارد خالصانه در وسط میدان ارائه کند. اینکه در بحبوحه جریانات، انزوا در پیش بگیریم و پس از سوت پایان، نتیجه را حدس بزنیم شق القمر نیست.

4- به شدت پرهیز دارم از بکار بردن صفت "استاد"، من "مشاور" را واژه بسیار مناسب تری می دانم. پیشنهاد می کنم سری به تاپیک های آموزشی این سایت بزنید بعید می دانم به هیچیک از نام هایی که ذکر کردید بربخورید.

بی نهایت سپاسگزارم از دقت نظرتان

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 107,286 بار در 17,985 ارسال
    جناب امپراتور میبنم که باز داری از نظرات من که اشتباه دراومده داری سو استفاده میکنی و مکررا تو حرفت میگی به این دلایلو به خاطر برخی دوستان فلان کارو نکردم و تذکر رو ندادم.

من نمیدونستم همچی بازی کثیفی تو سهمه.
    بنده حرکت اولشون رو پیش بینی کردم که میبرن تو گره و پیش بینی بعدیم در مورد جمع کردن تو گره اشتباه در اومد.خوب حالا چیو میخوای ثابت کنی؟

اقا اگه بازی رو میدونستی چرا اون شب که پرسیدم تو گره جمع میشه یا نه اومدی گفتی من رمال یا غیبگو نیستم؟ نیومدی بگی من میدونم چه خبره و میخوان چی کار کنن؟؟؟
    ویرایش توسط meysam_sh_2020 : 2011/11/16 در ساعت 20:33
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

18. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 19 از 27 نخست ... 916171819202122 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بوک مارک ها