صفحه 20 از 27 نخست ... 1017181920212223 ... آخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 268

موضوع: روانشناسی بازار سرمایه

کاربر فعال امپراتور7 آواتار ها
    تشکر شده 4,283 بار در 913 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    جناب امپراتور میبنم که باز داری از نظرات من که اشتباه دراومده داری سو استفاده میکنی و مکررا تو حرفت میگی به این دلایلو به خاطر برخی دوستان فلان کارو نکردم و تذکر رو ندادم.

من نمیدونستم همچی بازی کثیفی تو سهمه.
    بنده حرکت اولشون رو پیش بینی کردم که میبرن تو گره و پیش بینی بعدیم در مورد جمع کردن تو گره اشتباه در اومد.خوب حالا چیو میخوای ثابت کنی؟

اقا اگه بازی رو میدونستی چرا اون شب که پرسیدم تو گره جمع میشه یا نه اومدی گفتی من رمال یا غیبگو نیستم؟ نیومدی بگی من میدونم چه خبره و میخوان چی کار کنن؟؟؟

من کف دستم رو بو نکردم ببینم 100 درصد تو سهم چه خبره بعدشم گیرم بدونم چه خبره چرا این ریسک رو بکنم بگم قطعا یا حتما .ولی با این وجود نوشتم حدس میزنم که چه خبره و درگره هم جمع نمیشه همین تکنیکالیست ها همیشه میگن اگر مگر در صورتی که .... ببین پسر جان من وظیفه ای ندارم بگم چه بازی تو سهمه یا چه اتفاقی میافته پس اولا طلبکار نباش دوما انقدر خام و ناپخته اظهار نظر نکن
    لزومی به ادامه بحث نمیبینم
    به جان خودت بیفت!
    خودت خودت را بساز!
    وگرنه «دیگران» به تو «شکل» میدهند...!

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امپراتور7 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 106,724 بار در 17,910 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط امپراتور7 نمایش پست ها

من کف دستم رو بو نکردم ببینم 100 درصد تو سهم چه خبره بعدشم گیرم بدونم چه خبره چرا این ریسک رو بکنم بگم قطعا یا حتما .ولی با این وجود نوشتم حدس میزنم که چه خبره و درگره هم جمع نمیشه همین تکنیکالیست ها همیشه میگن اگر مگر در صورتی که .... ببین پسر جان من وظیفه ای ندارم بگم چه بازی تو سهمه یا چه اتفاقی میافته پس اولا طلبکار نباش دوما انقدر خام و ناپخته اظهار نظر نکن
    مشکل شما هم همین جاست که فک میکنی خیلی پخته هستی . شاید هم خیلی دسته بالا گرفتی خودتو و فک میکنی واقعا امپراتوری. ؟
    .خوب شد که لزومی به ادامه بحث نمیبینی که پاسخ پخته بودن یا نبودنت رو بدی.

موفق باشی.
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

عضو فعال مهراز آواتار ها
    تشکر شده 579 بار در 168 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط امپراتور7 نمایش پست ها

سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان.
    کسانی که سالها با هزینه های زیاد راه کسب در امد از این اشفته بازار رو یاد گرفتند چرا باید قبل از اینکه خودشان از سرمایه گذاریشان مطمئن بشن با لو دادن خرید و فروشهاشون ریسک خراب شدن روند سهمی که با هزار زحمت رصد کردن و پیداش کردن رو بپذیرند.
    زمانی من در بورس24 و سپس در بورسی شاهد حضور پررنگ حرفه ایهای بازار بودم . از نظراتشون استفاده کردم. روند طوری است که گویا موظف هستند بی مزد و مواجب حتی اب خوردنشان رو هم گزارش کنند. چرا نمیتونیم کنار هم از تجربیات همدیگه استفاده کنیم. اگه مطلب مناسب و سود دهی نوشته شده بود تشکر کنیم و اگر اشتباه بود یادمون باشه که هر فردی هر قدر حرفه ای ممکنه اشتباه کنه
    در این دنیای مجازی به هیچ عنوان مهم نیست که ایا دیگران شما رو قبول دارند . خوب هستید یا بد . مهم اینه که از این دنیای مجازی اطلاعاتی کسب کنیم که به ما سود برسونه و هرچه جو مثبت تر باشه بهتر. بجای بحثهای فنی تایپکها پر شده از گفتمانی که سود رسان نیست.کسی که تمام خرید و فروشهاشو اعلام میکنه رو سفته باز میگن کسی که اعلام نمیکنه هم به نوعی دیگه محکوم میشه و باز هم سفته باز میشه....
    حیف از این همه انرژی که صرف اثبات خودمان یا نفی دیگران کنیم.
    این لفاظی ها رو درد دل برادر کوچکتون بدونید
    کشتی در ساحل امنتر است ولی برای این کار ساخته نشده است. پائولو کوئلیو

5. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مهراز از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 8,423 بار در 1,179 ارسال
    چرا باعث آزار خودتون و دیگران میشوید؟
    چرا وقتی سود میکنیم میگیم تحلیل خودمون بود؟ وقتی ضرر میکنیم میندازیم گردن دیگران؟
    الان که من ضرر کرده ام، و امپراتور چند روز پیش احتمال 50 تومان را میداد. چرا نباید بگم امپراتور دمت گرم.
    به قول یکی از بچه ها، وقتی یه شلوار 30 تومنی میخواهید بخرید بازارو چند بار بالا و پایین میرید تا سرتون کلاه نره!!
    اونوقت برای خریدن چند میلیون سهام، همینجوری کشکی پول میدهید؟
    بعدشم که ضرر میکنید طلبکار میشید که فلانی باعث ضررم شد؟
    من تو فنوردح 2 میلیون ضرر کردم. در صورتی که اگه پولشو قثابت اضافه میکردم الان به قیمت امروز نه تنها 2 میلیون ضرر نمیدادم بلکه 1.5 میلیون هم رو سود بودم.
    بعد از مجمع این سود 1.5 میلیونی بیشتر هم میشه.
    حالا باید بیام زمین و زمان و بقیه کاربران را فحش بدم؟ چرا نگم تصمیم کبری ، خودت کردی که لعنت بر خودت باد.

7. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید تصمیم کبری از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال mehran آواتار ها
    تشکر شده 8,177 بار در 1,438 ارسال
    تقدیم به بیکارترین مشاور روی کره زمین..

تخریب شخصیت

یکی از رفتارهای ناپسند و نکوهیده رایج در جامعه ما که زشتی و قبح آن از بین رفته غیبت کردن است . در واقع کسانی که این عمل را انجام می دهند به این وسیله شخصیت فردی را که در مورد او حرف میزنند خدشه دار کرده و موجب قضاوتهای غلط دیگران در مورد او می شوند . بهتر نیست وقت و انرژی که صرف تخریب شخصیت دیگران و بدگویی می شود ، صرف خودسازی و رفع نقصهای شخصیتی و افزایش اعتماد به نفس شود ؟ در واقع به نظر من غیبت کردن(با هر توجیهی) و تخریب شخصیت دیگران یکی از نشانه های بارز ضعف شخصیتی افراد و عقده خودکم بینی است . و شخص غیبت کننده بیشتر از همه شخصیت خود را زیر سوال برده و در هم می کوبد . غیبت از آن دسته صفاتی است که در همه نظامهای اخلاقی ناپسند است . استيون را برتز، نويسنده و روان شناس، اعتقاد دارد که حسادت، شايع ترين علتي است که باعث مي شود آدم ها به غيبت کردن (والبته غيبت هاي دانسته)بپردازند:«اگر به خاطر محبوبيت، قيافه ي ظاهري، موقعيت مالي، پرستيژ اجتماعي و امثال اين ها به کسي حسادت بورزيم، غيبت، وسيله ي خوبي براي مخدوش کردن چهره ي آن شخص خواهد بود. يا اگر کسي بر حقمان بدي کرده باشد، مثلاً پولمان را خورده باشد يا در جمع، ضايعمان کرده باشد و... مي شود از غيبت به عنوان سلاحي براي تخريب شخصيت او و انتقام گيري شخصي استفاده کنيم. متأسفانه خيلي از ما اين کار را مي کنيم.» روان شناسان از غيبت به عنوان يک «خشونت ارتباطي» ياد مي کنند و آن را نوعي قلدري و زور گيري کلامي مي دانند. فرانک آندرو مي گويد: «ما با غيبت کردن سعي مي کنيم احترام، آبرو، محبوبيت و يا روابط اجتماعي افراد را از آن ها سلب کنيم. به علاوه، غيبت نوعي سعي در جهت حذف فرد غيبت شونده از جمع آشنا است.»

در واقع گوینده و شنونده غیبت به یک اندازه گناهگار هستند و هر دو باهم دست به یک ترور شخصیتی نسبت به نفر سوم غایب کرده اند .گاهی افراد در جمع شروع به گفتن یک مسئله خصوصی از فردی میکنند . که در این صورت هم رازداری خود را زیر سوال می برند و هم غیبت کرده اند . اگر گفتن یک چیز خصوصی از زندگی کسی از نظر خودمان مهم نباشد باز هم حق بیان کردن آن را نه فقط در جمع بلکه حتی برای یک نفر هم نداریم . خصوصی ، خصوصی است . حتی اگر از نظر ما مهم نباشد . استيون رابرتز نيز بر اين باور است که شنونده ي غيبت در واقع به شخصيت خودش توهين مي کند: «اگر اجازه بدهيد شخصي در حضور شما از شخص ديگري بد گويي بکند، در حقيقت، اجازه داده ايد که او براي شما تصميم بگيرد. چرا که به هرحال، وقتي حرف هاي او تمام شود، ذهنيت شما تا حدي نسبت به فرد غيبت شونده تغيير پيدا مي کند. اين يعني، شخص غيبت کننده در برقراري رابطه و تنظيم سطح رابطه تان با شخص غيبت شونده، به جاي شما تصميم گرفته است. اگر او اشتباه کرده باشد - که شخصيتاً همين انتظار مي رود - شما هم به اشتباه مي افتيد.» دکتر فرانک مک آندرومي مي گويد: «وقتي پشت سر شخصي بدگويي مي کنيم، در حقيقت، داريم آبرويش را مي بريم. از بين بردن آبروي افراد، آن هم در شرايطي که خودشان حضور ندارند تا از آبرويشان دفاع کنند، درست مثل اين است که آن ها را بکشيم .»
    متاسفانه مردم اصلا توجه نمی کنند که با این بدگویی از دیگران چهره یک شخص را خراب می کنند و چه بسا موجب بهم خوردن یک زندگی شوند و یا رابطه هایی را خراب کنند . گاهی حتی این بدیهای شخص نیست که پشت سر او گفته می شود بلکه حرفهای بیخود و دروغهایی عجیب و غریب و ساخته و پرداخته ذهن غیبت کننده است . گیرم که آب رفته به جوی باز آید با آبروی رفته چه می کنید ؟
    بعضی ادعا می کنند که هدف از غیبت بیان عیوب دیگران و اصلاح آنهاست ؟ ولی اولا بیان اشتباهات کسی با هدف اصلاح انتقاد است . دوما اگر هدف اصلاح کسی باشد چرا باید این معایب پشت سر شخص بیان شود ؟ عده ای هم وقتی حوصله شان سر می رود و کاری ندارند، از بیکاری و برای گذراندن وقت شروع به زدن حرفهای بیخود می کنند . معمولا وقتی کسی می پرسد : ((دیگه چه خبر ؟)) و حرفی برای گفتن نیست غیبت کردن شروع می شود . که در بیشتر موارد دقیقا به قصد تخریب شخصیت نفر سوم است . ولی آیا آبروی افراد را بردن و شخصیت آنها را له کردن به قصد بالا بردن خود کار درستی است ؟ بهتر نیست به جای گفتن چنین حرفهای مخربی ساکت باشیم ؟ شاملو می گوید سکوت سرشار از ناگفته هاست . من می گویم گاهی سکوت سرشار از فایده است .

برگرفته از وبلاگ دست نوشته های خیال....
    ویرایش توسط mehran : 2011/11/17 در ساعت 00:11

9. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mehran از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال
    تشکر شده 762 بار در 121 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس نمایش پست ها
    درود بر شما
    هر دو پست مذکور به طور قطع نظر شخصی من است و از آن دفاع می کنم:
    ....
    4- به شدت پرهیز دارم از بکار بردن صفت "استاد"، من "مشاور" را واژه بسیار مناسب تری می دانم. پیشنهاد می کنم سری به تاپیک های آموزشی این سایت بزنید بعید می دانم به هیچیک از نام هایی که ذکر کردید بربخورید.

بی نهایت سپاسگزارم از دقت نظرتان
    با سلام
    بسیار سپاسگذارم از پاسختان ولی راستش را بخواهید من قانع نشدم.
    نکته دیگر; اگر اجازه دهید درمورد واژگان استاد و مشاور دیدگاه خودم را مطرح کنم چرا که گاهی اختلاف نظرات از اختلاف دیدگاهها منشا میگیرد:
    از نظر من مشاور کسی است که در ازای مبلغی و یا به رایگان پیشنهاداتی را به شما ارایه میدهد که الزاما نیازی بر داشتن بار آموزشی ندارند هرچند که میتوانند حاوی نکات آموزشی باشند. استاد را کسی میدانم که به نحوی (چه مستقیم و چه غیرمستقیم) نکات آموزشی را برای شما بازگو کند. (اجازه دهید از تعریف گسترده تر آن که به معنای تبحر در انجام کار است بگذریم که با این تعریف محدوده اساتید حداقل در علم تریدینگ بسیار وسیع میشود.)
    آموزش حداقل از دید من و در رشته تحصیلی من دو بعد دارد: تئوری و عملی. چه بسیار اساتیدی که مدتها وقت گذاشته اند و مطالعه و کار تحقیقاتی نموده اند ولی در کار بالینی دخول نداشته اند و برعکس بسیاری از اساتید اینجانب تئوریسینهای خوبی نیستند ولی در هر کنگره و سمیناری بر صدر مینشینند و نظراتشان مورد توجه اهل فن است.
    در تیرماه امسال این افتخار نصیبم شد که با جناب پروفسور رستمی (مدیر گروه نورولوژی دانشگاه سنت لوئیس) دقایقی هم صحبت شوم. از ایشان درمورد پروپوزال یک طرح تحقیقاتی و نحوه انجام آن نظر خواستم. با خونسردی پاسخ دادند در این زمینه بهتر است با یکی از همکاران که ایمیلش را میدهم مکاتبه کنید چرا که اینها مباحث تئوری هستند و من تبحری در آنها ندارم. جالب اینکه جناب استاد دقایقی بعد که با هم بالای سر بیماری بودیم با حوصله تمام بیش از یکساعت از بیمار شرح حال گرفته و معاینه کردند و صحبتهای تک تک تیم درمانی را شنیدند و نهایتا نظر خود را گفتند و تشخیصی را مطرح کردند که برای ما بسیار غریب مینمود و البته پس ار بررسیهای تکمیلی صحت نظر استاد معلوم گردید.
    اجازه دهید برگردیم به بحث بورس خودمان... آیا شوارتز و یا وارن بافت کتابهای آموزش تحلیل تکنیکال یا بنیادی نوشته اند؟ غیر از این است که شیوه معاملات آنها و نظراتشان باعث شده که بسیاری از معامله گران ایشان را الگوی خود قرار دهند؟
    و اما درمورد اسامی که نام بردم: شخصا از نکاتی که گفته اند و یادداشتهایشان استفاده کرده ام و به صورت غیرمستقیم خود را شاگرد ایشان میدانم. چه در تاپیکهای آموزشی مطلب زده باشند و چه نزده باشند. اتفاقا به نظر من آنکس که وارد کار شده و نظر میدهد و خود را به بوته نقد میگذارد بیشتر حق استادی دارد تا آنکس که تنها درحیطه تئوری قدم میزند. البته چه بهتر که فرد در هردو خبره باشد ولی عدم حضور در حیطه تئوری بیانگر ضعف نیست.
    با سپاس
    ویرایش توسط تازه کار : 2011/11/17 در ساعت 02:22

11. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تازه کار از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,355 بار در 793 ارسال
    درود مجدد
    از نوشته اتان چنين بر مي آيد كه پزشك متخصص هستيد و باعث افتخار من است كه با جنابعالي همكلام مي شوم. قانع نشدن شما را به حساب قلم ناتوان خود مي گذارم، در مورد تفاوتهاي دنياي تئوري و پراكتيك با شما هم عقيده ام ولي تعاريف شما از واژگان استاد و مشاور را تاييدي بر نوشته خود مي دانم. غرض بي ارزش كردن مرتبه مشاورين نيست كه همه نيك مي دانيم ارزش والاي مشورت را در همه امور، بحث بر سر جايگاه و كاربرد واژگان است.
    استاد راه رفتن را مي آموزد و مشاور به جاي شما راه مي رود؛ اگر روزي استادي وارد اين سايت شود، شرايط روز بازار را به عنوان Case آموزشي به ما كاربران بياموزد، از مغزمان كار بكشد و به فكر كردن وادارمان كند آنگاه تفاوتهاي استاد و مشاور به چشم خواهد آمد. چندي پيش تاپيكي را در سايت همسايه مي خواندم در مورد محاسبه NAV و ارزش جايگزيني؛ پر از شرح و تفصيل و نكات با ارزش كه كاربران نيز در ميانه بحث سوالات خود را مطرح نموده بودند و حقيقتاً لذت بردم و صفت استاد را لايق نويسنده اين تاپيك مي دانم. در اين سايت نيز به گمان من فقط يك تاپيك آموزشي وجود دارد كه آن نيز نيمه كاره رها شده است(تاپيك اعجاز فيبوناچي). افرادي كه شما نام برديد نه استاد بلكه مشاوران برجسته اي هستند كه شخصاً از مشورت آنان استفاده كرده ام.
    جورجي شوارتز را نمي دانم اما وارن بافت يك كتاب بسيار عالي در حوزه تحليل بنيادي دارد به نام "وارن بافت و تفسير صورتهاي مالي" كه انتشارات فرا آن را به فارسي برگردانده است. پيشنهاد مي كنم اين كتاب را مطالعه بفرماييد شايد در مورد جايگاه واژگان هم نظر شويم.
    با سپاس
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    تقدیم به بیکارترین مشاور روی کره زمین..

....

هر از چند گاهی می ایید ومطلبکی می نویسد ومن نوعی تا چند دقیقه اوضاع قمر در عقرب بورس رو فراموش کرده و فقط می خندم
    دمت گرم وسرت خوش باد

هر چند که هنوز معتقدم
    يك انجمن عمومي براي به اشتراك گذاشتن اطلاعات ايجاد مي شود( نقل از نوشته ناشناس)

به شرط احترام گذاردن به نظرات مخالف دیگران
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سپه از ایشان تشکر کرده است:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,355 بار در 793 ارسال
    بازار سرمایه همواره با تابعیت از چندمین عامل و متغیر در حال نوسان است و این نوسانات می تواند با قوت گرفتن عوامل اثر گذار منجر به روندی صعودی و یا نزولی شدید در بازار گردد. بطوریکه تشکیل صف های خرید و فروش سنگین روی اکثر نمادها تشکیل شده و با توجه به اینکه سرمایه گذار تحت تأثیر این صف ها قرار می گیرد، با بروز رفتارهای هیجانی و احساسی شتابزده عمل می کند و در مواقعی که اخبار موجود شایعه ای بیش نباشد، دچار زیان شده و سرمایه خود را از دست می دهند.
    در همین راستا و برای اینکه به بررسی رفتار شناسی سهامداران بپردازیم، با دکتر فتوت روانشناس صنعتی سازمانی و مشاور بانک و بیمه و صاحب امتیاز فصل نامه روانشناسی مدیریت و بازار گفتگویی ترتیب دادیم که شرح آن در ادامه آمده است.

خبرنگار بورس نیوز: در خصوص نحوه رفتار سرمایه گذاران بفرمایید و اینکه چه عواملی در بروز چنین رفتارهایی اثر گذار است؟

نکته ای که در تمام حوزه ها به ویژه بازار سرمایه وجود دارد، این است که در فرهنگ و جامعه ما رویکردی تقلیدی وجود دارد و همواره رویکرد رفتاری ما به صورت پیرو بوده چنانچه اقلیتی موج ایجاد می کنند و اکثریتی تماشا می کنند که نتیجه آن چیست؛ آنگاه اگر نتیجه لازم کسب شده باشد، با حرکتی تقلیدی همان رفتار از سایرین نیز بروز می کند.

اما مطلبی که در اینجا قابل توجه است، اینکه در بورس افراد توجه نمی کنند که گروه اول مرجع نیستند و اصولا بورس مرجع تقلیدی ندارد زیرا گروه اقلیت با انجام خرید و یا فروش سهام خود بازار را با صف خرید و یا فروش همراه می سازند و آن میزان سودی که نصیب آنها شده، هرگز عاید گروه های پیرو و مقلدین نخواهد شد.همین امر سبب می شود که در بلند مدت سهامداران جا به جا شده و گروه های پیرو با زیان از بازار خارج شوند و عده ای دیگر جای آنها را می گیرند که این به نفع بازار سهام کشور نیست.
    بر همین اساس باید به مردم آموزش داده شود که با نگاهی بلند مدت به بازار نگاه کنند و به دنبال سود کوتاه مدت از طریق خرید و فروش سهام نباشند، بلکه باید به دنبال سود سهام و نیز افزایش تعداد سهام خود از طریق شرکت در افزایش سرمایه شرکت ها باشند.
    http://boursenews.ir/fa/pages/?cid=57158
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

عضو عادی
    تشکر شده 193 بار در 56 ارسال
    این بازار حالا حالا ها منفیه

صفحه 20 از 27 نخست ... 1017181920212223 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بوک مارک ها