صفحه 11 از 27 نخست ... 89101112131421 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 268

موضوع: روانشناسی بازار سرمایه

كاربر فعال سپه آواتار ها
    تشکر شده 2,171 بار در 670 ارسال
    این مورد درباره صدرا خیلی اتفاق افتاده دیروزم پست بان این حالت پیش اومد

دیروز با وجود صف خرید خوبی که داشت حتی نصف حجم مبناش هم معامله نشد

....
    ....
    ....
    بعد امروزک ل صف خرید عرضه شد
    جریان چیه؟
    چرادیروز لااقل حجم مبناش رو نداد هک کامل مثبتش رو بخوره وامروز اینجور شد
    هرچه مطابق میل وارزوهای باطنی ماست ، به نظر ما حقیقت محض میرسد

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,356 بار در 793 ارسال
    شش سهم مطرح بازار که حدود 40% از ارزش بورس را دارا هستند شامل فولاد، غدیر، پارسیان، ملی مس، پاسارگاد و مخابرات می باشند. در مدت اخیر یکی یکی این سهمها با اقبال مواجه می شوند ابتدا فولاد، بعد مخابرات، سپس غدیر و بعد...به گمان من شاخص بدینگونه حمایت می شود و به زودی نوبت بانک پارسیان و ملی مس هم خواهد رسید.
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

3. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش پست ها
    در بازار های مالی اصولان روند بازار همیشه بر روی یک گروه خاص تمرکز ندارد
    و همیشه در این بین یک گروه پیشتاز است
    تشخیص اینکه زمان کدام فرا رسیده با توجه به اخبارو مسایل پیرامون میتونه به انتخاب سهم صحیح برای خرید به شما کمک کند
    در این بین روان شناسی بازار میتونه به تشخیص صحیح این موضوع به شما کمک به سزایی کند
    عموما گرو ه های همسو را در یک طیف مشترک می توان قرار داد و گاها در روند نزولی شاخص سهمهای کوچک و در روند صعودی شاخص سهمهای لیدر بیشتری کمک را خواهند کرد
    چقدر زود مصداق عملیش اومد

Banned باربد آواتار ها
    مثال عددی
    شما 5000 سهم را در 200 تومان
    3000 تای بعدب ان را در 220 تومان
    و 2000 تای اخر را در 240 تومان خریده اید
    در دید اول شما هدفهای سهم را 250
    بعدا 280 و بعدا 360 لحاظ کرده اید
    الان شما 10000 سهم با میانگین 2140 تومن دارید و طبیعتا سهم بالاتر از 240 است
    خوب در نظر اول شما با خرید اگاهانه در سود قرار گرفته اید
    حال اگر سهم توانایی بالایی برای رشد سریع داشته باشد و از 250 به سرعت و بدون توقف عبور کند شما با توجه به معاملات سهم در 280 اگر قدرت شیب را تحلیل رفته دانستید از 50 درصد سهم خود خارج میشوید
    و با این کار شما پولی معادل 1400000 تومان را به حساب باز گردانده اید و یادتان باشد خرید اولیه شما 2140000 تومان برای 10000 سهم بوده
    پس با این فرض اگر این دو رقم را از هم کسر کنیم شما متوجه می شوید الان 5000 سهم دارید با تمام شده 740000 تومان که این شما را در ضریب سود بسیار بالا قرار میدهد
    حال اگر سهم مورد نظر محدوده را رد کرد شما یا میتوانید با سهم باقیمانده تا پله بعدی همراهی کنید و یا به میزان دیگری سهم بعد از مقاومت یا در پایان پولبک ود زمان حمایت خرید نمایید
    با این روش شما ضریب سود خود را نسبت به احتمال ضرر به شدت ایمن خواهید کرد

گاها پیش می اید بعد از خروج احساس میکنید سهم هدفی بالاتر از ان هدف مد نظر شما را در حال تاچ کردن است
    این برای شما نباید افسوس بیاورد چرا که شما به دو اصل نایل شده اید
    اولا از سهم با سود خارج شده اید و یا سود شناسایی کرده اید
    دوم اینکه چون راه صحیح را رفته اید در خرید بعدی نیز می توانید به این موفقیت نایل شوید

مثال این برای سبد خودم کبافق که بنده در 1590 از اصل سهم خارج شدم و با سهم افزایش سرمایه همچنان هستم
    خوب اصلا افسوس نمی خورم چرا حدود 11000سهم اولیه و 7000 سهم خرید 1400 را که می توانستم بالا 2000 تومن بفروشم را در 1590 از دست دادم
    چون به قواعد پایبندم پس عدم رعایت ان قوانینم را بر هم میزند
    دیروز 50 درصد قشهد را در 585 حدودا فروختم
    امروز با صف خرید بالا رفت
    حالا شما بگید من سود کردم یا ضرر

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 1,471 بار در 341 ارسال
    دیروز 50 درصد قشهد را در 585 حدودا فروختم
    امروز با صف خرید بالا رفت
    حالا شما بگید من سود کردم یا ضرر
    اجازه ..... شما از سود ضرر كرديد

Banned باربد آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط MTZ نمایش پست ها
    اجازه ..... شما از سود ضرر كرديد
    این اون نکته ریزه بود که شما نگرفتی
    من دیروز 50 درصد قشهد را دادم رفت
    باعلم به اینکه 600 تارگت اولیه سهمه
    اما حالا یک سوال اگر امروز حجم عرضه بر تقاضا پیروز میشد من مجبور بودم روی صفر تابلو (مثبت دیروز)یا 4 منفی سهمم را بفروشم
    اما در عوضش رفتم شصفها خریدم
    یعنی ریک اینطرف را فروختم
    ریسک محتمل به رشد را خریدم
    شاید بگید میتونستی 600 یا بالاتر بفروشی
    میگم اون 50 درصد را برای همین نفروختم
    تازه اگر سهم منفی میشد این 50 درصد فروخته شده باعث میشد سهام باقیمانده خیلی دیر وارد ضرر بشه

9. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran89 نمایش پست ها
    جناب مصطفي البته با اين همه نوسان به نظر من خريدن طلا و سكه اشتباه محضه.من كه فروختن طلا را بيشتر دوست دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    مادر مهران ما خرید سکمون رو دو هفته پیش در 429 تومن کردیم
    الانم فروشنده نیستیم
    سکه تا آخر سال اعداد خیلی بالایی رو میبینه خیلی بالا!
    احتمال تحریم بانک مرکزیو اگه در نظر بگیرید میبینید که سکه هم از طرف بالا رفتن قیمت انس و هم بالا رفتن دلار شدیدا صعودی خواهد شد
    در ضمن نوسان سکه خیلی کمتر از بورس خودمونه
    اما چه میشه کرد این اعتیاد به بازارو؟؟
    هنوز یکماه نشده...
    سکه 600 تومن
    یه اصل مدیریت سرمایه گذاری همیشه اینه که از همه دارایی ها میتونید در سبدتون استفاده کنید
    البته در ایران اوراق قرضه بازار ثانویه مناسبی نداره و من فقط میتونم از طلا و سهام استفاده کنم
    طی دو ماه اخیر 36% از سمت سکه سود عایدمون شد
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

11. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عنوان جذاب این تاپیک من را بر آن داشت که مروری از ابتدا بر پستهای ارسالی بیندازم و جالب آنکه به گمان من به غیر از 4 یا 5 پست، بقیه با مبحث روانشناسی بازار مرتبط نیستند. بررسی سهم از نظر تکنیکال، استراتژیهای خرید و فروش و... هر چند به شخصه برایم آموزنده بود اما با عنوان تاپیک تناسبی ندارند. تا آنجا که اطلاع دارم نظریه ای تحت عنوان رفتار مالی(یا صحیحتر مالی-رفتاری) مطرح است که به روانشناسی رفتار سهامداران( مثل زیان گریزی و ندامت و..) می پردازد که آقای شروین شهریاری در 6 شماره روزنامه دنیای اقتصاد مباحث جالبی از آن را مطرح کردند که از این مباحث در این تاپیک دیده نشد. اگر هم بحث روی تجربیات دوستان از رفتار بازار به عنوان یک سیستم پویا حکایت دارد-که گمان می کنم منظور از عنوان روانشناسی بازار سرمایه همین است- پس به بازار باید به عنوان یک کل نگریسته شود که نماد آن شاخصی است که هر روز در نوسان است، علت این نوسانات، چگونگی آن، عوامل تاثیرگذار بر آن و مسائلی از این دست نیز در این چهارچوب می گنجد که همانگونه که ذکر نمودم حداکثر 5 پست با این محتوا موجود است.
    بدون شک حرکت این تاپیک در مسیر صحیح آنرا برای خوانندگان بسیار جذاب خواهد نمود چرا که گمان می کنم بازار سرمایه ما بیش از تحلیلهای بنیادی و تکنیکال با این رفتارشناسی قابل تحلیل باشد.

13. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

Banned باربد آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس نمایش پست ها
    عنوان جذاب این تاپیک من را بر آن داشت که مروری از ابتدا بر پستهای ارسالی بیندازم و جالب آنکه به گمان من به غیر از 4 یا 5 پست، بقیه با مبحث روانشناسی بازار مرتبط نیستند. بررسی سهم از نظر تکنیکال، استراتژیهای خرید و فروش و... هر چند به شخصه برایم آموزنده بود اما با عنوان تاپیک تناسبی ندارند. تا آنجا که اطلاع دارم نظریه ای تحت عنوان رفتار مالی(یا صحیحتر مالی-رفتاری) مطرح است که به روانشناسی رفتار سهامداران( مثل زیان گریزی و ندامت و..) می پردازد که آقای شروین شهریاری در 6 شماره روزنامه دنیای اقتصاد مباحث جالبی از آن را مطرح کردند که از این مباحث در این تاپیک دیده نشد. اگر هم بحث روی تجربیات دوستان از رفتار بازار به عنوان یک سیستم پویا حکایت دارد-که گمان می کنم منظور از عنوان روانشناسی بازار سرمایه همین است- پس به بازار باید به عنوان یک کل نگریسته شود که نماد آن شاخصی است که هر روز در نوسان است، علت این نوسانات، چگونگی آن، عوامل تاثیرگذار بر آن و مسائلی از این دست نیز در این چهارچوب می گنجد که همانگونه که ذکر نمودم حداکثر 5 پست با این محتوا موجود است.
    بدون شک حرکت این تاپیک در مسیر صحیح آنرا برای خوانندگان بسیار جذاب خواهد نمود چرا که گمان می کنم بازار سرمایه ما بیش از تحلیلهای بنیادی و تکنیکال با این رفتارشناسی قابل تحلیل باشد.
    ممنون از مشارکت شما
    زمانی این تاپیک توسط فرد دیگری زده شد که بع روانشاسی بازار بپردازد که نشد
    و چون برای مباخث دیگر نیاز نباشد تاپیک مجزا بزنیم
    مثال مربوط به بازار سرمایه که گاها به سهم خاصی مربوط نبود را اینجا مطرح کردیم
    ولی اینکه دوستان در تاپیکهای مختلف مسایل متفرقه را عنوان میکنند امری اجتناب ناپذیره

15. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

آدام اسمیت گفته " اگر خودت را نمی شناسی بازار سرمایه جای گرانی برای کسب این شناخت است" و من اضافه کنم بازار سرمایه بیرحمانه وادارت می کند که خودت را بشناسی.
    امروز مجبورم اعتراف کنم که من نمی دانستم طماعم، نمی دانستم جواب را میدانم و به دنبال جواب می گردم و بسیاری چیزها که شاید بعد ها بفهمم.

17. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 27 نخست ... 89101112131421 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)