صفحه 22 از 39 نخست ... 121920212223242532 ... آخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 385

موضوع: اخبار حوادث

مدیر (6) مجيد رادمنش آواتار ها
    تشکر شده 24,867 بار در 4,794 ارسال
    منتظر زلزله بیش از ۷ ریشتر هستیم؟!

سلامت نیوز: زلزله تهران را لرزاند و احتمال وقوع پسلرزه در روزهای آینده وجود دارد. بهرام عکاشه کارشناس زلزله میگوید: «زلزله های اخیر همه با هم مرتبط است و زلزله بزرگ تهران ۳۰ سال تاخیر دارد.»

زمین لرزهای با قدرت ۷ / ۴ ریشتر (مقیاس امواج درونی زمین)، ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه روز جمعه ۲۱ بهمن ماه، مناطقی از شرق استان تهران را لرزانده است.این زمین لرزه در تهران، دماوند، فیروزکوه، گرمسار و ورامین احساس شده است. کانون این زلزله را ۴۰ كیلومتری جنوب شرقی دماوند و ۴۲ كیلومتری شمال گرمسار و ۸۰ كیلومتری شرق ورامین اعلام کرده است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه بینالمللی زلزله گفته است، «یکی از گسلهای جنوب شرقی تهران مسبب این زلزله بوده و انتظار می رود پس لزره های این زلزله طی چند روز آینده نیز ادامه داشته باشد.»

به گزارش سلامت نیوز به نقل از افکار نیوز ، بهرام عکاشه، پدر علم زلزله شناسی ایران در گفتوگو با دویچه وله زلزله اخیر را با زلزله های هفته های اخیر در نیشابور، استان گلستان، کرمان و... مرتبط میداند و میگوید: «ما منتظر زلزله بالای ۷ ریشتر هستیم.»

- زلزله ی خفیفی که امروز در بخشهایی از تهران هم احساس شده، چه ارتباطی با زلزله های هفته های اخیر در نیشابور، استان گلستان، کرمان و... دارد؟

بهرام عکاشه: این زلزله ها باهم ارتباط دارند. زلزله ای که چند روز پیش در بوشهر اتفاق افتاد، زلزله ای که در کرمان و سمنان اتفاق افتاد، زلزله ای که در چند هفته گذشته در منطقه شمال ایران، منطقه گیلان و دریای خزر اتفاق افتاد. حتی میتوانم بگویم در چند ماه گذشته زلزله های متعددی که حداکثر وسعتشان تا ۵ ریشتر اتفاق افتاد، اینها باهم ارتباط ندارند. ولی یک نکته ی خیلی مهم وجود دارد که این زلزله ها را به هم ارتباط میدهد.

به این معنا که کل منطقه، منظورم منطقه صفحه ایران است، چه زاگرس و چه البرز، چه منطقه ترکیه و چه منطقه تاجیکستان و منطقه ترکمنستان، همه تحت فشار بازشدن دریای احمر در حرکت شبه قارهی هند به سمت جنوب غرب هستند.

منطقه در حال استرس است و این استرسها در مکانهای مختلف آزاد میشود. باید منتظر بمانیم و ببینیم که کاندیدای زلزله بیش از هفت ریشتر کجاست؟ متاسفانه علم هنوز قادر نیست بگوید که کاندیدای زلزله بیش از هفت ریشتر کجاست. ولی قطعا ما منتظر هستیم که یک زلزله هفت ریشتر بیاید.

برای این که دورهی تکرار یا دوره بازگشت زلزلههای بیش از ۷ ریشتر حدود ۱۲ـ ۱۰ سال است. الان حدود ۱۵ـ ۱۴ سال است که زلزله بزرگی را شاهد نبودیم. آخرین زلزله بزرگی که در ایران اتفاق افتاد، سال ۱۳۷۶ یعنی ۱۴ سال پیش بود. از لحاظ آماری باید یک زلزله ی بزرگ بیش از ۷ ریشتر داشته باشیم ولی علم قادر نیست محل این زلزله را پیش بینی بکند.

- تعداد زلزله هایی که در هفته ها و ماههای اخیر نقاط مختلف ایران را لرزانده، به نظر شما طبیعیست؟ تا چه حد این امکان وجود دارد که گسلی فعال شده باشد؟

توجه کنید، تمام گسلهای تهران مثل گسلهای منطقه بندرعباس، مثل گسلهای شمال شرق ایران، مثل همه گسلها، گسلهای تهران هم فعال هستند و اینجا هر روز زلزلههای ۱ ریشتر یا ۲ ریشتر اتفاق میافتد.

در مورد خود شهر تهران و حومه، حدود ۱۸۰ سال است که زلزله بزرگ بیش از هفت ریشتر نداشته ایم. با محاسباتی که خود من شخصا انجام داده ام، دورهی بازگشت زلزله های منطقه تهران، صدوپنجاه سال است.

به عقیدهی من از دیدگاه ریاضی و آمار، ۳۰ سال تاخیر وقوع زلزله برای منطقه تهران داریم
    . تمام گفتههای من از روزی زلزلههایی که اتفاق افتادهاند و محاسبات آماری و ریاضی است، در حالی که زمین یک مدل ریاضی نیست.

ما مجبوریم از ریاضی و آمار برای اظهارنظر کردن کمک بگیریم.

در سالهای اخیر درباره زلزله احتمالی تهران بحث فراوان بوده است. شما قبلا گفته بودید که در تهران ساختمانهایی وجود دارد که با زلزله پنج ریشتری هم فروخواهد ریخت...

به این موضوع ایمان دارم که زلزلهی پنج ریشتر بافت فرسودهی تهران را تخریب میکند. ما میدانیم که بیش از ۳۰ درصد تهران بافت فرسوده دارد و این بافت فرسوده برای زلزله پنج ریشتر واقعا مقاوم نیست و صدمه میبیند.

طبق گفتهی شهردار تهران، بیش از ۳۰ درصد یا حدود ۴۰ درصد بافت تهران بسیار بسیار آسیبپذیر است و پنج و نیم ریشتر میتواند برای شهر تهران مسئلهساز شود. اگر زلزلهی شش و نیم یا هفت ریشتر اتفاق بیافتد، به عقیدهی من تهران برای مدتی تعطیل خواهد شد.

- در تمام این سالهایی که درباره احتمال وقوع زلزله در تهران بحثهای فراوان شده است بود، فکر میکنید تا چه حد به ایمنسازی توجه شده و این مسئله جدی گرفته شده است؟

در رابطه با ایمنسازی الان شهرداری فعالیت زیادی انجام میدهد، به بافتهای فرسوده کمک میکند و حمایتهایی میکند تا بافت فرسوده تقویت شود.

ولی به فرض این که بافت فرسوده هم کمی مقاوم شود، به عقیدهی من متاسفانه نظارت مهندسی بر سازهها در ساختمانسازی ایران جدی نیست.

با کمال جرأت میگویم که این نظارت جدی نیست. ما از سال ۱۳۴۰ یعنی ۵۰ سال است که آییننامه ساختمانسازی مقاوم در مقابل زلزله داریم. نکتهی مهم این است که آیا این آییننامه اجرا میشود یا نمیشود؟! اگر در طول این ۵۰ سال این آییننامه اجرا شده چرا زلزلهی بم یا زلزله منجیل به این شکل تخریب میکند.

پس معلوم است نظارتها جدی نیست. امیدواریم مهندسین شهرداریها در کار خودشان جدیتر باشند و نظارت بیشتری بر ساختمانسازیها و سازهها بکنند.
    ویرایش توسط مجيد رادمنش : 2012/02/11 در ساعت 23:47
    یـــــاد خــــــدا آرامش بخش دلهــــــاست ..... کجایند مردان بی ادعـــــــا

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

هشدار درباره پلیس تقلبی در فضای مجازی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی ضمن هشدار به معرفی برخی از افراد در محیط مجازی تحت عنوان پلیس سایبری گفت: پلیس فتای ناجا اطلاعات خود را تنها از طریق سایت خود منعکس میکند.

سردار کمال هادیانفر در مورد معرفی برخی از افراد بهعنوان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در فضای مجازی و ارائه برخی هشدارها به کاربران با بیان اینکه سوءاستفاده از عنوان پلیس سایبری یکی از جرایم کلاهبرداری است که در دنیا معروف به شیوه fbi است، گفت: یکی از آفتهای پلیس سایبری این است که عده ای خود را به عنوان پلیس در این فضا معرفی کرده و اقدام به سودجویی میکنند.

او گفت: به هیچ عنوان این موضوع در پلیس فتای ناجا صحت ندارد و اگر پلیس بخواهد به فردی تذکر دهد مستقیما با ادمین فرد تماس میگیرد. هادیانفر با بیان اینکه
    پیامهای پلیس فتا تنها از طریق وبسایت پلیس فتا ارسال میشود گفت: اگر مردم مشاهده کردند که افرادی در چت رومها یا تالارهای گفت وگو و غیره سعی دارند خود را مامور پلیس فتا معرفی کنند، میتوانند با اعلام این موضوع به پلیس زمینه را برای برخورد پلیس با این افراد سودجو مهیا کنند.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

انفجار مشکوک خانه سه ایرانی در بانکوک

پس از انتشار خبر انفجار خودروی کارکنان سفارت رژیم صهیونیستی در هند و متهم کردن ایران توسط صهیونیست ها در آن حادثه، شبکه های خبری تایلند از انفجار خانه سه ایرانی در تایلند خبر داده اند، خبری که نقاط مبهم زیادی دارد.

منابع خبری تایلند بعد از ظهر امروز خبری را منتشر کردند که بر پایه آن سه ایرانی در متن یک انفجار در بانکوک پایتخت این کشور قرار گرفته اند.

به گزارش « تابناک»، پلیس محلی تایلند اعلام کرده است که سه ایرانی بعد از ظهر امروز خانه ای در این شهر را که در اجاره آنها بوده، منفجر کرده اند.

بر پایه این گزارش، دو تن از این ایرانیان متواری و نفر سومی که قصد داشته است، بمبی را به سمت ایستگاه پلیس پرتاب کند، به دلیل انفجار همان بمب دو پای خود را از دست داده است.

مسئولان پلیس تایلند البته روایت دیگری نیز آورده اند که بنا بر آن، یک نفر از گروه سه نفره ایرانی ـ که خانه ای در بانکوک اجاره کرده اند ـ به سوی آن خانه مواد منفجره پرتاب کرده و سپس با حرکت به سمت ایستگاه پلیس با انفجار مواد منفجره همراه، دو پای خود را از دست داده است.

این در حالی است که مقداری مواد منفجره در کیفی چرمی رنگ از این سه ایرانی باقی مانده که پلیس تایلند در حال خنثی کردن آنهاست.

البته پلیس تا کنون اطلاعات بیشتری از این رویداد روشن نکرده است، ولی رسانه های غربی از هم اکنون تبلیغات گسترده ای را در این زمینه علیه ایران آغاز کرده اند.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

شرق تهران دوباره لرزید

زلزله ای به قدرت 3.4 ریشتر، شرق استان تهران را لرزاند. این درحالی است که در نیمه دوم سال 90 تاکنون سه زلزله تهران را لرزانده است اولی در آذر رخ داد و دومی همین جمعه پیش 21 بهمن بود و سومی هم ظهر امروز چهارشنبه اتفاق افتاد.

به گزارش خبرآنلاین، ساعت 12:54 ظهر روز چهارشنبه زلزله ای به بزرگی 3.4 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین شهرستان دماوند در 77 کیلومتری شهر تهران را لرزاند.

زلزله روز جمعه 21 بهمن نیز زلزله ای به بزرگی 4.7 ریشتر در عمق 12 کیلومتری زمین، 37 کیلومتری دماوند و 93 کیلومتری تهران را لرزانده بود.

در دو سه ماه گذشته، زلزله های بسیاری با قدرت 3.5 تا 5.5 ریشتر در ایران گزارش شده است.

http://www.khabaronline.ir/detail/199165/society/urban

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (22) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 59,335 بار در 14,314 ارسال
    قهرمان کشتی آزاد جهان ، سمبوسه فروش شد

'مجتبی مرادی ' دلیل این اقدام را فقر شدید مالی عنوان کرد.

وی گفت که برای تامین هزینه های زندگی و نیز اردوهای اعزامی ناگزیر است که کار کند و بدلیل نبود کار مناسب مجبور شده تا دست به سمبوسه فروشی بزند و مخارج زندگی خود را از این طریق تامین کند.

مرادی گفت: حدود 5 سال است که به طور متوالی برای دزفول مقام جهانی و کشوری می آورم و در سال 90 مقام سوم کشتی آزاد جهان در مجارستان را کسب کردم که در این خصوص از سوی تربیت بدنی تنها 8 میلیون ریال و شهرداری 5 میلیون ریال تاکنون به من کمک شده است.

وی افزود: این در حالی است که برای اعزام در هر یک از اردوهای تیم ملی به تهران حداقل دو میلیون ریال باید هزینه کنم.

مرادی گفت: پدر پیری دارم که 9 سال است به دلیل درد شدید کمر و زانو خانه نشین شده و من و برادر دانشجویم برای تامین مخارج زندگی در میدان بار فروشان دزفول سمبوسه فروشی می کنیم.

وی افزود: به دلیل فقر مالی از ادامه تحصیل باز مانده ام که با تلاش تربیت بدنی دزفول مجددا برای اخذ دیپلم ادامه تحصیل می دهم, لیکن برای راهیابی به دانشگاه با مشکل مالی روبرو هستم.

این کشتی گیر مدال آور دزفولی خاطر نشان کرد که 18 سال از عمرم می گذرد شغل مناسبی برای تامین هزینه های خانواده ام ندارم این در حالی است که یک ورزشکار باید از مکمل های پروتئینی و تقویتی استفاده کند و از وسایل مورد نیاز برای تمرین بهره ببرد, لیکن بدلیل مشکل مالی قادر به تامین آنها نیستم.

وی گفت: در حالی که به هم تیمی های من در سایر استان ها از جمله استان رضوی 120 میلیون ریال به همراه یک دستگاه خودروی پراید, یک قطعه زمین و یک واحد آپارتمان داده اند, این در حالی است که به من تنها جمعا 13 میلیون ریال برای کمک تحصیلی و سایر هزینه ها از سوی تربیت بدنی و شهرداری کمک شده است.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (22) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 59,335 بار در 14,314 ارسال
    بدشانسی یک دزد در علاقه به دختر جوان

وطن امروز : یک زندانی، دلباخته دختری شد و برای اینکه با وی به گردش برود یک خودرو سرقت کرد اما این دزد بدشانس نمیدانست که خودروی زیرپایش متعلق به پدر دختر موردعلاقهاش است.

چندی پیش دختری با مراجعه به پلیس ادعای عجیبی کرد و در حالی که اصرار داشت کسی نفهمد وی یک دزد را لو داده است، گفت: من پدری دارم که داروندارش را در ورشکستگی از دست داده و تنها خودروی پژویی دارد که با آن در آژانس کار میکند.

وی افزود: وضع مالیمان خیلی خراب شده است، طوری که من هزینه دانشگاهم را نمیتوانم بپردازم و مادرم بیمار شده و باید عمل کند، پدرم چون بدهی دارد هرچه با مسافرکشی به دست میآورد، جز بخشی از درآمدهایش بقیه را قسط بانک میدهد.

در این شرایط بود که من با پسری شیکپوش که ادعا میکرد در شرکتی حسابدار است آشنا شدم، احساس کردم میتوانم با ازدواج با وی هم بار مالی خرجهایم را از روی دوش پدرم بردارم و هم اینکه در همان شرکت کار کنم و کمک خرج خانوادهام باشم.

«فرشید» خیلی ابراز علاقه میکرد تا اینکه در همین گیرودار یک روز پدرم با حالتی آشفته به خانه آمد و ادعا کرد یک مسافر با تهدید چاقو خودرویش را گرفته و آن را به سرقت برده است.

کمر پدرم شکسته بود، آن شب همه گریه کردیم، فردای آن روز فرشید به موبایلم زنگ زد و با ادعای اینکه خودرویی خریده خواست با من ملاقاتی داشته باشد با وجود اینکه ناراحت بودم پذیرفتم. «نسرین» گفت: وقتی فرشید سر قرار آمد و من سوار خودروی پژویش شدم همان لحظه نخست فهمیدم پژوی پدرم است. راستش را بخواهید ترسیدم، پرسیدم پژو را از چه کسی خریده و گفت این پژو از روز نخست برای داییاش بوده است و الان وی آن را خریده تا با هم در تهران گردش کنیم.

اگر نمیگفت ماشین برای داییاش بود شاید تصور میکردم دزد ماشین پدرم آن را اتفاقی به خواستگارم فروخته اما فهمیدم دروغ میگوید. خیلی زود سردردم را بهانه کردم و خواستم من را به خانه برساند، بعد که پیاده شدم سریع نزد پلیس آمدم و میخواهم فرشید دستگیر شود. با ادعاهای این دختر دانشجو، پلیس وارد عمل شد و دادیار دادسرای رسالت دستور داد فرشید ردیابی و دستگیر شود. یک روز بعد وقتی دزد از همه جا بیخبر به ملاقات نسرین رفت، سوار بر خودروی سرقتی در حلقه پلیس افتاد و حیرتزده دستگیر شد. دزد جوان که بررسیها نشان داد از 3 سال پیش بارها به خاطر دزدی و اعتیاد به زندان افتاده و یک بار نیز با چک بلامحل کلاهبرداری کرده است، وقتی شنید خودروی پدر شیرین را دزدیده است، سری از افسوس تکان داد و گفت: راستش را بخواهید من واقعا به این دختر علاقهمند شده بودم و تصمیم داشتم دیگر دزدی نکنم و سر به راه شوم. برای اینکه نسرین تصور کند وضعیت مالی خوبی دارم خودروی پژو را زورگیری کردم و اصلا تصور نمیکردم خودروی پدر این دختر باشد، خیلی پشیمان هستم و میدانم دختر مورد علاقهام را از دست دادهام.

وی افزود: زندگی سختی داشتیم و من دزد شدم، هیچگاه انگیزهای برای اصلاح خودم نداشتم اما این دختر میتوانست فرشته نجات من باشد.

بنا به این گزارش، نسرین از اینکه پیش از تصمیم جدی به ازدواج پی به تبهکار بودن خواستگارش برده راضی بود و خودروی سرقتی با دستور دادیار پرونده به پدرش بازگردانده شد.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,922 بار در 5,248 ارسال
    ریزش بهمن در کوههای کرکس و گرفتاری پنج کوهنورد/سومین جسد پیدا شد

به دنبال حادثه ریزش بهمن در رشته کوههای کرکس و گرفتاری پنج کوهنورد در آن، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نطنز اعلام کرد: با تلاش گروههای جستوجو، جسد سومین نفر که بر اثر سقوط بهمن جان خود را از دست داد، در رشته کوههای کرکس کشف شد.
    to continue, please follow me on my page

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

یک فرمانده ایرانی الاصل پلیس انگلیس روانه زندان شد

بهانه جوییهای پلیس انگلیس برای انتقام گرفتن از یک پلیس ایرانی تبار سرانجام به صدور حکمی دیگر برای وی منجر شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دادگاه شهر لندن «علی دیزایی» از فرماندهان ایرانی الاصل پلیس انگلیس را روز دوشنبه به اتهام «سوءاستفاده از موقعیت و تلاش برای منحرف کردن روند قضایی» گناهکار شناخت.

دیزایی در اوایل دهه 2000 نیز با یک پرونده قضایی که در واقع شاکی آن مقامات پلیس متروپلیتن لندن بودند مواجه شد ولی پس از یک روند طولانی و به رغم صرف هزینههای فراوان برای محکومیت دیزایی، در نهایت وی تبرئه شد و مقامات پلیس مجبور شدند رسما عذرخواهی کنند و حتی به وی غرامت بپردازند.

شکایت پلیس مسلمان از رئیس نژادپرست اسکاتلندیارد

به گفته منابع آگاه، از همان زمان برخی مقامات پلیس به دنبال بهانهای برای انتقام گرفتن ازعلی دیزایی بودند تا در نهایت به دلیل درگیری وی با وائد البغدادی در یکی از رستورانهای لندن، پروندهای علیه وی تشکیل شد که سرانجام آن به محکومیت دیزایی منجر شد.

دستگاه قضایی انگلیس هم اکنون مدعی است دیزایی در جریان درگیری با فردی عرب با نام وائد البغدادی در سال 2008 در یک رستوران ایرانی در غرب لندن، از موقعیت خود به عنوان افسر پلیس سوء استفاده کرده است.

دیزایی در اوایل سال 2010 میلادی (اواخر سال 1388) در همین دادگاه و با اتهامات مشابه محاکمه و به چهار سال زندان محکوم شده بود اما وی به حکم صادره اعتراض کرد و سرانجام در اردیبهشت ماه امسال و با پیروزی در دادگاه تجدیدنظر از زندان آزاد شد.

وکلای دیزایی سال گذشته میلادی و در شکایت خود به دادگاه تجدیدنظر لندن، با مدارک مستند نشان دادند که وائد البغدادی شاکی دیزایی فردی کلاهبردار و دروغگو است که دهها هزار پوند نیز از سازمانهای دولتی انگلیس تحت عنوان مستمری و کمک هزینه نگهداری از پدر پیر خود کلاهبرداری کرده است.

اما قاضی دادگاه «ساوت وارک» در جنوب لندن روز دوشنبه در پایان محاکمه دوباره علی دیزایی، وی را به سه سال حبس محکوم کرد.

دیزایی در واکنش به احکام صادره علیه خود همواره تاکید کرده است این اتهامات به دلیل مبارزات مستمر وی علیه نژاد پرستی در پلیس انگلیس، ساخته و پرداخته شده است.

برخی رسانههای انگلیس در سال 2010 و پس از محکومیت دیزایی، نوشتند: علی دیزایی با 25 سال سابقه خدمت در پلیس انگلیس یکی از منتقدان سرسخت پلیس به دلیل مسایل نژادپرستانه بود و برای از بین بردن تبعیضات نژادی در پلیس اقدامات فراوانی انجام داد.

دیزایی همچنین مدتها رئیس اتحادیه پلیسهای رنگین پوست انگلیس بود و برای احقاق حقوق برابر برای آنان تلاش میکرد.

http://www.hamshahrionline.ir/news-160649.aspx

================================================== ===========

دستگیری 13 سردسته فراری در مراسم آشتی کنان تبهکاران

13 سردسته باندهای تبهکاری وقتی برای حل اختلافاتشان در خانه ای در شرق استان تهران جمع شده بودند، خبر نداشتند که پلیس همه رفت وآمدهای آنها را زیر نظر دارد.

چند روز پیش ماموران پلیس اطلاعات و امنیت شرق استان تهران باخبر شدند 13 تبهکار مخوف که از مدتها قبل تحت تعقیب پلیس بودند، قرار است برای حل اختلافاتشان در خانهای در یکی از شهرهای شرق استان تهران جمع شوند. هر یک از این افراد دارای چندین نوچه و همدست بودند و سوابق متعددی در شرارت و فعالیتهای مجرمانه داشتند به همین دلیل وقتی مشخص شد که آنها قصد دارند پنجشنبه شب دور هم جمع شوند تا اختلافات قدیمیشان را کنار بگذارند، تیمهای اطلاعاتی پلیس نیز وارد عمل شدند تا تمامی این مجرمان تحت تعقیب را دستگیر کنند.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت شرق استانتهران در تشریح عملیات دستگیری این تبهکاران گفت: طبق اطلاعاتی که در جریان بررسیهای تخصصی به دست آورده بودیم، یکی از اشرار مخوف که از 3 سال قبل تحت تعقیب پلیس بود نیز در این جمع حضور داشت. سرهنگ حسین قاسم لویی ادامه داد: این مرد38 ساله به تنهایی بیش از 50 فقره سابقه اقدامات مجرمانه در پروندهاش داشت و در زمینه سرقت مسلحانه، قاچاق اسلحه و خرید و فروش موادمخدر فعالیت میکرد.

وی تصریح کرد: افراد دیگری که قرار بود در مراسم آشتیکنان شرکت کنند نیز به تنهایی بیش از 13 فقره سوابق مجرمانه در پروندههایشان ثبت شده و فعالیتهای تبهکارانه آنها از جمله درگیریهای مسلحانه درونگروهیشان باعث رعب و وحشت در میان مردم شده بود.

http://www.hamshahrionline.ir/news-160728.aspx

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

توقیف ساعتی خودروهای متخلف در جاده ها

فرمانده پلیس راه از اجرای طرح توقیف ساعتی خودروهای متخلف در جاده ها خبر داد.

سرهنگ محمدرضا مهماندار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشدید کنترل جاده ها همزمان با روزهای پایانی سال و افزایش سفرها گفت: در این طرح خودروهایی که مرتکب تخلفات غیر حادثه ساز شوند به صورت ساعتی در کنار جاده توقیف می شوند و پس از طی شدن مدت زمان توقیف می تواند به سفر خود ادامه دهد.

وی افزود: این درحالی است که اگر راننده ای دو تخلف حادثه ساز مانند سرعت و سبقت غیرمجاز را به صورت همزمان مرتکب شود خودرواش 72 ساعت توقیف می شود.

فرمانده پلیس راه با اشاره به ممنوعیت تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در جاده ها گفت: در طرح نوروزی پلیس از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی در جاده ها جلوگیری می کند و این خودروها امکان ادامه مسیر ندارند. به رانندگان توصیه می کنیم قبل از سفر و روزهای پایانی سال معاینه فنی خودرو را دریافت کنند.

http://www.tabnak.ir/fa/news/227474/...-جادهها

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

تله فيس بوکي براي پسران جوان

محمد جعفري - فرد ناشناسي که خود را دختر معرفي مي کرد و با وعده رابطه دوستي، پسران جوان را در فيس بوک اغفال و از آنها کلاهبرداري مي کرد، از سوي پليس تحت تعقيب قرار گرفت.

به گزارش خراسان، تحقيقات پليس در اين باره زماني آغاز شد که پسر جواني به دادسراي رسيدگي به جرايم جنايي تهران رفت و مدعي شد از سوي دختري ناشناس فريب خورده است. او در اين باره به بازپرس شعبه دوم گفت: مدتي قبل در فيس بوک با دختري که خودش را نازنين معرفي مي کرد آشنا شدم. بعد از چند مرتبه چت کردن، به نازنين علاقه پيدا کردم و به او پيشنهاد دوستي دادم. او هم اين پيشنهاد را قبول کرد اما گفت براي شروع دوستي بايد ۶۰هزار تومان به عنوان کادو به او بدهم. من هم که شيفته او شده بودم اين شرط را قبول کردم و ۶۰هزار تومان به حسابي که او گفته بود واريز کردم.

بعد از آن اميدوار بودم رابطه ام با نازنين صميمي تر شود اما او ديگر جواب پيام هايم را نداد. آن زمان بود که فهميدم فريب او را خورده ام و همه اين کارها نقشه اي براي فريبم بوده است. به دنبال اظهارات اين جوان، افسران پليس فتا تحقيقات خود را در اين باره آغاز کردند. هرچند فرد ناشناس از اين راه مبلغ ناچيزي را به دست آورده بود اما اين امکان وجود داشت که با همين شگرد از افراد ديگري نيز کلاهبرداري کرده باشد. تجسس ها در اين باره نشان مي داد کلاهبردار ناشناس دختر نيست و او فقط از اين عنوان براي فريب طعمه اش استفاده کرده است.

در حالي که ماموران در گام هاي نخست تحقيق در اين باره بودند، چند جوان ديگر نيز به دادسرا رفتند و ضمن بازگو کردن اتفاق مشابهي که برايشان رخ داده بود، اعلام کردند فريب فرد ناشناسي را خورده اند. اظهارات شاکيان حاکي از آن بود کلاهبردار اينترنتي از هر کدام از آنان مبالغي بين ۶۰ تا ۳۰۰ هزارتومان کلاهبرداري کرده است. يکي از آن ها به ماموران گفت: دوستي من و نازنين چند ماه طول کشيد. من بدون اين که از نقشه او خبر داشته باشم با او طرح دوستي ريختم و حتي پيشنهاد ازدواج دادم.

در حالي که به نازنين اطمينان پيدا کرده بودم يک روز از من ۳۰۰هزارتومان پول خواست تا شهريه دانشگاهش را پرداخت کند. او گفت يک هفته بعد پولم را پس مي دهد. من هم خيلي سريع اين پول را به حسابي که گفته بود واريز کردم اما از آن روز به بعد خبري از او نشد. افسران فتا در جريان تحقيقات خود تلاش کردند از طريق حساب بانکي که پول هاي مالباختگان به آن واريز شده بود به سرنخي از کلاهبردار ناشناس دست پيدا کنند اما اين کار ثمري نداشت. چرا که اين حساب با استفاده از مدارک جعلي افتتاح شده بود. بر اساس اين گزارش تحقيقات در اين باره همچنان ادامه دارد.

http://khabarfarsi.com/ext/2108469

================================================== ==

گزارش خواندنی از محاکمه تاریخی پرونده 12هزار صفحه ای فساد 3هزار میلیاردی

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مجيد رادمنش از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 22 از 39 نخست ... 121920212223242532 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

بوک مارک ها