صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 43

موضوع: تکرار تاریخ (رفتار تکراری فعالان بازار) - تکنیکال

عضو فعال Amo Hoseian آواتار ها
    تشکر شده 1,130 بار در 187 ارسال
    طرح یک سوال برای اینکه مشارکت دوستان را در تحلیل گروه خودرویی داشته باشیم.

سوال: با توجه به آنچه در تحلیل شاخص گروه خودرویی گفته شد و توجه به سهام تاثیرگذار در این گروه ، به نظر شما کدامیک از 8 شرکت اول بیشترین بازده را خواهد داشت؟ چرا؟
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    جناب عمو حسین به نظرم خبهمن و زامیاد بازدهی خوبی در بلند مدت می دن.
    ممنونم از ایجاد این تایپیک مفیدتون. مطالب ارزنده ای زدید.
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال majid آواتار ها
    تشکر شده 450 بار در 131 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amo Hoseian نمایش پست ها

سوال: با توجه به آنچه در تحلیل شاخص گروه خودرویی گفته شد و توجه به سهام تاثیرگذار در این گروه ، به نظر شما کدامیک از 8 شرکت اول بیشترین بازده را خواهد داشت؟ چرا؟
    تحلیل شما بسیار موشکافانه و زیبا بود ضمن تشکر مشتاقانه در انتظار تحلیل های آتی هستیم. اما در خصوص سوال شما - نظر بنده - سایپا و بهمن میباشد (بخاطر سودهای غیر عملیاتی). با تشکر

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید majid از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amo hoseian نمایش پست ها

با سلام مجدد به شما خوبان و آرزوی سلامتی و شادی
    خوب پس از تحلیلی که از شاخص خودرو داشتیم ، امروز (90/5/9 یکشنبه) تا ساعت 11:00 am در نمودارهای خساپا، خبهمن، خزامیاد، خاور کندل برگشتی مرد آویزان را داریم و تمام این سهمها امروز در محدوده حمایتی تکنیکال قرار گرفته اند و از طرفی شاخص کل نیز در حال پول بک به خط روند نزولی خود در پایان راه قرار گرفته است.
    نتیجه : 1- احتمالا گروه خودرویی فردا جزو تاثیرات مثبت شاخص قرار خواهد گرفت. 2- درصورت افت قیمت سهام (خساپا، خبهمن، خزامیاد) به پایینتر از 185 تومان ، آلارم خطرناکی برای خروج خواهد بود.
    نکته: امروز به دقت سهام مذکور را تحت نظر داشتم ، شواهدی مبنی بر افت بیشتر از این به نظرم نرسید. (شاید هفته آینده آرزوی قیمتهای امروز را داشته باشیم.)
    پی نوشت: از چند روز قبل مطالبی برای این گروه آماده کرده ام که در اولین فرصت خواهم گذاشت.
    شفاف سازی: یکی از 7 گناه نابخشودنی در سرمایه گذاری اینست که با تحلیل دیگران معامله کنیم، پس قبل از کلیک بر روی ارسال من را هم از نظرات خود آگاه کنید.

دوستتان دارم ، زیاد
    خش خش برگها زیر قدم هایم می گویند بگذار فرو افتی ، آنگاه راه آزادی را باز خواهی یافت. "شاملو"

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال vet آواتار ها
    تشکر شده 3,084 بار در 1,149 ارسال
    با سلام مجدد به شما خوبان و آرزوی سلامتی و شادی
    خوب پس از تحلیلی که از شاخص خودرو داشتیم ، امروز (90/5/9 یکشنبه) تا ساعت 11:00 am در نمودارهای خساپا، خبهمن، خزامیاد، خاور کندل برگشتی مرد آویزان را داریم و تمام این سهمها امروز در محدوده حمایتی تکنیکال قرار گرفته اند و از طرفی شاخص کل نیز در حال پول بک به خط روند نزولی خود در پایان راه قرار گرفته است.
    نتیجه : 1- احتمالا گروه خودرویی فردا جزو تاثیرات مثبت شاخص قرار خواهد گرفت. 2- درصورت افت قیمت سهام (خساپا، خبهمن، خزامیاد) به پایینتر از 185 تومان ، آلارم خطرناکی برای خروج خواهد بود.
    نکته: امروز به دقت سهام مذکور را تحت نظر داشتم ، شواهدی مبنی بر افت بیشتر از این به نظرم نرسید. (شاید هفته آینده آرزوی قیمتهای امروز را داشته باشیم.)
    پی نوشت: از چند روز قبل مطالبی برای این گروه آماده کرده ام که در اولین فرصت خواهم گذاشت.
    شفاف سازی: یکی از 7 گناه نابخشودنی در سرمایه گذاری اینست که با تحلیل دیگران معامله کنیم، پس قبل از کلیک بر روی ارسال من را هم از نظرات خود آگاه کنید.

دوستتان دارم ، زیاد
    نظر شخصی من اینه که وقتی سهم های خوبی مثل معدنی ها که شما مطمئن هستید سودآوری اونها قطعی هست وجود داره چرا باید تو خودرویی ها سرمایه گذاری کرد؟
    امسال خکاوه و خاذین سود نقدی تقسیم نکردن
    کلا وضعیت خودرویی ها رو من یکی مناسب نمیدونم اون هم بعد از مجمع هاشون
    پر سود باشید

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید vet از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    جناب عمو حسین سپاس از تحلیلای موشکافانه
    یه سوالی داشتم،بنظر شما با وجود محدودیت نوسان و امکان ایجاد صفوف خرید و فروش آیا استفاده از الگوهای کندل ژاپنی در ایران کارایی لازم رو دارد؟؟
    بنده صرفا سوال پرسیدم و خوشحال میشم از دانش شما بهره مند بشم.چون یکی از اساتید تکنیکال با این موضوع موافق نبودن،خواستم نظر شما رو هم بدونم.
    در ضمن با عدم نفوذ سایپا به زیر 185 موافقم.حمایت های وساپا در این قیمتها از سایپا بسیار زیاده و خریدهای این چند روز هم موید این مطلب هست.
    به امید سود همه دوستان
    با تشکر
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    جناب عمو حسین
    موج شماری کروی که خواسته بودید هنوز موفق به انجامش نشدم , اما از لحاظ تکنیکی وضعیت جالبی داره و تقریبا روی حمایتش هست.

چیزی که برام خیلی جالب بود مشابهت زیاد نمودار کروی با قیمت جهانیه (یکی 7 سالست و دیگری 2.5 ساله)

نمودار کروی:

روی هم که هنوز نتونست از سد مقاومتش رد بشه:

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال
    اوه اوه
    اگر روی مقاومتشو بشکنه معلوم نیست تا کجا خواهد تاخت!!!!!!!! عجب هدفی داره!!!!!!!!!!!!!
    . . . . . . . . . . Sava Trading Group . . . . . . . . به زودی . . . .
    [/RIGHT]
    [/B][/SIZE]

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال

از بین 8 شرکتی که فرمودید من ایران خودرو و سایپا رو بررسی کردم به نظرم ایران خودرو وضعیت جالب تری داره چون الان در کف کانالش قرار داره (سایپا قبلا کانالشو شکست) از طرف دیگه آر اس آی هم نزدیک حمایتشه
    هرچند باید حواسمون باشه که اگه از 2984 پایین تر بیاد اصلا براش خوب نیست.

این هم نمودارش

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    جناب عمو حسین سپاس از تحلیلای موشکافانه
    یه سوالی داشتم،بنظر شما با وجود محدودیت نوسان و امکان ایجاد صفوف خرید و فروش آیا استفاده از الگوهای کندل ژاپنی در ایران کارایی لازم رو دارد؟؟
    بنده صرفا سوال پرسیدم و خوشحال میشم از دانش شما بهره مند بشم.چون یکی از اساتید تکنیکال با این موضوع موافق نبودن،خواستم نظر شما رو هم بدونم.
    در ضمن با عدم نفوذ سایپا به زیر 185 موافقم.حمایت های وساپا در این قیمتها از سایپا بسیار زیاده و خریدهای این چند روز هم موید این مطلب هست.
    به امید سود همه دوستان
    با تشکر
    مصطفی جان سلام
    اول یک مقدمه کوتاه بگم: من برای تحلیل تکنیکال از هر الگو و یا اندیکاتوری و یا هر نموداری که استفاده میکنم حتما باید از مفهوم آن مطلع باشم و اگر مفهمومش و درک نکنم از بکارگیری اون پرهیز میکنم. لذا در طول مدت و با گذشت زمان به مفاهیم دقیق تری دست پیدا میکنم.
    حالا در مورد کندل ها باید بگم که به جز 3 کندل که در بازار ما با مفهموم واقعی خودش در تضاد هست با سایر کندلها هیچ مشکلی ندارم. همانطوری که از تعریف یک کندل پیداست با 2 قیمت اساسی (باز و بسته) و سایر قیمتهایی که به صورت سایه پیدا می شوند سر و کار دارد و این همان چیزی است که تمام فعالان بازار هر روز با آن سر و کار دارند و مبنای خیلی از تصمیمات بازار است. از طرفی وقتی که طیف بزرگی از سرمایه گذاران به صورت مستقیم (تکنیکالیست) و غیر مستقیم (سایر کسانی که بهره میبرند) بسیاری از معاملات خود را بر این اساس انجام میدهند (که نمونه این افراد در این سایت نیز بسیار قابل توجه است) بر اهمیت این موضوع می افزاید.
    حالا سوال شما که آیا این کندل ها علی الرغم محدودیت نوسان و صفهای خرید و فروش قابل استناد هستند؟ به نظر من بلی
    مثال: من بارها شده که وقتی سهمی را داشتم و در محدوده هیجان خرید (rsi بالای 70) کندل مرد آویزان را دیدم ، بدون درنگ اقدام به فروش کردم ، حالا حتما افراد دیگری هستند که گواهی نمایند که در چنین شرایطی اقدام به فروش مینمایند و این یک نمونه بسیار ساده از تاثیر این کندلها بر روان بازار بود، همانطور که امروز بدون تردید در 2002 ریال خساپا خریدم.
    امیدوارم در این سیاهه توانسته باشم منظور خودم را و پاسخ سوال شما خوب عزیز را داده باشم.
    دوستدار شما

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Amo Hoseian از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)