نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ربات

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال

ربات

سطح تشعات رادیواکتیو نیروگاه داییچی مانع از حضور نزدیک کارگران شده است. بههمین دلیل پس از روباتهای ژاپنی, روباتهای پیشرفته دیگر کشورها نیز عازم نیروگاه هستهای فوکوشیما دایچی شدهاند. روباتهای کشورهای دیگر در حال پیوستن به تلاشها برای پایدارسازی نیروگاه هستهای فوکوشیما دایچی هستند. به گزارش خبرنامه کامپیوتر و وب www.PcWebPaper.com از خبرآنلاین، ژاپنیهای علاوه بر روباتهای مونیروبو که وظیفه نظارت بر تشعشعات هستهای را دارند، از روباتهای آتشنشانی بدون سرنشین هم استفاده میکنند. این روباتها در خدمت اداره آتشنشانی توکیو هستند، نهادی که در سال 1986، اولین روبات خود به نام رنگین کمان 5 را که یک آبپاش بود، معرفی کرد. از چنین روباتهایی، در آتش سوزیهایی استفاده میشود که بیش از حد بزرگ یا بیش از حد خطرناک باشند و نزدیک شدن آتشنشانها را غیر ممکن ساخته باشند. آتش نشان بدون سرنشین ژاپنیها، به مدت 13 ساعت، آب دریا را با یک شلنگ 800 متری، مستقیما به استخر میلههای سوخت مصرف شده راکتور شماره 3 پاشید تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند.
    یک دستگاه آتشنشانی بدون سرنشین خیلی قدرتمندتر، اکنون از استرالیا وارد شده است. این سیستم که در شرکت بچتل تولید شده، با کنترل از راه دور وارد محل میشود و میتواند 9 هزار لیتر آب را در هر دقیقه به فاصله 150 متری بپاشد. این سیستم شامل چند پمپ و تریلر است و به حدی بزرگ است که در روز سهشنبه، دو هواپیمای ترابری نظامی C-17 برای حمل آن از استرالیا به پایگاه هوایی یوکوتا بکار گرفته شدند.
    در همین حال، شرکت آیروبات در بدفورد ماساچوست، چهار ماشین را برای استفاده نیروهای دفاع ملی ژاپن (ارتش ژاپن) در فوکوشیما به آنجا ارسال کرده است. دو ماشین 510 PackBot و دو دستگاه بزرگتر 710 Warrior ارسال شدهاند، و اعضای نیروی دفاع ملی در حال آموزش دیدن برای کار با آنها هستند.
    ماشینهای آیروبوت که معمولا برای خنثی سازی بمب و ماموریتهای مشابه به کار گرفته میشوند، خیلی کوچکتر و چابکتر از مونیروبوهای غول آسا هستند. با توجه به اینکه آنها قابلیت بالا رفتن از پلهها را دارند و حتی واریور توانایی حمل یک شلنگ را با خود دارد، آنها را میتوان به داخل ساختمانهای آسیب دیده فرستاد. با این وجود، آنها فاقد حفاظ سنگین تشعشعی مونیروبو هستند.
    رابین مورفی از CRASAR، مرکز پژوهش و نجات به کمک روبات در دانشگاه تگزاس میگوید: «این یک حالت پنجاه پنجاه است و نمیدانیم که تشعشع چه تاثیری بر عملکرد آنها خواهد داشت. ولی اگر دادههای باارزشی به دست بیاورد، مرگ در چنین جایی، افتخاری برای یک روبات خواهد بود».
    در روز شنبه، گروه فرانسوی INTRA (مداخله روباتی در سوانح) برای فرستادن یک تیم به ژاپن با استفاده از هواپیمای ترابری غولآسای آنتونوف (بزرگترین هواپیمای جهان) آماده میشد. اینترا مجهز به ناوگانی از روباتهای تخصصی برای استفاده در بحرانهای هستهای است. این ناوگان شامل ERASE شش تنی است که یک دسته هیدرولیک قدرتمند دارد، و همچنین EROS کوچکتر برای عملیات داخل ساختمان. علاوه بر اینها، یک روبات رله رادیویی به نام ERELT، اجازه کنترل ماشینها را از فاصله چند کیلومتری میدهد.
    مایکل کاوالیر، رئیس اینترا، به خبرنگاران گفت: «تنها پیش از بار زدن تجهیزات در هواپیما، ما پیامی دریافت کردیم که ژاپن اعلام کرده «نیازی به استفاده از روباتهای اینترا درشرایط کنونی ندارد. روباتهای ما اکنون به محل اصلی خود بازگردانده شدهاند».

2. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال

هک کومودو

روز گذشته سایتهای مختلف خبری، خبر دادند که فردی در pastebin، سایتی برای اشتراک دادهها، با ارایهی جزییاتی دقیق از حمله به کومودو، دلایل خود را برای این رفتارش بیان کرده است. به گزارش خبرنامه کامپیوتر و وب www.PcWebPaper.com از نینورگه، او در متن، به نام کاربری و رمز عبور نماینده کومودو برای ثبت درخواستها در سیستم اشاره میکند. آدرس ایمیل مدیر عامل InstantSSL و نام پایگاهدادههای مورد استفادهی وبسایت GlobalTrust از جمله دیگر اطلاعات ارایه شده توسط اوست. این هکر همچنین، نمایندهی کومودو در ایتالیا را نقطه ضعف کومودو در این اتفاق میداند. علاوه بر این، در پایان، قسمتی از کد دکمپایل شده را منتشر میکند.
    او میگوید که ارتباطی با Iranian Cyber Army ندارد و فقط هک کرده است…
    … متوجه شدم که مدیرعامل کومودو و دیگران از حملهی مدیریت شده صحبت میکنند… من یک هکر با تجربه ی ۱۰۰۰ هکر هستم، من یک برنامهنویس با تجربهی ۱۰۰۰ برنامهنویس هستم. این اتفاق، یک اتفاق مدیریت شده نبود… پس از یک تلاش کوچک، وبسرورشان را آنالیز کردم و به راحتی به سرور دسترسی کامل یافتم. پس از یک بررسی بر روی سرورشان متوجه شدم که TrustDll.dll با «امضا» در ارتباط است. به زبان سیشارپ (ASP.NET) نوشته شده بود. DLL را دکمپایل کردم و نامکاربری و رمز عبور GeoTrust و حساب کاربری فروشنده کومودو را به دست آوردم.
    آدرس بازفروشندهی GeoTrust کار نمیکرد، داخل ADTP.cs بود. سپس متوجه شدم حساب کومودویشان کار میکند و آدرس کومودو فعال است. به حساب کومودو لاگین کردم و دیدم که حق امضا با استفاده از API ها را دارم…
    باید اشاره کنم که ۲۱ سال سن دارم. اجازه دهید به دلیل ارسال این پیغام بازگردیم… وقتیکه آمریکا و اسراییل استاکسنت را ساختند، هیچکس دربارهی آن صحبت نکرد، هیچکس سرزنش نکرد، به هیچوجه اتفاقی نیافتاد، پس وقتیکه من به گواهیهایی دسترسی پیدا میکنم نیز نباید اتفاقی بیافتد…
    وقتی که آمریکا و اسراییل میتوانند ایمیلهای من را در هاتمیل، یاهو، جیمیل و اسکایپ بدون هیچ مشکل کوچکی بخوانند، وقتی که آنها با استفاده از Echelon جاسوسی میکنند، هر کاری که بتوانم میکنم. شما انجام میدهید، من هم انجام میدهم، همین. شما متوقف شوید، من متوقف نمیشوم. این یک قانون است.
    پس چرا تمام جهان نگران است، شوکه شده و تمام نویسندگان دربارهی آن مینویسند، اما هیچکس دیگر دربارهی استاکسنت نمینویسد؟ هیچکس دربارهی هارپ نمینویسد، هیچکس دربارهی Echelon نمینویسد… پس هیچکس هم نباید دربارهی گواهیهای SSL بنویسد…

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)