صفحه 12 از 90 نخست ... 291011121314152262 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 899

موضوع: تحلیل های اقتصادی کلان از بازار های جهانی و داخل

Banned باربد آواتار ها
    تشکر شده 19,170 بار در 3,060 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    اول سلام

فشار فروش روی همه سهما وجود داره . و فقط شامل سهمای معدنی نشد

وقتی صف فروش این چنینی برای سهما میبینیم چرا باید خودمون گول بزنیم و بگیم همه چی عادیه؟

این اهرمها طی یکماه اخیر تمام پتانسیلاشون رو آزاد کردن

اولیش اخابر: شایعه افزایش تعرفه که تکذیب شد

فولاد: تمامی اخباری که طی یکسال میتونست ارائه کنه رو طی یکماه ارائه کرد

غدیر: دیگه اخبارش نخ نما شده : ورود نفت و گاز پارسیان، معدن طلا، گهر زمین و ....

بانکیها: که فعلا بدلیل اخبار اختلاس رمقی ندارن

اگه حواست به مسائل سیاسی باشه میفهمی که بحث از گل و بلبل نشون دادن گذشته . جریاناتی بوجود اومده که نفع هر طرف در خراب کردن طرف مقابلشه وگرنه چه نیازی بود پرونده اختلاس رو بشه ؟ و یا جریان انحرافی و زمین خواری و .... علنی بشه؟

دوس دارم به صورت مقبول برام تفاوت این بحران با 2008 رو استدلال کنی.

منتظرم
    اولا سلام از من بی ادبه که سلام یادم رفت
    جسارت منو ببخشید
    اما بحث کلی
    چرا فکر میکنی اخابر زورش را زده
    چرا فکر میکنی تکذیبیه ها حقیقت داره
    مگر نه که همینا که الان تکذیب میکنند به وقت نیاز خودشون همون تکذیبیه را هم تکذیب می کنند
    دوست من نباید بازار را انطوری که دوست دارند ببینیم ببینیم
    باید انجوری که هست ببینیم
    اگر الان کسی هم بخواد سهمش را حمایت کنه در سیل فروشندگان جو زده شنا بر خلاف جریان اب کرده
    ما غدیر را به جرم احتمال رسیدن نفت به 35 دلار الان نمیتونی محکوم به اصلاح کنیم اونم نفتی که الان برای رسیدن به 72 دلار هم در ابهام به سر میبره
    ما نمیتونیم پارسیان و 10 بانک دیگر را به جرم اختلاس در یک یا چند شاخه بانکی محکوم به شکست کنیم
    اگر همین امشب بازار های جهانی مثبت بشه فکر میکنی باز هم فردا این همه فشار فروش باشه

من نگفتم همه چیز عادیه
    بلکه گفتم وقتی شاخص از 25000 تا 27000 میاد
    حالا تا 26700 اصلاح کنه
    این کجاش غیر طبیعیه
    اگر غدیری که تا دیروز برای عبور از 420 دست و پا میزد
    حالا روی 435 یک روز صف فروش باشه این کجاش ایراد داره
    برای یک روز منفی خوردن بازار نمیشه اسم ریزش روی بازار گذاشت
    ریزش معنی عمیق تری داره که الان توی بازار من یکی نمیبینم

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    يكي از مشكلات اين بازار اينه كه 95 درصده سهامدارا جو گير ميشوند( منظورم شما نيستي ) تا بازار مثبت ميشه ي يك هفته همه صحبت از في هاي بالا مي دن اونم وحشتناك مثلا سايپا مي گفتند 600 صندوق 540 معادن فلزات 1800 موقعي هم كه بازار منفي ميشه في هاي منفي ميدن من ميگم بايد صبر كرد وديد كه چه پيش ميايد همين طلا همه ميگفتن قيمت جهاني شمش ميشه 2500 حالا كه يروز منفي شده ميگن 1300مشكل داخلي كه شما ميگي از 2 ساله پيش بوده مگه يادت رفته كه قرار بود مشايي بشه معاون محمود خب كار به كجا كشيده شد من ميگم بايد با منطق و از روي فكر كار درست رو انجام داد نه از روي احساسات

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

Banned باربد آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من همه حرفامو پس میگیرم

کلیه اوضاع جهانی و داخلی گل و بلبله

بازار هم امروز اصلا منفی نبوده و نخواهد بود.

بزودی اخبار خوبی از همه جای دنیا بهمون میرسه
    مصطفی جان هر کی ندونه
    شما میدونی
    من هیچوقت از بحث منطقی خارج نشدم و نخواهم شد
    مملکت گل و بلبل نیست
    اما باید اینجوری نشون داده بشه
    چرا که الان وقتش نیست
    الان موقعیت یک جنگ داخلی را ندارند
    پس حالا ببین باز هم چطوری با وصله پینه اوضاع را درست جلوه میدهند
    تا وقتی اقایون پولهاشون تو این بازار باشه هیچ مشکلی نباید پیش بیاد
    وقتی باید احساس خطر کرد
    که این دولت بره و بعدی بخواد بیاد
    اینها را قبول نداشته باشه
    اونوقت وقت خونه تکونیه
    چیزی شبیه ریزش 6 سال پیش

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش پست ها
    اولا سلام از من بی ادبه که سلام یادم رفت
    جسارت منو ببخشید
    اما بحث کلی
    چرا فکر میکنی اخابر زورش را زده
    چرا فکر میکنی تکذیبیه ها حقیقت داره
    مگر نه که همینا که الان تکذیب میکنند به وقت نیاز خودشون همون تکذیبیه را هم تکذیب می کنند
    دوست من نباید بازار را انطوری که دوست دارند ببینیم ببینیم
    باید انجوری که هست ببینیم
    اگر الان کسی هم بخواد سهمش را حمایت کنه در سیل فروشندگان جو زده شنا بر خلاف جریان اب کرده
    ما غدیر را به جرم احتمال رسیدن نفت به 35 دلار الان نمیتونی محکوم به اصلاح کنیم اونم نفتی که الان برای رسیدن به 72 دلار هم در ابهام به سر میبره
    ما نمیتونیم پارسیان و 10 بانک دیگر را به جرم اختلاس در یک یا چند شاخه بانکی محکوم به شکست کنیم
    اگر همین امشب بازار های جهانی مثبت بشه فکر میکنی باز هم فردا این همه فشار فروش باشه

من نگفتم همه چیز عادیه
    بلکه گفتم وقتی شاخص از 25000 تا 27000 میاد
    حالا تا 26700 اصلاح کنه
    این کجاش غیر طبیعیه
    اگر غدیری که تا دیروز برای عبور از 420 دست و پا میزد
    حالا روی 435 یک روز صف فروش باشه این کجاش ایراد داره
    برای یک روز منفی خوردن بازار نمیشه اسم ریزش روی بازار گذاشت
    ریزش معنی عمیق تری داره که الان توی بازار من یکی نمیبینم
    خواهش میکنم باربد جان منظورم بی ادبی نبود . این نوع حرف زدنه منه که بحثو با این جمله شروع میکنم: اول سلام و......

ببین یه بحث همیشه توی بازار هست و اون اینه که تایید یک خبر در دفعه دوم اثرشو مثل قبل نمیذاره . مثلا شایعه افزایش نرخ خودرو یا دریافت مطالبات مپنا و همین افزایش تعرفه مخابرات . در دفعه اول باعث جا کن شدن قیمتا میشه ولی وقتی تکذیب میشه دیگه اعتمادها از دست میره . دیدیم که حتی با قطعی شدن افزایش قیمت خودرو ها دیگه اتفاقی توی نمادهای خودرویی نیفتاد

منم همینو میگم چی تونست غدیرو از 420 رد کنه؟ اخبار مدیراش توی نمایشگاه بود . آیا بازم ازین خبرا هست که غدیرو دوباره 469 تومن بکنه؟ من هیچوقت به نفت 35 دلاری اشاره نکردم . فقط دارم وضعیت فعلی رو تحلیل میکنم . میگم اینجور که من میبینم افق روشنی توی اقتصاد جهانی نیست که باز نفت رو 120 دلار ببینیم .
    پارسیان یا هر بانکی محکوم نمیشه ولی اسیر جو منفی میشه. میدونی اگر واقعا بخوان با این اختلاس برخورد قانونی بکنن چه اتفاقی سر سیستم بانکی ما میاد؟ چقدر هزینه باید صرف ردیابی و هزینه های نظارت بشه؟ اینا همه احتماله ولی احتیاط شرط عقله

یسری نتایج از حرفای من گرفته شده که خودم تعجب میکنم . من نگفتم ریزشی مثل اردیبهشت داریم ولی میگم ترسیم اهداف 31 هزار واحدی و ...توی وضعیت فعلی معقول نیست
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط باربد نمایش پست ها
    مصطفی جان هر کی ندونه
    شما میدونی
    من هیچوقت از بحث منطقی خارج نشدم و نخواهم شد
    مملکت گل و بلبل نیست
    اما باید اینجوری نشون داده بشه
    چرا که الان وقتش نیست
    الان موقعیت یک جنگ داخلی را ندارند
    پس حالا ببین باز هم چطوری با وصله پینه اوضاع را درست جلوه میدهند
    تا وقتی اقایون پولهاشون تو این بازار باشه هیچ مشکلی نباید پیش بیاد
    وقتی باید احساس خطر کرد
    که این دولت بره و بعدی بخواد بیاد
    اینها را قبول نداشته باشه
    اونوقت وقت خونه تکونیه
    چیزی شبیه ریزش 6 سال پیش
    بله شما همیشه منطقی بودی

ولی فرمودی که این بحران و با بحران 2008 فرق میکنه. من هنوز منتظر دلایل شما هستم . خودمم نمیگم الان توی وضعیت 2008 هستیم ولی خوشحال میشم دلایل شما رو هم بدونم

کی تضمین میده که پول این دوستان توی بازاره هنوز؟ وقتی که صف خرید خیلی سهما توی قله 27 هزار واحدی عرضه شد مطمئن هستید که خیلیا خارج نشدن؟ نرفتن سمت سکه ای که از اون موقع از 500 تومن تا 640 رو یه کله رفت؟ یا دلاری که تحرکاتش توی این دوهفته مشکوک شده؟

ولی بحثای سیاسی جوری شده که دیگه نمیشه این دو گروه رو کنار هم نشوند .
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

برای اینکه ببینیم آیا واقعا هنوز هم میشه ادعا کرد که توی کشور ما همگرایی سیاسی وجود داره یا نه
    یا اینکه بازهم میشه اتحاد گروههای حاکم رو برای سربلند نشون دادن دولت ببینیم کافیه یه نگاه به مجموعه گزارشات " فارس نیوز" بندازیم :
    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900703001182

دروغ 13 يك وزارتخانه/ 9 واحد فعال در صنعت تاير يارانه نگرفتند
    خبرگزاری فارس: عضو هیأت اجرایی انجمن تولید کنندگان تایر در واکنش به ادعای وزارت صنعت مبنی بر اعطای تسهیلات یارانهای به 13 واحد تولیدکننده تایر و تیوپ لاستیکی گفت: تنها 9 کارخانه در این صنعت فعال هستند، وزارت صنعت چطور مدعی است که به 13 واحد تسهیلات داده است؟

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900703001201

دبير سنديكاي كاغذ و مقوا: 84 كارخانه كاغذ داريم،چطور 122 واحد يارانه گرفتند؟
    خبرگزاری فارس: دبیر سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا در واکنش به ادعای وزارت صنعت مبنی بر اعطای تسهیلات یارانهای به 122 واحد تولید کننده خمیر کاغذ و مقوا گفت: تنها 84 واحد در این صنعت در کشور فعال هستند و ادعای وزارت صنایع از پایه بی اساس است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900703000458

فولادگر: بارها گزارش يارانه صنعت را از وزارتخانه خواستيم ولي ارائه نشد

و...........

12. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

مس 6800 دلار

فشار فروش در بازار کاملا محسوسه

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    داخلي خراب خارجي خراب جهاني خراب تحت هيچ شرايطي نبايد سهم خريد فعلا استراحت

البته گروههای امنی مثل سیمان و کاشی سرامیک وجود دارند

من این مدت سبدم توی این دو گروه بوده مابقی هم بسته بود ( تپمپی و قشکر)

ولی نظاره بهترین کار ممکنه

Banned باربد آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان ارمغان نمایش پست ها
    شروع بحران سال 2008 از وامهای با بهره زیاد در زمینه مسکن آمریکا بود. بعد از اینکه دارندگان این وامها قادر به بازپرداخت بدهی هاشون نشدند و ارزش املاکی که که در گروه بانکها بود با نزول شدید مواجه شد باعث شد تا عملا بانکها و موسسات مالی مربوطه از این ناحیه ضربه شدیدی بخورند بعد از اون موسسات بیمه که با موضوع مرتبط بودند دچار مشکل شدند و بعد این قضیه به صورت یک دومینو حتی تا ورشکستگی شرکتهای اتومیبل سازی کشیده شد.

کانون بحران اول از آمریکا بود و بعد به دلیل وابستگی زیادی که اقتصاد سایر نقاط دنیا با آمریکا داشتند به سرعت بقیه نقاط دنیا هم تحت تاثیر قرار گرفت. نکته ای مهمی که در بحران اول وجود داشت این بود که تا زمان اعلام ورشکستگی کمپانی های فنی می و فردی مک واقعا هیچ کس فکر نمی کرد که عمق فاجعه تا این حد باشه و حتی فدرال رزرو آمریکا هم با همین دید خیلی دیر وارد عمل شد و اقدام به کاهش نرخ بهره کرد.

گرچه هنوز خیلی از شاخصه های اقتصادی در آمریکا اعم از مساله بیکاری گرفته تا کسر بودجه دولت با مشکل مواجه هستند اما نزول اخیر بازارها عموما به دلیل مساله بدهیهای اروپا است.

نکته ای که در این زمینه وجود داره اینه که علی رغم اینکه بحران اول تا حدی زیادی غیر قابل پیش بینی بود اما از همون اول که مساله یونان در اتحادیه اروپا پیش اومد خیلی ها پیش بینی می کردند که قضیه به این سمت و سو کشیده بشه. اصولا ایده ایجاد پول واحد برای یک سری کشور که برخی هاشون هیچ شباهت اقتصادی با هم ندارند از همون اول یک ایده شکست خورده بود.همین مساله باعث شده از مدتها قبل بانکهای آمریکایی سعی کنند تا حد ممکن تاثیر پذیری خودشون از بحران اروپا رو کاهش بدند. چرا که عمده دلیلی که می تونه باعث گسترش بحران موجود در اروپا به سایر نقاط جهان بشه همین مساله مشکلات بانکی هست که از ورشکستگی کشورهای اروپایی حاصل میشه!!

آیا نشانه های رکود دوباره در آمریکا مشاهده میشه؟

از طرف دیگه یکی از شواهد آشکار برای اینکه هنوز تا وارد شدن به یک رکود دیگه فاصله زیادی وجود داره اعلام درآمد شرکتها در آمریکا هستش. الان برای 3 کوارتر متوالی هست که سود شرکتهای آمریکا مدام در حال افزایش هست. که خیلی ها معتقدند این قضیه در نهایت بهبود مساله اشتغال رو هم به همراه خواهد داشت

آیا مساله اروپا غیر قابل حل هست؟

الان طرحهای زیادی برای حل مساله اروپا مطرح شده که مهمترین اون ایجاد اوراق قرضه مشترک برای اتحادیه اروپا هست(EURO BOND).

فروش اوراق قرضه مشترک باعث میشه که دیگه کشورهایی مثل یونان و آلمان تفاوتی در جذب نقدینگی از طریق فروش ارواق قرضه نداشته باشند که البته به ضرر کشورهایی مثل آلمان و فرانسه و به نفع کشورهایی مثل یونان هست که با وضع موجود بعید نیست کشورهای قدرتمند هم به این قضیه تن بدند. این قضیه خیلی متونه در تغییرات وضع موجود موثر باشه

آیا کاهش رشد کارخانه ای در چین در ریزش بازار کالا موثر هست؟

چین در ماههای اخیر به طرز بی سابقه اقدام به افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم کرده و آمار اقتصادی که از این به بعد در زمینه میزان تولیدات و غیره اعلام میشه مسلما به خوبی قبل نخواهد بود. که این مساله از همون زمانی که نرخ بهره افزایش پیدا کرد در قیمت کالاها لحاظ شده است

به عنوان نتیجه میشه گفت نکاتی مثل تلاش چند وقته اخیر بانکها آمریکا برای کاهش تاثر پذیری از بحران اروپا، رشد مداوم درآمدها در شرکتهای آمریکایی و حتی اروپایی، احتمال ایجاد ارواق قرضه مشترک در اروپا و ... همه گی نقاط متمایز بحران فعلی با بحران سال 2008 هستند.
    دیدم تحلیل قشنگیه گفتم اینجا باشه
    اینو از سایت اراد اوردم و با تشکر از جناب ارمغان

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید باربد از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 12 از 90 نخست ... 291011121314152262 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع