صفحه 5 از 5 نخست ... 2345
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 50

موضوع: تاپیک پرسش و پاسخ تحلیل بنیادی ( فاندامنتال)

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad61 نمایش پست ها
    مصطفی جان یعنی واسه یه شخصی مثل من این بحث تخمین ارزش ذاتی غیر ممکنه ( نداشتن علم بنیادی)
    پس افراد مبتدی نمیتونن به اون شکل از بحث ارزش ذاتی استفاده ایی بکنن و طبق اون خریدی داشته باشن
    بحث چندان سختی هم نیست
    همینکه تشخیص بدیم که یه شرکت ساختار مالی خوبی داره و با توجه به پی به ایش میتونه رشد داشته باشه ، میشه یه فاکتور برای خرید
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال farhad61 آواتار ها
    تشکر شده 2,058 بار در 521 ارسال
    مصطفی جان بهترین کتابی که در مورد مدیریت مالی و مبحث فاندا در مورد بورس ایران وجود داره کدومه؟ میخام مطالبش کاملا کاربردی باشه ، یه سری مباحث تئوری و به درد نخور نمیخام داشته باشه
    از یه دوستی پرسیدم کتاب مدیریت مالی نوشته رضا تهرانی رو معرفی کرد
    آیا کتاب کاملتری سراغ داری؟
    فکر میکنی کاشی و سرامیک مورد نیازت رو چقدر گرونتر میخری ؟
    قیمت های ارائه شده ما غیر قابل رقابت هستند

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید farhad61 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad61 نمایش پست ها
    مصطفی جان بهترین کتابی که در مورد مدیریت مالی و مبحث فاندا در مورد بورس ایران وجود داره کدومه؟ میخام مطالبش کاملا کاربردی باشه ، یه سری مباحث تئوری و به درد نخور نمیخام داشته باشه
    از یه دوستی پرسیدم کتاب مدیریت مالی نوشته رضا تهرانی رو معرفی کرد
    آیا کتاب کاملتری سراغ داری؟
    دوست شما کتاب فوق العاده ای رو معرفی کردن
    برای تست زدن از کتاب قالیباف هم استفاده کنید
    برای دوستانی که میخوان آزمون کارگزاری بدن، کتاب قالیباف منبع محسوب میشه
    اما از نظر علمی کتاب تهرانی کاملتره
    هم چنین کتاب دو جلدی مدیریت مالی ریموند پی نوو ترجمه پارساییان و جهان خانی مطالب کاملی داره
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر ویژه بورسی ناشناس آواتار ها
    تشکر شده 2,356 بار در 793 ارسال
    برای محاسبه NAV از فرمول زیر برای شرکت های سرمایه گذاری استفاده می شود:

(جمع کل دارایی ها + مازاد ارزش سرمایه گذاری ها در آخرین پرتفو اعلام شده به قیمت بازار – ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری های اعلام شده در آخرین پرتفو – کل بدهی ها) تقسیم بر تعداد سهام

نسبت سود خالص به NAV یکی از مهمترین معیارهای نسبتهای سودآوری شرکت های سرمایه گذاری به شمار می رود که لذا کارآیی ( RON ، ( RON = Return on NAV نتایج بهتری به دست می دهد.

نسبت قیمت یک سهم به NAV آن نیز نشان می دهد که چه رابطه ای بین قیمت سهم و NAV آن برقرار است. به عبارتی دیگر مؤید این نکته است که ارزش جاری سهم، معادل چه اندازه (یا درصد) از NAV آن قرار دارد از ميان شاخص هاي ياد شده، مهم ترين شاخص، نسبت قيمت سهام به ارزش خالص دارايي ها ( P/NAV ) است كه بيان مي كند یک شركت چقدر واقعي ارزيابي شده است. در واقع، اگر نسبت ياد شده برابر با يك باشد، نشان مي دهد كه ارزش بازار سهم ، معادل NAVقرار دارد . اما اگر P/NAV كمتر از يك باشد، عدم تعادل فوق گوياي اين است که ارزش بازار سهم پایین تر از NAV قرار گرفته یا ارزش گذاری شده است . در مقابل، نسبتP/NAV بزرگ تر از يك، حاكي از عكس موارد ياد شده است. حد متعارف این نسبت در بازار سرمایه ایران 0.7 است یعنی ارزش جاری سهم در صورتی که معادل 70 درصد از NAV آن باشد، از تعادل قیمتی برخوردار است.

از عمده دلایل تناسب 70 درصدی قیمت سهم با خالص ارزش دارایی های آن، استنباط معامله گران بازار بر تفاوت 30 درصدی قیمت خرده فروشی با قیمت بلوک سهم است. چون شرکت های سرمایه گذاری عمدتا با دید بلند مدت و با مقاصد مدیریتی و کسب کرسی هیئت مدیره، به خرید بلوکی سهام شرکت ها اقدام می کنند و قیمت بلوک سهام خریداری شده توسط این شرکت ها معمولأ 30 درصد بالاتر از قیمت خرده فروشی آنست، لذا معامله گران بازار فاقد چنین انگیزه ای بوده و صرفأ با انگیزه کسب سود و (gain) اقدام به خرید یا فروش سهم می کنند لذا حاضر به پرداخت بیش از 70 درصد از NAV یک شرکت سرمایه گذاری نیستند و این مسئله به رویه ای معمول و متداول در بازار سرمایه ایران بدل شده است.
    هیچ کاری برای انسان سخت تر از فکر کردن نیست. منتسب به آلبرت اینشتین

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید ناشناس از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,984 بار در 386 ارسال
    اقا مصطفي با سلامي مجدد عزيز كي ترازنامه رو شروع به تدريس ميكني سه ماه گذشتو امثال من منتظر اگه سايت يا پي دي اف كاربردي داشتي لينكشو بزار ممنونتم دوباره

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال
    با سلام و دست مریزاد به آقا مصطفی که زحمت تاپیک و کشیدن .....

بعد از چند ماه خاک خوردن تاپیک گفتم با یه سوال تاپیک و بیارم بالا......

دوستان یه سوال من تو صورتهای مالی شرکت ها یه قسمت میبینم با این عنوان "سود (زیان) قبل از اقلم غیر مترقبه اثرات انباشته تغییر در اصول و روشهای حسابداری" که سر در نمیارم چیه ..... اگه یکی از دوستان لطف کنه اینو برای من توضیح بده ممنون میشم..
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aiming نمایش پست ها
    با سلام و دست مریزاد به آقا مصطفی که زحمت تاپیک و کشیدن .....

بعد از چند ماه خاک خوردن تاپیک گفتم با یه سوال تاپیک و بیارم بالا......

دوستان یه سوال من تو صورتهای مالی شرکت ها یه قسمت میبینم با این عنوان "سود (زیان) قبل از اقلم غیر مترقبه اثرات انباشته تغییر در اصول و روشهای حسابداری" که سر در نمیارم چیه ..... اگه یکی از دوستان لطف کنه اینو برای من توضیح بده ممنون میشم..
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

عضو عادی behruz آواتار ها
    تشکر شده 130 بار در 36 ارسال
    سلام
    یه سئوال دارم هدف قیمت یک سم چطور تعیین میشه؟
    متشکرم
    افراد سست اراده همیشه بر گذشته تأسف می خورند، حال را فراموش كرده و درباره آینده نگرانند.

عضو عادی behruz آواتار ها
    تشکر شده 130 بار در 36 ارسال
    اینجاهم تعطیله؟
    افراد سست اراده همیشه بر گذشته تأسف می خورند، حال را فراموش كرده و درباره آینده نگرانند.

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    من هیچی از بورس نمی فهمم

صفحه 5 از 5 نخست ... 2345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)