صفحه 21 از 160 نخست ... 11181920212223243171121 ... آخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 1596

موضوع: پالایشگاه نفت تهران ( شتران )

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال
    کار بد بده. برام هیچ توجیهی قابل قبول نیست.
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    داش مهدی عزیز پایه هستی یه بررسی روی صورتاش انجام بدیم بلکه یکم سمت و سوی صحبتا عوض بشه؟

همینجا از میثم، مرتضی،محمد رحمتی، بابک عزیز،وحید 20 و... تقاضا میکنم بیاید و یه کار گروهی بکنیم. متاسفانه توی هر فرومی میری میبینی افراد دو دسته شدن یه عده تو سر سهم میزنن یه عده زیر بغلشو میگیرن

خب بیایم اینجا یه تحلیل بزنیم ببنیم چند چندیم.

ارادت
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 379 بار در 142 ارسال
    با سلام جناب اقای مصری پور با توجه به قیمت شتران ذوند حرکتی شبندر رو چطور میدونید؟

6. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید sea2003son از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    این دو روزو شرمنده ام آقا مصطفی، مسافرت دارم. سهمم صورتاش خیلی سرراسته، تنها نکته مبهمش همین هزینه های مالی و استهلاکه که باید اطلاعات فنی داشته باشیم که ببینیم واقعا چه طرحی قراره تو این باقیمانده سال اجرا بشه و هزینه اش چقدره و اثر اوون روی سوداوری سالهای آینده چقدره. اما هر چی که باشه نهایتا سود یکی دو سالو باید کم کنه و بعدش هم واضحه چه اتفاقی برای سوداوری میفته. همین شپترو یه گزارش داد که به دلیل اوورهال(تعمیرات اساسی) سه یا شش ماه تولید میخوابه و یه تعدیل منفی تپل داد. ملاک تحلیل بازار هم که فقط eps توی tse هست. قیمت تا نزدیکای 300 اومد. حالا هم که.....
    اما مهمترین نکته همین قفل بودن 90 درصد سهامشه که جذابیت سهمو واسه سفته بازی هم خیلی بالا میبره. فقط امیدوارم زیر 10000 تومن فرصت خرید بده
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال PASHA آواتار ها
    تشکر شده 5,731 بار در 1,245 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط داش مهدی نمایش پست ها
    چند تا نکته در مورد شتران و عرضه اولیه اش:

3- اما شتران، دوستانی که فکر میکنن گرونه خیلی ساده اسجازی در مورد قیمت عرضه اولیه به شدت منفی میشه. عجیبه که تقریبا 90 درصد عرضه اولیه ها هم به شدت سودده هستند یا لااقل زیانده نمیشن در کوتاه مدت. حالا چه حکمتی داره نمیدونم...
    ت میتونن نخرن. دعوت نامه رسمی که از هیج جا واسشون صادر نشده که حتما باید این سهمو بخرین. حکم دادگاه که واستون نبریدن که اگه شترانو نخرید میبرنتون زندون، اصلا کل زورتون رو بزنید مگه چقدر میتونید بخرید؟ دوستان یکم فیتیله انتقادات رو بکشن پایین بد نیست. بذارن سهامدار خرد اگه قراره 2ماهی یه بار از قبل عرضه اولیه ها 200 تومن سود کنه، با هزار استرس و .... نباشه.

4- بزرگوارانی که با استناد به p/e میفرمایید سهم گرونه، یه نگاه و مقایسه به تولید، فروش و سود عملیاتی ، ارزش بازار، ارزش جایگزینی و ارزش جاری شتران و سایر پالایشگاه ها بندازید بد نیست. نهایتا به این نتیجه میرسید که سایر پالایشگاهها ارزنده ترن. خب شکر خدا به تعداد میشه خریدشون.

5- دوست بزرگوار جناب بابک خان شما فکر کنم یه جایی نوشتید شنبه میشه ارزون تر خرید(اگه ننوشتید از شما عذر خواهی میکنم هزار بار)، کمتر از 72 ساعت دیگه صبح شنبه میشه و صف میلیونی این شتران دیدن داره....

6-مهمترین نکته در مورد شتران اینه که فقط همین 5درصد عرضه داره و دیگه مطمئنا عرضه ای نداره. حامی هم به وقتش برای این پالایشگاه پیدا میشه
    7- در مورد نحوه عرضه اولیه من نمیدونم چرا ما آنلاینا ادب نمیشیم. به خدا ناظر بازار همینه که هست، کارگزار هم همینه وظاهرا قرار نیست عرضه اولیه به آنلاین برسه. انواع و اقسام بی عدالتی ها و بی سلیقگی ها و نامردی ها ...اتفاق میفته. نه ناظر ککش میگزه نه کارگزار. بیایید به خودمون احترام بذاریم و از عرضه اولیه بعدی خیلی شیک و قشنگ سفارش نگذاریم. به خدا خیلی بهتره
    8- دوستانی که به مسئولین و کارگزار ها فحش میدن و توهین میکنن، میدونم هزار برابر بدتر حقشونه(هم کارگزارش و هم مسئولین بورسش).
    اما ماچنانچه مینماییم هستیم؟
    یعنی فردا اگه قحطی دارو اومد تو مملکت، داروخانه مثل بچه ادم دارو رو توزیع میکنه؟
    مگه دو ماه پیش مرغ فروشش هم خونه اش بی مرغ میموند؟ یا روزی فقط 2 تا مرغ واسه خودش برمیداشت؟
    مگه میوه فروش همون میوه ای که واسه خونه خودش برمیداره، به مشتری هم میده؟
    دوستان من ما همه خون آریایی تو رگامون جریان داره، اونم از نوع اصیلش
    حالا شما انتظار دارید کارگزار سهم عرضه اولیه رو به عدالت تقسیم کنه؟

امیدوارم دوستان پرسود و سلامت باشن.
    شما کارگزارهستید .
    ما با خود کارگزاران مشکلی نداریم . ما باسیستم سازمان بورس
    لعنتی ورفتارهای کجدار وبی قانون وسلیقگی مشکل داریم
    که اجازه این نوع کارها ارمی دهد مشکل داریم .

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید PASHA از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,695 بار در 26,710 ارسال
    این سهم فعلا ابهام زیاد داره
    گزارش و پوشش 3ماهه یک طرف
    پوشش 3ماهه بیشتر از پیشبینی سود
    از طرفی مدیرعامل شرکت دیروز گفته اگر تعدیل منفی ندیم تعدیل مثبت نداریم و به زحمت همین سود 1030رو پوشش بدیم!(با فرض عدم افزایش نرخ فروش)
    علتشم گفته طرح توسعه هزینه استهلاک و جاری شرکت رو شدیدا افزایش داده و گفته
    حتی اشاره کرده اگر نرخ فروش بالا نره ممکنه سال بعد زیان ده بشیم!!

ابهام در شبندر کم بود این از اونم بیشتر شد!!
    در شبندر احتمال سود های بسیار بالا در صورت تحقق مواردی وجود داره و ممکنه هم نشه!
    اینجا به نظرم با توجه به اهرم بالای شرکت تغییرات سود خیلی شدید میتونه باشه.

گزارش 6ماهه شرکت تا چند روز دیگه باید بیاد و تا حدی شاید بشه با اون نظر مشخص تری داد

اما اینکه سهم رشد کنه یا نه با توجه به کوچک بودن اون و داشتن تنها 3میلیون سهم قابل عرضه که شد و فرابورسی بودن راحت میتونه فعلا بالا بره ولی در اینده هر احتمالی وجود داره(چه مثبت شدید چه منفی شدید)
    در ضمن ارزش بازارشم در نظر باید داشت که با قیمت فعلی تقریبا هم اندازه پالایشگاه شیراز شد
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,143 بار در 414 ارسال
    طبق قانون موظف هستند تا آخر این ماه گزارش 6 ماهه رو بدهند. تا آخر این ماه که چیزی نمونده. چرا صبر نکردند گزارش 6 ماهه بیاد بعد عرضه کنند؟!!

14. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید abedinejad از ایشان تشکر کرده است:

rad

نقل قول نوشته اصلی توسط PASHA نمایش پست ها
    شما کارگزارهستید .
    ما با خود کارگزاران مشکلی نداریم . ما باسیستم سازمان بورس
    لعنتی ورفتارهای کجدار وبی قانون وسلیقگی مشکل داریم
    که اجازه این نوع کارها ارمی دهد مشکل داریم .
    من چه کارگزار باشم چه هر شغل دیگه ای داشته باشم وقتی تضاد بین منافع شخصی و جمعی پیش بیاید، قطعا منافع شخصیمو ترجیح میدم. مثل 99 درصد دیگه ایرانیها و البته اون یه درصد باقیمانده.
    تو همین تاپیک یکی از دوستان بزرگوار(محمد رحمتی) میاد میگه قیمتو بهم گفتن رو 7500 بذار، همه به به و چه چه میکنن و میگن ای کاش وقت میشد به ما هم زنگ بزنی بگی...
    یعنی رانت خیلی کثیفه ولی اگه ما داشته باشیم نه تنها بد نیست خیلی هم خوبه. امیدوارم منظورمو رسونده باشم

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط داش مهدی نمایش پست ها
    من چه کارگزار باشم چه هر شغل دیگه ای داشته باشم وقتی تضاد بین منافع شخصی و جمعی پیش بیاید، قطعا منافع شخصیمو ترجیح میدم. مثل 99 درصد دیگه ایرانیها و البته اون یه درصد باقیمانده.
    تو همین تاپیک یکی از دوستان بزرگوار(محمد رحمتی) میاد میگه قیمتو بهم گفتن رو 7500 بذار، همه به به و چه چه میکنن و میگن ای کاش وقت میشد به ما هم زنگ بزنی بگی...
    یعنی رانت خیلی کثیفه ولی اگه ما داشته باشیم نه تنها بد نیست خیلی هم خوبه. امیدوارم منظورمو رسونده باشم
    با سلام

همه دنبال منافع شخصیشون نیستند دوست من

خیلی از همین ایرانی ها هستند که خالصانه و بدون هیچ چشمداشتی به دوستانشون سود می رسونند

من مخالف اون 99 درصد گفتته شما هستم

البته همه می دونند که کارگزاران شغلشون اینه که منافعشون رو ببینن

بعدشم من ، که گفتم این سهم از شنبه میشه ارزونتر خرید بله اشتباه کردم و همینجا اعتراف میکنم : جون با وجود کارگزارانی که به فکر منافع خودشون هستند قیمت سهم رو بالا خواهند برد.

همونطور که وحید 20 عزیز تو پست شماره 204 همین تاپیک گفتند این سهم ابهام زیاد داره

به نظر من که با این گزارشش اصلا" زیر 7500 تومان ارزش داره

حالا سهمو اگه می خوان ببرن بالا که دلیل بر ارزشمند بودن سهم نیست؟؟؟

یعنی اگه بتونی از یه سهمی 40 درصد سود بگیری اونهم فقط به دلیل اینکه یه عده می خوان سهمو به دلیل تعداد کم و هزاران علت دیگه قیمتشو ببرند بالا آیا سهم ارزشمند است؟؟

شما گزارش یه سهمو و شفاف سازی یه سهمو قبول دارید یا سودش رو؟

کلا" من میگم این سهم تو این قیمتها نمی ارزه با این گزارشش ، حالا می خوان سهمو ببرند تا 10 یا 12 هزار تومان، من که به شخصه وارد یه همچین سهمی ، در چنین قیمتهایی و با همچین سود دهی نخواهم شد

سودش مال همونهایی که فکر می کنند سهم ارزشمنده . بعدش که سهم شروع کرد به منفی خوردن و گزارشهاش هم نتونستند تعدیل مثبت بدن آیا وقتی نتونستند افراد سهمشون را بفروشند و مدام صف فروش بود باز هم ارزشمنده ؟

در ضمن لطفا" شما همه ایرانیها را به یه چشم نبینید

با تشکر
    ویرایش توسط بابک 52 : 2012/10/10 در ساعت 18:27
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

جناب بابک خان، هدف من فقط تشریح وضعیت فعلی کشورمون بوده، اگه به شما یا سایر دوستان توهینی کردم، واقعا و شدیدا معذرت میخوام. همچنین از جناب محمد رحمتی که اسمشون رو بردم. در مورد 99 درصد هم درسته یه کم تند رفتم، ولی فقط یه کم.
    من نگفتم ما هیچ جا به هم کمک نمیکنیم یا خیر نمیرسونیم. گفتم جایی که تضاد بین منافع شخصی و جمعی پیش میاد قریب به اتفاقمون منافع شخصی رو ترجیح میدیم. چه میوه فروش چه نانوا چه کارگزار چه دکتر چه استاد دانشگاه. درصد کسایی هم که این گونه رفتار نمیکنن مطمئن باشید زیر ده درصده.

در مورد شتران هم گفتم یه سهامدار خرد که نهایتا 500 تومن بهش میرسه و قراره یا 100 تومن یا 200 تومن بهش سود برسونه،
    بذارید این سود واسش بدون استرس باشه. وگرنه تو فرومها که همه حجم معاملات بالا دارن و همه هم دارن سودهای میلیونی میکنن دیگه نیازی به این 100 تومن یا 200 تومنا ندارن. همین امروز بالای 50 درصد افراد فروم نویس از قندیها نوسانهای 8درصدی گرفتن.

در مورد صورتهای مالی شتران هم ابهامی که من گفتم با ابهام ی که شما از گزارش شرکت بولد کرده بودین با ابهامی که جناب وحید 20 الان اشاره کردند دقیقا یکیه. فقط حرف من اینه که نهایتا سود یک یا دو سال شرکتو کم میکنه و بعد از اون مثل اکثر طرحهای توسعه باید موجب افزایش سودآوری بشه و قیمت یک سهم هم ارزش فعلی جریانهای نقدی سالهای آتی اونه.

امیدوارم ابهامات برطرف شده باشه وباز هم ازتون عذرخواهی میکنم
    باتشکر

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)