صفحه 11 از 11 نخست ... 891011
نمایش نتایج: از 101 به 106 از 106

موضوع: خرید در نقطه امن+نوسانگیری

عضو عادی Comprehension of Markets آواتار ها
    تشکر شده 696 بار در 132 ارسال

پاسخ : خرید در نقطه امن+نوسانگیری

بدلیل تک سهم های جذابی که در بررسی ها پیدا کردم و همچنین رشد دلار (که معمولا رشد بورس همیشه با تاخیر بعد از رشد دلار اتفاق میفته) دوباره بعد از حدود 2 سال خرید سهم داشتم. اصلا کاری به خودور و گروهش ندارم و برخی تک سهم ها در بازار بدون خودرو و جو بازار مسلما رشد خواهند داشت دلیلش هم محدوده جذابی هست که قرار گرفتند.
    غویتا چارت کاملا جذاب بعلاوه قیمت کاملا جذاب. دیگه یک سهم باید روی نمودار چطوری باشه که خریدار باشید؟چکاپا و خصدرا و سمگا هم همینطور. همونطور که در پست قبلی گفته شد هر 8 سهم گفته شده حکم دلار 10-20 تومنی دارند و مسلما کسی برای خرید دلار 10-20 تومنی استخاره و فکر نمیکنه
    صدرا همیشه زمانهایی که میخواد برگرده چند روز اول فرصت خرید میده ولی بعدش قفل میشه و دیگه نمیشه تعداد خرید. حدس میزنم این بار هم همین روال برقرار خواهد بود. فعلا 50 درصد ریال را تبدیل به سهم کردم در صورتیکه روزهای بعد بازار در قیمت های مناسب فرصت خرید بده ، بقیه رو هم تبدیل میکنم.بخاطر 5 یا 6 درصد نوسان هم فروشنده نباشید شاید یک مدت سهام گفته شده بازی داشته باشند و در مقاومت ها بازی داشته باشند ولی بالاخره مجبور به صعود هستند.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

خیلی از شهرها با ۱۰تا۳۰هزار رای طرف نماینده مجلس شده. شهر بزرگ مثل تبریز تعداد رای نفر اول به صد هزار هم نرسیده. اونوقت جشن و پایکوبی هم به پا میکنند.جا داره تا حداقل یک ماه عذا بگیرید و سکوت کنید.ببینید چه کردین با ملت که اوضاع کشور را به این وضعیت اسفناک رسوندین

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

درود
    دلار بالای 60.
    کسی که در روزهای قبل دجابر زیر 1250 فروخته
    کسی که در روزهای قبل دسانکوی زیر 500 فروخته
    کسی که در روزهای قبل غویتای زیر 250فروخته
    کسی که در روزهای قبل چکاپای زیر 260 فروخته
    کسی که در روزهای قبل سمگای زیر 270 فروخته
    کسی که صدرا زیر 180 بفروشه
    کسی که حریل 200 فروخته
    معادل اینه که دلار زیر 20 فروخته.
    سبد تشکیل بدین تا قبل عید و دید چند ماهه داشته باشید و صبور باشید. به فاز منفی سهامدارهای خسته توجه نکنید. گذشته این تاپیک را نگاه کنید پر از سهم هاییه که زمانی که واردشون شدیم تمام سهامدارها خسته بودن و فقط فحش میدادن و ما سودمون را گرفتیم.
    تک سهم های ارزنده از نگاه خودتون را انتخاب کنید و کاری به گروه خودرو نداشته باشید. تک سهم ها راه خودشون را خواهند رفت.
    انتظار اینکه سهام صف بشن و یک کله بالا برن نداشته باشید. قدم به قدم از این به بعد مقاومته و سهم ها بالا و پایین زیاد خواهند داشت. همونطور که در صفحه قبل گفتم هدف ما تبدیل اوراق و صندوق درامد ثابت به سهام است و سود چند برابری نسبت به اینها. در آینده نزدیک این پست را بالا میارم و نسبت به سود صندوق ها قیمت ها را مقایسه میکنم.

6. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

درود
    غویتا یکی از بهترینهای امروز بازار بود. پرقدرت معامله شد و در نهایت حدود 50 میل صف. گفته بودم کاری به خودرو و گروهش نداشته باشید تک سهم های ارزنده راه خودشون را میرن
    سمگا هم حجم بالایی معامله شد امروز و خودش را خوب کشید بالا ولی با مقاومتش درگیره.بزودی باید با قیمت های زیر 300 خداحافظی کنه.
    حریل هم همینطور، بعد از مجمع خودش را از کف کشید بالا و با مقاومتش درگیره، رد کنه راحت تر میره بالا
    از دجابر و دسانکو خارج شدم اونایی که یکی دو هفته پیش دجابر 1200 فروختن کجان؟امروز تا 1360 خریدار داشت.
    چکاپا بخاطر مجمع فشار فروش داشت این هفته و بعد از مجمع خیلی بهتر و روونتر معامله میشه. چکاپا در کف قیمت، جز مفت ترین سهام بازاره و حکم غویتا را در کف قیمت داره که امروز براش صف کشیده بودن. بعد از مجمع حواستون باشه از دستش ندین و حتما داخل سبد داشته باشید
    صدرا هم داره توسط بازار با صبر و حوصله در کف قیمت جمع میشه. باید بره بالا، زمان زیادی نمیتونه این قیمت ها بمونه

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Comprehension of Markets نمایش پست ها

هدف ما تبدیل اوراق و صندوق درامد ثابت به سهام است و سود چند برابری نسبت به اینها. در آینده نزدیک این پست را بالا میارم و نسبت به سود صندوق ها قیمت ها را مقایسه میکنم.
    درود
    سهام اشاره شده در کمتر از یک ماه بین 10-20 درصد رشد داشتن. سهمی مثل غویتا تا حدود 30 درصد هم نسبت به کف بالا اومد. هدف ما همونطور که اشاره شد سود چند برابری نسبت به صندوق درامد ثابت بود که کاملا به تارگتمون رسیدیم
    در بین سهام اشاره شده به نظرم میشه فارغ از نوسانات سهم به صدرا دید بلند مدت داشت و تا 10 درصد سرمایه را بهش اختصاص داد. از معدود سهام موجود در بازار که پتانسیل رشد میتونه داشته باشه البته اگر اجازه بدن.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

با درود
    مواردی که مینویسم طبیعتا به مذاق سهامداران خوش نمیاد ولی طبق معمول نظرم راعنوان میکنم شاید به درد اندک افراد بخوره.
    خیلی ها در کانال های چند ده هزار نفریشون وعده رشد خوب بازار را از بعد از عید دارن میدن و با نمودارهای مختلف وعده تارگت های بالا میدن ولی واقعیت من چیزی جز نوسان نمیتونم متصور باشم. از نمودار و تکنیکال که بگذریم بازار به دلایل فاندامنتالی مختلف نمیتونه رشد بالایی داشته باشه:
    1- تنش های سیاسی که بارها در این تاپیک اشاره کردیم و نقطه مهم شروع اون هم مهر 1401 بود که اعلام بن بست مذاکرات برجام به کنگره از طرف دولت آمریکا را به عنوان نقطه عطف تاریخی در این تاپیک عنوان کردیم و گفتیم نگهداشتن ریال و سهام از این به بعد به صلاح نخواهد بود.
    2- سود بانکی 30 درصدی که به معنای کاهش P/e بازار به حدود 3 خواهد بود.
    با توجه به جمیع موارد گفته شده و البته نمودارها و تکنیکال به نظرم کلیت بازار اصلاح دوباره ای در پیش خواهد داشت. فقط بازی خودرویی و سفته بازی احتمالی روی این گروه ممکنه اصلاح بازار را به تاخیر بندازه و گرنه در صورتیکه روی گروه خودرویی تحرکاتی که از قبل از عید شروع شده ادامه پیدا نکنه اصلاح کلیت بازار از نظر من حتمی خواهد بود و البته که تک سهم های استثنا همیشه وجود دارند و صحبت ما روی کلیت بازاره.طبیعتا ممکنه نظر ما درست در نیاد ولی این نظر را در زمانی دارم میدم که اکثریت تحلیلگران تکنیکالیست با توجه به موج صعودی اخیر دارن با نمودارهاشون وعده رشد خوب و صعود بازار را میدن.
    مراقب سرمایه ها و از اون مهمتر سلامتی خودتون باشید

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Comprehension of Markets از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 11 نخست ... 891011

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)