صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

موضوع: انتخابات 2024 امریکا

ستاره‌دار(92) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,715 بار در 26,717 ارسال

پاسخ : انتخابات 2024 امریکا

ماکرون: بعید است ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا پیروز شود!

ماکرون در پاسخ به این سوال که چه کسی می‌تواند در مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین میانجی‌گری کند، ابراز تردید کرد که دونالد ترامپ بتواند بار دیگر وارد کاخ سفید شود.

به گزارش ایسنا، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگویی با فرانس ۲ و TF۱ مسکو را «متخاصم» خواند اما از بیان اینکه این کشور «یک دشمن» است، امتناع کرد.

او بار دیگر از رد استقرار ناتو در اوکراین امتناع ورزید و تاکید کرد که پاریس آماده اتخاذ هر تصمیم لازم برای جلوگیری از پیروزی روسیه است.

رئیس جمهور فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که در این مرحله هیچ فرصتی برای مذاکره با کرملین نمی‌بیند.

ماکرون با بیان اینکه امیدوار است روزی زمان مذاکره با هر کسی که رئیس‌جمهور روسیه می‌شود، فرا برسد، گفت: من کاملا آماده گفت‌وگو هستم، اما ما به فردی صادق و صلح‌مدار برای انجام این کار نیاز داریم.

در این مصاحبه با اشاره به بی‌ میلی ماکرون برای برقراری ارتباط مستقیم با ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه، از وی پرسیده شد که آیا ایالات متحده می‌تواند به طور بالقوه در چنین مذاکراتی میانجی‌گری کند، به‌ویژه اگر دونالد ترامپ دوباره وارد کاخ سفید شود، گفت: تا آنجا که می‌دانم، فکر نمی‌کنم که ترامپ بار دیگر رئیس‌جمهور آمریکا شود.

با این حال، ماکرون گفت: هیچ چیز شخصی پشت تصمیم من برای خودداری از گفت‌وگو با پوتین وجود ندارد. بدون شک، من رئیس دولتی هستم که بیشتر از هر شخص دیگری با او صحبت کرده است.

در ژانویه سال جاری میلادی، ماکرون گفته بود که با هرکسی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، همکاری می‌کند و مدعی شده بود: من همیشه همین فلسفه را داشتم. من با کسی که مردم انتخابش می‌کنند، حرف می‌زنم.

ماکرون در ادامه صحبت‌هایش، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه را «متخاصمی» خواند که در صورت شکست نیروهای کی‌یف در این جنگ، در اوکراین متوقف نخواهد شد و از اروپایی‌ها خواست که «ضعیف» نباشند و برای پاسخ آماده باشند. اگر جنگ در اروپا گسترش یابد، روسیه مقصر خواهد بود. اگر امروز تصمیم می‌گرفتیم که پاسخ ندهیم، از قبل شکست را انتخاب می‌کردیم و من این را نمی‌خواهم.

رئیس جمهور فرانسه همچنین گفت که برای اروپا مهم است که خطوط قرمزی را ترسیم نکند که نشانه ضعف برای کرملین و تشویق آن به ادامه تهاجم به اوکراین است. من نمی‌خواهم این کار را انجام دهم. من از روسیه می‌خواهم که این جنگ را متوقف کند و از مواضع خود عقب نشینی و صلح کند. این یک مساله برای پوتین است.
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

ترامپ : اگر پیروز نشوم حمام خون راه می‌افتد / جلوی ورود خودرو چینی را می‌گیرم

ترامپ : عوارض 100 درصدی برای ورود خودروهای چینی وضع می کنم.

ترامپ هشدار داد اگر او پیروز انتخابات نشود در کشور حمام خون به راه خواهد افتاد.

به گزارش عصرایران، این تندترین تهدید و هشدار ترامپ درباره انتخابات آینده ریاست جمهوری امریکاست.

دونالد ترامپ هم اکنون تنها کاندیدای حزب جمهوری خواه برای انتخابات آینده ریاست ایالات متحده امریکاست. انتخابات در آبان آینده برگزار می شود تا مشخص شود چه کسی برای 4 سال آینده رهبری امریکا را برعهده خواهد داشت. به احتمال بسیار، رقابت ترامپ و جوبایدن (رئیس جمهور فعلی) تکرار خواهد شد.

ترامپ هنوز به طور رسمی و نهایی، به عنوان گزینه حزب جمهوری خواهان برای انتخابات آینده معرفی نشده است.

ترامپ: حمام خون راه خواهد افتاد

به گزارش رسانه های غربی، ترامپ در سخنرانی در ایالت اوهایو گفت: الان اگر من انتخاب نشوم این یعنی حمام خون برای همه. این کمترین اتفاقی است که ممکن است رخ دهد. اعلام می کنم حمام خون در کشور خواهد بود.

او ادامه داد: اگر در انتخابات پیروز نشوم مطمئن نیستم دیگر انتخاباتی در کشور برگزار شود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در فرودگاه بین‌المللی دیتون (۱۶ مارس ۲۰۲۴ ) در واندالیا، اوهایو با هواداران صحبت می‌کند. عکس: اسکات اولسون/گتی ایمج

ترامپ از کارخانه‌های خودروسازی در مکزیک و چین گلایه کرد و گفت در صورت بازگشت به کاخ سفید، عوارض گمرکی هنگفتی را بر هر خودروی ساخت چین که به ایالات متحده امریکا وارد می‌شود، وضع خواهد کرد.

ترامپ تاکید کرد اگر او در انتخابات پیروز شود چین نخواهد توانست هیچ یک از خودروهای خود را در ایالات متحده امریکا بفروشد.

او در طول سخنرانی خود وقتی درباره صنعت خودروسازی و ساخت کارخانه چین در مکزیک برای رقابت با صنعت خودروسازی آمریکا صحبت می کرد به "حمام خون" اشاره کرد.

ترامپ در سخنرانی خود خطاب به رئیس جمهور چین شی جین پینگ گفت: "چین در حال ساخت کارخانه های بزرگ خودروسازی در مکزیک است. فکر می کند می تواند خودروها را بدون عوارض گمرکی در امریکا بفروشد. بگذارید چیزی به چین بگویم. اگر به حرف من گوش می کنی رئیس جمهور شی. (جین پینگ)، من و تو با هم دوست هستیم اما شما روش کار اجرایی من را می دانی. در حال حاضر یک کارخانه ماشین سازی بزرگ در مکزیک در حال ساخت است که کارگران آمریکایی را استخدام نمی کند. شما فکر می کنید می توانید این خودروها را در داخل کشورمان بفروشید؟ برای هر خودرویی که وارد خاک ما می شود 100 درصد عوارض وضع می‌کنیم."

ترامپ خطاب به چین افزود: "اگر من انتخاب شوم نمی‌توانید این خودروها را بفروشید اما اگر انتخاب نشوم حمام خون برای همه خواهد بود. این کمترین اتفاقی خواهد بود. حمام خون در کشور راه خواهد افتاد. "

جدیدترین اظهارات جنجالی ترامپ یک روز پس از آن بیان شد که مایک پنس معاون او در دوره ریاست جمهوری گفت که نمی تواند «با وجدان راحت» از ترامپ در انتخابات آینده حمایت کند.
    مایک پنس در دوره ریاست ترامپ (2016 تا 2020) معاون رئیس جمهور بود.

مایک پنس به دلیل تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 به شدت از سوی رئیس سابقش (ترامپ) مورد انتقاد بود.
    وی خود نیز کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بود اما در رقابت درون حزبی جمهوری خواهان نتیجه دلخواه را کسب نکرد و انصراف داد.

مایک پنس روز جمعه گذشته در مصاحبه با شبکه امریکایی فاکس نیوز گفت: " تعجبی ندارد که امسال از دونالد ترامپ حمایت نخواهم کرد".
    او افزود ترامپ "دستورکاری را دنبال می‌کند که با دستورکار محافظه‌کاران در تضاد است؛ دستورکاری که در طول چهار سال تحت آن حکمرانی کردیم".

هفته گذشته، ترامپ تعداد کافی رای را برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه به دست آورد و بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری آتی، جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات، نامزد ریاست جمهوری خواهد شد.

با این حال، روزنامه آمریکایی دیلی بیست نوشت ترامپ در طول سخنرانی خود به دهها شکایتی که از او شده توجه بیشتری داشت. علاوه بر این، ترامپ تلاش کرد نشان دهد در صورت شکست دوباره مقابل بایدن در پاییز امسال، امریکا با وضعیت بسیار بدی روبه رو خواهد شد.

در انتخابات 2020 ترامپ از بایدن شکست خورد اما شکست خود را قبول نکرد و حاضر به تایید پیروزی جو بایدن نشد اما مایک پنس معاون ترامپ این پیروزی را تایید و انتقال قدرت به بایدن را مدیریت کرد.
    ترامپ در مراسم سوگند ریاست جمهوری بایدن و تحویل کاخ سفید به او شرکت نکرد و مایک پنس به جای وی، در این مراسم حاضر شد.

3. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

بیگانی، کارشناس بازار سرمایه: حضور ترامپ در انتخابات تمام بازارهای مالی ایران را تحت تاثیر قرار می دهد

امین بیگانی با بیان اینکه سال 1403، انتخابات آمریکا تاثیراتی را در بازار سرمایه در ایران خواهد داشت، به جماران گفت: حضور ترامپ در انتخابات عملا می تواند تمام بازارهای مالی ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

اینکه آبان سال 1403 چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد، کاملا روشن نیست، هر چند که احتمال برد ترامپ بیشتر به نظر می رسد، اما صرف حضور ترامپ در انتخابات باعث التهاب بازارها خواهد شد و بحث فروش و صادرات نفت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

هر چند که اکنون رئیس بانک مرکزی از صادرات و فروش نفت ابراز رضایت می کند و از کنترل قیمت دلار با ذخیره ارزی خوب سخن می گوید، اما باید توجه داشت که بازگشت ترامپ، به معنای تشدید تحریمها و افزایش فشارها به خریداران نفت ایران است و این پیامد منفی برای درآمد ارزی کشور خواهد داشت و می تواند بر رشد قیمت دلار تاثیرگذار باشد.| جماران

5. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

ترامپ:

هر یهودی که به دموکرات ها و بایدن رای می دهد باید تحت معاینه روانی قرار گیرد.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

ترامپ: بایدن تحت تاثیر موادمخدر است؛ قبل از مناظره باید تست بدهد / اگر من بودم، شخصا به پوتین زنگ می‌زدم و درباره حمله تروریستی هشدار می‌دادم

ترامپ، رقیب دموکرات خود، جو بایدن را به استفاده از مواد مخدر برای برگزاری مناسب سخنرانی سالانه متهم و تاکید کرد که قبل از هر گونه مناظره احتمالی با بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری، باید از او تست گرفته شود.

ایسنا: ترامپ، رقیب دموکرات خود، جو بایدن را به استفاده از مواد مخدر برای برگزاری مناسب سخنرانی سالانه متهم و تاکید کرد که قبل از هر گونه مناظره احتمالی با بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری، باید از او تست گرفته شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا مدعی شد که بایدن در طول سخنرانی سالانه خود «به شدت تحت تاثیر مواد مخدر» و بوده و آن را «بدترین خطابی که تا به حال دیده‌ام» عنوان کرد.

او در ادامه به رسوایی سال گذشته اشاره کرد که در آن سرویس مخفی یک بسته کوکائین در کاخ سفید کشف کرد و نشان داد که «احتمالاً به بایدن به نحوی برای عبور از سخنرانی سالانه کمک شده است.»

ترامپ گفت: «وضعیت سخنرانی را تماشا کردم، او در ابتدا بسیار پرانرژی و خوب بود اما در پایان به سرعت محو شد، چیزی در آنجا در حال وقوع است.»

براساس گزارش آرتی، یک بسته پلاستیکی حاوی کوکائین در یک قفسه تلفن در بال غربی کاخ سفید در تاریخ ۲ ژوئیه ۲۰۲۳ کشف شد. پس از آغاز تحقیقات، سرویس مخفی تنها پس از چند هفته پرونده را رها کرد و به این نتیجه رسید که رسیدن به صاحب این مواد تقریبا غیرممکن است. این اقدام خشم منتقدان بایدن را برانگیخت و بسیاری معتقد بودند که کوکائین ممکن است متعلق به پسر رئیس جمهور، هانتر باشد که اعتراف کرده است با سوء مصرف مواد دست و پنجه نرم کرده است.

کاخ سفید رسما هرگونه دخالت خانواده بایدن در این پرونده را تکذیب کرد و از «تحقیقات کامل» سرویس مخفی تمجید کرد. با این وجود، ترامپ اصرار دارد که بایدن باید قبل از مناظره‌های پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر آزمایش مواد مخدر انجام دهد. این میلیاردر قبلاً از رئیس جمهور خواسته بود تا «هر کجا و هر زمان» با او مناظره کند. بایدن هنوز با هیچ مناظره‌ای با رقیب خود موافقت نکرده است، اما ماه گذشته گفت که این موضوع به «رفتار ترامپ» بستگی دارد.

نظرسنجی‌های اخیر نشان داده است که اکثر رأی‌دهندگان نگران توانایی‌های ذهنی ترامپ و بایدن هستند که قرار است در انتخابات ریاست‌جمهوری در ۵ نوامبر به رقابت بپردازند.

نظرسنجی جدید نشان داد که ۶۳ درصد از رای دهندگان آمریکایی معتقد نیستند که بایدن ظرفیت ذهنی برای انجام کار موثر به عنوان رئیس جمهور را دارد. ۵۷ درصد هم در مورد ترامپ همین را گفتند.

«اگر من بودم، به پوتین درباره حمله تروریستی هشدار می‌دادم»

ترامپ همچنین گفت که اگر در موقعیتی قرار می‌گرفت، شخصاً به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در مورد حمله تروریستی احتمالی به تالار شهر کراکوس مسکو هشدار می‌داد.

خبرنگار به ترامپ گفت که واشنگتن «می‌دانست که حمله مسکو قرار است اتفاق بیفتد» و ابراز تردید کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با پوتین تماس گرفته باشد تا به او اطلاع دهد؛ او پرسید اگر شما بودید آیا شخصاً به رهبر روسیه در مورد توطئه تروریستی هشدار می‌دادید؟ ترامپ گفت: من به او زنگ می‌زدم. به او اطلاع می‌دادم.

در ۲۲ مارس، چهار مرد مسلح به محل برگزاری کنسرت Crocus City Hall در خارج از مسکو یورش بردند و تیراندازی کردند و ساختمان را به آتش کشیدند. حداقل ۱۴۴ نفر از جمله شش کودک در این کشتار کشته و بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شدند. این اقدام تروریستی مرگبارترین اقدام در خاک روسیه از اوایل دهه ۲۰۰۰ بود.

در حالی که شاخه مستقر داعش در افغانستان (ISIS-K) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت، الکساندر بورتنیکوف، رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB)، در ماه مارس ادعا کرد که ممکن است ایالات متحده، بریتانیا و اوکراین در این حمله دست داشته باشند.

در پاسخ به این ادعای کاخ سفید که پیش از قتل عام تالار شهر کراکوس، آمریکا درباره هدف احتمالی تروریستی به روسیه هشدار داده است، سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR)، این موضوع را تایید کرد، اما افزود: «اطلاعات بسیار کلی بود و به ما اجازه نمی‌داد تا به طور کامل افرادی را که در این جنایت وحشتناک مشارکت داشتند شناسایی کنیم.»

9. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)