صفحه 50 از 78 نخست ... 404748495051525360 ... آخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 774

موضوع: مجموعه نظــــــــــرات استاد عزیـــــــز holy

عضو عادی
    تشکر شده 60 بار در 14 ارسال
    استاد سلام
    ضمن تشکر از تحیلیهای بسیار عالی شما لطفاً در صورت امکان از وغدیر هم یه تحلیل بذارید

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید hos250 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hos250 نمایش پست ها
    استاد سلام
    ضمن تشکر از تحیلیهای بسیار عالی شما لطفاً در صورت امکان از وغدیر هم یه تحلیل بذارید
    سلام دوست عزیزم
    والا خودم هم خیلی دوست دارم بتونم چند تا تحلیل تقدیم کنم ،اما اگه اجازه بدین ابتدا این بحث مدیریت سرمایه رو تموم کنم ،ممنون میشم ،چون نگرانیم از اینه بین بخشهای اون اگه فاصله بیوفته اون بازده ایی که انتظار دارم رو به همراه نداشته باشه ،بعد از اتمام اون تاپیک حتما اولین سهمی رو که باهم بررسی میکنیم طبق دستور شما همین سهم غدیر خواهد بود .
    امیدوارم من رو ببخشین و عذرخواهیم رو به دلیلی که بیان کردم بپذیرین
    سعی کنیم جزو تغییراتی باشیم که میخواهیم در این دنیا ببینیم .....

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,961 بار در 19,068 ارسال
    سلام بر استاد عزیز
    بنده تازه با شخص شخیص شما اشنا شدم وقتی تحلیل صدرای شما رو خوندم.
    مارو هم به عنوان شاگرد بپذیرید البته من تکنیکال بلد نیستم (-:
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

5. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    سلام بر استاد عزیز
    بنده تازه با شخص شخیص شما اشنا شدم وقتی تحلیل صدرای شما رو خوندم.
    مارو هم به عنوان شاگرد بپذیرید البته من تکنیکال بلد نیستم (-:
    شما استاد من هستین دوست عزیزم ،
    از آشنایی با شما خیلی خوشوقتم .....
    آرزوی سود و سلامت برای شما دوست عزیز دارم

7. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال meysam_sh_2020 آواتار ها
    تشکر شده 113,961 بار در 19,068 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    شما استاد من هستین دوست عزیزم ،
    از آشنایی با شما خیلی خوشوقتم .....
    آرزوی سود و سلامت برای شما دوست عزیز دارم
    این نظر لطف شماست. شما وافعا انسان بزرگوار و دوست داشتنی هستید.
    برای شما سلامتی و تندرستی را ارزومندم.
    کانال بنده در تلگرام : T.me/investmentuntil1408

9. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید meysam_sh_2020 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_sh_2020 نمایش پست ها
    این نظر لطف شماست. شما وافعا انسان بزرگوار و دوست داشتنی هستید.
    برای شما سلامتی و تندرستی را ارزومندم.

بسیار از شما ممنونم دوست نازنینم ،امیدوارم همیشه سلامت و شاد باشید .....

در تاپیک مدیریت سرمایه ،بحث مربوطه رو چند وقتی هست آغاز کردیم و امروز رسیدیم به انواع معامله گران ،شاید برای دوستانی که علاقمند به مدیریت سرمایه نیستند هم جذاب باشه بدونند جزو کدوم دسته تریدر ها هستند ،لذا صرفا این بخش رو اینجا هم قرار میدم (این جلسه و جلسه بعد رو) تا دوستانی که به تاپیک مدیریت سرمایه تشریف نمیارند ،اگر دوست داشتند مطالعه کنند ......

جلسه یازدهم

مدیریت سرمایه جناب ماینر

از این جلسه قصد داریم بحث رو یه مقدار تخصصی تر و دقیقتر صرفا بر مبنای نظر استاد بزرگ جناب ماینر پیش بریم ،،اگه خلاصه ایی بخوام از مطالبی که گذشت رو عرض کنم

باید بگمدر این ده جلسه گذشته صرفا گفتیم که مدیریت سرمایه چه اهمیتی داره و استدلال کردیم ، بدون رعایت اون شانس بقاء و همینطور پیروزی در کل بازارهای مالی بسیار

ناچیز خواهد بود،اما رعایت اون علاوه بر اینکه باعث بقاء ما در بازار میشه و شانس پیروزیمون رو افزایش میده باعث میشه درآمد ما هم به شکل بهینه شده با میزان ریسک

افزایش پیدا کنه ،همچنین با مثال یاد گرفتیم اگر بخوایم مدیریت سرمایه رو بر مبنای درصدی خاص از سرمایمون محاسبه کنیم در بازار بورس ایران و در بازارهای جهانی چجوری

این کار رو انجام بدیم ،اما حالا میخوایم طبق مدیریت سرمایه جناب ماینر ،ببینیم باید برای هر معامله چقدر ریسک کنیم و همچنین همزمان چندتا پوزیشن باز میتونیم داشته باشیم

و چند درصد از سرمایمون رو میتونیم در تمام معاملات باز در آن واحد در معرض خطر قرار بدیم و .........

برای شروع این بخش بد نیست اول ببینیم ما جزو کدوم دسته از معامله گران هستیم ،جناب ماینر تریدرها رو به دوسته تایپ یک و تایپ دو تقیسم کردند که هر کدوم از این

گروهها علاوه بر اینکه تعریف خاصی براشون وجود داره ، نوع خاصی از معاملات هم با روحیاتشون سازگارترست و باید با ریسک مجزایی هم وارد خرید وفروش بشند که بعدا بیشتر صجبت خواهیم کرد ،اما فعلا چجوری میتونیم تشخیص بدیم از کدام نوع تریدر ها هستیم ؟

یک سری پرسش وجود داره که اون پرسشها رو من ذکر میکنم و دوستان در ذهنشون بهش پاسخ میدند ،بعد از اتمام این کار ارجعیت با هر دسته ایی که بود ما در اون دسته

قرار خواهیم گرفت ،اما پرسشها به قرار زیرست :

الف)آیا ما به شکل نیمه وقت مشغول کارترید هستیم و دلایل مختلف این امکان دائم نشستن پای چارت برامون نیست ؟

ب ) آیا ما در حالیکه معامله باز داریم (یا سهمی خریدیم و هنوز نفروختیم) فشار هیجانی زیادی تحمل میکنیم و هر افزایش و کاهش قیمت سهم یا هر تغییر وضعیت نمودار بر مت تاثیر هیجانی داره؟

ج ) آیا تصور میکنیم معامله کردن یه جور قمار کردن هستش ؟

ه ) آیا به نحوه معامله کردنتون یا استراتژی معاملاتیتون بعد از یک سری شکست پشت سرهم شک میکنین ؟

و )آیا هنگامی که میخواین معاملاتتون رو انجام بدین درگیر هیجانات شدید میشین ؟

1) آیا موفقیت در یک معامله براتون خوشحالی زائدالوصفی همراه داره یا در شما باعث غرور میشه ؟

2)آیا شکست در یک معامله براتون احساس غم و اندوه زیاد یا احیانا احساس ناامیدی به همراه داره؟

3)آیا شده برای اینکه معامله بیشتری انجام بدین از خوابتون بزنین ؟

4)آیا تا حالا شده بازار هیجانات فوق العاده شدیدی در حین معامله براتون ایجاد کنه ؟

خوب دوستان ،اگه به اکثر پرسشهای بالا پاسختون مثبت بوده ،شما تردیدر تایپ یک هستین و اگر منفی بوده تریدر تایپ دو ،هر کدوم از این دودسته مشخصات خاص خودشون رو

دارند و باید یکسری مسائل رو رعایت کنند که در ادامه عرض خواهم کرد ............

ادامه دارد .....

عضو جدید yasesepid آواتار ها
    تشکر شده 40 بار در 9 ارسال
    سلام خدمت جناب holy

با توجه به شروع موج b در شاخص کل , ازتون تقاضا دارم یکی از اون تحلیلهای زیباتون در باب شاخص کل و روند آیندش را برامون قرار بدید .

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید yasesepid از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    ادامه جلسه 11:

امیدوارم دوستانی که اهل مراسم عزاداری بودند با آرامش کامل به مراسم رسیده باشند و دوستانی که اهل تدبر بودند هم به تدبرشون و عزیزانی که اهل این هر

دو ،به هر دو موضوع و در هرصورت ، همه این عزیزان سبک شده باشند ،نقل است ،عشق انسان رو سبک میکنه اما سبک نمیکنه ،به عبارتی گرد و غبار ونفس

پرستی رو زائل میکنه و جوهر وجود رو جلا میبخشه و متجلی میکنه تا سبکبال و سبکبار بشیم که نیکو سعادتیست اما به هیچ عنوان مارو خفیف و خارو سبک

نمیکنه به همین دلیل آرزوم اینه همه عزیزانم سبک شده باشند ........

اما بریم به ادامه بحث ،خوب تا اینا تونستیم بشناسیم که خودمون از کدوم دسته تریدرها هستیم ،تریدر نوع یک یا نوع دو ،البته جزو تریدر نوع دو قرار گرفتن

دشوارتر هست و اصولا همه که کار ترید رو شروع میکنند در ابتدا تریدر نوع یک خواهند بود ،اما گذشت زمان باعث میشه عده ایی -و نه همه - تبدیل به ترید نوع

دوم بشند ،پس برای تبدیل شدن به تریدر نوع دوم فقط زمان شرط نیست ،تریدرهایی وجود دارند که بیش از 15 سال مشغول ترید هستند اما کماکان تریدر نوع یک

محسوب میشند ،علاوه بر گذر زمان و کسب تجربه یک سری شریط روحی و جسمی نیز در تریدر
    نیاز داره جمع بشه تا نام تریدر دو رو بشه بر اون گذاشت ،البته

با آرزوی موفقیت و سلامت برای عزیزانم

تفاوت زیادی شاید در کار نخواهد کرد که ما تریدر تایپ یک یا دو باشیم هر دو نوع باید استراتژی داشته باشند ،دیسیپلین و روانشناسی فردی رو رعایت کنند و بر

مبنای مدیریت سرمایه حجم پوزیشنهاشون رو تنظیم کنند اما تفاوت این دو در جزئیات هست که خدمتتون عرض میکنم ،قبل از اون یه مقدار دیگه از مشخصات

تریدرها خواهم گفت ......

متوجه شدیم تریدر نوع یک ،تریدریست که دیدش به ترید بیشتر حالت قمارگونه هست ،توقع ورود و بدست آوردن مبلغ بالایی پول در مدت کوتاهی داره ،این شخص

در هنگام ترید از ابتدایی که پوزیشن باز میکنه یا سهم میخره دچار انواع هیجانات هست و با بالاو پایین رفتن قیمت رفتار و اخلاقش میتونه دستخوش تغییرات بشه

و حداقل اگه این قضیه در بیرون بروز نکنه در درون خودش دائما از احساس شادی به احساس غم و بالعکس در حرکت خواهد بود ، این شخص تحمل شکستهای

متوالی رو نداره و بعد از چندین شکست علی الخصوص اگه پشت سرهم باشه به استراتژی معاملاتیش هرچه که باشه حتی اگه گرانقیمت ترین استراتژی سال

باشه باز شک میکنه و سعی در تغییر اون میکنه اگر ضرری متحمل بشه دائم سعی در جبران ضرر داره و نمیتونه رابطه احساسیش رو با تریدی که به پایان رسیده

قطع کنه ،این تریدر ما در اصل یک تریدر آماتور محسوب میشه حتی اگه سالیان سال هم ترید کرده باشه ،البته همونطور که عرض کردم بعضی تریدرهای ما تا آخر

عمر تریدشون در همین دسته باقی میمونند ،ایرادی هم نداره -هر چند بهتر اینه که به دسته تریدر دو برسند- اما با این وجود میتونند با رعایت قوانین خاص

گروهشون و با استفاده از استراتژی مخصوص گروهشون برنده باشند و سرمایشون رو رشد بدند .

اما تریدر نوع دوم ،تریدرهای با تجربه در این گروه جا میگیرند ،این تریدرها به ترید کردن فقط و فقط به چشم یک شغل نگاه میکنند ،همونطور که یک کارمند در

اثر انجام کار روزانش دچار هیجانات زیادی نمیشه این گروه هم دراثر انجام ترید بارهیجانی خاصی رو تحمل نمیکنند البته در کنارش باید گفت همونطور که کارمند

دراثر انجام درست کارش احساس رضایت خاطر کسب میکنه این تریدرها هم میتونند در اثر پیروزی احساس رضایت خاطر داشته باشند اما بسیار تفاوت وجود داره

بین این رضایت خاطر با اون هیجانات گروه قبل ،این تریدرها میدونند که کار اونها انجام ترید هست و چه در معامله ایی برنده و چه بازنده بشند با خروج از معامله

پرونده اون معامله در ذهنشون کاملا بسته شده و دیگه به اون فکر نخواهند کرد و تمرکزشون رو بر فرصت بعدی که قطعا وجود خواهد داشت میزارن ،اونها میدونند

اگه برنده بشند ، بخشی از وظیفه ماهانشون رو انجام دادند و اتفاق مهم و خاصی نیوفتاده تا هیجانزدشون کنه و اگر در یک یا چند معامله پشت هم بازنده بشند

باز میدونند این بازنده شدن بخشی از کار روزانشون هست وبخشی از پازلی هست که در طی ماه باید تکمیل بشه لذا استراتژیشون رو با دیسیپلین انجام میدند

تا به بخشهای برنده پازل این ماه برسند
    ،جتی تعداد زیادی استاپ خوردن و ضرر دادن پشت سرهم ذره ایی باعث نمیشه به استراتژیشون شک کنند چون تست

استراتزیشون رو قبلا در دراز مدت انجام دادند و میدونند استراتژیشون در مجموع باعث برد اونها خواهد شد و اکانتشون رو رشد خواهد داد ،این افراد بدون داشتن

هیجان زیاد درست مانند یک راننده با تجربه و حرفه ایی خودرو ترید رو به سمت خط پایان پیش میبرند و اگر روزی در چهره و رفتار اونها دقت کنین متوجه نخواهیم

شد که معامله قبلیشون با شکست یا پیروزی بسته شده است ......

با تعاریف بالا کاملا برای ما مشخص شد که از کدوم دسته تریدرها هستیم و همچنین اگه جزو دسته اول هستیم تا حدودی برامون وضعیت یک ترید ایده آل

مشخص شد و متوجه شدیم واقعا ما هم میتونیم تریدر باشیم و هم معاملات مالی زیادی انجام بدیم بدون اینکه استرس زیادی داشته باشیم همچنین میتونیم از

بهشت نعمات ترید بهره مند بشیم بدون اینکه در جهنم اضطراب دست و پا بزنیم
    ......

اما برای هر دسته از این دونوع تریدر استراتژی و مدیریت سرمایه باید مشخصاتی داشته باشه که در جلسه بعد عرض خواهم کرد..........

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasesepid نمایش پست ها
    سلام خدمت جناب holy

با توجه به شروع موج b در شاخص کل , ازتون تقاضا دارم یکی از اون تحلیلهای زیباتون در باب شاخص کل و روند آیندش را برامون قرار بدید .
    سلام دوست عزیز
    ،چشم سعی میکنم قبل از 8 صبح روز شنبه ،تحلیل قبلی که از شاخص تقدیم کرده بودم آپدیت کنم ،البته ظاهرا شاخص فعلا بر مبنای همون انتظار ما در حال حرکت هست ،اما سعی میکنم نکات نویی هم بر تحلیل قبل اضافه کنم .
    با آرزوی سلامتی برای شما

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط hos250 نمایش پست ها
    استاد سلام

سلام دوست عزیز

ابتدا قصد داشتم بعد از اتمام تاپیک مدیریت سرمایه تحلیل ها رو تقدیم کنم اما دوست بسیار عزیزی هم امر کردند و هم با دلایل بسیار منطقیشون راهنمایی فرمودند و بنده هم اطاعت امر می کنم ،
    فرمایششون کاملا منطقی و دقیق بود البته چون از ایشون اجازه ندارم نمیتونم عین فرمایششون رو نقل قول کنم اما طبق فرمایش ایشون و با تشکر از لطفی که در راهنمایی بنده داشتند حتما تا شنبه قبل از بازشدن بازار ،تحلیل رو تقدیم خواهم کرد .

براتون آرزوی موفقیت و سلامت دارم

16. 19 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 50 از 78 نخست ... 404748495051525360 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)