صفحه 11 از 38 نخست ... 89101112131421 ... آخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 374

موضوع: فیلتر نویسی در tsetmc

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : فیلتر نویسی در tsetmc

نقل قول نوشته اصلی توسط iran1400up نمایش پست ها
    سئوال دومی که از حضورتون دارم:
    در یکی از کانالها یا گروههای تلگرامی - الان حضور ذهن ندارم - فیلترهای زیر بعنوان چکش و چکش سفید گفته شده بود:
    چکش: (3تا فیلتر مختلف بدستم رسیده)
    var e = [ih][0].PriceMin;
    var i;
    for (i=0; i<9; i++)
    e = Math.min (e,[ih][i].PriceMin);
    ((((pf) == (pmax) && (pf) > (pl) && (pl)-(pmin) > ((pf)-(pl))*2) ||
    ((pl) == (pmax) && (pl) > (pf) && (pf)-(pmin) > ((pl)-(pf))*2)) && (tno) > 30) && (pl) < e*1.1
    و همینطور:
    var a = Math.max((pmax),[ih][0].PriceMax,[ih][1].PriceMax,[ih][2].PriceMax,[ih][3].PriceMax);
    var b = [ih][3].PriceFirst;
    var c = Math.min((pmin),[ih][0].PriceMin,[ih][1].PriceMin,[ih][2].PriceMin,[ih][3].PriceMin);
    (((b == a && (a-(pl)) < (((pl)-c)/2))) || ((pl) == a && (a-b) < ((b-c)/2))) && (tno) > 100
    و همینطور:
    (pl) > 1.02 * (pf) && (tno) > 10 && (pl)! = (tmax)
    ---------------
    چکش سفید:
    (pf) < 1.01 * (pmin) && (plp) <= 1 && (tno) > 10 && (pl) > 1.02 * (pmin)
    ---------------
    اما سئوالاتم
    اول اینکه: چطور میشه مطمئن شد که اینها درست هستن؟
    دوم اینکه: تو چه تایم فریمی نوشته شدن و جواب میدن؟ (از کجاش مشخص میشه؟)
    سوم اینکه: برای مرد آویز (Hanging Man) هنوز نتونستم فیلتری پیدا کنم. اگر شما یا دوستان دیگه دارنش، ممکنه محبت کنید تو تاپیک بفرستید؟

در مورد پرسش‌ها (نخست تشکر می‌کنم که این‌قدر زیبا پرسیدید. خیلی واضح و طبقه‌بندی شده و قابل فهم. سپاس.)
    ۱- برای اطمینان... کاری ندارد! یک نرم‌افزار یا تارنمای ترسیم نمودار را باز کنید. (مفید‌تریدر - ره‌آورد - تارنمای کارگزاری‌ها) این‌ور ببینید کدام نمادها را چکش سپید اعلام کرده. بعد در آن نرم‌افزار نگاه کنید ببینید درست گفته یا نه! (من اکنون خاطرم نیست چکش سپید چه شکلی بود ولی در گوگل بزنید
    white hammer pattern می‌آورد. اکنون نگاه کردم یک سایه بلند باید زیرش داشته باشد تقریبا رویش سایه نداشته باشد و قیمت گشایش زیر قیمت پایانی باشد.)
    ۲- همه‌ی اینها در قاب زمانی (Time Frame) روزانه نوشته شده‌اند. نوشتن قاب زمانی هفتگی در این تارنما و با پالایه‌نویسی بسیار کار سختی است و اگر قرار باشد درست نوشته بشود (یعنی به جایش میانگین گیری ساده‌ی چند روزه نشود.) یک برگه کامل یا بیشتر، کد نویسی لازم دارد! پس این نیست.
    ۳- مرد آویزان در خاطرم هست. ولی اگر خواستید این را با هم گام به گام پیش برویم که حالت آموزشی هم داشته باشد! در آغاز شما این اطلاعات را در مورد این الگوی شمعی بفرمایید:
    قیمت‌ها به ترتیب چگونه باشند؟ در آغاز بالاترین باید باشد سپس قیمت گشایش/پایانی و سپس...
    این قیمت‌ها چقدر باید از هم فاصله داشته باشند؟ (سایه بالا و پایین باید چقدر باشد؟) چند ریال؟ چند درصد؟ (درصد نسبت به چه؟) چقدر؟
    آیا پیش از پیدایش الگو باید شاهد چیز خاصی باشیم؟ (مثلا سقوط یک هفته‌ای قیمت؟ یا رشد یک ماهه‌ی قیمت؟ و ...) (البته این موردش یک مقدار حرفه‌ای است... و باشد برای بعدها...)
    همین‌ها را که بنویسید می‌بینید شد کد کامل! (مثلا بنویسید pmin > 0.5/100 *pl یعنی مثلا قیمت کمترین از آخرین نیم‌درصد دست‌کم بزرگتر باشد... مثلا...)
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 72 بار در 45 ارسال

ضمن تشکر بابت بیان شیوایی که دارید و وقتی که گذاشتید و اینکه توجه میکنید کلمات رو به معادل فارسی بنویسید؛ هرچند خواننده اولش ممکنه گیج بشه: جستار و پالایه و... اما به هرحال، بسیار جالبه و پاس داشتن زبان پارسی

درباره مرد آویز، فقط این مطالب رو تو ذهنم هست راستش:
    در سقف ایجاد میشود و نشان دهنده برگشت روند از صعودی به نزولی
    رنگ بدنه کم اهمیت، هرچند نزولی باشد، بیشتر برگشت روند را تایید میکند
    شاخ بسیار کوتاه؛ هرچه کوتاهتر باشد، تایید بیشتر میکند
    دم بسیار بلند (حدود 3 برابر بدنه)؛ هرچه بلندتر باشد، تایید بیشتر میکند
    اگر قبلش گپ زده شده باشد، تایید بیشتر میکند

*** البته این موارد، چیزهایی هستن که تو ذهن من هستن و ممکنه یک یا چند موردشون درست نباشد؛ خواهشمندم کاربران این موارد رو تا خودشون تحقیق صحت نکردن، درست قلمداد نکنند ***

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید iran1400up از ایشان تشکر کرده اند:

ضمن تشکر بابت بیان شیوایی که دارید و وقتی که گذاشتید و اینکه توجه میکنید کلمات رو به معادل فارسی بنویسید؛ هرچند خواننده اولش ممکنه گیج بشه: جستار و پالایه و... اما به هرحال، بسیار جالبه و پاس داشتن زبان پارسی

درباره مرد آویز، فقط این مطالب رو تو ذهنم هست راستش:
    در سقف ایجاد میشود و نشان دهنده برگشت روند از صعودی به نزولی
    رنگ بدنه کم اهمیت، هرچند نزولی باشد، بیشتر برگشت روند را تایید میکند
    شاخ بسیار کوتاه؛ هرچه کوتاهتر باشد، تایید بیشتر میکند
    دم بسیار بلند (حدود 3 برابر بدنه)؛ هرچه بلندتر باشد، تایید بیشتر میکند
    اگر قبلش گپ زده شده باشد، تایید بیشتر میکند

*** البته این موارد، چیزهایی هستن که تو ذهن من هستن و ممکنه یک یا چند موردشون درست نباشد؛ خواهشمندم کاربران این موارد رو تا خودشون تحقیق صحت نکردن، درست قلمداد نکنند ***
    خوب... بگذارید همین‌هایی که گفتید را ترجمه کنیم.
    سایه‌بالایی بسیار کوتاه.
    این یعنی چه؟ یعنی اینکه فاصله‌ی قیمت بالاترین (بالاترین جای شمع) با قیمت زیرش (که حالا یا قیمت پایانی است یا قیمت گشایش، بسته به اینکه کدام بالاتر باشند) زیاد نباشد.
    یعنی چه؟ یعنی اینکه ما در آغاز می‌بینیم قیمت گشایش بالاتر است یا قیمت پایانی؟ هر کدام بالاتر بود به عنوان قیمت بالای بدنه در نگر می‌گیریم.
    یعنی چه؟ یعنی بخش آغازین کد ما این‌گونه می‌شود که قیمت بالای بدنه برابر است با قیمت پایانی در صورتی که قیمت پایانی از قیمت گشایش بیشتر بود و در غیر این صورت قیمت بالای بدنه برابر است با قیمت گشایش.
    یعنی چه؟ یعنی این:

var gheimat_balaye_badane =0;

if((pc)<(pf)){

gheimat_balaye_badane =(pf);

}else{

gheimat_balaye_badane =(pc);

}
    که ما این را خلاصه‌اش می‌کنیم به شکل زیر:

gheimat_balaye_badane =(pc);
    if((pc)<(pf)){
    gheimat_balaye_badane =(pf);
    }

این از این. اگر خواستید باقی بخش‌هایش را که گفتید را هم یک تلاش بکنید. و شبیه همین بنویسید که هم برنامه‌نویسی‌اش را و هم خودش را و هم رفع اشکال احتمالی آتی‌اش یاد بگیرید. اگر هم نخواستید بگویید کلا خودم باقی‌اش را بنویسم تقدیم می‌کنم. برایم فرقی نمی‌کند.

من متن کد بالا را مخصوصا حجیم‌تر نوشتم که دوستان آسان‌تر بخوانند و یاد بگیرند.
    در بالا طبق آموزش خود تارنمای بورس pc یعنی قیمت پایانی و pf یعنی قیمت گشایش. آموزش هم اگر اشتباه نکنم در خود همان تارنمای شرکت مدیریت فناوری (tsetmc) هست. اگر دوستان گشتند و پیدا نکردند بگویند من بفرستم خدمتشان.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سایه‌بالایی بسیار کوتاه.
    این یعنی چه؟ یعنی اینکه فاصله‌ی قیمت بالاترین (بالاترین جای شمع) با قیمت زیرش (که حالا یا قیمت پایانی است یا قیمت گشایش، بسته به اینکه کدام بالاتر باشند) زیاد نباشد.
    یعنی چه؟ یعنی اینکه ما در آغاز می‌بینیم قیمت گشایش بالاتر است یا قیمت پایانی؟ هر کدام بالاتر بود به عنوان قیمت بالای بدنه در نگر می‌گیریم.
    یعنی چه؟ یعنی بخش آغازین کد ما این‌گونه می‌شود که قیمت بالای بدنه برابر است با قیمت پایانی در صورتی که قیمت پایانی از قیمت گشایش بیشتر بود و در غیر این صورت قیمت بالای بدنه برابر است با قیمت گشایش.
    یعنی چه؟ یعنی این:

این از این. اگر خواستید باقی بخش‌هایش را که گفتید را هم یک تلاش بکنید. و شبیه همین بنویسید که هم برنامه‌نویسی‌اش را و هم خودش را و هم رفع اشکال احتمالی آتی‌اش یاد بگیرید. اگر هم نخواستید بگویید کلا خودم باقی‌اش را بنویسم تقدیم می‌کنم. برایم فرقی نمی‌کند.

در بالا طبق آموزش خود تارنمای بورس pc یعنی قیمت پایانی و pf یعنی قیمت گشایش. آموزش هم اگر اشتباه نکنم در خود همان تارنمای شرکت مدیریت فناوری (tsetmc) هست. اگر دوستان گشتند و پیدا نکردند بگویند من بفرستم خدمتشان.
    متشکرم. سعی میکنم ببینم میتونم - با راهنماییهای شما - خودم ادامشو بنویسم یا نه. فقط اینکه تعریفاتی که از کندل مرد آویزان داشتم، درست بود؟
    ضمنا ممنون بابت اینکه روی افزایش اعتماد به نفس کاربران کار میکنید

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید iran1400up از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید
    تشکر شده 97 بار در 18 ارسال

با عرض سلام و خدا قوت خدمت حسین آقا

من یه سوالی از حضورتون داشتم، فرمولی برای دیدن سهامی که مثلا تو مدت 3 ماه بیش از 30% رشد نکردن هست؟
    البته من دانش برنامه نویسی ندارم و تو این تاپیک از دانش شما و دیگر دوستان خیلی بهره مند شدم

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید arashh از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط arashh نمایش پست ها
    با عرض سلام و خدا قوت خدمت حسین آقا

من یه سوالی از حضورتون داشتم، فرمولی برای دیدن سهامی که مثلا تو مدت 3 ماه بیش از 30% رشد نکردن هست؟
    البته من دانش برنامه نویسی ندارم و تو این تاپیک از دانش شما و دیگر دوستان خیلی بهره مند شدم
    سلام. محمد حسین هستم. متشکرم.
    ببینید... حدیث داریم که نیمی از پاسخ در خوب پرسیدن است. (نه از من. آدم از خودش خوب بپرسد.) اکنون باید از شما بپرسیم دقیقا منظورتان چیست؟
    یعنی قیمت لحظه‌ای اکنون نسبت به کمترین قیمت در مدت سه ماه بالاتر از سی درصد نباشد؟
    یا قیمت لحظه‌ای اکنون از قیمت لحظه‌ای ۹۰ روز پیش (سه ماه پیش) سی درصد بالاتر نباشد؟
    یا میانگین قیمت این روزها از میانگین قیمت آن روز ها (سه ماه پیش) سی درصد بالاتر نباشد؟
    چند حالت دیگر هم می‌تواند باشد. یک مقدار جزئیات دیگر هم هست که باید مشخص شود.
    به هر روی. چون مورد نخست از دیگران محتمل‌تر است من همان را پی می‌گیرم.

خدمت شما:
    minimum = maximum =(pl);
    min_distance = max_distance =0;
    if(typeof[ih]!="undefined")for(n =0; n <60; n++)if(typeof[ih][n]!="undefined"){
    if(minimum >[ih][n].PriceMin &&[ih][n].PriceMin !=0){
    minimum =[ih][n].PriceMin;
    min_distance = n;
    }
    if(maximum <[ih][n].PriceMax){
    maximum =[ih][n].PriceMax;
    max_distance = n;
    }
    }
    min_percent =Math.round(100*((pl)- minimum)/ minimum);
    max_percent =Math.round(100*(maximum -(pl))/(pl));
    (cfield0)= minimum ==0?" ":"کف "+ minimum +"("+ min_percent +"%)"+" "+"("+ min_distance +"روز پیش"+")";
    (cfield1)= maximum ==1?" ":"سقف "+ maximum +"("+ max_percent +"%)"+" "+"("+ max_distance +"روز پیش"+")";;
    min_percent <=30;

«محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سایه‌بالایی بسیار کوتاه.
    یعنی چه؟ یعنی این:

بگذارید این را کاملش را بگذارم:

الگوی شمعی چکش سپید

badane_bala =(pc);
    badane_paiin =(pf);

if((pc)<(pf)){
    badane_bala =(pf);
    badane_paiin =(pc);
    }

badane = badane_bala - badane_paiin;

saye_bala =(pmax)- badane_bala;
    saye_paiin = badane_paiin -(pmin);

saye_bala_koochak = saye_bala <0.007*(py);
    saye_paiin_bozorg = saye_paiin >0.020*(py);
    badane_koochak = badane <0.03*(py);
    badane_sepid =(pc)>(pf);

chakosh_sepid = saye_bala_koochak && saye_paiin_bozorg && badane_koochak && badane_sepid;

chakosh_sepid;

توضیح اینکه:
    ۱- جوری نوشتم که هر کسی بخواند بفهمد چه به چه است. و یک جورهایی حالت آموزشی دارد. به خصوص اینکه نام متغیرها را فینگلیش انتخاب کردم که فهمش ساده باشد. اگر کسی قصد یادگیری دارد یک مقدار روی کدهای بالا بیاندیشد. بسیار راهگشاست.
    ۲- الگوی چکش سپید لزوما با روند خاصی نباید باشد ولی اگر خواستیم این الگو در کف اتفاق بیافتد باید این کد را با آن کدی که پیش‌تر برای تشخیص سقف و کف گفتیم (در یکی دو نوشته بالاتر هم هست) ترکیب کنیم. به این شیوه که یکی را بالا بنویسیم و یکی را زیر و سپس دو خط انتهایی این دو را با هم ترکیب کنیم. ترکیب این‌گونه می‌شود:
    خط آخر این را با خط آخر آن را حذف می‌کنیم و به جای این دو خط آخر را این‌گونه می‌نویسیم:
    min_percent <=5 && chakosh_sepid;
    اصلا بگذار حالت ترکیب شده‌اش را هم بگذارم:

minimum = maximum =(pl);

min_distance = max_distance =0;
    if(typeof[ih]!="undefined")
    for(n =0; n <60; n++)
    if(typeof[ih][n]!="undefined"){
    if(minimum >[ih][n].PriceMin &&[ih][n].PriceMin !=0){
    minimum =[ih][n].PriceMin;

min_distance = n;
    }
    if(maximum <[ih][n].PriceMax){
    maximum =[ih][n].PriceMax;
    max_distance = n;
    }

}

min_percent =Math.round(100*((pl)- minimum)/ minimum);
    max_percent =Math.round(100*(maximum -(pl))/(pl));
    (cfield0)= minimum ==0?" ":"کف "+ minimum +"("+ min_percent +"%)"+" "+"("+ min_distance +"روز پیش"+")";
    (cfield1)= maximum ==1?" ":"سقف "+ maximum +"("+ max_percent +"%)"+" "+"("+ max_distance +"روز پیش"+")";

// __________________________________________________ ____________________

badane_bala =(pc);

badane_paiin =(pf);

if((pc)<(pf)){
    badane_bala =(pf);
    badane_paiin =(pc);
    }

badane = badane_bala - badane_paiin;

saye_bala =(pmax)- badane_bala;
    saye_paiin = badane_paiin -(pmin);

saye_bala_koochak = saye_bala <0.007*(py);

saye_paiin_bozorg = saye_paiin >0.020*(py);
    badane_koochak = badane <0.03*(py);
    badane_sepid =(pc)>(pf);

chakosh_sepid = saye_bala_koochak && saye_paiin_bozorg && badane_koochak && badane_sepid;

min_percent <=5&& chakosh_sepid;
    ۳- چهار مقدار در خط‌های آخر کد به رنگ قرمز مشخص شده‌اند. این‌ها را به همراه آن عدد ۶۰ بالا را باید تغییر دهید تا به عدد مطلوب برسید.
    ۵ یعنی از کف روزهای گذشته ۵ درصد بالاتر نباشد.
    ۶۰ یعنی در ۶۰ روز کاری گذشته دنبال کف بگردد.
    ۰٫۰۰۷ یعنی سایه بالا ۰٫۷ درصد بیشتر نباشد.
    ۰٫۰۲۰ یعنی سایه پایین از دو درصد بیشتر باشد.
    ۰٫۰۳ یعنی بدنه ۳ درصد بیشتر نباشد.

۵- با مشخصات فوق تنها یک نماد پیدا شد و آن هم برای امروز دابور بود. اگر شرط کف بودن را بر داریم می‌شوند سه تا: سهگمت و دابور و پارسیان.

۶- تا یک مدت شاید دیر جواب دادم یا جواب ندادم. (چون در این جستار بیشتر از کوپنم صحبت کردم فعلا) اگر پاسخ نیامد حمل بر بی‌احترامی نفرمایید.

یا علی
    «محمد حسین» هستم.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی

بگذارید این را کاملش را بگذارم:

الگوی شمعی چکش سپید

توضیح اینکه:
    ۱- جوری نوشتم که هر کسی بخواند بفهمد چه به چه است. و یک جورهایی حالت آموزشی دارد. به خصوص اینکه نام متغیرها را فینگلیش انتخاب کردم که فهمش ساده باشد. اگر کسی قصد یادگیری دارد یک مقدار روی کدهای بالا بیاندیشد. بسیار راهگشاست.
    ۲- الگوی چکش سپید لزوما با روند خاصی نباید باشد ولی اگر خواستیم این الگو در کف اتفاق بیافتد باید این کد را با آن کدی که پیش‌تر برای تشخیص سقف و کف گفتیم (در یکی دو نوشته بالاتر هم هست) ترکیب کنیم. به این شیوه که یکی را بالا بنویسیم و یکی را زیر و سپس دو خط انتهایی این دو را با هم ترکیب کنیم. ترکیب این‌گونه می‌شود:
    خط آخر این را با خط آخر آن را حذف می‌کنیم و به جای این دو خط آخر را این‌گونه می‌نویسیم:

اصلا بگذار حالت ترکیب شده‌اش را هم بگذارم:

۳- چهار مقدار در خط‌های آخر کد به رنگ قرمز مشخص شده‌اند. این‌ها را به همراه آن عدد ۶۰ بالا را باید تغییر دهید تا به عدد مطلوب برسید.
    ۵ یعنی از کف روزهای گذشته ۵ درصد بالاتر نباشد.
    ۶۰ یعنی در ۶۰ روز کاری گذشته دنبال کف بگردد.
    ۰٫۰۰۷ یعنی سایه بالا ۰٫۷ درصد بیشتر نباشد.
    ۰٫۰۲۰ یعنی سایه پایین از دو درصد بیشتر باشد.
    ۰٫۰۳ یعنی بدنه ۳ درصد بیشتر نباشد.

۵- با مشخصات فوق تنها یک نماد پیدا شد و آن هم برای امروز دابور بود. اگر شرط کف بودن را بر داریم می‌شوند سه تا: سهگمت و دابور و پارسیان.

۶- تا یک مدت شاید دیر جواب دادم یا جواب ندادم. (چون در این جستار بیشتر از کوپنم صحبت کردم فعلا) اگر پاسخ نیامد حمل بر بی‌احترامی نفرمایید.

یا علی
    سلام. عالی مثل همیشه. فقط یک سئوال و یک خواهش:

سئوال: در بند 2 گفتید طی 60 روز کاری گذشته دنبال کف بگرد؛ درسته و اینکار انجام میشه؛ منتها سئوالم اینه: تو آموزش مختصری که تو خود سایت فن آوری درباره فیلترها گذاشتن، یجاییش نوشتن: قیمتها بیشتر از 21 روز قبل در دسترس نیستن؛ درحالیکه هستن. شما میدونید منظورشون چی بوده؟

خواهش: اگر ممکنه مدتی در دسترس نباشید - ان شاءا... که خیره - لطفا پس در اولین فرصت ممکنه زحمت فیلتر مرد آویزان رو هم خودتون بکشید. راستش هرکاری کردم به اون زیبایی و خوانایی شما نتونستم دربیارم و کلا ولش کردم تا بیام از خودتون بپرسم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید iran1400up از ایشان تشکر کرده اند:

سلام. عالی مثل همیشه. فقط یک سئوال و یک خواهش:

سئوال: در بند 2 گفتید طی 60 روز کاری گذشته دنبال کف بگرد؛ درسته و اینکار انجام میشه؛ منتها سئوالم اینه: تو آموزش مختصری که تو خود سایت فن آوری درباره فیلترها گذاشتن، یجاییش نوشتن: قیمتها بیشتر از 21 روز قبل در دسترس نیستن؛ درحالیکه هستن. شما میدونید منظورشون چی بوده؟

خواهش: اگر ممکنه مدتی در دسترس نباشید - ان شاءا... که خیره - لطفا پس در اولین فرصت ممکنه زحمت فیلتر مرد آویزان رو هم خودتون بکشید. راستش هرکاری کردم به اون زیبایی و خوانایی شما نتونستم دربیارم و کلا ولش کردم تا بیام از خودتون بپرسم.
    من ندیدم جایی نوشته باشد ۲۱. چیزی که دیدم نوشته بود ۶۰ روز کاری گذشته که گفته بود معادل سه ماه گذشته است.
    در مورد مرد آویزان هم اگر دقت کنید می‌بینید همین است. فقط همان تنظیمات نهایی اش فرق می‌کند. اگر اشتباه نکنم مرد آویزان تنها فرقش این است که در انتهای روند افزایشی ایجاد می‌شود و روند را کاهشی می کند. همین.
    بلی.
    این را نگاه کنید:

The hanging man and the hammer are both candlestick patterns that indicate trend reversal. The only difference between the two is the nature of the trend in which they appear. If the pattern appears in a chart with an upward trend indicating a bearish reversal, it is called the hanging man. If it appears in a downward trend indicating a bullish reversal, it is a hammer. Apart from this key difference, the patterns and their components are identical. (For more, see: The 5 Most Powerful Candlestick Patterns.)

از اینجا: https://www.investopedia.com/article...ck-pattern.asp

یکی هستند. اگر خواستید چکش هایی که به سقف خورده (مرد آویزان) را پیدا کنید کافی است در خط آخر کدهای پیشین به جای:

min_percent <=5
    بنویسید:
    max_percent <=5

یا علی.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 97 بار در 18 ارسال

با سلام و تشکر بابت راهنمایی خوب شما

ببخشید اگر سوالم خوب نتونستم بیان کنم، بله منظور من دقیقا همان مورد نخست بود که شما فرمودید و زحمت فرمولشو کشیدید.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید arashh از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 38 نخست ... 89101112131421 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)