صفحه 1 از 51 123411 ... آخرین
نتایج از شماره 1 تا 10 از مجموع 509

موضوع: ****گرو خودرویی (خودرو،سایپا،زامیاد....)****

 1. #1
  عضو فعال FENCER آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  ارسال
  600
  تشکر
  1,322
  تشکر شده 3,239 بار در 610 ارسال

  ****گرو خودرویی (خودرو،سایپا،زامیاد....)****

  بنده دیدم تاپیکهای خودرویی مجزا هستند و برای تجمیع اطلاعات تاپیک جدا گانه ایجاد نمودم
  مدیریت به تشخیص خود اقدام فرماید.
  شخصیت مرد سرنوشت اوست

 2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید FENCER از ایشان تشکر کرده اند:


 3. #2
  عضو فعال FENCER آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  ارسال
  600
  تشکر
  1,322
  تشکر شده 3,239 بار در 610 ارسال
  سود سال 90 سایپا : 550 ريال (17% کاهش)

  اما اتفاقی که امروز افتاد نشان داد که عزمی برای صعود مجدد هم برای سهم و هم برای بازار وجود دارد
  شخصیت مرد سرنوشت اوست

 4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید FENCER از ایشان تشکر کرده اند:


 5. #3
  عضو فعال FENCER آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  ارسال
  600
  تشکر
  1,322
  تشکر شده 3,239 بار در 610 ارسال
  امروز کارگزاری مفید از خریداران سایپا برای سرمایه گذاری سایپا بود فکر کنم نزدیک 40میل برداشت.
  شخصیت مرد سرنوشت اوست

 6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید FENCER از ایشان تشکر کرده اند:


 7. #4
  عضو جدید
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  ارسال
  13
  تشکر
  13
  تشکر شده 36 بار در 13 ارسال
  مدير عامل ايران ‎خودرو ديزل خبر داد:
  نخستين اتوبوس هيبريدي‎ بهزودي رونمايي مي‎شود


  خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
  سرويس: خودرو

  با اتمام پروژه طراحي و توليد نخستين اتوبوس شهري 457 مجهز به قواي محرکه هيبريد، ايران خودرو ديزل قادر به توسعه فناوري هيبريد در محصولات خود شد.

  به گزارش ايسنا، هاشم يکه زارع - مدير عامل ايران خودرو ديزل - با اعلام خبر بالا گفت: آزمون‎هاي مربوط به اين اتوبوس در زمينه تجهيزات و قطعات، يکپارچهسازي و کاليبراسيون، در کارگاهها و آزمايشگاههاي شرکت توسعه خودروکار با موفقيت به اتمام رسيده و بهزودي رونمايي مي‎شود.

  وي پروژه اتوبوس هيبريد را حاصل کار مشترک شرکت توسعه خودروکار، مرکز تحقيقات خودرو، سوخت و محيط زيست دانشگاه تهران و گروه پژوهشي خودرو و وسايط ريلي دانشگاه صنعتي اصفهان عنوان کرد که با حمايت طرح خودروي وزارت صنايع و معادن و شرکت بهينهسازي مصرف سوخت به انجام رسيده است.

  مدير عامل ايران خودرو ديزل اين اتوبوس را از نوع تمام هيبريد و سيستم سري ذکر کرد که در آن به جاي موتور 260 کيلوواتي om457 و گيربکس اتوماتيک، از موتور 130 کيلوواتي om904 به همراه سيستم هاي برقي و الکترونيکي کنترلي استفاده شده است.

  يکه زارع افزود: موتور برقي و مجموعه باتري اين اتوبوس از نوع ip65 و از بالاترين سطح عايق بندي و استاندارد برخوردار است.

  اين مقام مسوول يادآور شد: اين اتوبوس توسط موتور برقي شروع به حرکت مي‎کند و در صورتي که سطح انرژي ذخيره شده در باتريها پايينتر از حد تعريف شده باشد، موتور احتراقي توسط سيستمهاي الکترونيکي خودرو بهصورت خودکار روشن شده و باتري‎ها را شارژ ميکند. به دليل هوشمند بودن اين سيستم، عملکرد خودرو همانند ساير خودروها بوده و راننده هيچ تفاوت خاصي را احساس نمي‎کند.

  مدير عامل ايران خودرو ديزل خاطرنشان کرد: از آن جا که نيروي محرک خودرو توسط موتورهاي الکتريکي تامين ميشود و در چرخه کاري اتوبوس، موتور احتراقي عمدتا خاموش است، مصرف سوخت و آلايندگي اين خودرو به ميزان قابل توجهي کاهش مي‎يابد.

  وي افزود: در اين پروژه، تغييراتي در شاسي اتوبوس داده شده که بايد در خط توليد به اجرا درآيد؛ همچنين موتورهاي برقي، باتريها و ژنراتور و دو سيستم خنک کاري جديد اضافه و نرمافزار، سختافزار و سيستمهاي کمکي نيز با استفاده بهينه از فضا به گونهاي که ظرفيت مسافر تغيير نکند، جانمايي شده است.

  او با اشاره به اهميت کنترل و کاهش آلودگي هوا در شهرهاي بزرگ، گفت: اين اتوبوس براي استفاده شهري انتخاب شده، اما ميتوان با هدف کاهش مصرف سوخت از سيستم هيبريد در خودروهاي جادهاي نيز استفاده کرد.

  وي انجام پروژه طراحي و ساخت اتوبوس هيبريد را گامي بلند در تعميق همکاري ميان صنعت و دانشگاه دانست که عمليات طراحي و اجراي نرمافزار و سختافزار كنترلي شامل درايور موتورها و ژنراتور، سيستم مديريت باتري و نرمافزار كنترل، ضمن ايجاد ارزش افزوده بالا، كسب دانش فني هيبريد را در پي آورده است.

  او، بهرهگيري از سيستم هيبريد را رويكردي جهاني عنوان كرد و گفت: اتوبوسهاي اوريون در ناوگان حمل و نقل نيويورك، اتوبوسهاي الترا در ريودوژانيرو و اتوبوسهاي لندن هيبريد هستند و اين فنآوري به سرعت رو به توسعه است.

  يکه زارع افزود: با كنترل بهينه موتور احتراقي در ناحيه بهينه عملکرد، بازدهي اتوبوس هيبريد نسبت به نمونه ديزلي به طور قابل ملاحظه افزايش يافته و در چرخه حركتي تهران، تا 30 درصد كاهش مصرف سوخت و آلودگي در پي دارد.

  وي همکاري دانشگاه در پروژه اتوبوس هيبريد را ستود و گفت: در اين پروژه سعيشده تا حد امکان از قطعات و سيستمهاي بومي استفاده شود.

  او با اشاره به وجود سه سيستم خنك كاري مستقل در اتوبوس هيبريد، گفت: سامانه خنككاري اجزاي برقي انتقال قدرت شامل موتورهاي الکتريکي، ژنراتور و اينورتورها و سامانه خنككاري باتريها نيز در داخل کشور طراحي و ساخته شده است.

  يکه زارع گفت: چرخهاي اين اتوبوس توسط موتور الکتريکي به حركت درميآيند و با توجه به جدا بودن موتور احتراقي از چرخها، دور آن در حالت بهينه كاملا قابل كنترل است. در ضمن انرژي ترمزي نيز بازياب شده و شارژ باتريها از برق شهر نيز امكانپذير است.

  مدير عامل ايران خودرو ديزل کاهش مصرف سوخت، پايين بودن هزينه تعمير و نگهداري و کاهش هزينههاي اجتماعي ناشي از آلودگي هوا را عامل جبران افزايش قيمت محصول دانست و يادآور شد: کارهايي که در نمونه اول اتوبوس هيبريد در دو سال انجام شده در مورد نمونههاي بعدي در مدتي کم تر از چهار ماه امکانپذير است.

  وي توليد اتوبوس هيبريد را بسته به نياز بازار دانست و اظهار كرد: ايران خودرو ديزل توسعه اين سيستم در ساير محصولات خود را نيز در برنامه دارد.

 8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید حکیم از ایشان تشکر کرده اند:


 9. #5
  عضو فعال HOLY آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  ارسال
  1,101
  تشکر
  5,762
  تشکر شده 19,283 بار در 1,212 ارسال
  همونطور که همه مستحضر هستین امروز زامیاد متعاقب صف فروش شدن سایپا به صف فروش پیوست و همراه با جمع آوری صف سایپا اونهم صفش جمع شد ،اما وضعیت زامیاد از باب تکنیکال به قرار زیر هست........

  همونطور که در نمودار مشخصه حمایت قوی سهم در قیمت حدود 246 تومن قرار دارد که کف pennant قرار داره......  اما از بابت موج شماری ببینیم سهم در کدام موج قرار داره،اگه دورنمایی از سهم رو بخوایم ببینیم باید نمودار رو در تایم ویکلی نگاه کنیم میبینیم که سهم در موج سوم بزرگ قرار داره ، و هنوز اونو به اتمام نرسونده ........  اما برای اینکه وضعیت دقیقتری از آینده سهم داشته باشیم اون بخشی رو که در تصویر قبل مشخص کردم بزرگنمایی میکنم و در تایم دیلی به اون نگاه میکنیم ........  میبینیم که سهم داره خودشو آماده میکنه برای صعود به موج 5 از موج 3 با هدف 295 تومن ......


  اما بطور ساده و خلاصه :

  سهم مشغول اصلاح است که در این راه حمایت قوی 246 تومن رو سرراه داریم که توقع داریم جلو نزول بیشتر رو بگیره ولی اگر به هر دلیل این کار انجام نشه حمایت معتبر بعدی 237 تومن هست که برخط روند صعودی منطبق هست ولی اگر اون هم شکسته بشه توقع ریزش بیشتری رو خواهیم داشت( که اون موقع شاید موج شماری نمایانگر اتمام موج 3 بزرگ و اصلاح موج 4 باشیم )،اما پس از این اصلاح ما صعودی رو در پیش داریم تا سهم به موج 3 بزرگ با هدف حدود 295 تومن دست پیدا کنه .....
  البته بعد از رسیدن به اون نقطه مجددا اصلاح موج 4 و بعد اون صعود موج 5 اصلی رو داریم که اهدافش رو بعدا عرض خواهم کرد ..........

  اما این بین فقط یک مطلب میمونه که ذهن من رو مشغول خودش کرده ،اون هم عدم اعلام سود سال 90 هست ،این پایین اعلام کردن سودهای سال 90
  متاسفانه عاملی شده که روی خیلی از سهمها تاثیر گذاشته و باعث افت اونها شده، نمونش سایپا که اگه اشتباه نکنم با صف خرید بسته شده بود و امروز با صف فروش باز شد ،به همین دلیله که پیشنهاد من اینه سوای مسئله تحلیل تکنیکال چه در این سایت و یا سایتهای دیگه با سهمهایی که سود سال 90 اونها هنوز نیومده یه مقدار با ملاحظه برخورد کنیم ....

  آخرین ویرایش توسط HOLY ، 2011/02/23 در 02:19. دلیل: افزودن پاراگراف آخر دال بر احتیاط در ارتباط با سود 90

 10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:


 11. #6
  عضو فعال vet آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  محل سکونت
  مشهد
  ارسال
  1,497
  تشکر
  768
  تشکر شده 3,079 بار در 1,149 ارسال
  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت همه عزیزان شرمنده که مدتی از جمعتون دور بودم.
  بپردازیم به سهم سایپا.شاید تو نگاه اول به حرف های دوستان در مورد سایپا این تصور ایجاد بشه که سهام سایپا داره میره که افت کنه ولی من به هیچ وجه با این فکر موافق نیستم ودلایل اون هم به این شرحه:دیدیم که 50ملیون صف فروش یعنی از نظر ریالی چیزی حدود9میلیارد تومان در روز اول باز گشایی مجدد سایپا جمع شد اونم توسط شركت سرمايه گذاري سايپا-سهامي عام یعنی چهارمین سهام دار بزرگ سایپا.از طرفی شایعاتی در این خصوص شنیده میشه که eps شرکت قراره به 900ریال افزایش پیدا کنه ومیبینیم که شرکت های زیر مجموعه سایپا مثل خاذین سودی رو که اعضا هیئت رئیسه می خوان در مجمع پیشنهاد کنن حدودا 300ریال است از طرفی645هزار دستگاه از انواع خودرو های این شرکت تا حالا فروش رفته واین خود نشون میده که ارزش سهام به طور واقعی بیش تر از این حرف هاست و مطمئنا یک عده سهام دارهای اصلی شرکت سعی دارند از آب گل آلود ماهی بگیرن وبار خودشون رو ببندنو سهام شرکت رو از دست مردم به رایگان در بیارن.
  سخن کوتاه اینکه ارزش واقعی این سهم هنوز مشخص نیست و همون طور که دوست عزیزمان گفتند تا زمانی که سود سال90 این شرکت اعلام نشده ارزش واقعی این سهم رو نمیدونیم.
  یا حق

 12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید vet از ایشان تشکر کرده اند:


 13. #7
  کاربر ویژه بورسی
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  ارسال
  94
  تشکر
  19
  تشکر شده 535 بار در 94 ارسال
  سايپا 7 اسفند 89 :

  سهم هم در نمودار روزانه و هم نمدار هفتگي واگرايي منفي با RSI داده كه موجب شد تا سهم از ادامه رشد ناتوان باشد . در صورا ادامه نزول سطح 257 سطح حمايت سهم خواهد بود كه در همين حوالي هم با موينگر نمايي 20 روز در تماس خواهد بود كه مي تواند سطح حمايت سهم باشد.


  در نگاه بلند مدت سهم در يك كانال صعودي قرار داره و خط سفيد رنگ هم سطح مقاومت سهم خواهد بود كه درصورت عبور سهم از اين قيمت مي توانيم شاهد دستيابي قيمت به سقف كانال باشيم 14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید iced earth از ایشان تشکر کرده اند:


 15. #8
  عضو عادی diesel29 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  ارسال
  84
  تشکر
  81
  تشکر شده 367 بار در 114 ارسال
  سلام به ice earth و holy عزیز مرسی بابت زحماتی که میکشید
  امروز بالاخره تصمیم به ورود به سهم خزامیا گرفتم که با توجه به تکنیکال و تحلیل های خوب دوستان اقدام خوب و با توجه به اعلام نکردن eps سال بعد که حتما" کمتر خواهد بود ریسک بزرگی انجام شد
  اما از قراین معلومه که دانایان پارس نیز از خریداران خزامیا بوده و فعلا p/e پایین شرکت نیز از مزایای خزامیا میباشد
  امیدوارم با توجه به شرایط مساوی خرید وتوسم و خزامیا از بابت خرید خزامیا پشیمون نشم

 16. #9
  عضو فعال جعفرزاده آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  ارسال
  5,800
  تشکر
  10,039
  تشکر شده 11,897 بار در 4,533 ارسال
  با سلام خدمت کاربران محترم : سایپا در قیمت 275 تومان حمایت خوبی دارد و به احتمال زیاد از روز یکشنبه شاهد برگشت قیمت از منفی به مثبت باشیم. ضمنا امروز سایپا 18 میل از شرکت سر سایپا را فروخته است و هر روز قیمت را بالا میبرد و از ان طرف اعلام سود بالای رایان سایپا و باز گشایی در قیمت بالا میتئاند محرک خوبی برای افزایش قیمت سهم سایپا باشد.(( حال اگر قیمت سهم سایپا صعودی شود اهداف قیمتی اول 340 تومان است و در میان مدت و حداکثر تا مجمع توانایی رسیدن به 420 تومان را دارد .))

 17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید جعفرزاده از ایشان تشکر کرده اند:


 18. #10
  عضو فعال kh25 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2011
  ارسال
  414
  تشکر
  4,978
  تشکر شده 2,826 بار در 447 ارسال
  من فکر کنم سایپا تا 257 برگردد و مجددا صعود کند بستگی به رفتار فردا دارد تا چه شود
  البته با توجه به نمودار دوست عزیز hced earth

 19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید kh25 از ایشان تشکر کرده اند:


صفحه 1 از 51 123411 ... آخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 2 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 2 مهمان)

موضوعات مشابه

 1. *آشنایی با تاریخ وفرهنگ اقوام*
  توسط PASHA در انجمن بخش آزاد
  پاسخ ها: 52
  آخرين ارسال: 2015/10/03, 15:31
 2. بررسی توقف و بازگشایی نمادها
  توسط Alidadash در انجمن گفتگوهاي بورسي
  پاسخ ها: 0
  آخرين ارسال: 2013/08/11, 13:45
 3. آشنایی با مشاغل
  توسط malavan در انجمن بایگانی
  پاسخ ها: 6
  آخرين ارسال: 2011/04/28, 09:29

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
 •