صفحه 1 از 35 123411 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 348

موضوع: ارتباطات سيار ايران ( همراه )

 1. #1
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال

  ارتباطات سيار ايران ( همراه )

  در مراسم معارفه ي سهام همراه اول مطرح شد:
  عرضه ي سهام براي پرداخت اقساط مخابرات به سازمان خصوصي سازي نيست سرويس: بورس
  1389/09/07
  11-28-2010
  18:25:07
  8909-04480: كد خبر  خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
  سرويس: بورس  نايب رييس هيات مديره مخابرات ايران در پاسخ به اين كه آيا پذيرش اين شركت در فرابورس براي پرداخت اقساط مخابرات است، گفت: سهام 140 ريالي مخابرات به 300 ريال افزايش پيدا كرد تا مورد استقبال قرار بگيرد و به اين ترتيب 478 ميليارد تومان قسط دوم اقساط خريداري شده از سازمان خصوصي را پرداخت كرديم.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيدهاشمي - نايب رييس هيات مديره مخابرات ايران - در نشست پرسش و پاسخ مراسم معارفه سهام شركت ارتباطات سيار ايران (همراه اول) پيش از عرضه در فرابورس، تاكيد كرد: پرداخت قسط دوم بدون انجام فروش املاك مخابرات انجام شد و حتي با توجه به سود به دست آمده يك ساختمان 40 ميليارد توماني تقاطع همت و سردار جنگل براي شركت مخابرات خريداري كرديم، بنابراين عرضه در فرابورس براي پرداخت به سازمان خصوصي سازي نيست و ما با سود عملياتيف اقساط را مي پردازيم.

  وي در پاسخ به سوال ديگر كه چرا مخابرات به شبه دولتي ها واگذار شده است، اين موضوع را تكذيب كرد و گفت: امروز با عرضه پنج درصد سهام همراه اول كه در چند روز آينده عملياتي مي شود، ثابت مي كنيم نمي خواهيم به عنوان خريداران سهام مخابرات باقي بمانيم و قصد واگذاري سهام به خريداران خرد را داريم.

  سيدهاشمي افزود: در ابتدا پولي كه خريداران ديگر نداشتند، توسط خريدار عمده تامين شد و حالا آرام آرام در حال خارج شدن است. در ادامه سهام مخابرات بعضي از استان هاي سودده نيز عرضه خواهد شد تا همه مردم در اداره مخابرات ايران مشاركت كنند.

  دكتر محمد آرام بنيار - مدير عامل تامين سرمايه امين - نيز در اين نشست با بيان اين كه طي روزهاي آتي كشف قيمت هر سهم از همراه اول انجام خواهد شد، گفت ارزش شركت براساس مدل هاي ارزش گذاري و سه روش تعيين شد و پيشنهاد ما به سهامدار عمده اين بود كه رقم پايين*تر از گذشته اعلام شود تا شركت جذابيت بيش*تري براي خريد داشته باشد.

  صدوقي - مدير عامل شركت ارتباطات سيار ايران - نيز با بيان اين كه 831 ميليارد تومان پيش بيني سود امسال شركت ارتباطات سيار ايران بوده است، اظهار كرد: 422 ميليارد تومان يعني بالغ بر 50 درصد از پيش بيني انجام شده طي شش ماهه اول امسال تحقق پيدا كرده است.

  وي با بيان اين كه اطلاعات مربوط به امور مالي شركت ارتباطات سيار ايران در سايت فرابورس موجود است، گفت: 9 هزار و 100 ميليون تومان ارزش كل اين شركت است كه برآورد شده است.

  به گزارش ايسنا حاضران در مراسم معارفه سهام شركت ارتباطات سيار ايران (همراه اول) پيش از عرضه در فرابورس به عدم ارائه اطلاعات و آمار مالي شركت به صورت مكتوب اعتراض داشتند كه مسوولان حاضر در نشست، آن ها را به سايت فرابورس ارجاع دادند.

  انتهاي پيام

  كد خبر: 8909-04480

 2. #2
  عضو فعال گرگین خان آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  نوشته ها
  765
  تشکر
  533
  تشکر شده 5,869 بار در 749 ارسال
  بنده تا 4000تومن خریدارم.

  موبایل در ایران یعنی پول!

 3. #3
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال
  من مطینم که اینها قیمت جذابی عرضه میکنند چون بازار ازاخابرخاطره خوشی دارد حالابایدمنتظرفرزنداخابربم ونیم.
  روزعرضه منم خریدارم.

 4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید کاشف از ایشان تشکر کرده است:


 5. #4
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال
  درجريان جلسه معارفه
  سهامداران "همراه اول " را شناختند
  خبرگزاري فارس: در جريان برگزاري جلسه معارفه قبل از عرضه 5 درصد سهام همراه اول، سهامداران حقيقي و حقوقي آخرين وضعيت مالي و عملياتي اين شركت را شناختند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، مسئولان شركت 206 ميليارد توماني همراه اول يا همان ارتباطات سيار به همراه مديران شركت فرابورس و تامين سرمايه امين بعدازظهر روز گذشته آخرين وضعيت مالي و عملياتي و عرضه سهام اين شركت را براي سهامداران حاضر در سالن همايش هاي رازي تشريح كردند.
  در اين جلسه كه اكثر مديران و فعالان بازار سهام حضور داشتند ابتدا صدوقي مديرعامل همراه اول توضيحاتي در خصوص تاريخچه ارتباطات سيار و شرايط مالي و عملياتي وبرنامه هاي در دست اجراي شركت ارايه كرد. سپس محمد آرام مديرعامل تامين سرمايه امين درخصوص دلايل پذيرش اين شركت در فرابورس و روش ارزشگذاري نكاتي را اعلام كرد.
  در ادامه اين جلسه هم ميزگردي با حضور رئيس هيات مديره همراه اول، مديران عامل شركت مخابرات، همراه اول، تامين سرمايه امين ، فرابورس و رئيس هيات مديره شركت بورس اوراق بهادار تشكيل و به سئوالات حاضرين پاسخ داده شد.
  اين در حالي است كه برخي از سهامداران حاضر نسبت به عدم ارايه صورت هاي مالي 6 ماهه اول سال و گزارش هاي مربوطه همراه اول انتقاداتي داشتند. از طرف ديگر مديرعامل همراه اول در بيان توضيحات خود از سرعت بالايي برخوردار بود بطوريكه براي خبرنگاران حاضر امكان پوشش همه نكاتي كه وي مطرح كرد، وجود نداشت.
  گزارش هاي تكميلي و سخنراني مسئولان در اين جلسه متعاقبا " منعكس مي شود.
  انتهاي پيام/ص

 6. #5
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  386
  تشکر
  655
  تشکر شده 2,086 بار در 367 ارسال
  با تشکر از سايت بورس نيوز که مطلب بنده را امروز انتشار داد:به بهانه ورود همراه اول
  عرضه هاي اوليه و حافظه بازار از خوش دستی خصوصی سازی !
  معاون سازمان خصوصي سازي از فقر تحليل در بازار استفاده کرده و با عنوان اينکه الباقي سهام شبريز با 4% افزايش عرضه خواهد شد فعالان بازار را از ترس بي نصيب ماندن در کسب سود به خريد الباقي اين سهم با 4% افزايش قيمت ترغيب نمود و بدينوسيله سهام اين شرکت آن شد که اکنون شاهد صف خريد بيش از 40 ميليوني!! آن بدون عرضه قابل توجه مي باشيم
  در کش و قوس تحولات روزانه بازارمعامله گران دچار سود و زيانهاي متعددي ميشوند که حاصل از تغييرات نرخ سهام مي باشد و اين تغييرات خود معلول عواملي چون وضعيت بنيادي شرکتها به لحاظ تغييرات در ميزان توليد و ميزان سود سازي آنها و نيز اخبار و شايعات پيرامون سهام مي باشد و از آنجائيکه فقر تحليل در بازار ما بيداد ميکند تاثيرات اخبار و شايعات در تغييرات قيمتي سهام بسيار موثر و مشهود است .

  هر چند که دراين گفتار فرصت پرداخت به راهکارهاي افزايش قدرت تحليل در بازار و نتيجتا" کاهش اثرات شايعات نبوده اما به اين نکته بسنده ميکنم که بودند افراد زيادي که با سرمايه هاي کم و بيش خودوارد بازار سرمايه شدند و به دليل نداشتن تحليل در اندک زماني با از دست دادن سرمايه هاي خود راهي جز ترک بازار سهام را نداشتند و آنهائي هم که ماندند يا همچنان نظاره گر آب رفتن سرمايه هاي خود بوده و يا با فراگيري و آموزش سعي در افزايش اطلاعات خود در خصوص اصول اوليه سرمايه گذاري کردند و به اميد جبران خسارات گذشته به ماندگاري در بازار تن در دادند و در اين ميان نيز به اميد ورود شرکت يا شرکتهائي تحت عنوان عرضه اوليه با اين تفکر که با سرمايه گذاري در اين شرکتها به جهت افزايش 10-15 درصدي قيمت سهام آنها بعد از عرضه اوليه ميتوانند بخشي از زيان سرمايه خود را جبران نمايند , و در اين ميان شرکتهاي پذيرفته شده در بورس يکي پس از ديگري وارد بازار مي شدند.

  فولاد مبارکه – مديريت پروژه هاي نيروگاهي – بانک سينا – سرمايه گذاري اميد – پتروشيمي فناوران – کشتي راني جمهوري اسلامي – شرکت مخابرات – بانکهاي ملت و تجارت و صادرات و حفاري و بيمه البرز و آسيا و ...از اين جمله بودند .

  مروري برکم و کيف و چگونگي عرضه هاي اوليه

  در زمانهائي که سازمان خصوصي سازي تصميم به عرضه شرکتهائي مانند فولاد مبارکه و يا مديريت پروژه هاي نيروگاهي مي گرفت چگونگي وضعيت عرضه هاي اوليه براي بازار جا نيافتاده بودو از طرفي نيز سازمان خصوصي سازي به عنوان متولي اين مهم تجربه لازم را براي اين منظور بدست نياورده بودلذا شرکتهائي که سهام آنهادر بازار براي اولين بار عرضه مي شدند با قيمتهائي تولد مي يافتند که کمتر رنگ و بوي قيمت کارشناسي شده را به خود داشتند و از طرفي نيز فعالان بازار – به واسطه کارگزاران – تجربه خاصي به منظور قيمت دهي مناسب که مي بايست منتج از کار کارشناسي و مطالعات گسترده روي وضعيت روز شرکتهاي مورد اشاره مي بود را نداشتند و با قيمتهاي نه چندان معقول به رقابت با هم در خريد مي نمودند و در نهايت نيز سازمان خصوصي سازي شروع به عرضه سهام با بالاترين قيمت ممکن مي نمود و کارگزاران نيز يک به يک براي تصاحب سهميه خود تغيير نرخ داده و اقدام به خريد ميکردند و اينگونه بود که کشف قيمت معني و تعريف خود را بدست آورد و شکل گرفت!

  نتيجه اين نوع کشف قيمت بود که فولاد مبارکه با قيمت عرضه 190 توماني خود بيش از 3 ماه در بازار و در محدوده قيمتي 180 تا 190 گيج مي زد تا توانست راهي براي عبور از اين حصار پيدا نمايد

  مديريت پروژه هاي نيروگاهي و بانک سينا بعد از عرضه اوليه وضعيت نابسامان تري از فولاد به خود گرفتند بطوريکه مپنا بعد از کشف قيمت 135 توماني و رشد حدود 20 درصدي خود به خواب عميقي فرو رفت و با کاهش ارزش به قيمتهاي کمتر از نرخ عرضه اوليه رسيد و نتيجتا" صف فروش 100 ميليوني براي مدت طولاني حاصل آن شد که با جمع آوري اين صف در واقع مپنا دوباره به آغوش دولت بازگشت و پشيماني بازار از اين خريد باعث شد تا روي خوشي به عرضه بانک سينا که بعد از گذشت يک ماه از عرضه مپنا وارد بازار شده بود نشان ندهد بطوريکه با کشف قيمت 120 توماني اين سهم بلافاصله روند کاهشي به خود گرفت و تا زير 100 تومان ( قيمت اسمي ) نيز نزول کرد و بعد از گذشت بيش از 6 ماه از روز عرضه آن به قيمت اوليه خود يعني همان 120 تومان رسيد!!! و توانست بعد از گذشت اين مدت ضرر سهامداراني که از روز نخست عرضه , سهامدار اين بانک شده بودند را پوشش دهد!!

  چنين مديريتي در بازار سرمايه چه از حيث عملکرد مديران سازمان خصوصي سازي و چه از طرف مديران سازمان بورس علاوه بر فقر تحليل و مسائل ريز و درشت سياسي داخلي و خارجي که موجب ضرر و زيان عده ي کثيري از فعالان بازار مي شد مزيد بر علتي براي ضررهاي بيشتر همين فعالان بازار گشت .

  در همين ايام بود که مصاحبه ها و مقالات متعددي از طرف مسئولين مربوطه و کارشناسان بازار در خصوص چگونگي و شرايط صحيح کشف قيمت در اکثر رسانه هاي اقتصادي و بورسي به چشم مي خورد و ضمن افزايش انتقادها پيشنهاداتي نيز بتوسط کارشناسان و دست اندرکاران بازاربه جهت کشف قيمت سهام شرکتها بر اساس اصول مبتني بر اين مهم داده مي شد تا نه تنها سازمان خصوصي سازي بلکه فعالان حقوقي و حقيقي بازار نيز بي جهت و بدون منطق خاصي نسبت به لحاظ کردن قيمتهاي کارشناسي نشده به سهام شرکتهاي آماده براي ورود به بازار سرمايه خودداري ورزند .

  خوشبختانه اين تلاشها تا حد قابل قبولي به بار نشست و شرکتهائي همچون کشتي راني جمهوري اسلامي – شرکت حفاري و بيمه البرز با قيمتهاي معقولي که متناسب با وضعيت بنيادي و دارائي هاي شرکتها بود تحت عنوان عرضه اوليه وارد بازار شدند و با افزايش قيمت سهام شرکتهاي فوق به ترتيب به ميزان حدودي 170!! و 70 و 50 درصد علاوه بر منتفع شدن سرمايه گذاران جو نسبتا" مناسبي را نيزمتناسب با زمان عرضه خود بر بازار حاکم گردانيدند .

  بدين ترتيب در مقاطع مختلف زماني اميد و تحرک جاي خود را به نااميدي و رکود حاصل از مقاطع گذشته داد و اين وضعيت با ورود بيمه آسيا که با يک رفت و برگشت قيمتي بيش از 100% !! سود در فاصله تنها 2 ماه !! نصيب خريداران اين سهم که ازروز نخست سهامدار آن بودند کرد! تداوم يافت و بعد با ورود به سال 89 و افزايش چشم گير شاخص بازار بسيار پر تحرکي را تا تيرماه 89 شاهد بوديم و از آن به بعد براي جلوگيري از حبابي شدن قيمتها از حرکت شتابدار رو به جلو شاخص کاسته شد و بازار در يک حالت تعادل به کار خود ادامه داد تا اينکه با خبر تولد تجارت الکترونيک پارسيان در فرابورس کشف قيمت مناسب 580 توماني آن زمينه براي سرمايه گذاري روي اين سهم بعد از اندک زماني رکود مهيا گشت و هديه اين شرکت به سهامداران خود که از روز نخست با اين شرکت همراه بودند سود بيش از 90 درصدي به آنها بود .

  اما تا قبل از اينکه بازار طعم خوش خريد رپارس را بچشد و تنها يک روز پس از ورود آن بيمه دانا بود که با ورودش به بازار و کشف قيمتي نامتعارف به ارزش هر سهم 2610 تومان!! خشم بازار را بواسطه تولد نا شگون خود بدنبال داشت و باز هم فقر تحليل يک بار ديگر بطور جدي خود نمائي کرد و ضرر بيش از 50 درصدي !! را براي خريداران عجول آن به همراه آورد و دوباره بواسطه نحوه قيمت گذاري و کشف قيمتي فضاي انتقادي بر رسانه ها حاکم شد و عدم اعتماد در بين فعالان بازارنسبت به مشارکت در خريد عرضه هاي اوليه آرام آرام ظهور مي کرد و اين عدم اعتماد به مشارکت در عرضه هاي اوليه از يک طرف و اميد به کسب سود از مشارکت در خريد سهام تجارت الکترونيک پارسيان از طرف ديگر وضعيت شک و دودلي را در بين گروهي از فعالان بازار بوجود آورده بود .

  اين وضعيت مصادف با ايامي شد که مرتبا" خبرهاي متفاوتي از زمان و چگونگي اجراي طرح هدفمندي يارانه ها انتشار مي يافت و با هر بار انتشار اين نوع اخبار در کنار اخبار سياسي مربوط به انرژي هسته اي باعث افت شاخص و به کما رفتن بازار گشت و اين وضعيت تا زمانيکه سازمان خصوصي سازي تصميم به عرضه پالايشگاه نفت تبريز گرفته بود ادامه يافت و سياست مديران بازار حکم مي کرد که در اين شرايط با عرضه پالايشگاه تبريز با قيمت مناسب نسبت به خنثي سازي جو منفي حاکم بر بازار اقدام نمايند .

  اما در اين برهه حساس نيز همچون خيلي اوقات گذشته چنين سياستي از طرف متوليان سازمان خصوصي سازي به منظر ظهور در نيامد و با کشف قيمت 140 توماني شبريز علاوه بر عدم خريد کل سهام مورد عرضه جو منفي موجود نيز تشديد شد تا اينکه معاون سازمان خصوصي سازي از فقر تحليل در بازار استفاده کرده و با عنوان اينکه الباقي سهام شبريز با 4% افزايش عرضه خواهد شد فعالان بازار را از ترس بي نصيب ماندن در کسب سود به خريد الباقي اين سهم با 4% افزايش قيمت ترغيب نمود و بدينوسيله سهام اين شرکت آن شد که اکنون شاهد صف خريد بيش از 40 ميليوني!! آن بدون عرضه قابل توجه مي باشيم بگونه اي که بايد در روزهاي آتي شاهد به گره رفتن اين سهم بعد از عرضه اوليه خود باشيم!!

  هر چند بازار تجربه به گره رفتن سهام شرکت پست بانک را بعد از عرضه اوليه که اين نيز در نوع خود بي نظير و جالب است را داشته است!

  و اينک نوبت به همراه اول مي رسد سهمي که متوليان آن از رغبت و اشتياق بازار براي خريد آن استفاده کرده و قيمتهائي را براي آن متصور شده اند که تا ضمن استفاده از فقر تحليل در بازار خود نيز از اين عرضه منتفع شوند به هر حال اميد به آن داريم که با عرضه منصفانه سهام اين شرکت که در آينده نزديک قطعا" بعنوان غول فرابورس شناخته خواهد شد اميد و تحرک به بازار سرمايه بازگردد انشاالله

  آريانا

 7. #6
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال
  درجلسه معارفه همراه اولارزش همراه اول 9100 میلیارد تومان ارزیابی شد

  نمابورس، بازار سرمایه_ معارفه نام آشنایی همراه اول دیروز برگزار شد. ارتباط سیار ایران که بخش عمده ای از شرکت مخابرات را تشکیل می دهدتوسط هیات مدیره و شرکت مشاوره پذیرش معرفی شد. شرکت مخابرات ایران در حال حاضر ارزش معادل 13 هزار میلیارد تومان دارد و به میزان 9100 میلیارد تومان توسط مشاور پذیرش در بورس ارزش یابی شد.

  مهندس صدوقی مدیر عامل ارتباط سیار ایران پس از ذکر تاریخچه همراه اول به تشریح وضعیت بازار این شرکت پرداخت و گفت:" این شرکت 62 درصد از کل بازار همراه اول را در اختیار دارد.ایرانسل با 37 درصد و تالیا با یک درصد پس از آن شرکت قرار دارند."

  صدوقی جایگاه شرکت را در وضعیت مناسبی دانست و اظهار داشت:" در جریان تحول، شرکت موقعیت پایداری از لحاظ به تعداد مشترک و ضریب نفوذ دست خواهد یافت.

  همچنین در راستای دستیابی به این پایداری شرکت از مشاورین اروپایی استفاده کرده به طوری که حدود 60 درصد خدمات لازمه را از شرکت های پیشرو در این صنعت در قاره اروپا استفاده کرده است."

  مدیر عامل همراه اول اعلام داشت:" شرکت همراه اول در سال 88 در بین شرکت های هلدینگی و غیر هلدینگی سراسر کشور رتبه دوازدهم را کسب کرده در حالی که در سال 84 در جایگاه 46 قرار داشت.

  بهبود رتبه حاصل شده در کنار افزایش 40 درصدی درآمد شرکت در طی این چند سال است.

  همراه اول با کمک مشاوران خبره اروپایی طرح تجارت کسب و کار برنامه ریزی کرده است که به گفته مشاور طرح افزایش درآمد 19 درصدی را به طور سالانه در طی سالیان آتی به ارمغان خواهد آورد.

  وی ادامه داد:" در طرح توسعه نیز ارتباط سیار ایران در کنسرسیوم مزایده اپراتور سوم کشور سوریه حضور دارد و در این خصوص در حال مذاکره است همچنین، خریداری 40 درصد سهام شرکت مبین نت که پس از خصوصی شدن شرکت صورت گرفته است، از دیگر طرح های این شرکت است. ( شرکت مبین نت ارائه دهنده انحصاری سیستم وایمکس در سراسر کشور است.)

  وضعیت مالی شرکت

  همراه اول در طی چهار سال فعالیت خود توانسته 40 درصد افزایش درآمد به طور میاینگین 37 درصد افزایش سود ناخالص، 38 درصد سود عملیاتی و 80 درصد افزایش در سود خالص را حاصل کند.

  درآمد شش ماهه اول سال جاری در همراه اول 19.651 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با شش ماهه ابتدای سال 88 که مبلغ 16.530 میلیارد ریال بوده به میزان 19 درصد رشد داشته است.

  سود خالص شش ماهه ابتدای 88 نیز از 4.060 میلیارد ریال به 4.223 میلیارد رسیده است.

  قابلیت رشد 19 درصدی درآمد

  دکتر آرام مدیر عامل تامین سرمایه امین که مشاوره و تعهد پذیره نویسی شرکت همراه اول را در فرابورس به عهده دارد در خصوص علت عرضه همراه اول درفرابورس گفت :" علت عرضه این شرکت در فرابورس را در وهله اول رشد صنعت مخابرات در بورس اوراق بهادارو از سوی دیگر و ایجاد دوگانگی در ارزش صنعت مخابرات می توان اعلام کرد." وی افزود :"رشد فرابورس با حضور شرکتهای بزرگ سریعتر و قوی تر خواهد بود."

  وی در خصوص میزان و نحوه عرضه ابراز داشت :"10 درصد از کل شرکت در فرابورس عرضه خواهد شد .در روز عرضه اولیه 5 درصد برای کشف قیمت , و مابقی به تدریج به بازار ارائه می شود."

  دکتر آرام خاطر نشان کرد :" در پی بررسی های صورت گرفته , قابلیت در خدمات با ارزش افزوده مشترکین این شرکت، قابلیت رشد درآمدی به میزان 19 درصد و رشد سودآوری 7 درصدی را داراست. و بر اساس عملکرد فعلی و گذشته همراه اول به میزان 91 هزار میلیارد ریال ارزیابی شده است .

  کشف قیمت بر اساس جذابیت بازار

  سید هاشمی نماینده اعتماد مبین پس از تشریح سیاست شرکت ,به خریدار بلوک 50 درصدی به اضافه یک سهم پرداخت که این عرضه ارتباطی به پرداخت قسط شرکت مخابرات ندارد و این شرکت در 19 آبان ماه , قسط دوم که 448 میلیارد تومان بود را پرداخته است ."

  هاشمی افزود:"سیاست شبه دولتی در همه جای دنیا جاری است , و شرکتهایی که نه دولتی هستند و نه کاملا خصوصی , سهام شرکتهای بزرگ را خریداری می کنند و در طول زمان به عرضه آنها پرداخته و از مالکیت سهام آن خارج می شوند."

  نماینده اعتماد مبین به قیمت بازگشایی همراه اول اشاره و ابراز داشت :"این قیمت حتما با در نظر گرفتن جذابیت و پذیرش بازار صورت خواهد گرفت و به قیمت ارزشیابی شده ارتباطی ندارد ."

  شرکت ارتباط سیار ایران برای سال مالی 89 حدود 8 هزار میلیارد ریال سود نقدی درنظر گرفته است که بنا بر سرمایه 2060 میلیارد ریالی به ازای هر سهم حدود 4 هزار ریال سود حاصل می شود و بنا به اظهار برگزار کنندگان و مقایسه با سال 88، سود خالص به حدود 10 هزار میلیارد ریال خواهد رسید. در سال 88 به ازای هر سهم 5100 ریال سود حاصل شده بود. .همراه اول در گزارش شش ماهه سال 89 مبلغ 2050 ریال از سود به ازای هرسهم را نیز محقق کرده است .

 8. #7
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال
  امید نامه همراه اول امد روی سایت


  http://www.irfarabourse.com/CoDoc/hamrahaval.pdf

 9. #8
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال
  توسط مديرعامل:
  آخرين وضعيت عملياتي و مالي همراه اول تشريح شد
  خبرگزاري فارس: مديرعامل همراه اول آخرين وضعيت عملياتي و مالي اين شركت را در آستانه عرضه 5 درصد سهام در فرابورس اعلام كرد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، وحيد صدوقي در جريان جلسه معارفه قبل از عرضه سهام همراه اول در فرابورس بعد از بيان تاريخچه صنعت ارتباطات همراه در كشور و تاسيس شركت همراه اول در سال 83 اظهار داشت:ضريب نفوذ تلفن همراه در ايران حدود 80 درصد است و پيش بيني مي شود طي 4 سال آينده با سه اپراتور فعال چشم انداز مثبتي از رشد بازار ارتباطات در كشور ايجاد شود.
  وي توضيح داد: طبق پيش بيني هاي يك مركز بين المللي در حالي سال 2020 حدود 50 ميليارد مشترك در دنيا وجود خواهد داشت كه در سال 2014 حدود 103 ميليون مشترك با ضريب نفوذ 132 درصدي در كشور خواهيم داشت.
  صدوقي ادامه داد: جايگاه اپراتورها از نظر سطح قدرت و ارزش آفريني كاربر مورد برررسي قرار مي گيرد و طبق آمارهاي جهاني سهم همراه اول از بازار كشور 62 و ايرانسل و تاليا 27 و يك درصد است، علاوه براين همراه اول موفق به جذب مشتركين با درآمد بالا شده است.
  به گفته صدوقي 5 محور اصلي در ارزش آفريني شامل ارايه محتوا و سرويس ، شبكه زيرساخت و شبكه اصلي، برنامه هاي كاربردي، صورت حساب گيري و پرداخت و عرضه پايانه هاي كاربران است.
  اين مقام مسئول با اشاره به روند رشد بازار همراه اول طي سال هاي گذشته و اخير خاطر نشان كرد: تعدادمشتركين همراه اول در آغاز 7 هزار نفر بود اما در پايان سال گذشته 38 ميليون مشترك داشتيم، هم اكنون هم بيش از 41 ميليون مشترك سيم كارت داريم،همچنين 100 درصد هزار و 104 شهركشور،93 و 61 درصد پوشش شهري و روستايي و 99 درصد جاده هاي اصلي و 110 كشور را پوشش داده ايم، با اين اوصاف همراه اول داراي رتبه اول در خاورميانه است.
  صدوقي با اشاره به بررسي سازمان مديريت صنعتي در خصوص صورت هاي مالي شركت از سال 85 ادامه داد: اين شركت هم اكنون دوازدهمين شركت در بين 100 شركت برتر كشور است كه طبق صورت*هاي مالي سال گذشته از لحاظ شاخص بازدهي فروش رتبه چهارم كشور را داراست.
  وي در ادامه سخنراني سريع و تند خود كه مانع از پوشش كامل براي انعكاس اظهارات توسط خبرنگاران شده بود به رويكردهاي راهبردي همراه اول اشاره كرد و گفت: نوآوري در سبد محصولات، ارتقاء در كيفيت شبكه و برنامه كسب و كار ، تجديد شبكه به نسل چهار، تغيير نگرش از فناوري محوري به مشتري محوري، تاكيد بر توسعه كسب و كار، حضور در كنسرسيوم مزايده اپراتور سوريه ، مطالعه بازار هاي مدنظر،خريداري 40 درصد سهام مبين نت، تاكيد بر سرويس هاي ارزش افزوده و سرويس پرداخت همراه اول از جمله موارد مدنظر است، بطوري كه با توجه به پوشش بسيار مناسب، همراه اول داراي 40 ميليون " پز " بوده و در برابر عدم حضور بانك ها در روستاها مي تواند قادر به ارايه خدمات بانكي باشد.
  صدوقي در بخش ديگري از اظهارات خود به وضعيت مالي همراه اول اشاره كرد و گفت: در حالي طي 4 سال (از 85 تا 88 ) حدود 40 درصد افزايش درآمد داشته ايم كه طبق بررسي هاي مشاور شركت، پيش بيني مي شود در 5 سال آينده از رشد 19 درصدي برخوردار باشيم.
  به گفته اين مقام مسئول روند رشد بازار از سال 85 تا 6 ماه اول سال جاري با افزايش 28 درصدي مشتركين، افزايش 40 درصدي درآمد شركت و با رشد 37 و 68 درصدي سود ناخالص و سود عملياتي همراه بوده است،*علاوه براين سود خالص شركت از 100 به هزار و 150 ميليارد تومان ، بازدهي سرمايه از 50 به 528 درصد،گردش دارايي از 16 به 51 درصد، دارايي هاي مشهود ثابت از 912 به هزار و 660 ميليارد تومان، گردش دارايي ها از 101 به 207 درصد، نسبت جاري از 1.4 به 2.3 برابري و نسبت آني از 1.26 به 2.07 درصدي رسيده است.
  صدوقي تعداد نيروي انساني شركت همراه اول را 932 نفر و درآمد شركت را با افزايش 19 درصدي اعلام كرد و گفت : برخورداري بازار همراه اول از جذابيت سرمايه گذاري، اهداف رشد و راهبردي شفاف براي توسعه و تعالي كسب و كار، دارا بودن سهم غالب بازار و ثبات و پشتوانه قوي مالي از مواردي است كه در جمع بندي مي توان عنوان كرد،در يك كلام همراه اول فرصتي طلايي براي سرمايه گذاري است.
  انتهاي پيام/م

 10. #9
  مدیر آمن خادمی آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2011
  نوشته ها
  5,230
  تشکر
  32,109
  تشکر شده 59,909 بار در 5,248 ارسال

  عرضه پنج درصد از سهام همراه اول طي چند روز آينده

  مراسم معارفه سهام شركت ارتباطات سيار ايران (همراه اول) پيش از عرضه در فرابورس برگزار شد.
  در اين مراسم كه با حضور مديران شركت*هاي سرمايه*گذاري و فعالان بازار سرمايه برگزار شد، محمد آرام بنيار مدير عامل تامين سرمايه امين درباره نحوه پذيرش شركت ارتباطات سيار در فرابورس گفت: هدف اصلي از پذيرش اين شركت در فرابورس شفافيت بيش*تر عملكرد شركت و نظارت بر امور مالي آن است تا كنترل*هاي مالي بيش*تري بر آن اعمال شود در حال حاضر تنها سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي بر شركت ارتباطات سيار نظارت دارد.
  وي با بيان اين كه در شش ماهه اول امسال هزار و 965 ميليارد تومان سود شركت ارتباطات سيار بوده است، گفت: از اين ميزان سود مربوط به سيم*كارت*هاي دائمي، هزار و 57 ميليارد تومان، سيم*كارت*هاي اعتباري، 747 ميليارد تومان، اينتركانكشن، 146 ميليارد تومان بوده است كه همگي نسبت به سال قبل رشد داشته*اند. در اين بين فروش خطوط تلفن همراه با 10 ميليارد تومان نسبت به سال گذشته كاهش نشان مي*دهد.
  وي با تاكيد بر اين كه در شش ماهه گذشته امسال بيش از 50 درصد از پيش*بيني سوددهي محقق شده است، خاطر نشان كرد: پذيرش شركت ارتباطات سيار در كم*تر از 10 روز كاري انجام شد تا سهامدار عمده بتواند براساس قيمت واقعي سهم خود را عرضه كند، براساس مصوبات شركت مخابرات ايران، 10 درصد از شركت ارتباطات سيار در فرابورس عرضه مي*شود، براي كشف قيمت سهام در چند روز آينده پنج درصد عرضه خواهد شد.
  مدير عامل تامين سرمايه امين با بيان اين كه طبق پيش*بيني*هاي انجام شده، 19 درصد رشد درآمد در اين شركت خواهيم داشت، گفت از لحاظ سودآوري رشد حداقل هفت درصدي در چند سال* آينده پيش*بيني شده است، آنچه در آينده شاهد خواهيم بود، رشد سودآوري شركت در حوزه*هاي مختلف به*ويژه خدمات تصويري است كه امكان موفقيت با توجه به گستردگي پوشش همراه اول را افزايش مي*دهد.

 11. #10
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  نوشته ها
  899
  تشکر
  387
  تشکر شده 1,515 بار در 358 ارسال
  مسئولان در پاسخ به فعالان بازار مطرح كردند:
  عرضه 5 درصد سهام همراه در روزهاي آينده
  خبرگزاري فارس: رئيس هيات مديره شركت بورس و مديران عامل شركت هاي مخابرات و فرابورس به سئوالات سهامداران در مورد زمان و عرضه سهام همراه اول پاسخ دادند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، بعد از پايان توضيحات مديران عامل شركت همراه اول و تامين سرمايه امين (ارزشگذار همراه اول )، ميزگردي (پنل) با حضور مسئولان مخابرات و شركت هاي بورس اوراق بهادار و فرابورس تشكيل شد تا به سئوالات مكتوب و شفاهي حاضرين پاسخ دادند.

  *چه برنامه هايي براي جلوگيري از خراب نشدن بازار سهام گرفته شده؟

  حميدرضا رفيعي رئيس هيات مديره شركت بورس در پاسخ به سئوالي مبني براينكه با توجه به نياز ارقام بالايي براي عرضه 5 درصد سهام اين شركت ، چه برنامه هايي براي جلوگيري از خراب نشدن بازار سهام گرفته شده وآيا نقدينگي جديدي وارد بازار خواهد شد يا خير پاسخ داد: اصل پذيرش شركت ها در بازار سهام مهمترين نكته است كه موجب ايجاد امكان و فرصت جديدي براي سرمايه گذاري مي شود.
  وي ادامه داد: در حالي بايد براي هم افزايي بين بازار ها تلاش شود كه جواب اين سئوال به خود فعالان بازار بر مي گردد. همچنين با در نظر گرفتن امكانات و ظرفيت هاي شركت همراه اول و انجام بازاريابي ها و تبليغات فراگيري كه خواهد شد، عرضه سهام همراه اول موفق خواهد بود.

  *سهام همراه اول چه زماني عرضه مي شود؟

  مصطفي اميد قائمي مديرعامل شركت فرابورس ايران در پاسخ به سئوالي در خصوص اينكه شايعه شده تاريخ عرضه سهام همراه اول مشخص نيست خاطر نشان كرد:پذيرش اين شركت در فرابورس به اتمام رسيده وطي روزهاي آينده مراحل درج نهايي شركت هم طي مي شود.هرچند از زمان درج حداقل 5 روز و حداكثر 6 ماه براي عرضه سهام شركت ها فرصت است اما بعد از طي مراحل نهايي و ثبت شركت نزد سازمان بورس و تبديل شدن به سهامي عام، تاريخ دقيق عرضه سهام مشخص مي شود.
  به گفته وي عرضه 5 درصد سهام اين شركت در روزهاي آينده انجام مي شود.

  *هرسهم همراه اول چند قيمت مي خورد؟

  سيدمصطفي سيدهاشمي نائب رئيس هيات مديره مخابرات هم در برابر اين پرسش يكي از سهامداران كه با توجه به ضرر خريداران سهام بيمه دانا و عدم پاسخ مسئولين، هرسهم همراه اول چند قيمت مي خورد؟ خاطر نشان كرد: ارزيابي هاي ارزشگذار اين شركت يعني شركت تامين سرمايه امين ارزش كل همراه اول را 9 هزار و 100 ميليارد تومان برآورده كرده است، اما اينكه ما به چه قيمتي مي خواهيم عرضه كنيم به بازار مربوط است.
  وي ادامه داد: با هدف جذب سرمايه گذاران و اطمينان به بازار نمي خواهيم قيمت هر سهم اين شركت بالا باشد تا سهامداران ضرر كنند.
  سيدهاشمي همچنين شايعه كاهش حقوق كاركنان مخابرات را تكذيب كرد و گفت :حقوق كاركنان نه تنها كاهش نيافته بلكه در راستاي بها دادن به نيروي انساني شركت مخابرات، به طور متوسط 22.5 درصد به حقوقها اضافه شده است.

  * تركيب حقوقي شركت مخابرات تغيير مي كند؟

  صابرفيضي مديرعامل شركت مخابرات هم در رابطه با تركيب حقوقي شركت مخابرات بعد از واگذاري 10 درصد سهام همراه اول و ارتباط پروانه بهره برداري اين شركت هم توضيح داد: واگذاري 10 درصد سهام همراه اول مربوط به اين شركت است و نه مخابرات، بنابراين تركيب حقوقي مخابرات تغييري نمي كند.
  وي ادامه داد: پروانه بهره برداري هم به صورت واحد براي همه شركت هاي استاني و همراه اول است و با واگذاري 10 درصد سهام همراه اول تغييري نخواهد كرد.
  فيضي موضوع ودايع مشتركين را بجثي قديمي و مربوط به مشتركين و شركت اعلام كرد.
  انتهاي پيام/م

صفحه 1 از 35 123411 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

بوک مارک ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •